•  

  pokaż komentarz

  Pan Sikorski stwierdza oczywiste fakty. Szkoda, że nie ma tyle odwagi by powiedzieć o tym normalnie premierowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że nie ma tyle odwagi by powiedzieć o tym normalnie premierowi.
   @marekrz: myślisz, że premier nic o tym nie wie. Poziom polskiej polityki jest tak niski (wynikający z poziomu wyborców), że politycy muszą grać - w czym Tusk jest akurat dobry. Strategiczny sojusz z USA jest popierany przez znaczną część (większość?) wyborców (w tym elektorat głównej partii opozycyjnej) - bo do Niemiec nie mamy jakiegokolwiek zaufania (co jest absurdalne, bo wynika z zaszłości historycznych, a nie rzeczywistych działań - zwłaszcza, że od 2005 roku rządzi w Niemczech CDU/CSU)

  •  

   pokaż komentarz

   @marekrz: O tym samym pomyślałem jak czytałem ten tekst, szkoda że każdy nawet dobry polityk musi odp%$!%@%ać szopkę żeby utrzymać się w polityce albo nie popełnić samobójstwa.

  •  
   J............k

   +74

   pokaż komentarz

   @megawatt: Wiesz, jak Tusk raz powiedział coś dobrego o Niemcach i dostało się to na główną to Wykopki w komentarzach zaraz zwyzywały Tuska od Niemieckiego agenta a #janueszepolitykizagranicznej cytowały Korwina który twierdził, że powinniśmy stworzyć silniejszy sojusz z USA...

  •  

   pokaż komentarz

   @marekrz: najbardziej szkoda że swoje poglądy ukrywa przed całym światem w tym przed polskim obywatelem bo te oczywiste fakty znane każdemu w miarę rozgarniętemu Polakowi, które są niestety skrzętnie przemilczane przez polityków publicznie i jest to żenujące że nie potrafią tego powiedzieć do obywateli przed kamerami. Sikorski który do tej pory miał publiczny wizerunek pupilka, lojalnego przydupasa USA, dziś okazał swoje zakłamanie (a trzeba przyznać że dobrze grał swoją rolę) podpadł tym samym nie tylko swoim kolegom w politykom z USA, ale również Polakom za swoją dwulicowość, jedno jest pewne facet nie ma jaj, jest po prostu kolejnym poprawno-politycznym karierowiczem, który boi się publicznie powiedzieć co myśli żeby nie stracić stołka. A teraz będzie najlepsze zobaczymy czy wciąż jesteśmy suwerennym państwem i czy obrażone władze amerykańskie nie wymuszą na Polskich władzach dymisji Sikorskiego - gdyby do tego doszło oznaczało by to jedno Polska jest rządzona z Waszyngtonu, tak jak kiedyś była rządzona z Moskwy.

  •  
   J............k

   +72

   pokaż komentarz

   jedno jest pewne facet nie ma jaj, jest po prostu kolejnym poprawno-politycznym karierowiczem, który boi się publicznie powiedzieć co myśli żeby nie stracić stołka.

   @seba_seba: A może po prostu koleś ma mózg i potrafi go używać. Gdyby zastosował się do Twoich rad to by osiągnął tyle co JKM albo i jeszcze mniej bo na "homosiach" zna się każdy a na polityce zagranicznej nikt.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej szkoda że swoje poglądy ukrywa przed całym światem w tym przed polskim obywatelem bo te oczywiste fakty znane każdemu w miarę rozgarniętemu Polakowi, które są niestety skrzętnie przemilczane przez polityków publicznie i jest to żenujące że nie potrafią tego powiedzieć do obywateli przed kamerami.

   @seba_seba: To ma nazwę — dyplomacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakisTamKtosek: jak widzisz do czasu, dziś mit Radka przyjaciela USA padł, z resztą JKM powoli dopina swego i przynajmniej nie robi tego na kłamstwach, no ale to już rzecz gustu jedni cenią sobie szczerość innym imponuje cwaniactwo...

  •  
   c.......s

   +18

   pokaż komentarz

   @JakisTamKtosek: Jak byla afera Snowdena to tez wyplynelo co Amerykance sadza o danych politykach i mijalo sie to z rzeczywistoscia. Dlaczego w PL ma byc innaczej.

   Sikorski dobrze mowi zamiast martwic sie o dobre stosunki z wszystkimi sasiadami, to my stosujemy polityke II RP i szukamy sobie sojuszow za oceanem. Moze jeszcze zostanmy pupilkiem Chin zeby miec calkowicie od rzeczywistosci oderwana polityke zagraniczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandhi: haha, bohater afery (oczywiście nieoficjalnie) wypowiedział się bardziej dosadnie - robienie laski, frajerstwo i murzyńskość. To jest ta wypaczona dyplomacja.

  •  
   J............k

   +3

   pokaż komentarz

   @seba_seba: Albo imponuje skuteczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba_seba: Sikorski odziedziczył po poprzednikach z PiSu dobre stosunki z USA i złe ze sąsiadami. Rozumiem, że te dobre stosunki z USA miał sp!@##%!ić ot tak, bo nie są wystarczająco zyskowne? Z kolei jak na poprawianie kontaktów z Merkel reagowała opozycja, to nawet nie trzeba wyjaśniać.

  •  

   pokaż komentarz

   dziś mit Radka przyjaciela USA padł
   @seba_seba: akurat Sikorski nie jest ani fanatykiem USA ani Niemiec i to wiadomo od dawna - po prostu wie co to dyplomacja
   http://polska.newsweek.pl/radoslaw-sikorski-biografia-zyciorys-polityka-polskie-msz-newsweek-pl,artykuly,281523,1.html

  •  

   pokaż komentarz

   co jest absurdalne, bo wynika z zaszłości historycznych, a nie rzeczywistych działań - zwłaszcza, że od 2005 roku rządzi w Niemczech CDU/CSU

   @megawatt: Prawda jest taka że Niemcy już dogadują się z ruskimi. Są naturalnymi sojusznikami i nie zmieni tego Polskie lizidupstwo, które proponujesz. Szkopy chcą tanich surowców, Putin chce niemieckiej technologii dla zacofanej armii.
   Problemem Niemców nie jest polityka Polski, tylko fakt jej istnienia.

   Amerykanie żeby umyć rączki w przypadku gdyby Fjutin nie zatrzymał się na Ukrainie przekazują przewodnictwo w regionie Niemcom. Wilk będzie pilnował owieczek...

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: W jaki sposób, przepraszam, poziom polskiej polityki zależy od wyborców? Jeśli grają, to świadczy tylko o nich. Jeśli uważasz tak, jak piszesz, to przyjrzałbym się bliżej tym 50%, które olewają wybory oraz powodom, dla których to robią.
   Poziom polskiej polityki zależy od polityków i mediów, które wywierają na nią większy wpływ, niż - de facto - wyborcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka że Niemcy już dogadują się z ruskimi.
   Odzielmy może politykę rządu od niemieckich firm powiązanych z Rosją - których jest bardzo dużo.

   Są naturalnymi sojusznikami i nie zmieni tego Polskie lizidupstwo, które proponujesz.
   To proponujesz kupić białe prześcieradło i iść na cmentarz? Sojusz z USA jest papierowy, a Niemcy są be.

   Szkopy chcą tanich surowców, Putin chce niemieckiej technologii dla zacofanej armii.
   Żaden Niemiec nie sprzeda Putinowi technologii - oni są za cwani, mogą sprzedać swoje produkty a nie technologie. Niemniej to wystarczy Putinowi. Co do surowców, to nie wiem czy zauważyłeś ale Niemcy dążą do ograniczenia użycia surowców energetycznych, ale masz rację - takie są oczekiwania niemieckich przedsiębiorców, dlatego ważna jest Unia i wspólna polityka energetyczna.

   Problemem Niemców nie jest polityka Polski, tylko fakt jej istnienia.
   dość śmiałe twierdzenie, a jakieś argumenty za nim stojące?
   @Przemysluaw:

  •  

   pokaż komentarz

   @DoTheMonkey: media - pełna zgoda,
   co do wyborców nie, spójrz na Europę Zachodnią - tam partie populistyczne nie miały czego szukać przez wiele lat, dopiero teraz dochodzą do głosu. W Polsce wszystkie partie mają znaczące elementy populizmu - bez tego nie wygrałyby wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba_seba: dwulitrowy polityk, no kto by pomyślał !!! Szok, niedowierzanie, ..jakoś tak to szło.
   Każdy polityk jest zakłamany i dwulicowy akurat tymi słowami Sikorski zyskał w moich oczach ( tak jestem za zacieśnianiem współpracy z sąsiadami a nie bandą ignorantow siedzących za oceanem)

  •  

   pokaż komentarz

   @Qyres: to się odnosi do czego i w jaki sposób?

  •  
   p.......u

   +2

   pokaż komentarz

   @megawatt: @marekrz: @cosciekawego: @wilkor: @JakisTamKtosek: @Velati: @Bartholomew: @Kaser: Jeszcze nie wiadomo co jest w następnych taśmach, może okazać się tak, że każdy polityk z PO zostanie skompromitowany, nie mówiąc już zdemaskowany. Może tak być, ponieważ zazwyczaj każda osoba z układów, jest w tym układzie, ponieważ ma jakieś korzyści, nikt normalny kto ma na celu dobro państwa, nie utrzymuje kontaktów z szemranymi osobami.

   A jeżeli dojdzie do tak dużej afery, to już nie będzie korzystne dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej, nawet teraz mogą być podjęte decyzje które zniszczą naszą gospodarkę w przyszłości. Ale można podjąć odpowiednie decyzje teraz,żeby pomóc w zmianie ustroju.

   Warto zwrócić też uwagę na to, że bardzo duża ilość obywateli polski, nawet nie słyszała o tej aferze, a jak słyszeli to twierdzą, że to "normalne" bo co chwilę są jakieś afery. To też świadczy o tym, że pokolenie X pogodziło się z tym, że Polska, będzie zawsze dymana, a to już jest problem społeczny, bo z takim podejściem nic nie osiągniemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandhi: co by nie było to właśnie je sp?!#@%%ił "ot, tak".

  •  

   pokaż komentarz

   @przemo-su: bierzesz pod uwagę to, że nie ma ludzi kryształowo czystych? a polityków to już zwłaszcza nie ma czystych (są tylko nienagrani) - to dotyczy wszystkich opcji politycznych.

   Ale można podjąć odpowiednie decyzje teraz,żeby pomóc w zmianie ustroju.
   na jaki?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: to przed Niemcami własnie i ruskimi potrzebujemy sojuszu. Kto nie zna historii ten nie rozumie i tu nie chodzi tylko o IIWS. Niemcy to silny kraj w przeciągu iluś lat może 20, 50 100 znów będą chcieli się lać, przez ponad 1000 historię naszego sąsiedztwa zawsze tak było i będzie, widać to po ruskich co się dzieje mimo, że 5 lat temu byś zaprzeczał, że to nie te czasy i nie ma szans na takie 'jaja'. Niemcy to silny kraj i będą chcieli kiedyś poszerzyć swoje wpływy, mają właściwie 3 kierunki główne - wschód zachód i południe, na południu Austria ich mentalnie lubią, mogą atakować Francję i Polskę bo są to atrakcyjne słabsze od nich kraje i tak się dzieje od 1000 lat więc to że od 5 lat rządzi CDU i Twoje zdanie to za mało aby zmienić ten fakt. Będzie tak jak zawsze czyli zostaniemy sami bo z USA ro Sikorski miał rację, co im zależy na Polsce skoro ani handlu, ani wymiany surowców pomiędzy nami tylko tysiące kilometrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: Fajnie, że porównujesz sytuację z przed 1000 czy nawet 500 lat gdy w Europie od zawsze był kocioł, rządzili monarchowie absolutni a przeciętny Europejczyk nie oddalał się więcej niż 30 km od miejsca swojego urodzenia, do czasów gdy większość ludzi porozumiewa się w jednym języku, podróżujemy setki kilometrów i widzimy, że czasem mieszkaniec odległej części naszego kraju różni się bardziej niż mieszkaniec sąsiedniego kraju.

   Uzasadnij dlaczego Niemcom czy innemu państwu zachodniemu w przewidywalnej przyszłości ma zależeć, na ataku militarnym na swojego sąsiada. Bo z dziesiątków powodów które powodowały wojny nie ostało się praktycznie nic (w tej chwili) - nie dotyczy Rosji i państw islamskich*, w których propaganda jest bardzo silna. Prawdziwym zagrożeniem jest zmiana ustroju z demokratycznego na dyktaturę (w tym dyktaturę fanatyków religijnych).
   *) chociaż tutaj IMHO groźniejsza wydaje się Rosja, bo jej mieszkańcy na prawdę wierzą w propagandę. W Iranie uważanym za siedlisko zła, młodzi ludzie którzy zetknęli się z kulturą zachodnią (i pewnie udział mają rodzice/dziadkowie którzy żyli kiedyś jak Europejczycy) wcale do zachodu nie są tak negatywnie nastawieni jak prezentują to media (media pokazują rządzących), to samo dotyczy irańskich naukowców, którzy mimo problemów współpracują z zachodem. To są całkiem inteligentni ludzie, którzy wcale nie widzą w zachodzie zła i mam nadzieję, że uda im się wyzwolić z ucisku fanatyków religijnych.
   Smutne zdjęcia historyczne (zdjęcie pod postem także pochodzi z Iranu) - https://www.google.pl/search?q=iran%20before%20revolution&tbm=isch

   Co do sojuszu, to sojusze nie są wieczne więc należy zadać kilka pytań wybierając jedno/kilka państw (USA, Rosja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Indie, Chiny):
   Z jakim państwem mamy największe związki gospodarcze?
   Któremu państwu zależy na stabilności na terytorium Polski?
   Które państwa są stabilnymi politycznie państwami?

   Jakie państwo/państwa powtarza/ają się we wszystkich pytaniach?

   źródło: 3.bp.blogspot.com

  •  

   pokaż komentarz

   Najpierw wezmę na cel największą głupotę 'całkiem inteligentni ludzie' - wszyscy na świecie są całkiem inteligentni, tak jak za generała Franco lub Hitlera, myślisz, że to tak nagle wyrosło pokolenie z IQ 80 które wybrało np Hitlera, a potem nagle z IQ 120?
   Albo, że Koreańczycy z północy i południa tak bardzo różnią się inteligencją i związaną z tym genetyką, że z północy znaczna część uważa, że hamburgera Kim Dzong któryś?
   Albo uważasz, że tutaj ludzie mają IQ 120 a za granicą z ruskimi nagle 80? [ tu pada Twoje zdanie, że w jakimś państwie są inteligentni a w innym nie, chyba że naprawdę uważasz że iq może się radykalnie zmieniać w ciągu pokolenia/między granicą/jest to wartośc bardzo 'niestabilna']

   Propagandę zawsze da się wcisnąć, za demokracji również, Hitler w takim inteligentnym państwie jak Niemcy, w ustroju demokratycznym zdobył większość[tu pada twoja teoria, że demokracja jest zapewnieniem pokoju].

   A teraz z innej strony, to przed kim nam jest potrzebny sojusz? mówimy o militarnym bo i tu Sikorski mówił o militarnym, o gospodarczym chyba nie skoro z USA mamy wyminą towarów prawie jak z Zimbabwe.
   Kto może nas zaatakować? Komu by się przydał nasz np Śląsk który jest bogaty w minerały? Raczej nikomu z Kolumbii bo jak to zdobyć, raczej nie nikomu z daleka tj np Japonii. Raczej nie komuś słabszemu od Polski np Łotwie bo jak to zdobyć? Oni nie stanowią zagrożenia więc i sojusz przeciwko nim nie jest potrzebny.
   Irak raczej też nie, od Turcji nasz trochę dzieli państw. Potencjalne zagrożnie to takie państwo, które jest silniejsze od nas, które mogłoby zrobić użytek z naszych terenów, bardzo źle gdy państwo to mogłoby mieć jakieś preteksty, roszczenia o teren. Roszczenia o tereny mogłyby mieć Rosja [ona zawsze ma] Nacjonalistyczna Ukraina [nawet ostatnio było jak lider jeden z partii się upominał o Zamojszczyznę] i Niemcy o Śląsk który nigdy nie był i nie czuje się w pełni Polską. Nie mówię, że wojna tuż tuż ale tylko te trzy państwa mogą stanowić zagrożenie więc sojusze mogą być tylko po to by chronić nas przed nimi a nie przed innymi, gdyby Rosja i Niemcy były nam przyjazne i byłoby to pewne na przyszłość to nie potrzebujemy już z nikim sojuszu.
   ps akurat Niemcom zależy na stabilności naszego terytorium niewiele bardziej niż Rosji na Ukrainie.
   Kto nie zna historii jest skazany na powtórzenie jej błędów.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p@?#@@!e, jeśli już ktoś ma jakieś taśmy to powinny byc opublikowane od razu, a nie w ten sposob :/

 •  

  pokaż komentarz

  Tutaj Sikorski jedno co dobrze powiedział i stwierdził fakt, bo prawdą jest, że Polska dawno dała dupę i chapała dzide Amerykanom a ich sojusz to jedna wielka ściema tarcze anty rakietowe , wizy dla Polaków podziękowania za Irak , Afganistan itp. a wszystko, co nam oni dali to i tak jeden wielki ch..j do ssania

 •  
  M................s

  +73

  pokaż komentarz

  Radek jest jaki jest ale powiedział prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Musztardowy_Tygrys:
   Szkoda, że jest murzynem o niskiej samoocenie i płytkiej dumie.

  •  
   b............y

   +8

   pokaż komentarz

   @80sLove: to racze cecha narodowa

  •  

   pokaż komentarz

   @betonkomorkowy:
   Ale w tym wypadku to nie naród, a konkretny minister prowadzi taką politykę zagraniczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @80sLove: Piłsudski mówił i Polakach podobne rzeczy. Chyba coś w tym jest....

  •  

   pokaż komentarz

   @Musztardowy_Tygrys: Powiedział prawdę o polityce zagranicznej jaką prowadzi. Przecież to oni rządzą już 7 lat tak? To albo dupy dają z tą polityką, że ten sojusz z USA jest nic nie wart a nie mamy sojuszników w Europie. Swoją droga już wycieki Snowdena pokazały, że sojusze się nie liczą tam gdzie są interesy. W końcu Rosja widziała, że z sankcji nici bo Europa boi się o kasę i nie może się całkowicie odciąć od Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Musztardowy_Tygrys: A co on jest do ch..a ? Jakis politolog, ktory trafnie zauwaza fakt, czy minister spraw zagranicznych, ktory sam uczestniczy w robieniu "loda" amerykanom?

  •  

   pokaż komentarz

   @snow:
   powiedzial na glos to co wszyscy wiemy; to o czym wiedzial Pilsudski, a wczesniej Bismarck; w slowach Sikorskiego nie chodzi tylko o tresc ale tez o fakt, ze padaja one z ust wysokiego urzednika panstwowego - ktory mowi 'jak jest'. Szokiem jest to, ze nagle sie okazuje, ze nawet nasza wladza ma podobne przemyslenia co przecietny obywatel, z jedna roznica: wladza wykorzytsuje te slabosci do realizacji swoich celow, a obywatele tylko jako temat pustych, pozbawionych znaczenia rozmow.

   Badzmy szczerzy - nie jestesmy narodem wybranym ani mocarstwem Europy, tylko banda zakompleksionych malkontentow, skrzywdzonych i wykorzytsnaych przez caly okrutny swiat, nacja ktoryej latwiej jest zakinac rzeczywistosc niz sie z nia zmierzyc... Dopoki nie zmieninmy swojego myslenia i podejscia jako Jeden Narod, nie zmieni sie nic.

   Chcemy zeby bylo lepiej zacznijmy od siebie, bo to my jestesmy podstawa panstwa i systemu w ktorym zyjemy. Jezeli fundaenty naszego panstwa beda solidne, to wtedy zadne zawirowania polityczno-ekonomiczne nie beda nam straszne.

   pokaż spoiler Nie bronie ani Sikorskiego, ani gabinetu Tuska, Ci ludzie zrobili co zrobili, bo mieli przyzwolenie Narodu, a teraz po raz kolejny ten Narod nie robi nic, troche sie oburzy, troche pokrzyczy, ale zadne konkretne dzialania za ty nie pojda..


   pokaż spoiler Szczerze, chcialbym sie mylic i mam nadzieje, ze sie myle..

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna

Dodany przez:

avatar groundcontrol dołączył
1513 wykopali 10 zakopali 50.6 tys. wyświetleń