•  
  w.....z

  +82

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że wkrótce kosmici wrócą i znów będą kazać tym ścierwom zap!?#?#$ać na budowie jak 4500 lat temu.

 •  

  pokaż komentarz

  Chłopak przeżył to na własnej skórze i nie ma żadnych powodów aby kłamać. Szkoda mi zarówno jego jak i tej dziewczyny. Uważam że powinni działać szybko i skutecznie.

 •  

  pokaż komentarz

  gdzieś, może na wykopie, czytałem historię
  chyba nawet egipt
  koleś był z dziewczyną nad wodą(chyba plaża), podbiło dwóch typa i zaproponowało przejażdżkę na czymś poza miastem(chyba quady)
  zgodzili się, wszystko było ok

  ale najzabawniejsza była rozmowa, czasem pytał o coś koleś, a czasem jego dziewczyna
  nawet jak dziewczyna pytała, to nie patrzyli na nią, tylko na kolesia i mu odpowiadali:D

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: Jakiś czas temu wybraliśmy się z kolegą na krótki wypad do Szwecji. Pewnego wieczoru, gdy rozmawialiśmy w hostelowej części jadalnej, zaczepiło nas dwóch Turków, którzy poznali, że mówimy po polsku, ponieważ w tym czasie byli na erasmusie w Gdańsku i też akurat wybrali się na parę dni do Szwecji. Trochę z nimi pogadaliśmy kurtuazyjnie skoro już nas zaczepili, ale potwierdzam - przez jakieś 95% rozmowy utrzymywali kontakt wzrokowy wyłącznie z moim kolegą, pomimo tego, że wypowiadałam się częściej od niego. Po raz pierwszy doświadczyłam czegoś takiego, bardzo mnie to wtedy zszokowało.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakiś czas temu wybraliśmy się z kolegą na krótki wypad do Szwecji. Pewnego wieczoru, gdy rozmawialiśmy w hostelowej części jadalnej, zaczepiło nas dwóch Turków, którzy poznali, że mówimy po polsku, ponieważ w tym czasie byli na erasmusie w Gdańsku i też akurat wybrali się na parę dni do Szwecji. Trochę z nimi pogadaliśmy kurtuazyjnie skoro już nas zaczepili, ale potwierdzam - przez jakieś 95% rozmowy utrzymywali kontakt wzrokowy wyłącznie z moim kolegą, pomimo tego, że wypowiadałam się częściej od niego. Po raz pierwszy doświadczyłam czegoś takiego, bardzo mnie to wtedy zszokowało.

   @Pani_M: no co tu dodawać, dla nich nie jesteś partnerem do rozmowy :P można tu zaklinać rzeczywistość, ale takie różnice kulturowe są w tamtym świecie

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: jak byłem niedawno w tureckim sklepie to mimo, że dziewczyna była przy kasie, a ja stałem obok to koleś mówił do mnie i mnie się pytał jak się mam ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: u mnie na wsi, tak jeszcze z 10 lat temu jak żona szła coś "na wsi" załatwić typu skoszenie traktorem łaki, którą mamy czy inne sprawy a partnerem konwersacji był lokalny "chłop" to też nikt nigdy jej w oczy nie patrzył :) a raz jak traktor nie dojechał i zrobiłem awanturę to chłop stwierdził, że nie był pewny czy przyjechać "no bo baba mogło się popyrtać" - więc i u nas czasem na wioskach kobieta nie jest partnerem do rozmowy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pani_M:
   @Admof: @sroka22:

   O Egipcie się wypowiadać nie chcę, bo nie wiem ale jako, że spędziłem trochę czasu w Turcji to przyznam, że kontakt wzrokowy ma tak ogromnie większą rolę niż u nas, i jeśli kobieta patrzy obcemu mężczyźnie w oczy uchodzi to za erotyczne zainteresowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sytuacje w których dziewczyna np w metrze odwzajemniła spojrzenie mogę zliczyć na palcach jednej ręki. W Turcji dodatkowo jest pojęcie złego spojrzenia, i są nawet specjalne talizmany do obrony przed tym. Nawet jak wychodziłem tam z Turczynką, do baru, kawiarni itd to kelnerzy rozmawiali prawie zawsze ze mną (w barach jednak czasami też z nią, jednak to nowocześniejsze miejsce). Bo w ich kulturze mógłbym to odebrać jako próbę poderwania jej, ot co.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pojechałem na piramidy to dałem się wciągnąć na super zdjęcie z boku, jakieś 200 metrów od miejsca zbiórki za takim wzniesieniem, że reszta wycieczki nas nie widziała. Dałem aparat w łapę typowi żeby zrobił mi zdjęcie z bratem. Wszystko fajnie, z uśmiechem, że Polska jest super country. A potem magiczne 40 dolców za zdjęcie. Uśmiech zszedł z twarzy, normalnie #choryskurwiel w tego araba wstąpił. Bałem się, że rzuci aparatem o ziemię i ostatecznie stargowałem do 10 dolców bo tyle akurat miałem w kieszeni dzięki Bogu. Zdjęcia wyszły piękne ale ta akcja tak mnie przeraziła i zszokowała, że już od zawsze będę patrzył na nich przez pryzmat tej sytuacji. My biali, Polacy, Rosjanie czy Anglicy to dla nich bydło, które przyjechało się schlać w all inclusive i trzeba nas doić ile wlezie. Przykre to bo uwielbiam Morze Czerwona w Hurghadzie czy u Szejka i nawet rozważałem w tym roku skoczyć znowu wypocząć w te rejony, ale może tym razem jakiś Cypr czy coś innego wybiorę.

 •  

  pokaż komentarz

  1. Religia islamska wmawia Muzułmanom, że są najlepsi na świecie.
  2. Potrzebują kasy od niewiernych, co oznacza, że są w tym zakresie gorsi.

  Pojawia się więc psychologiczny paradoks jednoczesnej niższości materialnej i wyższości moralnej. To powoduje, że nienawidzą nas za to, że potrzebują naszych pieniędzy i muszą być dla nas jako klientów mili. A przecież z ich religii/ideologii wynika, że to my się powinniśmy przed nimi płaszczyć.

  Religia chrześcijańska rozwiązała ten paradoks mówiąc biedym, że ostatni będą pierwszymi, co psychicznie stabilizuje ludzi. (W religii żydowskiej był jeszcze motyw Hioba.) Religia muzułmańska tylko obiecuje wyznawcom sukces materialny i wynagrodzenie materialne za bycie dobrym muzułmaninem. Jeżeli obietnica religii nie zgadza się ze stanem faktycznym, to pojawia się lęk i głęboki niepokój, który będzie szukał ujścia w jakimś działaniu.