Wpis z mikrobloga

#igrzyskabebzonow

Grande finale! Podsumowanie 3 miesięcy naszych zmagań!
(informacja o II edycji na dole)

Łącznie zrzuciliśmy 37,6 kg! To jest tyle co:
- ten karp
- ta ametystowa geoda
- ta podwójna umywalka

Podsumowanie - Niech przemówi podium!

Podczas gdy Igrzyska Bezbzonów zakończyły się w spektakularnym stylu, uczestnicy osiągnęli znaczące zmiany w swoich wagach, co w sumie dało łączną redukcję masy ciała na poziomie 37,6 kg. Zaangażowanie, determinacja i przemiany każdego z uczestników wywołują ogromne wrażenie. 5 zawodników dotrwało do samego końca. 2 odpadło dosłownie tuż przed końcem. 3 osoby odpadły na samym początku. Uważam to za olbrzymi sukces! To oznacza, że 7 z 10 osób bardzo intensywnie myślało o swoim zdrowiu przez prawie 3 miesiące.

# 1
@Mirkosoft, nasz człowiek od wszystkiego! Przygotuje majonez czosnkowy na grilla, ogarnie arkusz online i rozpisze dietę gdy potrzeba :) Okazał się być gwiazdą igrzysk, kończąc z imponującą redukcją masy ciała z początkowych 85,2 kg do 74,4 kg, co przekłada się na spadek o 12,68%. Jego strategia i wytrwałość przyniosły mu nie tylko największą utratę wagi, ale prawdopodobnie również wiele osobistych zwycięstw poza wagą, w tym niespodziewaną górną część ośmio-paka. Pomimo świadomego ograniczenia soli i wody w celu maksymalizacji wyników na końcówce (nasz prywatny zakład o to kto zrzuci najmniej w ostatnie dni), podkreśla, że najważniejszym aspektem ostatnich trzech miesięcy było nawiązanie przyjaźni z osobami o podobnych doświadczeniach. Jak sam mówi: "poznał fajnych chłopów". Ta społeczność oraz odzyskanie kontroli nad własnym życiem i zdrowiem są dla niego prawdziwymi skarbami tej podróży. @Mirkosoft z nadzieją spogląda w przyszłość, uważając te zmiany za początek nowego rozdziału, z muzyką Hansa Zimmera „Now We Are Free” jako idealnym tłem dla naszych Igrzysk!

# 2
@krzyk4cz, rozpoczynając od 115,5 kg, zakończył wyzwanie ważąc 103,8 kg, co stanowi spadek o 10,13%. Niezłomny w swoich wysiłkach, pokazał, że konsekwentne i systematyczne podejście może przynieść znaczące rezultaty. @krzyk4cz rozpoczął swoją przygodę z Igrzyskami Bezbzonów po zauważeniu niepokojącej wagi 118 kg na początku roku. Zmodyfikował swoje nawyki żywieniowe, rezygnując z wieczornego piwa i ograniczając jedzenie, a następnie eksperymentował z dietą keto, zanim ostatecznie zdecydował się na dietę low-carb z wysokim udziałem białka i post przerywany. Jego typowy dzień obejmował lekkie śniadanie w południe, a reszta posiłków skupiała się na proteinach i warzywach, często pomijając kolację. Dodatkowo wprowadził regularny ruch, w tym codzienne spacery i jazdę na rowerze. Mimo chwilowych kryzysów i odstępstw od diety, szczególnie podczas majówki, @krzyk4cz wrócił do ścisłego liczenia kalorii i kontynuuje swoją trasę do celu wagi 90 kg. Podkreśla znaczenie motywacji i wsparcia od innych uczestników, jak również efektywności postu przerywanego w procesie odchudzania. Z całego serca mu gratulujemy drugiego miejsca! Przez dłuuugi czas był faworytem i ostro cisnął. Wystarczy spojrzeć na jego wykres, żeby zobaczyć jak niewielka zmiana tygodniowa może mieć efekt na 90 dni pracy.

# 3
@Peter_Mountain, z wagą początkową 113,3 kg, zakończył na 108,3 kg, co również jest znacznym osiągnięciem. W ostatnim tygodniu wpadł na 3 miejsce deklasując @Wojskowy_Brykiet :D @Peter_Mountain podsumowuje swoje doświadczenie z Igrzysk Bezbzonów z mieszanką humoru i refleksji. Wyraża pewne żale dotyczące włączenia treningów siłowych, które mogły wpłynąć na zwiększenie masy mięśniowej, a przez to mniejszy spadek wagi, co nieco go rozczarowało. Mimo to, przyjmuje to z dystansem i optymizmem, sugerując, że rozbudowa mięśni też jest pozytywnym wynikiem. Dodatkowo, zmęczony pracą i ciągłymi wyzwaniami, jakie stawiało przed nim życie, ostatecznie postanowił zafundować sobie zasłużony odpoczynek, odzwierciedlając ogólne zmęczenie i potrzebę regeneracji po intensywnym okresie wyzwań. Pozdrawiamy go gdziekolwiek teraz się smaży!

# 4
@Wojskowy_Brykiet osiągnął stabilną redukcję z 106,1 kg do 101,7 kg, kończąc z redukcją masy o 4,15%. Przy wzroście 1,88 m ta zmiana jest znacząca. Na co dzień wiele osób mówiło mi, że chyba schudłem. Też się lepiej czuję. Przez okres 90 dni byłem 3-krotnie na darmowych konsultacjach dietetycznych i raz na psychodietetycznej. Największy plus tych Igrzysk to środowisko, które stworzyliśmy, które wciąż mnie motywowało. Największy minus to: Święta Wielkanocne, Majówka, Dwa wesela (w jeden weekend) :D Do Wielkanocy jeszcze się trzymałem, było lepiej lub gorzej, ale generalnie stabilnie w dół. Następnie był totalny chaos. Lekkie odpuszczenie w święta, grill na Zakrzówku, praca z biura zamiast z domu. Słowem, nałożyło się kilkanaście rzeczy, które totalnie rozwaliły mój tryb. Z tych rzeczy, które mi zostały, to po pierwsze zmniejszenie głodu. Jem zdecydowanie mniejsze porcje. Często obiad dzielę sobie na dwie części. Nie jestem w stanie zjeść tyle co przed Igrzyskami. Staram się pracować nad sobą i mam pomysły na kolejne edycje.

# 5
@UwagaWykopy, rozpoczynając od 82 kg, zakończył na 80,2 kg. Jego subtelne, ale ciągłe zmiany dały mu zmniejszenie masy o 2,20%, co może wydawać się mniejsze, ale każdy kilogram ma znaczenie w takiej rywalizacji. @UwagaWykopy był naszym weteranem redukcyjnym. Personalnie (mieliśmy okazję się poznać w Krakowie) super gość, który przed Igrzyskami już miał świetne efekty. Podczas naszych zmagań pomógł nam z Discordem, a następnie dzielił się swoją wiedzą. Bardzo potrzebne są takie osoby w grupie. Gdyby wszyscy zaczęli od 0, to błądzilibyśmy po omacku. @UwagaWykopy zasługuje na wielkie uznanie za konsekwencję i trzymanie wagi przez całe Igrzyska!

# 6 i # 7
@Bez_konserwantow i @wrobelek19 również mieli swoje wzloty i upadki. @Bez_konserwantow wypadł z rywalizacji, już na samym finiszu. Mimo początkowego zapału i ostrego ciśnięcia nie udało się wytrwać do samego końca. Możemy się jedynie domyślać powodów, natomiast na pewno było to coś bardzo znaczącego. Przez niemal 90 dni był jednym z najaktywniejszych uczestników. Często zabierał zdanie i motywował resztę. Samemu miałem przyjemność odbyć z @Bez_konserwantow kilka treningów. Mamy wiele wspólnego, więc ta znajomość będzie jeszcze trwać. Niemniej dosłownie na tydzień przed końcem słuch o nim zaginął, wiemy tylko tyle, że na kilka tygodni wcześniej miał nieciekawą sytuację osobistą. Igrzyska kończy na tarczy, ale trzymamy za niego kciuki. Należą mu się gratulacje za włożony wysiłek, który nie idzie na marne. Zawsze coś z nami zostanie.
Z @wrobelek19 jesteśmy bardzo dumni, bo podążał z nami przez cały ten czas. Na początku spadek wagi, potem wzrost, by na końcu utrzymać pewną stabilizację. @wrobelek19 dzielnie aktualizował swój dzienniczek i włączał się w dyskusje. Być może kiedyś jeszcze wszystkim nam pokaże i wygra Igrzyska Bebzonów!

Niestety, @AntyAdzik, @PanSzuchal i @jotpol odpadli z rywalizacji wcześnie i nie kontynuowali zmagań.

Warto zwrócić uwagę, że choć Igrzyska Bezbzonów skupiały się na redukcji masy, przyniosły uczestnikom o wiele więcej niż tylko spadek kilogramów. To było wyzwanie pełne osobistego rozwoju, zmiany nawyków i budowania wspólnoty. Dzięki temu wydarzeniu uczestnicy nauczyli się, jak ważna w osiąganiu celów jest wzajemna motywacja i wsparcie, co ma olbrzymie znaczenie nie tylko na "arenie" redukcji wagi, ale w każdym aspekcie życia.

Moje odczucia:


Bardzo Wam wszystkim dziękuję za ten czas i jestem wdzięczny za wszystko!

W Igrzyskach brali udział:
@krzyk4cz, @Mirkosoft, @Bez_konserwantow, @Wojskowy_Brykiet, @Peter_Mountain, @UwagaWykopy, @wrobelek19, @AntyAdzik, @PanSzuchal i @jotpol

Nasz początek: link
Od czego się zaczęło: link

Druga edycja?
Śledźcie tag tak jak w poprzedniej edycji będzie to spontaniczne i nie będzie czasu na zastanawianie się. Po prostu: albo ciśniesz, albo jesteś zadowolony z tego co masz :)

Standardowo wołam: @hdeck

tag do obserwowania finału: #igrzyskabebzonow

#gapiszmisienabebech #chudnijzwykopem #redukcja #odchudzanie #dieta #zaklad #mirkokosy #silownia #sport #grubyzaklad
WojskowyBrykiet - #igrzyskabebzonow

Grande finale! Podsumowanie 3 miesięcy naszych z...

źródło: IB infografika

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Wojskowy_Brykiet: Gdzie można plusować żebyście wołali na nową edycję :D szukam motywacji do zrzucenia i jakoś nie idzie solo :D może jak będzie towarzystwo to będą chęci :D

PS. a jest z czego zrzucać XD
  • Odpowiedz