Wpis z mikrobloga

Gdzie dobrze żyje się w Polsce? Mieszkam w Warszawie i mam dosyć tego miasta, wszędzie tłok, pośpiech, beton. Chciałabym przenieść się do jakiegoś mniejszego miasta, gdzie jest sporo zieleni, niższe ceny mieszkań, ale też sporo miejsc pracy. Zastanawiałam się nad Łodzią(serio xd), Katowice? Może ktoś chce opisać jak tam żyje się w Katowicach? :) #przeprowadzka #katowice #lodz #praca #gdansk
  • 67
  • Odpowiedz
@lololokoo

Katowice


xD

W sumie spodoba Ci się. Miasto udaje, że coś się dzieje, tak naprawdę nic tam nie ma, nawet rynku. Jedna droga przelotowa, łącząca Sosnowiec z Chorzowem, wiecznie #!$%@? przez przyjezdnych etatowców. Mocny nacisk na deweloperkę. Dużo smrodu. Jest lotnisko międzynarodowe, ale 40 km poza miastem i nie ma połączenia kolejowego.
  • Odpowiedz
  • 0
@ArchDelux: Znam jako tako Katowice, za dzieciaka często tam bywałam i wiem, że nie jest to kolorowe miasto, ale nie przeszkadza mi to xD ChcIałam się dowiedzieć jak żyje się tam pod względem pracy, wynajmu mieszkania na początek. Ceny mieszkań dosyć atrakcyjne w porównaniu do wawy czy Trójmiasta :D
  • Odpowiedz
@lololokoo: moim ostatnim odkryciem są Tychy - dużo zieleni, duże ,otwarte przestrzenie, chyba ciągle są jakieś pikniki z fajnym jedzeniem, czysto, korki do przeżycia
  • Odpowiedz
@lololokoo: to cie zasmuce al warszawa to ma wiecej zieleni niz gdansk, a przynajmenij przystepnych parkow. w gd jest troche tego ale sa to laso-krzaczory #!$%@? na gorka gdzie nic nie ma i po piewszym podejsciu ci sie odechce. A i ceny warszawskie,a zarobki to, no raczej nie,
  • Odpowiedz
@lololokoo: Gdańsk/Gdynia- masz w sumie 3 duże miasta i spory rynek pracy. Morze w wakacje, sporo terenów zielonych, Kaszuby rzut beretem. Jak lubisz podróżować, to lotnisko i port są do dyspozycji. Pendolino jedzie do Wwa szybciej niż samochód.
  • Odpowiedz
w Łodzi faktycznie jest sporo zieloni


@Spitfire92: Ten procentowy udział zieleni w Łodzi podnosi las łagiewnicki (jeden z największych miejskich kompleksów leśnych w Europie), który co prawda jest na obrzeżach - ale ciągle w granicach miasta. Tak więc dane z tabelki nie mają przełożenia na zieleń w samym mieście. Tyle są warte powierzchownie odczytywane statystyki ;)
  • Odpowiedz
@lololokoo: 5 lat w Krk, 6 lat w Bielsku-Białej, 2 lata w kato. Ranking subiektywny:

1. Bielsko - najlepsze z nich. 180k mieszkańców, otoczone górami, jeziora niedaleko, totalnie nie czuć tych "tłumów".
Bywam nadal tam co tydzień na weekendy przejazdem.
2. Katowice - super się również mieszka (płd dzielnice, dużo lasów), nie czuć, że Śląsk (w porównaniu do takiego Bytomia, Zabrza, rudy, czy Świętochłowic), drogi dobre, w miarę idzie przejechać przez
  • Odpowiedz