•  

  pokaż komentarz

  Wystarczy użyć TORa :)
  Wtedy bez użycia "hackerskich metod" nic nie będą mogli zrobić.

 •  
  i.......m

  +1

  pokaż komentarz

  dobra nie narzekajcie tylko napiszcie czy jak się sprszedaje zaległe rzeczy z szafy - np używane ksiązki ubrania to też trzeba dodatkowo płacić podatek?

  •  

   pokaż komentarz

   @imagine_m: Pewnie!
   Zarobiles uczciwa praca - zaplac podatek.
   Kupiles za uczciwie zarobiona, opodatkowana kase - zaplac podatek.
   Sprzedales opodatkowany przedmiot kupiony za uczciwie zarobiona, opodatkowana kase - zaplac podatek.

   Nie zaplaciles podatku? Ty kryminalisto!

  •  
   z....x

   +7

   pokaż komentarz

   @imagine_m: Masz w tekście, czytaj.

  •  
   i.......m

   -3

   pokaż komentarz

   @zoliax: w którym miejscu?

  •  

   pokaż komentarz

   (...) Inaczej traktowani są ci, którzy sprzedają coś okazyjnie, nie prowadząc własnego biznesu. Jeśli przedmiot, który sprzedajemy, był naszą własnością dłużej niż pół roku, nie musimy pieniędzy z transakcji wliczać do zeznania podatkowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @JasiuX: Jak udowodnisz, ze masz cos dluzej niz pol roku? Czy to oni musza udowodnic? No i co znaczy ,,okazyjnie''? Jak mam szafe pelna rzeczy i ja wystawie na allegro to jest okazyjne?

   Slicznie to wyglada na papierze ale US potrafi sie nie do takiej p%!#%$%y przyczepic.
   //EDIT: nie do takiego drobiazgu..

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: W praktyce wygląda to tak, że jak sprzedajesz na allegro coś od czasu do czasu w niewielkich ilościach to nikt się do Ciebie nie przyczepi. Nie bój się i nie przesadzaj - nikt się nie przyp#%$!!#i do Ciebie za to że wystawisz na allegro stary plecak.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
   Jeśli twoja sprzedaż jest zorganizowana i ciągła, to jest to działalność gospodarcza, która podlega rejestracji. I nie ważne, czy miałeś rzeczy pół roku. Dlatego, jak masz całą szafę rzeczy, to lepiej będzie jeśli sprzedaż je "na raz" - wtedy nikt się nie powinien przyczepić.

   Obowiązek udowodnienia, że rzeczy masz ponad pół roku niestety ciąży na Tobie :-( To smutne, ale tak to interpretują sądy. Najlepszym dowodem będą paragony, zapisane aukcje, ale mogą też być np. zeznania świadków. Do ewidentnie używanych nikt się raczej nie przyczepi. Natomiast jeśli w szafie trzymałeś przez rok 100 laptopów w oryginalnych opakowaniach, to możesz mieć kłopot.

  •  

   pokaż komentarz

   @up: Moze jeszcze na to nie wpadli ale to kwestia czasu. Zwietrza latwe podbijanie statystyk i bedzie sie dzialo. Naciski sie zwiekszyly z gory i szukaja opcji wszedzie teraz. Mam nadzieje, ze sie myle. Prawo stoi po ich stronie.

 •  

  pokaż komentarz

  I znowu uczciwi obywatele zostaną okradzeni w imię... no właśnie, w imę czego?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ivan600: to nie są uczciwi obywatele tylko krętacze, którzy ukrywają swój dochód przed Państwem. każdy z nas ma interes w tym żeby tacy ludzie płacili podatki - z tego idzie kasa na nauczanie, drogi, zdrowie itp... wiadomo że jak jednemu dopieprzą 500 tys. zł do zapłaty to cudu nie czyni, ale "ziarnko do ziarnka a uzbiera się miarka".

  •  

   pokaż komentarz

   @klimer: Uczciwy był na przykład pan Roman Kluska. Wszyscy wiemy jak skończył płacąc wysokie podatki.

   z tego idzie kasa na nauczanie, drogi, zdrowie itp

   Zapomniałeś dodać, że to co wymieniłeś jest od lat na najwyższym poziomie. Idąc do szpitala prędzej umrzesz niż dostaniesz termin, jeżdżąc po naszych drogach będziesz często odwiedzał serwisy, a o nauce to już nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @niejestbrzydka: Jeśli tak Ci tu nie pasuje to albo wyjedź z kraju albo przeprowadź się ze wsi do miasta gdzie masz dobre drogi i wysoki poziom nauczania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart @klimer, ależ wy p#$#%$!icie -.-

  •  

   pokaż komentarz

   7 lat płacę podatki, chciałem się zarejestrować do "bezpłatnego" dermatologa bo coś mi wyskoczyło na prawej ręce. Dostałem termin za 3 tygodnie, zrezygnowałem. Tego samego dnia poszedłem prywatnie, 50 zł + gwarancja kolejnych bezpłatnych wizyt jeżeli nie przejdzie. W sumie wydałem jeszcze 30 zł na leki nie refundowane. Przeszło po 4 dniach od wizyty. Nie poszedłem do lekarza bo coś mi wczoraj wyskoczyło tylko to coś zaczęło się robić przewlekłe.

   I kto tu kogo okrada?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Nie powiedziałem, że mi tu nie pasuje, ale moi przodkowie ginęli za wolność i jako tako ją mamy, obywatelstwo mam polskie, mieszkam w mieście i płacę w ch!% wysokie obowiązkowe podatki więc będę narzekał bo płacę i wymagam.

   Czy jeśli podniosą VAT do 30%, wiek emerytalny do 70 roku życia, a składki zusowskie obowiązkowe to też powiesz "nie pasuje, wyjedź"? Co mam uciekać przed złodziejami?

   Co to to nie ja nie dam się okradać i zawsze będę powtarzał, że większość podatków to bezsensowne przeżeranie pieniędzy, a władza w obecnym wydaniu tylko szkodzi Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pasuje Wam to glosujcie na JKMa.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Przecież kandydatów jest dwóch ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @niejestbrzydka: Tylko jeden jest. JKM.

  •  

   pokaż komentarz

   @ivan600: Podrośniesz, zrozumiesz głupotę tego co napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @niejestbrzydka:
   "Zapomniałeś dodać, że to co wymieniłeś jest od lat na najwyższym poziomie. Idąc do szpitala prędzej umrzesz niż dostaniesz termin, jeżdżąc po naszych drogach będziesz często odwiedzał serwisy, a o nauce to już nie wspomnę."

   właśnie gdyby wszyscy płacili podatki to prawdopodobnie NFZ miałby więcej pieniędzy niż obecnie, i nie było by takich kolejek, drogi byłyby lepsze itp. - ale jeżeli państwo okrada się na taką grubą kasę, to trudno żeby było inaczej. gdzie tu jest sprawiedliwość? dlaczego pani w spożywczaku musi płacić podatek, a cwaniak z allegro już nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @klimer: właśnie gdyby wszyscy płacili podatki to prawdopodobnie NFZ miałby więcej pieniędzy niż obecnie

   Obecnie obciążenia podatkowe wynoszą około 50%.
   Czyli przeliczając to inaczej, bardziej globalnie, 50% obywateli pracuje wyłącznie na podatki, a 50% na siebie. Rzeczywiście, wciąż za mało ludzi płaci podatki w tym kraju ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @niejestbrzydka: Uczciwy był na przykład pan Roman Kluska. Wszyscy wiemy jak skończył płacąc wysokie podatki
   Owszem nasze państwo kilka osób wykończyło idiotycznym prawem, decyzjami i zawistnymi urzędasami jednak znacznie więcej osób uczciwą praca się dorobiło czegoś niż zostało wykiwanych przez państwo. Zresztą od lat liczba błędnych decyzji US spada.

   Idąc do szpitala prędzej umrzesz niż dostaniesz termin, jeżdżąc po naszych drogach będziesz często odwiedzał serwisy, a o nauce to już nie wspomnę
   Słyszałem o rankingach gdzie poziom naszej edukacji był w czołówce Europy ale teraz nie będę szukał, żadnych potwierdzeń tego. Co do dróg bardzo wile się na przestrzeni ostatnich 10 lat zmieniło i nadal się zmienia. Nawet było o tym parę wykopów. Ogólnie rzecz biorąc drogi krajowe są dość dobrym stanie a autostrady powoli się budują. Różnie bywa z drogami lokalnymi ale to też dużo zależy od zamożności danego regionu. Co do szpitali niestety miałem na przestrzeni ostatnich trzech tygodni być dwa razy w szpitalu na kilka dni. I jakoś nie umarłem ani nie było zwłoki, która by odbiła się na moim zdrowiu a za pierwszym razem kilkugodzinna zwłoka mogłaby mieć sporo konsekwencje. Nie słyszałem aby ktoś umarł w izbie przyjęć bo na termin musiał czekać. Owszem nie jest dobrze z naszą służbą zdrowia ale jako tako działa.
   @kodijak: Orientowałeś się jak sytuacja wygląda w innych przychodniach dermatologicznych? Zresztą służba zdrowia to nie tylko dermatolog. Ja się zarejestrowałem do chirurga i dostałem następnego dnia termin. Matka kiedyś dostała skierowanie na rehabilitacje. W jednej przychodni przyznali jej termin za 3 miesiące pojechała do innej przychodni w mieście i dostała termin na przestrzeni kilku dni.
   @r00t: Akurat wątpię aby JKM poprawił kondycje polskich autostrad i oświat. W jego światopoglądzie nie ma miejsca dla państwa w tych dwóch dziedzinach co by się raczej skończyło porażką na tym gruncie :). Chociaż z służbą zdrowia mogłoby być dość ciekawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: Z autastradami tez. Francja ma sporo platnych autostrad i nie cierpi z tego powodu. Wazne, ze sa. Pod Poznaniem tez jest jakas kulczykowa, o ile dobrze pamietam. Oswiata prywatna tez jest lepsza.

 •  
  P....l

  +9

  pokaż komentarz

  no i nagle ebay stanie się popularny w Polsce

 •  

  pokaż komentarz

  jak zwykle TO panstwo potrafi tylko rozliczac obywateli

  •  
   n..............u

   +28

   pokaż komentarz

   @mir67: sprawiedliwość musi być. Dlaczego ktoś na allegro może nie płacić skoro inny legalnie sprzedający płaci? Przy tym wyglądzie prawa to, co robi fiskus jest jak najbardziej na miejscu.
   Jedynie ucierpimy na tym my, bo ceny wzrosną.

  •  

   pokaż komentarz

   @mir67: Nie wyszło kilka "lewych umów" "góry" wiec musza zalatac dziury maluczkimi...

  •  

   pokaż komentarz

   @mir67: Niech się POwcy walą, było im oszczędzać, a nie teraz z uczciwych ludzi zdzierają.... Do tego nawiasem mówiąc, jak zwykle z najbiedniejszych i/lub oszczędnych. A miało być tak pięknie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Przeczytaj komentarz @narodzonyzchaosu i pomyśl jeszcze raz. Skoro właściciele normalnych sklepów muszą płacić podatki i to robią, to czemu firmy sprzedające swoje produkty na allegro mają tego nie robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Bo ktoś kto tam wchodzi, chce kupić taniej, to raz, a dwa, że już nieraz słyszeliśmy o opodatkowywaniu ch%%wieczego w internecie... np. itemków w grach... Weź w takim świecie nie zwariuj, pograsz sobie pół godzinki w CS'a a za miesiąc przychodzi wezwanie do zapłacenia podatku za m4...

  •  
   f......s

   -1

   pokaż komentarz

   @Falcon: Urzędy szukają osób które zrobiły sobie stałe źródło zarobku z handlu w szarej strefie.
   Znam przypadki ludzi zarabiających po kilkanaście tysięcy miesięcznie, bez płacenia podatków.

   Uczciwy przedsiębiorca nie ma z takimi osobami szans, gdy do ceny produktu dolicza 22% VAT i musi jeszcze zapłacić podatek dochodowy od swojej marży.

  •  
   a......s

   -1

   pokaż komentarz

   Jak każdy to każdy, a nie zawsze się znajdzie banda cwaniaczków co uczciwych będzie nazywała frajerami, nie podobają mi się tak wysokie podatki, ale jak mamy je znieść to wszystkim, a nie "cfaniakom" Dlatego też się dziwie, że jak ktoś na wykopie pisze, że p!!$#!$i ten system i robi na czarno to jest plusowany, ale jakoś po drogach, czy innych rzeczach publicznych się zap##!%$#a i jeszcze się z tego cieszy że dyma wszystkich.