Wpis z mikrobloga

Mirki, zakładamy sytuację, że ogarniam całkiem spoko czysty php, ale nigdy nie pracowałem pod żadnym frameworkiem php, bardziej w railsach. Natomiast przychodzi nagły projekt do zrobienia, deadliny napięte, techonologia - php. Przydałoby się wybrać jakiś fajny framework, który stosunkowo szybko da się ogarnąć. Co byście polecili?


#php #webdev zawołam jeszcze #laravel #symfony #cakephp #kohana
  • 22
@Dyzajash: @emtei: z grubsza:

- autoryzajca użytkowników (ilość userów < 50 ), użytkownicy z 2 rodzajami uprawnień (admin i autor)

- dość rozbudowana baza danych ze sporą ilością powiązań pomiędzy obiektami

- raporty podsumowujące ile razy w danym obiekcie została przypisana jakaś jego właściwość

Także w sumie nic wymyślnego
@cube: @Dyzajash: w sumie Laravel wydaje się mieć rosnącą popularność, więc chyba pójdę w tę stronę. Dokumentacja chyba też w miarę ok.

Na stare umierające frameworki szkoda mi tracić czasu, bo może ogarnięcie czegoś swieżego przyda się jeszcze w przyszłości.
@rysi3k_: yii też się przyjrzę, bo nie znam w ogóle, a całkiem sporo osób w tym pisze. W ogóle różnorodność tych frameworków może przyprawić niezłego bólu głowy, jeśli ktoś nie jest na bieżąco i chce sobie ogarnąć coś rozsądnego ;)
@rysi3k_: wiesz, popularność w googlach wsród "programistów" php to taki sam wyznacznik dobrego frameworka jak najczęsciej wyszukiwany uczestnik Warsaw Shore w konkursie na "programistę" tegoż PHP.
@kmicolo: hm, przeczytajmy jeszcze raz tytułowy wpis autora. Jeśli dobrze rozumiem, autor nie zna żadnego fw i szuka takiego, którego można się nauczyć w 5 minut i który ogarnie mu opisane b. proste założenia. Nadal podtrzymuję, że do tego celu najlepiej sprawdzi mu się Laravel, może on być nawet i przedszkolbusowy - nadal będzie szybki w nauce i przejrzysty. Podobnie Eloquent - niech nawet nie ma w nazwie ORM, nadal będzie