Wpis z mikrobloga

NAZWA: Black Hope

BROWAR: AleBrowar

STYL: Black IPA

SZCZEGÓŁY:

Skład: woda; Słody: pale ale, wiedeński, pszeniczny, Carapils, Caramunich, Carafa; Chmiele: Simco, Chinook, Citra, Cascade, Palisade; Drożdze: Safale US-05

Ekstrakt początkowy: 16° , alkohol 6,2% obj.

WARKA DO: 14.09.2014

CENA: 5,99 zł

--------------------------------

AROMAT

Od razu po otworzeniu butelki w nozdrza uderza bardzo silna paloność uzupełniona innymi ciemnymi nutami.

BARWA / KLAROWNOŚĆ

Idealnie czarna, piwo kompletnie nie przejrzyste.

PIANA

Wspaniała piana, tworząca się nawet przy delikatnym nalewaniu. Bardzo ciężka, gęsta i zwarta. Zdecydowanie drobnopęcherzykowa. Po dłuższym pobycie w szkle redukuje się do kilkumilimetrowej warstwy pozostawiając na ściankach wspaniały lacing.

SMAK

W smaku podobnie jak w aromacie na pierwszy plan wychodzi paloność, z lekkimi nutami wędzonymi, które łączą się z delikatną słodowością. Po tym następuje mocne kawowe uderzenie: mocna kawa naturalna ze szlachetną goryczką.

GORYCZKA

Dość wysoka kawowa goryczka. Ma naprawdę dłuuugi finisz, długo czuje się ją głęboko w gardle. Jest delikatnie kwaskawa, wytrawna.

ODCZUCIE W USTACH

Niskie wysycenie. Piwo jest dość gęste, bardzo treściwe. Ma pełny smak. Spokojnie może zastąpić śniadanie. Mimo tego zachowuje całkiem dobrą pijalność.

WRAŻENIE OGÓLNE

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Bije na głowę Black IPA z Bojanowa, które jest tylko minimalnie tańsze. W tej cenie to bardzo dobry wybór.

#piwo #ocenpiwo #browar #hopheads #browarhipster #craftbeer #pijzwykopem #alebrowar #blackipa
Pobierz
źródło: comment_DZCSjfmEOIP9rz5yjFtG6TX4HFtU46Ch.jpg
  • 12
@gobi12: myślę że podawanie ceny jest tu nie potrzebne. Przy tych piwach po pierwsze może mocno się wachać w zależności od miasta/dzielnicy, promocji po drugie to nie patrzymy na to co by było taniej tylko lepiej.

Tak na marginesie zbyt duża ilość informacji w ocenie może zniechęcać do czytania. Z drugiej strony ja nie chcę cię zniechęcać :-) widzę że się zaangażowałeś.