Wpis z mikrobloga

#innvwszkocji

Kolejny tydzień za mną na #emigracja .

Śmieszne jest to; że w tamtym roku dokładnie 9 lipca 2013 roku dostałem pierwsza wypłatę* jako operator CNC - z tego co pamiętam to było za 2 tygodnie pracy. Moje zdziwnie było; gdy za bilet musiałem wydać 120zł a za mieszkanie do zapłaty 500zł. Pamiętam wtedy, że zostało mi 50zł i nie wiedziałem co zrobić z tą kasą xD Czyste szaleństwo. Już wtedy wiedziałem, że muszę spieprzać z Polski jak najszybciej, bo ten kraj mnie wykończy psychicznie a z każdą wypłatą uważać by starczyło do kolejnego 10. Czysty dramat; ale wiedziałem, że kiedyś się uda i dam radę.

Aktualnie bez nadgodzin dostałbym około 320 funtów (za tydzień pracy) - przy najniższej coś koło ~230. Co można zrobić za 320 funtów? O np. spędzić 7 dni #wakacje w #turcja Turcja na 7 dni . Patrząc też na #tygodnioweutrzymanie użytkownika @Pobe można spokojnie sobie pożyć. Co można w Polsce zrobić za 320zł tygodniówki? No nie za wiele.

Co u mnie?

Żyje sobie spokojnie; nic mnie nie zmusza do codziennego zaglądania do portfela i odliczania kasy do następnej wypłaty. Aktualnie w następnym tygodniu pyknie mi 4 mc; finansowo już jestem na plusie. Każda #pracazagranica ma też swoje minusy; najgorsze jest to jak jedna osoba wyjechała już; a druga połowa nie chce za bardzo opuszczać kraju.


____

Muzyczny wątek:

Kult - Polska
innv - #innvwszkocji



Kolejny tydzień za mną na #emigracja . 



Śmieszne jest to; ...
  • 4