Wpis z mikrobloga

Mirki, kogo odrzuca "Witam" na początku maila? Tylko mnie?

Czy tylko mi,"witam" w mailu kojarzy się z absolwentem płatnych studiów typu zarządzanie i grillowanie, oraz ze źle dobranym, za szerokim, błyszczącym krawatem i równie błyszczącym wymiętym garniakiem?

#pytaniedoeksperta
  • 165
  • Odpowiedz
@Tichy: dzień dobry to się sąsiadom mówi. a witam to po prostu ładne, normalne powitanie, od zawsze tak piszę i nigdy bym nie pomyślał, że komuś to nie pasuje. z kolei zawsze jak ktoś mi pisze "dzień dobry" to kwiczę z lekka
  • Odpowiedz
@Tichy: Ja ostatnio do swojej nauczycielki spotkanej na zakupach w Empiku "dzień dobry", a ona do mnie "witam".

Powiesz, że to nauczycielka i nie ma wiele pieniędzy, a i z młodzieżą i studentami się musi użerać, a ona tak naprawdę jest właścicielką sieci Empik.
  • Odpowiedz
@Tichy: @parsiuk:

Bardzo oficjalnie: Szanowny Pan/Szanowna Pani

Oficjalnie: Witam SERDECZNIE - nie jest to wywyższanie swojej osoby nad rozmówcę. "Witam", to tak.

Nieoficjalnie: [wiadomo]
  • Odpowiedz
@eMJot:

do mnie ostatnio ktoś zapukał, otwieram a tam stoi Majkel Dżekson i mówi "witam!". Ja do niego chyba "dzień dobry" i strzeliłem mu pożądną blachę na czoło aż mu odpadł kawałek nosa i lewa powieka. Na co Majkel, że przeprasza, ale jest świadkiem Jehowy i zbiera gruz dla konia. No to mu powiedziałem, że cały gruz dostał rzecznik.
  • Odpowiedz
@Tichy: jak ktoś do mnie pisze i zaczyna od "Witam", to od razu ma 10-krotnie mniejszą szansę, że odpowiem. Mam zamiar wprowadzić niebawem regułę, że takie e-maile od razu będą leciały do kosza. Niech się uczą.
  • Odpowiedz
Weź pistolet i się kur@a postrzel w głowę... Przez takich jak ty mamy ciężką biurokrację bo przecież trzeba się do czegoś dop@?!dolić żeby odesłać petenta do domu...
  • Odpowiedz
a jak inaczej chcesz maila zaczynać?


@parsiuk: Jak piszę do kogoś kogo znam to "Drogi Macieju" albo "Szanowny Panie Hieronimie". Jeśli na uczelnię piszę to "Szanowny Panie Profesorze/Doktorze". Kończę "Pozdrawiam" albo "Z wyrazami szacunku" i wg mnie tak powinno się pisać mejle, bo mejl jest listem.

@Tichy: Tak, też mnie to niesamowicie denerwuje. Ale bardziej od "Witam" denerwuje mnie "Witaj", bo nie dość, że mega niepoprawnie to jeszcze każe mi
  • Odpowiedz