Wpis z mikrobloga

@Tichy: Mnie jako purystę językowego także to irytuje, ale w niektórych przypadkach muszę go używać z braku lepszego zamiennika. Piszę przykładowo do obsługi sklepu internetowego - jak mam zacząć? Dzień dobry? Skąd wiem czy nie odczytają wiadomości w nocy? Zresztą jest to pozdrowienie zarezerwowane raczej dla mowy. Szanowni Państwo? Do obsługi podrzędnego sklepu z podróbkami najków dla Sebixów? Czy lepiej Drogi Pracowniku Sklepu X? Żeby brzmiało jeszcze głupiej? Od Witam czasem
@parsiuk: ja problemu nie mam, przeczytaj moje pytanie. Rozumiem, że witam cię nie razi.

Maile wysyłam mniej więcej od 98 roku i nie mam problemu z formułowaniem ich treści. Dostaję natomiast coraz więcej maili dziwnych i dlatego ciekaw byłem opinii mirków.
@parsiuk: @MrsGreen: @Tleilaxianin: Toczę z tym panem dyskusję w innym miejscu i jak zwykle kompletnie mnie nie przekonuje taka argumentacja. Sam zazwyczaj używam form bardziej oficjalnych, ale wszystko zależy od sytuacji. Nie rozumiem, dlaczego akurat "witam" miałoby być wyjątkowo złe. Dla mnie to bardziej na zasadzie, że "witam" używają przedstawiciele handlowi, BMW jeżdżą dresiarze, a ludzie ze wsi są głupi.