•  

  pokaż komentarz

  ja też bym się chętnie odizolował od całego tego komercyjnego celebrowania, jest ktoś ze Szczecina kto nie lubi świąt? Chętnie spędzę je poza wilgilijnym stołem [ najlepiej z jakąś miłą koleżanką :) ]

  •  

   pokaż komentarz

   widzę, że jedyną formą wypowiedzi niektórych użytkowników nie jest chęć przedstawienia swojego poglądu a zwykłe zminusowanie innych za to, że ich święta nie są wspaniałą, szczęśliwą i radosną atmosferą :) dla mnie jest to komercja gdy od początku listopada zaraz po wszystkich świętych w marketach stoją choinki, bujają się Mikołaje i kto wie co jeszcze. Ogólnie nie widzę nic przeciwko marketingowi, ale minusowanie kogoś za to, że rodzinne święta kojarzą nam się z kłótniami, fałszywą atmosferą i katorżniczą pracą w domu nie wydaje mi się właściwe. Też chciałbym mieć rodzinę która w czasie świąt jest dla siebie miła, kochająca i się rozumie. Ale niestety widocznie dla mnie to by było za wiele.

  •  

   pokaż komentarz

   Dawidivan, podryw na wykopie to jest to, daj znac jak Ci poszlo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triplesix
   Czy ja wiem czy to takie niemozliwe.. ;)

 •  

  pokaż komentarz

  O taaaaak. I bombki, brzdęki. A w Arkadii wycieczka dzieci fotografuje się z choinką...

  •  

   pokaż komentarz

   chyba najbardziej nie lubię tych czerwonych przebierańców, tłukących się kawałkiem metalu na kijku, aż mam ochotę takiemu przydzwonić :/ nie wspominając o kłócącej się rodzinie. Na szczęście wyjeżdżam z narzeczoną w święta na wycieczkę :)

  •  

   pokaż komentarz

   Obcokrajowiec mógłby pomyśleć, że Boże Narodzenie w Polsce trwa od 3 listopada do połowy stycznia. Tuż po Wszystkich Świętych na hipermarketach, galeriach handlowych, a nawet osiedlowych sklepach pojawiają się kolorowe neony z życzeniami, choinki, bombki, jodła.

   Guzik tam. autor chyba nigdy na zachód za granicą nie był. Tam jest jeszcze gorzej niż u nas.

 •  
  h....k

  +5

  pokaż komentarz

  Jacy Wy wszyscy biedni jesteście, jej. Spędzić parę chwil z rodziną, porozmawiać, pośmiać się, powspominać - jakie to jest trudne!

  Ja święta lubię, a na te wszystkie reklamy i mikołaje zwyczajnie nie zwracam uwagi. Cieszę się tym, co jest najważniejsze w świętach - odpoczynkiem i czasem spędzonym z rodziną.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli wszystko zależy od rodziny. Ja mam normalną dlatego lubię te dni. Co do okresu przed świętami - jest to zarazem smutne i obrzydliwe - komercja zjada naszą tradycję...

 •  
  a.....i

  +19

  pokaż komentarz

  "Kiedyś jako dziecko mogłam beztrosko cieszyć się, że mam całą rodzinę przy sobie. Dziś wszyscy mają wobec mnie wymagania, których w ich opinii nie spełniam. A ja nie jestem już małą dziewczynką i nie chcę tego słuchać" - no to fajnie jest być małą dziewczynką, czy nie?