•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Absolutnie nie jestem za PO, ale zastanawiam się czy komisja miałaby jakikolwiek efekt? Jak dla mnie to CBA, CBŚ i prokuratura powinny zajmować się takimi sprawami jak kontrola nad nadużyciami a nie jacyś oddelegowani przez liderów posły z SLD, PiS, PSL którzy sami mogą mieć swoje za uszami. Dla mnie wystarczający powinien być trybunał stanu dla osób co do których są najmocniejsze zarzuty choćby Millera i Kwaśniewskiego za rzekome składanie fałszywych zeznań i działania przeciw konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: niby tak, ale z drugiej strony fajnie popatrzeć jak się przed kamerami wiją tacy zamieszani w coś politycy, a sprawy sądowe zapewne by były za zamkniętymi drzwiami.
   Np. afera hazardowa, Chlebowski w czasie konferencji się pocił jak świnia, a co dopiero jakby miał na zaczepne pytania przy komisji sejmowej odpowiadać, pewnie by na zawał zszedł.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: rzecz w tym, że polskie służby też są upolitycznione. A komisja sejmowa byłaby jawna, transmitowana, ludzie mogliby zobaczyć jak to wszystko wyglądało. Jak CBA (zależne od Wojtunika - jednego z bohaterów nagrań) czy CBŚ (z tego grona Wojtunik się wywodzi i tam ma pełno kolegów) wezmą się za śledztwo to pewnych rzeczy nigdy się nie dowiemy, a wszystko będzie robione nietransparentnie. Komisja śledcza to nic złego - i tak płacimy posłom, więc niech coś tam robią przynajmniej.

   A co do Kwaśniewskiego i Millera - to pełna zgoda. Przed trybunał powinni trafić obaj i raz na zawsze zniknąć z mediów i polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @benyowsky: Jasne że służby mają powiązania z politykami jednak przesadą jest twierdzić że wszyscy prokuratorzy i wszyscy śledczy są na pasku polityków, a tacy posłowie będą robić to co partia będzie wymagać, im nie chodzi o wyjaśnienie a jedynie o rozgłos i ugranie czegoś dla swoich.

  •  

   pokaż komentarz

   @micreno: Ach ten mityczny Trybunał Stanu. Jego najwyższy wyrok to "skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych". No to Miller już spać po nocach nie może, tak się boi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyjaśnienie afery taśmowej? A komu to potrzebne? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler A tak serio to powinniśmy mieć sprawne i uczciwe organa do badania machlojów. A taka komisja i tak oddaje wnioski do prokuratury, a jak to wyglądało to już wiemy z przeszłości. Ogółem to nic tu nie działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie, to może i dobrze się stało.

  1. PO pokazała po raz kolejny, że boi się rozgrzebywania sprawy i chce ją zamieść pod dywan.
  2. Wkrótce wakacje, posłowie się rozjadą do domów. Po powrocie będą myśleć przede wszystkim o kampanii wyborczej. W takich warunkach ciężko o rzetelne działanie ew. komisji.

  Chyba faktycznie lepiej przeczekać do jesieni, gdy po wyborach wiatr zawieje od drugiej strony. Wtedy, bez aktualnie panującej medialnej wrzawy i niepotrzebnych ciśnień, będzie można sprawę zbadać, a niekompetentnych polityków pociągnąć do odpowiedzialności.
  Warto też zwrócić uwagę, że posłom i ministrom zamieszanym w "aferę taśmową" jesienią będzie o wiele trudniej stosować różnego rodzaju uniki, które łatwo przychodzą, gdy jest się blisko ośrodka władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   niekompetentnych polityków pociągnąć do odpowiedzialności
   @mephisto4:

   Łapówkarstwo, kupczenie stanowiskami, płatna protekcja, pisanie ustaw na zamówienie biznesu, świadome łamanie prawa w tym konstytucji i nepotyzm to nie jest "niekompetencja". A za to powinni być osądzeni.
   Za niekompetencję sądzą wyborcy.

  •  

   pokaż komentarz

   2. Wkrótce wakacje, posłowie się rozjadą do domów. Po powrocie będą myśleć przede wszystkim o kampanii wyborczej. W takich warunkach ciężko o rzetelne działanie ew. komisji.

   @mephisto4: A któraś komisja sejmowa wyjaśniła cokolwiek? To jest zwyczajny cyrk i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech PiS złoży ten wniosek w nowej kadencji. W tej to tylko granie pod publiczkę. Zwłaszcza, że jakby teraz powstała komisja, to miałaby bodajże sześć terminów tylko na spotkania, a później jej cała praca zostałaby anulowana, bo w nowej kadencji nie mogłaby by być kontynuowana, tylko trzeba by ją zakładać od nowa.

  Jestem jak najbardziej za tym, by tę sprawę wyjaśnić, ale bez zbędnego marnotrawienia kasy na komisję, która służyłaby nie temu by cokolwiek wyjaśnić (bo by się nie dało w tak krótkim czasie pewnie nawet tego zacząć), a temu by przed wyborami urządzać jakieś cyrki.