Wpis z mikrobloga

Włączam komputer, z autostartu uruchamia się skajpaj. W między czasie szykuję sobie jedzenie przed treningiem na siłowni. Słyszę ktoś dzwoni. Mój kolega z starego klanu na quake 3 arenie. Lekko wstawiony mówi, że się boi codziennie w domu. W trakcie rozmowy pije vodkę. Nagle patrzy w stronę okna i mówi że leci kolejny samolot wojskowy nad jego domem. Pyta czy w razie W może liczyć na nocleg i pomoc w szukaniu pracy. Kolega jest Ukraińcem. Kurdę, trochę mnie poruszył.

#ukrainacontent
  • 2
@HT-Ron: daj znać jak rozwinęła się sytuacja. Nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji jak twój kolega. Jeśli chcesz mu pomoc, to jasno bym określił zasady, kto, co, z kim ile i na jak długo, żeby później nie było problemów.
@Garet_: Na tygodniu znów się odezwał. Ciągle jest w domu, blisko doniecka. Chciałby przyjechać do polski lub w inne miejsce gdzie dałoby się żyć. Podobno pod domem mu czołgi jeżdżą i ulica nie nadaje się do jazdy samochodem. W razie Wu, sam nie mam pomysłu gdzie szukać dla niego/nich pomocy.

#ukraina #donieck #ukrainacontent

Swoją drogą zastanawiam się, czy na mirko można go wykorzystać jako info z pierwszej ręki w formie małego