Wpis z mikrobloga

spróbujemy dobrych rad wykopków.

wiadro mam czyste, myje po każdej partii. tak samo pacę, mieszadło i resztę gadżetów. pół zaprawy nie wrzucam - mam za małe wiadro. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Zkropkao_Na: Po pierwsze wiadro musi być czyste(jak wspomniał kolega wcześniej). Po drugie sprawdź datę ważności na worku, jeżeli się skończyła lub zbliża się do końca to daruj sobie ten worek. Po trzecie sypiesz do wody nie odwrotnie i lepiej jest dosypywać niż dolewać wody(po prostu syp po trochę żeby nie przesadzić). Po czwarte ja polecam śnieżkę w worku lub gotową.

Jak masz pytania to wal smiało
@Zkropkao_Na: a czym mieszasz mieszadłem do gładzi czy wyrabiasz ręcznie? Z doświadczenia wiem że ręcznie nie ma sensu nie da się dokładnie wymieszać a po za tym trwa to wieki, pierwszy raz jak robiłem gładź to mieszałem mieszadłem od miksera kuchennego - miało to swoje wady gładź była napowietrzona i powstały później malutkie otwory na ścianie ;)
@Zkropkao_Na: tak dokładnie :D Jeśli robisz mieszadłem do gładzi z wiertarką (pamiętaj by nie na wysokich obrotach - może się napowietrzać), woda później proszek i jeśli masz czyste urządzenia tak jak mówiłaś wcześniej to powinno Ci ładnie wychodzić. Jedynym wytłumaczeniem grudek może być przeterminowana gładź lub źle przechowywana (nabrała wilgoci i już w suchej zaprawie są grudki).