•  

  pokaż komentarz

  Videotutoriale w takiej formie jak podałeś, że będziesz robił są ok. Najgorsze są takie, gdzie nie ma tl;dw i/lub kodu źródłowego do skopiowania i jakiegoś podsumowania. O ile dobrze jest zobaczyć w jaki sposób ktoś używa IDE, to bardziej bym to zrobił tylko na pierwszej lekcji, a w kolejnych po prostu skupił na programowaniu i kodzie. Tym bardziej jeśli (jako widz) bym i tak używał zupełnie innego IDE.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapraszam do dyskusji. :) Każdy merytoryczny komentarz przyczynia się do tego, by w przyszłości powstawały bardziej wartościowe materiały.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja uważam, że videotutoriale do programowania są do dupy i to bardzo.

  Mamranie do mikrofonu z sensem nie jest tak proste jak to się wydaje, pomijam zupełnie fakt, że zrobienie dobrego videotutoriala zajmuje znacznie więcej czasu niż forma tekstowa ( chociaż można obie formy konkretnie spieprzyć). Pieprzenie, rozwlekanie kwestii które można jednym zdaniem opisać, yyymanie, głos niektórych ludzi itd. bardzo wkurza.

  100 razy wolę książkę czy artykuł, można wrócić do dowolnego fragmentu znacznie szybciej niż przy filmiku czy podcaście, można się zatrzymać żeby ciut pomyśleć. Ja uczyłem się od programowania w C kilkanaście lat temu i gdybym miał się dzisiaj uczyć z videotutoriali to pewnie prędzej chiński bym opanował. Oglądanie video to jest strata czasu. Czyta się znacznie szybciej niż słucha czyjegoś gadania.

  Oczywiście na yt można lepiej zarobić, stąd zapewne owczy pęd do robienia videotutoriali do wszystkiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę off topic, tutorial jak sama nazwa wskazuje ma uczyć. A nauczać trzeba umieć. Gdyby to było takie proste, nie trzeba by było studiować 5 lat, by zostać nauczycielem. Prosta zasada, przygotuj filmik tak, jak Ty byś chciał, żeby Ci coś przedstawiono. Np. chcesz się nauczyć języka angielskiego, co byś chciał, by prowadzący Ci przekazał i w jaki sposób?

 •  

  pokaż komentarz

  Obejrzyjcie sobie kursy programowania z tego kanału Pasja informatyki a stwierdzicie, że sukcesywność poradników nie zależy od tego czy jest to wideo-poradnik czy poradnik w wersji tekstowej, a od nauczyciela! ( ͡° ͜ʖ ͡°)