Wpis z mikrobloga

Mirkasy z ciekawości wróciłem do tematu dysleksji (kiedyś dawno temu ją u mnie stwierdzono). Chciałbym pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu i spytałem się cioci wikipedii i widzę, że to dość rozległy temat jest.

Ktoś może podrzucić jakieś rzetelne materiały odnośnie dysleksji?

Gdzie można się przebadać będąc już starym koniem? (20 lat na karku)

P.S Dla hejterów nigdy się nią nie zasłaniałem. Zawsze przyjmuje słowa krytyki i poprawiam się.

P.S.S Co do tej tabelki http://www.ptd.edu.pl/content/download/213/909/version/1/file/symptomy_gim.pdf - Widzę u siebie zgodność z tabelką w punktach:

Pismo - piszę niewyraźnie i trudno mi go zorganizować

Matematyka - Geometria sprawia rzeczywiście mi trudność, niski poziom wykresów i rysunków - tego nie skomentuje, mówi samo za siebie

Geografia - trudności z zapamiętaniem mapy też występują

WF - Tutaj trochę racji też jest jeśli chodzi o całość, ale brak treningu>dysleksja

P.S.S.S Co sądzie o tej "chorobie"?

#pedagogiga #psychologia #choroba #dysleksja #nauka #niewiemjaktootagowac
  • 9
  • Odpowiedz
@dwuimienny: Po pierwsze skoro przyjmujesz slowa krytyki to nie bede owijal w bawelne, chociaz moja wypowiedz nie ma byc z zamiaru krytyka. Jak ktos chce ci w mowic, ze jestes gorszy, albo sam sie za takiego z tego powodu uwazasz to mi nie odpisuj i idz plakac gdzies indziej. Istnieje cos takiego jak rozklad normalny czyli Gaussowski i dysleksja miesci sie w tym schemacie. Istnieje staly procent ludzmi z tym "zaburzeniem"
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii: lol nie wiem o co Ci chodzi w pierwszej czesci Twojej wypowiedzi. Nie placze i nie uwazam sie za gorszego. Chce po prostu zglebic temat, a nie rzucac o ten dysleksje czyli ma dysmozgie etc.
  • Odpowiedz
@dwuimienny: Skoro nie wiesz o co mi chodzi to pewnie pytasz serio. A wiec co cie interesuje? Dla mnie najciekawsze w dysleksji jest to, ze wystepuje przewaznie u chlopcow niz u dziewczynek ale co sie dziwic skoro genetycznie jestesmy slaba i bezwartosciowa plcia :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii: Jesli mozesz to zdradz wszystko co wiesz na ten temat. :)

Jestem laikiem w tym temacie.

W odmentach internetu wyczytalem, ze podobno da Vinci i Einstein tez byli dyslektykami.

Jesli wiesz gdzie mozna sie przebadac bedac doroslym by zobaczyc jaki jest stan rzeczywisty dla danego osobnika to tez zdradz :)
  • Odpowiedz