•  

  pokaż komentarz

  nosił wilk razy kilka...

 •  

  pokaż komentarz

  karma wróciła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Człowiek zabija zwierzęta
  Hurr durr jak tak można!

  Zwierzęta zabijają człowieka
  Haha dobrze mu tak, c@$#?wi

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Człowiek zabija zwierzęta
   Hurr durr jak tak można!


   W takich wypadkach chodzi zazwyczaj o kogoś, kto bez powodu lub dla przyjemności zabija niewinne zwierzę.

   Zwierzęta zabijają człowieka
   Haha dobrze mu tak, chujowi


   @Mawak: Nie chodzi przecież o niewinnego człowieka, tylko o człowieka który z przyjemnością zabijał zwierzęta. Jest to więc traktowane jako zasłużona kara. Na dodatek krokodyle zjadły go w celu zaspokojenia głodu, a nie dla sportu (a zabijanie zwierząt dla pożywienia mało kto tutaj krytykuje).

   Twoja wypowiedź jest więc manipulacją i nie ma w niej logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoja wypowiedź jest więc manipulacją i nie ma w niej logiki.

   @1983: napisał koleś, który stawia znak równości między życiem człowieka, a jakiegoś zwierzęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tical25: Nie ma żadnej różnicy między nami a zwierzętami bo sami też nimi jesteśmy poprostu myślimy inaczej i tyle a to nie znaczy od razu że jesteśmy "lepsi"

  •  

   pokaż komentarz

   @cypiate: Nie no... jesteśmy. Ciężko nie nazwać nas lepszymi, skoro wygrywamy póki co w drabince ewolucji. Co nie znaczy że mamy zabijać inne zwierzęta, krzywdzić je itd.

  •  

   pokaż komentarz

   W takich wypadkach chodzi zazwyczaj o kogoś, kto bez powodu lub dla przyjemności zabija niewinne zwierzę.

   @1983:
   Łowiectwo to forma gospodarowania zwierzyną. Myśliwi dzierżawią dany obszar, pielęgnują zwierzęta, później część odstrzeliwują i sprzedają. Nie różni się to zasadniczo od hodowli zwierząt domowych przez rolnika czy hodowli ryb przez rybaka, ale z jakiegoś powodu jak się rybak utopi to na wykopie nie przeczyta się "HAHA DOBRZE MU TAK11!111! BEZ POWODU ZABIJAŁ NIEWINNE RYBKI!1", czego nie jestem w stanie zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @cypiate: No, żadnej. Z szacunkowo 4 miliardów gatunków które żyły na tej planecie tylko my wykształciliśmy cywilizację.
   1 do 4 miliardów.

   Tylko skończony idiota może stawiać znak równości między człowiekiem a każdym innym zwierzęciem.
   Inna sprawa że zwierzęta nieustannie wymierają i pojawiają się nowe, 99% gatunków które żyły już wymarły.

   Po prostu myślimy inaczej... brak ci człowieku perspektywy.

  •  

   pokaż komentarz

   No, żadnej. Z szacunkowo 4 miliardów gatunków które żyły na tej planecie tylko my wykształciliśmy cywilizację.
   1 do 4 miliardów.


   @DivusClaudius: tu moze roznica jest.

   Ale w sytuacji krokodyl-czlowiek, to biologicznie mamy dwoch przedstawicieli roznych gatunkow zwierzat.
   Tutaj cywilizacja i osiagniecia nie maja zadnego znaczenia.
   Wygrywa silniejszy. Zycie przeciwko zyciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius Cywilizacja to coś dobrego obiektywnie??

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: I będziemy również pierwszym z 4 miliardów gatunków który dzięki cywilizacji sam się zniszczy. Patrząc z tej perspektywy, krokodyle są od nas lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mawak: No bo k?$#a nie rozumiem zabijania dla własnej radości a ty rozumiesz? Co jest w tym zabawnego/fajnego/przyjemnego? Zastrzelić geparda a potem fotografować się przy jego zwłokach?

   No po prostu niepojęte. Nie rozumiem i nie zrozumiem.
   To jakaś eskalacja prymitywnych odruchów łowcy? Walka o przetrwanie dni spędzone z buszu/lesie na tropieniu a potem jeb ze snajperki w łeb?

   Ani troszeczkę nie żałuję typa nic a nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @cypiate lepiej myślimy więc jesteśmy lepsi. Tak domyślnie to działa, bo nie uważasz że pies jest równy tobie. Ogólnie pies to taki niewolnik zależny od pana.

  •  

   pokaż komentarz

   @aost: cywilizacja nie jest obiektywnie ani dobra ani zła. Jest natomiast wartością samą w sobie bo jest unikatowa na skalę całej historii życia. Samo życie w różnych formach jest powszechne na naszej planecie. Różnica jest taka jak w porównaniu Ziemi z resztą układu słonecznego. Nasza planet jest unikatowa bo na niej jest tylko życie. Ba, z perspektywy czysto pragmatycznej, życie zdolne do wykształcenia cywilizacji jest jeszcze więcej warte, bo ewolucja sama w sobie nie dąży do budowania samoświadomego życia. I z tego powodu jesteśmy wyjątkowi.

   @agaja: oczywiście że mają znaczenie. człowiek wynalazł odpowiednie narzędzia by zgiąć kark przyrodzie. Naszą przewagą jest mózg i zdolność do kumulowania wiedzy. Krokodyl ma brutalną siłę. Myśliwy pochwalił się ignorancją i został zjedzony. Tak jak pierwotni ludzie. Bo mamy inne silne cechy. Te na garbie których owy pan mógł sobie jeździć i strzelać do lwów a nie przed nimi spieprzać. ;)

   @Nech: Krokodyle nie są od nas lepsze z perspektywy niszczenia cywilizacji bo nie mają możliwości zniszczyć czegoś czego nie zbudowały. Żyły na tej planecie jeszcze w kredzie i praktycznie się nie zmieniły od tamtego czasu. My zdołaliśmy opuścić naszą planetę w kilka tysięcy lat od początków kultury osadniczej. Ale i tak dla części z was ,,jesteśmy jak każde inne zwierzę''. :D
   A co do zniszczenia się to jedna z teorii nt obcych cywilizacji zakłada właśnie że ich nie ma, bo większość z nich wybije się przed kolektywizacją (plemię>wioska>miasto>państwo>unia). Inna zakłada że zwyczajnie zycie ma nie po drodze w robieniu rozumnych cywilizacji, na co wskazuje między innymi wyjątkowość nasza na tle pozostałych zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: nie ma. Ja pisalam o sytuacji zwierze-zwierze, czy jak wolisz - czlowiek-zwierze, gdzie masz tylko dwa organizmy, a nie zadne ich narzedzia.
   Wtedy masz tylko dwa zycia przeciw sobie.
   Jak slusznie zauwazyles, tutaj brutalna sila miala przewage i coz, skonczylo sie, jak skonczylo.

   Rozpatrywanie czlowieka jako tworcy cywilizacji przenosi dyskusje na zupelnie inne tory i wtedy jak najbardziej jego wyzszosc musi byc uznana. Aczkolwiek tak naprawde wtedy pod uwage trzeba brac miliony ludzi, a nie jednego tylko czlowieka.

   Ale w dziczy, wsrod przyrody - ten jeden czlowiek to tylko zwierze, jak lew, krowa, czy krokodyl. Biologia to biologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @agaja: Ale to nie ma racji bytu... tak jak my drogą ewolucyjną dotarliśmy do, np produkcji broni (np zwykłej dzidy) tak pająki (np ptasznik australijski) zyskały jad, ba, jad który wyjątkowo mocno działa wyłącznie na... naczelne.

   Dla mnie to po prostu element przystosowawczy. My z biegiem lat doskonaliliśmy swoje umiejętności, ptasznik swoje. Zwz na to że robimy to wprost zatrważającym tempie (wspomniane loty w kosmos a krokodyle) zwyczajnie zwierzęta nie wytrzymują konkurencji.
   I z tego powodu są programy ochronne na które... sporo płacą myśliwi. Choć po to by ustrzelić jednego ze zwierzaków, oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius Nie jest lepsza, ale jest lepsza??

  •  

   pokaż komentarz

   @Mawak chwała krokodylom !!! Oto zemsta zwierząt. Co za głupol z tego buraka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tical25 w sumie jakby on zastrzelił krokodyla to byłoby smutno a gdy został zjedzony to jakoś lżej na sercu. Odczuwam katharsis. Jest dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @aost: Chodzi mi o to że sama w sobie, jako czynnik, to nie jest ani dobra ani zła. Natomiast przez swą unikatowość, jest wartością samą w sobie. To trochę tak jak, żeby pozostać w temacie zwierząt, białe nosorożce.

   Nie są dobre ani złe, ale zachowanie ich przy życiu jest wartością samą w sobie. Ponieważ to unikatowy gatunek. Prawda?
   No to cywilizacja, jako zjawisko, nie narzędzie, jest 4 miliardy bardziej unikatowa. I w mojej ocenie tym bardziej jest wartościowa. Lepsza zwz na swoją nietypowośc. Mozna śmiało powiedzieć że jest wypadkiem przy pracy matki natury, a co za tym idzie, jest szczególnie cenna.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius W takim podejściu to tak.
   Choć można mieć inne.

 •  

  pokaż komentarz

  P o t ę ż n e krokodyle!