Wpis z mikrobloga

@pablum: gówno prawda dobry czołg jest ważny mówię tutaj dobry .... A nie te ruskie z lat 70 i 60..... A jak wiesz jak używać go czyli on wspiera piechotę a piechota jego jest nieocenionym wsparciem podczas zajmowania miasta
  • Odpowiedz
  • 2
@pablum Na początku wojny mówili że na nowoczesnym polu walki liczą się tylko małe oddziały z ręcznymi wyrzutniami przeciwpancernymi. Jakoś od dawna o nich nie słyszałem, teraz drony i bradleje. Wniosek jest raczej taki, że pole walki się zmienia i adaptuje do aktualnych warunków i słabości przeciwnika.
  • Odpowiedz
@njay: nie słyszałeś bo szał robią drony FPV - a jeszcze pamiętam jak wszyscy śmiali się z amerykańskich switchblade które zaczęły trend dronów antypersonalnych, że za małe i szkoda na jednego żołnierza. Ale nie oszukujmy się to są wszystko środki zastępcze tworzone przez biedny kraj który napadł na jeszcze biedniejszy - NATO zmiata w kilka godzin prawie całą PLOT Rosji MALD-ami i ATACMS + Tomahawki, potem jest gruzowano tego co zostało
  • Odpowiedz
@pablum: zgadzam się z Tobą w pełni, ale mówisz o pełnym rozwinięciu zbrojnym NATO i USA według mnie. Zwykły polski żołnierz , który (hipotetycznie oczywiście), trafi na front najbardziej prawdopodobny - konfliktu NATO-FR czyli według dostępnych informacji na Litwe, Łotwe lub do Estonii, na to o czym mówisz będzie musiał trochę poczekać patrząc z perspektywy dzisiejszych realiów. Też wierzę w NATO, chce wierzyć to trochę moje życzeniowe myślenie ale czy Niemcy,
  • Odpowiedz