•  

  pokaż komentarz

  Egipt, Maroko, USA, Dubaj, Chiny, Szwajcaria, znowu Dubaj - a gdzie jest ta rozwijająca się Unia Europejska? Nawet z europejskich państw widzę tylko Szwajcarię więc dodam - gdzie jest ta rozwijająca się europa?

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: pewnie jakieś normy zabraniają ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: zakopuje się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Europa rozwija social i rozp@%?#!!anie publicznych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Przykro mi ale jeżeli nie zauważyłeś to Europa się zwija. Nie jest już forpocztą postępu technologicznego (Azja), nie ma potencjału wojskowego do obrony interesów(USA), przestała być państwem ekspansywnym (Islamiści) i nie izoluje się od obcych wpływów (Australia, Nowa Zelandia, Kanada). Europa jest starym kontynentem, z problemem inwazji barbarzyńców, bez żadnych aspiracji i żyjącym tylko wspomnieniami o wielkości. Smutne, ale prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Europa to zupelnie inny klimat - a to co powstanie w Szwajcarii jest ochydne. Strasznie to wyglada.
   Jak ci tak podoba w Egipcie to jedz, droga wolna ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu. Niech sobie USA, Dubaj czy inne bogate kraje budują - skoro chcą :) Ale to strata pieniędzy

  •  

   pokaż komentarz

   A po co Ci w Europie wieżowce? (...) wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu

   @Seba_Janusz_Cebulak: Powiedział przedstawiciel Europy w której muzułmańskim imigrantom daje się mieszkania i pensje za nic nie robienie. Ci sami imigranci potem chcą ścinać głowy swoim żywicielom...

   Wolę mieć w Europie wieżowce sięgające do gwiazd niż socjal dla imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arkadian: Zajebiście połączyłeś temat. Gratulacje. Po co się przypierdlasz skoro nic o cipakach nie powiedziałem? Dojbać się dla zasady, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Seba_Janusz_Cebulak: Skąd u Ciebie taka agresja? Po prostu zwróciłem uwagę na to, że to że nie budujemy drapaczy chmur nie znaczy, że nie tracimy pieniędzy.

   A jeśli już mowa o traceniu pieniędzy to budowanie koszmarnie drogich budynków jest nisko w rankingu złego inwestowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: To że europa się zwija to niestety ale zauważyłem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wynoszony: W Egipcie akurat nie podobało by mi się na dłuższy czas ale inne kraje które faktycznie się rozwijają są warte rozważenia. Po co żyć na levelu hard i się męczyć jak można na easy?

  •  

   pokaż komentarz

   A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu. Niech sobie USA, Dubaj czy inne bogate kraje budują - skoro chcą :) Ale to strata pieniędzy

   @Seba_Janusz_Cebulak: A poco ludzie latali na księżyc? Po co chcesz mieć lepszy dom, samochód, komórkę niż znajomy? To jest właśnie rozwój. Przy stawianiu takich budynków powstają nowe stopy metali, nowe podejścia do architektury, nowe pomysły konstrukcyjne itd. potem to wszystko jest wykorzystywane w normalnej gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Ok jeśli w ten sposób argumentujesz to ok ;) Jednak nie wydaje mi się, żeby porywali się na budowanie czegoś z materiałów, których jeszcze nie ma... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu zwróciłem uwagę na to, że to że nie budujemy drapaczy chmur nie znaczy, że nie tracimy pieniędzy.

   @Arkadian: Masz rację budowa drapaczy chmur to już marnotrawienie pieniędzy a socjal już jest ok - dziwna logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: hehe najlepiej z kodami grac :D ale traci sie wtedy zabawe i szybko sie nudzi :)))

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak nie wydaje mi się, żeby porywali się na budowanie czegoś z materiałów, których jeszcze nie ma... ;)

   @Seba_Janusz_Cebulak: W sumie masz rację jednak jeśli dostajesz zlecenie na budynek o wysokości 2km to już zaczynasz kombinować czego najlepiej użyć i zapewne tworzyć nowe materiały. Żel betonu zapewne z nudów nie wymyślono ;)

  •  

   pokaż komentarz

   hehe najlepiej z kodami grac :D ale traci sie wtedy zabawe i szybko sie nudzi :)))

   @Wynoszony: Zapytaj Kulczyka lub Bila Geatsa czy jest znudzony, jak byś miał możliwość to też pewnie byś wpisał kod na +1milion na koncie i to kilka razy i nie sądzę aby ci się to znudziło ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Przykro mi ale jeżeli nie zauważyłeś to Europa się zwija.

   @EliG:

   Po prostu nie mamy kompleksów na tym punkcie. Europa ze swojego rozwoju historii i kultury jest znana na całym świecie i nie potrzeba nam afiszować się szklanymi wieżami. Naprawdę uważasz, że Niemcy czy Francja nie potrafiliby wybudować czego takiego? Po prostu nie chcą, bo nie widzą takiej potrzeby.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Widocznie w Europie mieszkają faceci z dużymi penisami.

  •  

   pokaż komentarz

   znowu Dubaj

   @woskrosenie: Akurat Arabia Saudyjska. W artykule nie ma o tym informacji, jednak Kingdom Tower jest budowane w mieście Dżudda w Arabii.

   konstrukcja stać się ma sercem Kingdom City
   to tylko określenie całego kompleksu budynków, a nie miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @sopel87: Twoja krótka odpowiedź niesie praktycznie wszystkie problemy Europy oprócz napływu kolorowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Budowanie 400 metrowych budynków w europejskich miastach skończy się jak we Wrocławiu - 200 metrową samotną kutwą na środku miasta. Na starym kontynencie jest budowane bardzo dużo, bardzo dobrych architektonicznie budynków, które nie muszą przytłaczać gabarytami, bo mogą wypełniać bogatą tkankę miejską, której w takim np. Dubaju brakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu nie chcą, bo nie widzą takiej potrzeby.

   @volatile_pc: Niestety nie masz racji. Taka sytuacja oznacza że osiedliśmy na laurach. Nie staramy się pokonywać przeszkód i sięgać tam gdzie inni sięgnęli. W postępie jest tak że albo się rozwijasz albo za sprawą innych się zwijasz. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej zacofani i słabi. Armia europejska nie jest w stanie konkurować z amerykańską ale też z rosyjską. Pieniądze zamiast być inwestowane w przyszłość są przeżerane przez socjal i biurokrację. Czarno widzę przyszłość Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: W Londynie masz wieżowce i w Paryżu i we Frankfurcie. Do większości europejskich miast po prostu one nie pasują - europejskie miasta są pełne historycznej, niskiej zabudowy, i próby stawiania na starym kontynencie drapaczy chmur, zazwyczaj kończą się totalną masakrą krajobrazową. Najlepszym przykładem tego jest paryski Montparnasse Tower. Naprawdę chcesz, żeby Europa tak wyglądała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pati678:

   p@#@#@#isz jak potluczona..perspektywa robi swoje a w oddali La Defense ktore ma biurowce i wiezowce jedne z najwyzszych w EU ktore nikomu nie przeszkadzaja a nawet i zdobia Paryz(ie luk w la defense)

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG:

   Tak, USA i Europa są zacofane w porównaniu do Dunaju, bo tam stoją wyższe wieżowce - LOL.

   Tka np. Francja ma własą broń atomową, własną flotę, włane myśliwce własne czołgi, TGV, produkuje samochody, potężny przemysł. A taki Dubaj nie ma nic, nawet tych wieżowców sami nie zaprojektowali. To jest tak jak z samochodami sportowymi, nie każdy najbogatszy ma Ferrari czy inny sportowy samochód, mimo że go stać nawet ta kilkaset takich - po prostu nie widzi takiej potrzeby, chce czegoś innego. I podobnie jest z wieżowcami w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Szwajcaria to tylko wizja, muszą zagłosować w lokalnej społeczności czy się zgodzić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   W Londynie masz wieżowce i w Paryżu i we Frankfurcie. Do większości europejskich miast po prostu one nie pasują - europejskie miasta są pełne historycznej, niskiej zabudowy, i próby stawiania na starym kontynencie drapaczy chmur, zazwyczaj kończą się totalną masakrą krajobrazową. Najlepszym przykładem tego jest paryski Montparnasse Tower. Naprawdę chcesz, żeby Europa tak wyglądała?

   @Pati678: A jak żyliśmy w jaskiniach i zaczeliśmy budować osady to nie psuło to krajobrazu? Drewniane osady jakoś też poznikały i zastąpiono je budynkami ceglanymi, tworzenie coraz to nowocześniejszych, większych miast jest oznaką rozwoju. Chcę tylko zaznaczyć że świat się rozwija a europa się zwija.

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu nie mamy kompleksów na tym punkcie.

   @volatile_pc: Nie, "nie mamy kompleksów" tylko nie ma zapotrzebowania. Jak by było zapotrzebowanie to już dawno by wybudowali wieżowce. Jak jest zapotrzebowanie to i jest rozwój widocznie w europie z tym rozwojem jest kiepsko.

  •  

   pokaż komentarz

   p%#?@$$isz jak potluczona..perspektywa robi swoje a w oddali La Defense ktore ma biurowce i wiezowce jedne z najwyzszych w EU ktore nikomu nie przeszkadzaja a nawet i zdobia Paryz(ie luk w la defense)

   @saintt: ale właśnie po to jest La Defense - oddalone od centrum skupisko wieżowców. Montparnasse Tower na tym zdjęciu faktycznie wygląda okazale za sprawą perspektywy - ale faktem jest że tam nie pasuje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie:

   Myślisz, że w Dubaju jest zapotrzebowanie? Po prostu jest to forma reklamy i pokazania się światu. Europa nie musi tego robić. Paryż, Londyn, Wenecja czy Wiedeń są znane na całym świecie i nie musza wieżowcami udowadniać swojej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc: A ta forma reklamy jak to określasz nie jest potrzebą aby zwabić więcej turystów? Co więcej ta forma reklamy działa i zarobią na tym budynku z nawiązką. Piszesz że europa nie musi stawiać takich wieżowców - i nie stawia i masz turystykę ze strony nielegalnych imigrantów muzułmanów afrykańczyków itd.

   Jak chcesz to wymień dobre i złe strony posiadania największego budynku na świecie - podsumujemy czy się opłaca budować takie wieżowce.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie:

   europa nie musi stawiać takich wieżowców - i nie stawia i masz turystykę ze strony nielegalnych imigrantów muzułmanów afrykańczyków itd.

   Nielegalna imigracja do Europy jest efektem niestawiania wieżowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pati678: weź nie wyciągaj cytatów z kontekstu. Przeczytaj od początku o co mi chodzi. Naprawdę myślisz że jak postawimy z 10 wieżowców w europie to Muzułmanie przestaną przyjeżdżać?

  •  

   pokaż komentarz

   A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu.

   @Seba_Janusz_Cebulak: Tak mówią biedni ludzie. Bogaci chcą zaprezentować swoje bogactwo. Bogaci budują fenomenalne konstrukcje architektoniczne od tysięcy lat pokazując swoją potęgę. Bogaty kraj poznasz po jego architekturze. Kiedyś budowano katedry, świątynie, teraz buduje się mosty i drapacze chmur. Biedni nie budują, bo ściubią każdy grosz. Bogate gospodarki stać na ekstrawagancję. Nas nie stać, dlatego mamy szare familoki i 10 piętrowe "drapacze chmur".

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: Biedni ludzie? A nie rozsądni? ;) Np. wybór TV :) oczywiście można kupić TV za 20k, ale co z tego jak kupując taki za 5k będzie to samo oglądając nc+ czy inny polsat. Czyż nie? ;) DLaczego to samo? Bo ŻADNA tv na świecie nie nadaje w 4k :) Nawet w pełnym HD nie jest nic nadawane bo "przerabiane jest to do 720 i ledwo to dźwiga ;) więc nie pieprz mi, że tak mówią biedni ludzie... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Seba_Janusz_Cebulak: Wszystko to jest mówienie biednych ludzi. Bogaci nie liczą pieniędzy, bo je mają. Dlaczego ludzie latają pierwszą klasa jak turystyczna też jest? Dlaczego ludzie kupują samochody za miliony zamiast kupić golfa? Po co ludzie kupują apartamenty w których może nawet nigdy nie będą? Taniej wynająć pokój w hotelu w razie gdyby trzeba było polecieć jednak w tamte miejsce?

   Biedni liczą pieniądze, bogaci je wydają. Bogate firmy budują wypasione biurowce. Bogate kraje robią fantastyczne mosty. Wszystko można zrobić tanie i do bólu funkcjonalne całkowicie pomijając aspekty oryginalności i wielkości.

   Bo ŻADNA tv na świecie nie nadaje w 4k
   Japończyki mają TV już w 4k, planują nadawać Olimpiadę z 2020 roku w 8k. Mają, bo ich stać. Wróć do początku i czytaj jeszcze raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: Ok więc żyj w tym swoim bogatym świecie ;) ale co wykopowy miras-bojówkarz może o tym wiedzieć, nie? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Seba_Janusz_Cebulak: nie mówię, że ja jestem bogaty, tylko co bogaci (firmy, ludzie) robią. Jakbym miał nielimitowane pieniądze, to też p##?%#!nął bym sobie kilometrowy budynek, bo czemu nie? Niech ludzie wiedzą, że mnie stać. Ludzie od zawsze budowali monumentalne budowle nie dlatego, że takie były względy praktyczne a takie były ambicje. Nawet miras z wykopu to ogarnie

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: Czy ja wiem, Europa akurat więcej eksportuje niż importuje. Tutaj masz wykres dot. udziału w eksporcie.

   źródło: ec.europa.eu

 •  

  pokaż komentarz

  Skyscraper Index, czyli Wskaźnik Drapaczy Chmur, to koncepcja z lat 80. ubiegłego wieku. Jako pierwszy na korelację między budową wieżowców a kryzysami w gospodarce zwrócił uwagę analityk rynków Christofer Rathke, który w latach 80. pracował w Tokio i na żywo obserwował najpierw budowę lasu wieżowców w stolicy Japonii, a chwilę później - pęknięcie bańki na japońskim rynku nieruchomości i początek dziesięcioletniego kryzysu.

  W latach 90. malezyjskie Petronas Towers jako pierwsze wieżowce przekroczyły granicę 450 metrów (zbudowano je w Kuala Lumpur). Otwarto je do użytku niedługo po wybuchu finansowego kryzysu w regionie południowo-wschodniej Azji. Najwyższy obecnie wieżowiec na świecie - ponad 800-metrowy Burj Khalifa - został ukończony tuż po tym, jak Dubaj popadł w ogromne tarapaty finansowe i musiał skorzystać z pożyczki Abu Zabi, aby uniknąć bankructwa.

  Mark Thornton z instytutu Ludwiga von Misesa uważa, że zależność między budową wieżowców a kryzysami jest prawdziwa i wyjaśnia mechanizm, który to powoduje. Początkowo poluzowanie polityki monetarnej i tani dostęp do kredytów powoduje wzrost cen działek budowlanych. Inwestorzy chcą więc budować jak najwyższe budynki, aby zrekompensować sobie wysokie koszty gruntów. Jednocześnie niski kredyt napędza giełdy, które stają się przesadnie podatne na spekulacje i nieuzasadniony optymizm inwestorów. W tym czasie wielkie firmy inwestują dodatkowe pieniądze uzyskane z giełdy w kolejne reprezentacyjne budynki. W końcu jednak bańka pęka i konstrukcje kończone są już w czasie recesji.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajne, ale ten projekt budowy w Szwajcarii to dla mnie kompletna pomyłka. W ogóle nie chodzi o wygląd czy coś tylko o sam pomysł budowy tak wysokiego budynku w jakiejś niewielkiej górskiej miejscowości. Myślałem, że dla nich te piękne krajobrazy (na razie chyba najładniejsze widoki, jakie widziałem) są więcej warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @krootki: Bo stoki są, ale nie ma miejsca na hotele ;)
   Mi się podoba. Czasami trzeba łamać przyjęte normy. Nie mówię, że drapacz chmur powinien stać w każdej dolinie, ale jeden, czemu nie? Największym jego minusem będzie wygląd wieczorami, przy zapalonych światłach. W dzień ładnie się będzie komponować z otaczającymi szczytami.

  •  

   pokaż komentarz

   @krootki: A ja uważam odwrotnie, że to genialny pomysł. Aby zapewnić taką ilość miejsc jak ten hotel dla turystów trzeba by pewnie zniszczyć ładnych kilkanaście hektarów pięknych terenów gdyby budować zwykłe małe hoteliki.

  •  

   pokaż komentarz

   @thinker: Na jedno wychodzi - naturalnych, dziewiczych terenów nie zniszczą budowy, to zniszczą je masy turystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @krootki: ale biadolisz, dzizas..
   Chyba po prostu nie widziałeś alp i możliwości tych terenów.
   Tam jest od zasrania świetnych klimatycznych miejscówek, wioseczek, krajobrazów itd itp. mnóstwo mnóstwo mnóstwo.
   Nawet jakby z 10 takich wieżowców postawili, to nie zburzyłoby to żadnego terenu czy krajobrazu.

   Dla mnie to właśnie ciekawy eksperyment i właściwie najlepszy z tej listy.
   Super jak wśród gór będzie stała jakaś nowoczesna struktura. Coś innego niż te zwykłe klocki w mieście.

 •  

  pokaż komentarz

  Zostawiłem telefon w samochodzie... szybko tylko zejdę po niego na dół, a ty w tym czasie posprzątaj, zrób coś na kolację i pościel łóżko.

 •  

  pokaż komentarz

  najwyższe budynki świata powstaną w afryce, w arabii saudyjskiej, w chinach, jeden w USA i jeden w szwajcarii (całe 380m!!). Europa zdycha.

  •  

   pokaż komentarz

   @wetnosekoala: nie, Europa nie ma kompleksów i nie stawia budynku mającego 1000m dla samego faktu budowy takiego czegoś. Jeśli masz miejsce wszerz to budujesz wszerz - proste kolego. To, że Arabom odwaliło to ich sprawa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @mwmichal: otóż mylisz się, im bardziej znaczące miasto tym wyższe budynki się stawia w centrum bo płaci się od cholery za m^2, dlatego żeby upchać jak największą powierzchnię biurową na jak najmniejszej powierzchni płaskiej trzeba piąć się w górę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wetnosekoala: ale oni tam mieli w centrum dużo miejsca bo sami wybrali jak duże będzie centrum - wydarli pustyni kawałek ziemi i tyle :). Arabskie miasta są efektowne - tego nie neguję, ale są budowane bezsensownie - szereg drapaczy chmur a za nimi pustynia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wetnosekoala: naprawdę? to ciekawe.
   Myślisz ze w Dubaju robią mieszkalne wyspy albo stawiają Burj Khalifa bo tam jest tak drogi metraż z braku miejsca?
   Weź no zerknij na mapę i zobacz jak daleko od Burj Khalifa jest pustynia po horyzont.