•  

  pokaż komentarz

  Chwila moment, zaczekajcie z ocenianiem zachowania policjantów i najpierw przyjrzyjcie się dokładnie filmowi.
  1. Policja jechała za ciężarówką wychylając się na jej lewą stronę (możliwe, że dawali kierowcy jakieś znaki do zatrzymania)
  2. Światło zmienia się na zielone o 17:08:29
  3. Policjant na fotelu pasażera coś mówi kierowcy ciężarówki (17:08:30 widać, że w TIRze otwiera się okno)
  4. Radiowóz odjeżdża o 17:08:38 (po 9 sekundach od zapalenia się zielonego).

  Moje wnioski:
  - coś zauważyli w ciężarówce (np. jedno z segmentowych świateł stopu po prawej nie świeci, ale mogło to być cokolwiek innego)
  - zjechali na lewo tylko po to, żeby dać znać o tym kierowcy TIRa (najwyraźniej nie był to aż taki powód, żeby zatrzymywać cały skład na poboczu i wystarczyło coś powiedzieć)
  - radiowóz cały czas miał zamiar jechać prosto, więc zamiast czekać, aż ciężarówka ruszy i jechać za nią (bez sensu), odjechali z nieprawidłowego pasa, aby nie tamować ruchu np. naszemu nagrywającemu.

  Zakop, za nagonkę na policję z byle jakiego, a nawet bez powodu i dodatkowo tendencyjny opis. A jeśli chodzi o "ostre hamowanie", to widać co prawda, że hamowanie było nagłe (kamera przechyliła się nieco do przodu), ale bez przesady, że ostre, skoro samochód toczył się może z 10 km/h, a parę metrów dalej i tak świeciło się czerwone.

  •  
   j............e

   +12

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: wszystko pięknie, ale czy z uwagi na kontrolę, nie powinni użyć koguta (świateł)? Nie wiem jak to powinno wyglądać z formalnego punktu widzenia - stąd pytanie.

  •  
   K................a

   +5

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: ale ten manewr wyprzedzania to mogli chociaż na sygnale wykonać... trochę dziwne

   Co nie zmienia faktu, że masz racje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @jak_to_mozliwe: no właśnie chodzi o to, że to nie była kontrola, tylko szybka wymiana zdań, żeby nie robić niepotrzebnego chaosu na jezdni.
   @KrolEmiratowSadula: mówisz o kogutach? Tylko że jeśli na chwilę chcieliby się zrobić "uprzywilejowanymi", to musieliby jeszcze na tę chwilę włączyć syrenę ;). Sam kogut nie wystarcza, muszą też wyć, takie przepisy. A włączenie syreny nawet na chwilę znowu niepotrzebnie wprowadza chaos na jezdni, kierowcy się oglądają co jedzie, odruchowo hamują, itp. Naprawdę wg mnie wszystko zrobili po ludzku, pomimo tego, że oczywiście pojechali prosto ze złego pasa (w radiowozie może jeden drugiego upomniał za to wykroczenie ;)).

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: Niestety nie masz racji. Jeżeli mają jakiekolwiek wątpliwości i chcą nieprzepisowo wykonać jakiś manewr, to muszą bezwzględnie użyć "koguta", a następnie po sprawdzeniu, czy nie zagrażają komukolwiek w ruchu drogowym, mają prawo wykonać niezgodny z prawem manewr. Tylko w takiej sytuacji uzasadnienie ma "łamanie" przepisów przez funkcjonariusza policji.

   W takim wypadku jaki widzimy na filmie niestety kierowca radiowozu kwalifikuje się na mandat, z powodu wymuszenia pierwszeństwa, a następnie przecięcia linii ciągłej na jezdni. Powyższy film z pewnością stanowi podstawę do ukarania w momencie ustalenia kto kierował radiowozem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: na początku tego nie widziałem i już się zaczynało we mnie gotować, ale mnie uspokoiłeś, dobra spostrzegawczość :) !

  •  

   pokaż komentarz

   to muszą bezwzględnie użyć "koguta"

   @bpit22: i mieli tam stać póki nie zgłosiłby się dyżurny, który po przedstawieniu sytuacji i jej rozeznaniu, wydałby (lub nie) zgodę po 5 minutach?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: właśnie wcale nie mają obowiązku zgłaszać tego do dyżurnego. Nie wiem skąd ten pogląd? Przecież chyba każdy spotkał się z taką sytuacją, że ktoś przejechał na czerwonym świetle i policja po kilku sekundach włączyła "kogut" i jechała za nim.

   Twierdzisz, że zdążyli w takiej sytuacji się połączyć z centralą i poprosić o możliwość włączenia sygnału świetlnego? Nie, ponieważ mają prawo go użyć, ale nie nadużywać (teoretycznie powinni sporządzić raport).

   Ale to, że nie chce im się czegoś robić (bo tak będzie szybciej), automatycznie nie uprawnia ich do złamania przepisu, ponieważ tak jak w poprzedniej swojej odpowiedzi napisałem, mają obowiązek włączyć sygnał świetlny, jeżeli chcą zrobić jakiś niebezpieczny manewr. Każdy manewr, który jest niezgodny z prawem teoretycznie jest niebezpieczny i w momencie gdy ktoś w nich w trakcie takiego manewru przydzwoni, to odpowiedzialność poniesie kierujący radiowóz.

  •  

   pokaż komentarz

   no właśnie chodzi o to, że to nie była kontrola, tylko szybka wymiana zdań, żeby nie robić niepotrzebnego chaosu na jezdni.

   @Kaczorra: nadal popełnili wykroczenie. Kiedy ja przechodzę na czerwonym, gdy nic nie jedzie, a przechodzę na czerwonym, aby nie zatrzymywać niepotrzebnie kolumny samochodów, która zbliża się z jakiejś sporej odległości. To wtedy nie byłoby tłumaczenia, że chciałem dobrze, tyko mandat albo pouczenie.

   Ja mogę sobie pozwolić na wykroczenie, ale Policjant kiedy jest na służbie to reprezentuje państwo i dlatego powinien zachować szczególną dbałość o przestrzeganie prawa. Kiedy tego nie robi, to szkodzi całemu aparatowi państwa, jego swawolne wygłupy mają globalny zasięg rażenia, tak jak w tym przypadku.

 •  

  pokaż komentarz

  Widać wyraźnie, że kierowca zestawu rozmawia z misiakiem...

 •  

  pokaż komentarz

  Litości.. Widać wyraźnie, że rozmawiają o czym z kierowcą ciezarowki, może kazali mu jechać za nimi czy przekazali jakaś informacje?
  Do tego nagrywający musiał ostro hamować, to nic, że 3m dalej był sygnalizator z czerwonym światłem i tak by musiał hamować, ale jakie to było hamowanie!
  Ja p?@@@#!e xD

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ja jestem autorem tego filmiku, znalezione na YT, skopiowane razem z opisem.

 •  

  pokaż komentarz

  Wybaczmy im, zachowują się jak Sebixy w BMW. Każdy popełnia błędy, a oni pewnie śpieszyli się do rodzącej żony (mają wspólną żonę, bo żyją w trójkącie bermudzkim, a wiadomo, tam dzieją się rzeczy niewiadome).

Dodany przez:

avatar mar111cin dołączył
647 wykopali 90 zakopali 7.6 tys. wyświetleń
Advertisement