Wpis z mikrobloga

@qkamil: no, z tym ze wlasnie nie, weganie to przewaznie lewactwo, czyli obrona praw pracownikow, fairtrade, czy preferencja kupowania lokalnych produktow, w tym takze w kooperatywach spozywczych. wiec obrazek jest inwalida.
  • Odpowiedz
@plushy: większość wegeproduktów jest oparta na soi - biznes się opłaca, bo wielki rynek zbyt na takie gówno jest nieopodal w USA. Jest masa innych rzeczy, z których można robić tanią paszę.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Nie ważne z czego są zrobione ale ile zjadają wegetarianie a ile zwierzęta. Zresztą wegetarianie nie żywią się samymi pasztetami sojowymi.

Most people associate soy with tofu and soy milk. However, only a small portion of soy is consumed directly by humans. In fact, most of the world’s soy crop ends up in feed for poultry, pork, cattle and even farmed fish.


http://wwf.panda.org/what_we_do/footprint/agriculture/soy/consumers/
  • Odpowiedz
@prusi: napisalem m.in. o fairtrade, co jest przykladowym pozacenowojakosciowym czynnikiem. nie rozumiem, czemu pytasz mnie czy wiem czy takie wystepuja. stad moje 'eee?'.
  • Odpowiedz
@omik: to w takim razie trochę mieszasz, to twoje "fairtrade" (można po polsku?) jest mechanizmem wolnorynkowym, nie wiem dlaczego wrzucasz to pod lewactwo.
  • Odpowiedz
to w takim razie trochę mieszasz, to twoje "fairtrade" (można po polsku?) jest mechanizmem wolnorynkowym, nie wiem dlaczego wrzucasz to pod lewactwo.


@prusi: dalej nie wiem jak to sie ma do twojego pytania o to czy wiem czy poza cena i jakoscia maja znaczenie inne kryteria.

I sam mechanizm nie jest ani wolnorynkowy ani lewacki - ale korzystajacych z niego wiecej po lewej stronie. Moja opinia jest taka ze jest to
  • Odpowiedz