•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   G..t

   -15

   pokaż komentarz

   @amarillos: Jeżeli wygra PiS to prokuratura nikim się nie zajmie. PiS w 2005 roku też miał wszystkich rozliczyć i nic nie zrobili. To taki sam element układu jak PO czy SLD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gert: Wiesz, ciężko wszystkich rozliczyć w półtora roku. Niemniej próbowali, ale praktycznie każde dochodzenie było sabotowane. A to Sawicka popłakała się w TV, a to Kaczmarek ostrzegł podejrzanych...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gert: zartujesz sobie?
   Blida, kaczmarek, dzialacze samoobrony, mafia weglowa,wsi, mafia paliwowa to tak na szybko czym zajal sie pis. Dlatego uklad zareagowal wtedy gwaltowna kampania medialna.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS w 2005 roku też miał wszystkich rozliczyć i nic nie zrobili.

   @Gert: Jak to nie? Ganiali po lekarzach i wręczali łapówki na siłę;]

  •  
   G..t

   -10

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Co ciężko rozliczyć?! Przecież to PiS chciał wcześniejszych wyborów więc nie piernicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gert: Bo nie mieli już większości w Sejmie, bez niej co najwyżej możesz paraliżować państwo, więc nie piernicz ;)

  •  
   G..t

   -12

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia: Jaja sobie robisz człowieku?! Podajesz przykład Blidy jako sukcesu PiS?! Przecież oni tą sprawę załatwili tak ŻEBY NIKOGO NIE ZAMKNĄĆ.
   Co działacze samoobrony? Akcja PiS żeby zniszczyć koalicjanta i zrobić grunt pod wcześniejsze wybory.
   wsi!?! A kto utajnił aneks? Kto nie dał rozliczyć handlarzy bronią i narkotykami? PiS!

   PiS nikogo istotnego nie zamknął, nie zrobił nic za co można by go chwalić. Przestańcie bajdurzyć. Po półtora roku PiS z własnej woli zwinął interes.

  •  
   G..t

   -12

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Bo mieli 50% w sondażach. Nie przeinaczaj faktów. To PiS rozwalił koalicję z LPR i Samoobroną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gert: To Ty przeinaczasz fakty. Żaden sondaż nie dawał PiSowi 50%, ba... żaden sondaż nie dawał im nawet przewagi, we wszystkich wygrywało PO. Prawda, to PiS rozwalił koalicję, ale mieli ku temu dobre powody. Samoobrona to aferzyści i pieniacze, a LPR, jak się okazuje, było koniem trojańskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gert: No właśnie - półtora roku to zdecydowanie za mało żeby rozbić takie grupy mafijne, PO doszło do władzy, wszystko zamietli pod dywan, wrócił dobry klimat do robienia interesów dla kolesi. Media ogłosiły że PiS "polował na czarownice" nikt nic nie kradł i w ogóle Kaczyński jest opętany. Reszte masz na taśmach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Na koniec przypomne, że przez cały okres rządów PiSu Kulczyk siedział za granicą.

 •  

  pokaż komentarz

  Absolutnie nie jestem za PO, ale zastanawiam się czy komisja miałaby jakikolwiek efekt? Jak dla mnie to CBA, CBŚ i prokuratura powinny zajmować się takimi sprawami jak kontrola nad nadużyciami a nie jacyś oddelegowani przez liderów posły z SLD, PiS, PSL którzy sami mogą mieć swoje za uszami. Dla mnie wystarczający powinien być trybunał stanu dla osób co do których są najmocniejsze zarzuty choćby Millera i Kwaśniewskiego za rzekome składanie fałszywych zeznań i działania przeciw konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: niby tak, ale z drugiej strony fajnie popatrzeć jak się przed kamerami wiją tacy zamieszani w coś politycy, a sprawy sądowe zapewne by były za zamkniętymi drzwiami.
   Np. afera hazardowa, Chlebowski w czasie konferencji się pocił jak świnia, a co dopiero jakby miał na zaczepne pytania przy komisji sejmowej odpowiadać, pewnie by na zawał zszedł.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: rzecz w tym, że polskie służby też są upolitycznione. A komisja sejmowa byłaby jawna, transmitowana, ludzie mogliby zobaczyć jak to wszystko wyglądało. Jak CBA (zależne od Wojtunika - jednego z bohaterów nagrań) czy CBŚ (z tego grona Wojtunik się wywodzi i tam ma pełno kolegów) wezmą się za śledztwo to pewnych rzeczy nigdy się nie dowiemy, a wszystko będzie robione nietransparentnie. Komisja śledcza to nic złego - i tak płacimy posłom, więc niech coś tam robią przynajmniej.

   A co do Kwaśniewskiego i Millera - to pełna zgoda. Przed trybunał powinni trafić obaj i raz na zawsze zniknąć z mediów i polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @benyowsky: Jasne że służby mają powiązania z politykami jednak przesadą jest twierdzić że wszyscy prokuratorzy i wszyscy śledczy są na pasku polityków, a tacy posłowie będą robić to co partia będzie wymagać, im nie chodzi o wyjaśnienie a jedynie o rozgłos i ugranie czegoś dla swoich.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: Ach ten mityczny Trybunał Stanu. Jego najwyższy wyrok to "skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych". No to Miller już spać po nocach nie może, tak się boi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyjaśnienie afery taśmowej? A komu to potrzebne? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler A tak serio to powinniśmy mieć sprawne i uczciwe organa do badania machlojów. A taka komisja i tak oddaje wnioski do prokuratury, a jak to wyglądało to już wiemy z przeszłości. Ogółem to nic tu nie działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie, to może i dobrze się stało.

  1. PO pokazała po raz kolejny, że boi się rozgrzebywania sprawy i chce ją zamieść pod dywan.
  2. Wkrótce wakacje, posłowie się rozjadą do domów. Po powrocie będą myśleć przede wszystkim o kampanii wyborczej. W takich warunkach ciężko o rzetelne działanie ew. komisji.

  Chyba faktycznie lepiej przeczekać do jesieni, gdy po wyborach wiatr zawieje od drugiej strony. Wtedy, bez aktualnie panującej medialnej wrzawy i niepotrzebnych ciśnień, będzie można sprawę zbadać, a niekompetentnych polityków pociągnąć do odpowiedzialności.
  Warto też zwrócić uwagę, że posłom i ministrom zamieszanym w "aferę taśmową" jesienią będzie o wiele trudniej stosować różnego rodzaju uniki, które łatwo przychodzą, gdy jest się blisko ośrodka władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   niekompetentnych polityków pociągnąć do odpowiedzialności
   @mephisto4:

   Łapówkarstwo, kupczenie stanowiskami, płatna protekcja, pisanie ustaw na zamówienie biznesu, świadome łamanie prawa w tym konstytucji i nepotyzm to nie jest "niekompetencja". A za to powinni być osądzeni.
   Za niekompetencję sądzą wyborcy.

  •  

   pokaż komentarz

   2. Wkrótce wakacje, posłowie się rozjadą do domów. Po powrocie będą myśleć przede wszystkim o kampanii wyborczej. W takich warunkach ciężko o rzetelne działanie ew. komisji.

   @mephisto4: A któraś komisja sejmowa wyjaśniła cokolwiek? To jest zwyczajny cyrk i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech PiS złoży ten wniosek w nowej kadencji. W tej to tylko granie pod publiczkę. Zwłaszcza, że jakby teraz powstała komisja, to miałaby bodajże sześć terminów tylko na spotkania, a później jej cała praca zostałaby anulowana, bo w nowej kadencji nie mogłaby by być kontynuowana, tylko trzeba by ją zakładać od nowa.

  Jestem jak najbardziej za tym, by tę sprawę wyjaśnić, ale bez zbędnego marnotrawienia kasy na komisję, która służyłaby nie temu by cokolwiek wyjaśnić (bo by się nie dało w tak krótkim czasie pewnie nawet tego zacząć), a temu by przed wyborami urządzać jakieś cyrki.