Wpis z mikrobloga

@kj5: opisałbyś o co chodzi z gen2? i w którym momencie miałem zrobić backup, bo clockworka zainstalowałem i nim backup (nie wiem czy romu czy recovery...) zrobiłem, czyli już po zmianie recovery i po zrootowaniu

jak już mam recovery to zmiana romu chyba nie będzie uciążliwa, szczególnie gdy mam titanium backup i backup launchera, dobrze mówię?
  • 15
@szymi: GEN2 to jakby w skrócie inna struktura systemu, wiąże się to z Androidem 2.3 Backup zrób po instalacji Clockworka, inaczej nie możesz. Nandroid backup zrobiony? To teraz backup apek w Titaniumie i możesz wgrywać. Uważaj żebyś nie wgrał romu GEN2 na telefon GEN1, masz uwaloną partycje i wtedy jest kombinowania z naprawieniem tego. Jak forum wstanie to ci napisze propozycje romów pod GEN1.
chyba nandroid nie mam

jak backup z clockworka mam dość stary, to robić nowy? czy nic się podczas użytkowaniu w romie nie zmienia? backup z clockworka zapisuje też ustawienia?

obejrzałem jakiś tutorial do nandroid, czy to jest to samo co backup przez clockworka? bo jak tak to mam to za sobą
@szymi: robiac backup w clockworku robisz właśnie nandroid backup :) Backupujesz cały system łącznie z apkami, ustawieniami itp. Po przywróceniu masz w 100% taki sam system jak miałeś w momencie backupu. Ja zawsze backupuje przed instalacją nowego ROMu.
@kj5: w takim razie trzeba porobić porządki na sd, bo mam tam już chyba po 3 backupy każdej apki

przy zmianie gen i później roma z sd nic się nie robi? ext zostanie takie samo i będzie działało?
@szymi: Jeden nandroid backup ci wystarczy. W Titaniumie daj usun wszystkie kopie i potem utworz kopie wszystkich aplikacji. O ile mi wiadomo SD się nie modyfikuje ale co za problem potem przywrócić partycje?
@kj5: przywrócenie partycji to format, więc trochę grzebania

a w dodatku musiałbym od nowa wybierać które appki przenieść na ext a które zostawić w wewnętrznej

ok, to pozostało mi poczytać o gen i zmienić roma, skoro ten stockowy aż tak obniża wydajność

chyba że spróbuję jeszcze odblokować procesor graficzny, choć bateria i tak nie trzyma wybitnie długo :/
@szymi: Na początku nie miałem pojęcia o czym mówisz ale fakt, na stocku jest coś zmienione w bulid.propie :)

EDIT: Żadne problemy, raz gena robisz i potem nie musisz nic :) Właśnie wgrałem Moldovana RLS4 :)
@kj5: chyba sobie to zaraz zmienię i jutro zobaczę jak wszystko będzie wyglądało

ale na noc zostawiam pod ładowarką, bo jakby mnie miało nie obudzić na ćwiczenia z fizy to by bylo nieciekawie
@kj5: włączyłem tę akcelerację i nie dość że żadnej dodatkowej mocy nie widzę to mi artefaktami troszkę rzuca przy krawędzi...