Wpis z mikrobloga

Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę że kawa w tym przybytku kosztuje 12 zł. Kumacie? 12 zł za kawę z budy na rowerze ? Tyle samo co w eleganckiej kawiarni w której obsłuży nas kelnerka, odbierze zamówienie, przyniesie kawe, rozliczy przy stoliku. Foodtrucki z burgerami za 50 i kawa z roweru za 12. Jak byłem w Neapolu to w każdej lepszej kawiarni espresso było za 90 centów a w Polsce? W Polsce jak w lesie.

#jedzenie #jedzenie71 #kawa
Kwas747 - Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę...

źródło: temp_file967574224938461863

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@bonus: bredzisz, nigdzie w Rzymie nie widziałem espresso droższego niż 1,2e. Standardowo płace 0.8-1e, może w jakiejś instagramowej kawiarni, ale tam nikt oprócz turystów oglądających Rzym przez obiektyw w telefonie nie chodzi, więc nawet nie widziałem.
Wyspy Kanaryjskie- 1-1,2 euro espresso, 1,2-1,5 euro cappuccino/ latte.
  • Odpowiedz
ktos wam kaze te kawy kupować? od tygodnia o tym placzecie. w biedrze sloik 200g pewnie 20coś kosztuje polskich nowych złotych nie wiem bo nie jestem uzalezniony
  • Odpowiedz
@Kwas747: nie no bez przesady, w Neapolu owszem kawa jest tania, ale teraz to już raczej 1,2 - 1,5 EUR za espresso xd Wciąż dużo taniej i dużo lepsza, mocne bydle nie jakaś lura xD
  • Odpowiedz
byłem w Neapolu to w każdej lepszej kawiarni espresso było za 90 centów a w Polsce? W Polsce jak w lesie.


@Kwas747: Neapol to taki Białystok włoski.
W Mediolanie masz espresso za 1,5 euro. Ale bez coperto czyli bez stolika. Walisz przy barze.

PS nie wiem ale wg NUMBEO w mediolanie to koszt 1,9 euro a w Neapolu 1,8 euro. W Warszawie 15 ziko
  • Odpowiedz
@loczyn: No to lekkim #!$%@? w jeden dzień opłaci zus i składniki na resztę tygodnia. Ile kosztuje "wytworzenie" podwójnego espresso? z 50 groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Ale bredzisz, zbyt często jestem w Mediolanie żeby puszczać mimo uszu takie farmazony. 1,20-1,30 to absolutny max za espresso w normalnej kawiarni blisko Duomo. Im dalej, tym taniej
  • Odpowiedz