We trzech bili i gwałcili ją 10 dni. Zmarła. W prokuraturze lecą głowy.

We trzech bili i gwałcili ją 10 dni. Zmarła. W prokuraturze lecą głowy.

@titutoo tvn24.pl #polska

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał zastępcę prokuratora rejonowego w Łodzi oraz wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec referenta sprawy 26-...

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Na zbity ryj, wpis do historii zawodowej i zakaz wykonywania zawodu sędziego/prokuratora do końca życia.

 •  

  pokaż komentarz

  ziobro to taki "najgorszy z najgorszych" wszyscy "obrońcy demokracji" psy na nim wieszają ale jakoś ci "najlepsi" potrafili nam jedynie załatwić "niezależną prokuraturę" a potem w różnych skandalicznych przypadkach tłumaczyć się że "nie da się bo prokuratura niezależna przecież i wpływać na nią nie można".
  może i ja jestem "nieoświecony plebs" ale jak tak ma być to chcę prokuratury zależnej gdzie minister będzie mógł interweniować. a jak nie zainterweniuje to naród może tak postąpić żeby po następnych wyborach już ministerm nie był.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: nie, to, że Ziobro działa punktowo to nie oznaka, że jest taki dobry, tylko koniunkturalizmu. Centralne sterowanie się nie sprawdza. Powinien doprowadzić do pełnej reformy, a nie robić pod publikę działania. Ile ci zwyrodnialcy będą siedzieć w areszcie, a jeden dodatkowo chodzić na wolności bez wyroku. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie zostali skazani i wsadzeni do więzienia. Jakie inne dowody trzeba zdobyć? Coś się będzie wylęgać przez 6 miesięcy, by prokuratura musiała to obejrzeć?

   Gdyby doszło do śmierci (niestety doszło) to można by się jedynie zastanawiać nad dodatkowymi okolicznościami.

   W tym chorym systemie, którego Ziobro na razie nie zmienia - sprawy trwają latami. Punktowe działanie niczego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: A teraz odpowiedz sobie na pytanie co będzie, kiedy ktoś z rodziny i znajomych Królika Ziobry albo innego partyjnego cwaniaka będzie tym oskarżonym i czy ta "naprawiona" prokuratura i "naprawione" sądy będą takie chętne, żeby zrobić cokolwiek.
   Odpowiedź: prawdopodobnie nic nie będzie, prokuratura i sądy pewnie stwierdzą, że to co zrobił było w ramach walki z UBekami, a Ty się nawet o tym nie dowiesz, bo rodzina i znajomi Królika Kurskiego o tym nie pisną, a jak jakies inne media o tym napiszą, to się wypuści jakieś kolejne taśmy "Sikorski jadł ośmiorniczki i przeklinał - złodziej".

  •  

   pokaż komentarz

   nie, to, że Ziobro działa punktowo to nie oznaka, że jest taki dobry, tylko koniunkturalizmu.

   i mamy "obrońcę demokracji" jak zwykle wieszającego na ziobrze psy. proszę bardzo. tyle że ja tam pierwszy raz słysze o "koniunkturalizmie" który narażałby kogoś na powszechną krytykę a nawet obelgi ze strony wszelkich "autorytetów".

   W tym chorym systemie, którego Ziobro na razie nie zmienia - sprawy trwają latami. Punktowe działanie niczego nie zmieni.

   @new_micra: po pierwsze nie jestem wcale taki pewien że nie zmienia. niestety ale z punktu widzenia przeciętengo obywatela takie zmiany oceniać jest bardzo trudno i prawdziwe ich efekty będziemy widzeli dopiero za kilka lat (czy będą się pojawiać kolejne skandaliczne przypadki trzymania latami ludzi w areszcie za nic lub skandalicznej pobłażliwości dla innych). natomiast moim zdaniem sam fakt że siedzący gdzieś tam za biureczkiem "ważny pan prokurator" będzie wreszcie w ofiarach widział ludzi choćby dlatego że będzie się bał że jak ich potraktuje jak "numer sprawy" to dobierze mu się do tyłka pan prokurator generalny gdy sprawa się stanie miedialna też jest cenny. choćby i nawet pan prokurator generalny kierował się "koniunkturalizmem". to wcale nie jest takie złe że władza liczy się z opinią społeczną. ważne jest tylko żeby ta opinia była informowana o tym co się dzieje.

   A teraz odpowiedz sobie na pytanie co będzie, kiedy ktoś z rodziny i znajomych Królika Ziobry albo innego partyjnego cwaniaka będzie tym oskarżonym

   @robson3: gorzej niż teraz nie będzie, najwyżej tak samo. mnie nieodmiennie śmieszą ci którzy takimi rzeczami mnie straszą. jakby teraz było inaczej to pis by nie wygrał wyborów. wygrał dlatego że ludzie już naprawdę mają dosyć tej "sprawiedliwości" w wykonaniu "nadzwyczajnej kasty ludzi" a nie dlatego że nagle naród zapałał miłością do ziobry i kaczyńskiego.

  •  
   S...........z

   +6

   pokaż komentarz

   @mg75: #60groszyzawpis
   Na przyszłość dopisz jeszcze, że "nie jestem za PiSem, ale...", niektórzy się jeszcze na to łapią.

  •  

   pokaż komentarz

   @StalySluchacz: jestem za pisem bez ale. jestem za pisem właśnie dlatego że przez lata musiałem przyglądać się różnym niesprawiedliwościom na które odpowiedzią rządzących była ciągła polityka "niedasi".
   nic się przez lata w tej naszej ojczyźnie nia dało a ja już miałem tego serdecznie dosyć.

   gorzej nawet jest. ja jestem za pisem POMIMO. pomimo różnych głupstw które czasami wyprawiają bo mając zastrzeżenia co do szczegółów i realizacji zgadzam się z nimi w sprawach najważniejszych.

   no ale oczywiście dla ciebie każdy kto nie toczy piany z pyska na mysl o kaczyńskim to #60groszyzawpis.
   jak to u "obrońcy demokracji".

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: ty jestes zwyklym lolem, ktory daje sie wlasnie pieknie nabierac na takie akcje propagandowe Ziobry :D

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz odpowiedz sobie na pytanie co będzie, kiedy ktoś z rodziny i znajomych Królika Ziobry albo innego partyjnego cwaniaka będzie tym oskarżonym i czy ta "naprawiona" prokuratura i "naprawione" sądy będą takie chętne, żeby zrobić cokolwiek.

   @robson3: Do tej pory takich sytuacji nie trzeba było sobie nawet wyobrażać, bo były one rzeczywistością (vide telefon do sędziego Milewskiego). Dotychczasowa niezależność prokuratury w III ubekistanie oznaczała jedynie niezależność od odpowiedzialności, a nie od sympatii i nacisków politycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   ty jestes zwyklym lolem, ktory daje sie wlasnie pieknie nabierac na takie akcje propagandowe Ziobry

   @MehowM: no widzisz jak niedużo trzeba. a jakoś nikt tego do tej pory nie potrafił i to co się działo w sądach czy prokuraturach wołało o pomstę do nieba a każdy minister miał to w dupie i opowiadał mi że "nie da sie".
   no to mam teraz takiego co w dupie nie ma i się da. i z tego się cieszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @robson3 Ziobro jest jeden a sędziów, prokuratorów tysiące. Myślisz, że "oni" jak ktoś znajomy ma problemy to działają tak samo jak dla zwykłego obywatela? To jest kasta, mafia bez kontroli. Gorzej niż lekarze czy policja.

  •  

   pokaż komentarz

   może i ja jestem "nieoświecony plebs" ale jak tak ma być to chcę prokuratury zależnej gdzie minister będzie mógł interweniować. a jak nie zainterweniuje to naród może tak postąpić żeby po następnych wyborach już ministerm nie był.

   @mg75: no, jesteś nieoświecony plebs
   normalni ludzie chcą mieć niezależną prokuraturę popełniającą błędy a nie bezwolnych wykonawców poleceń partyjnych (które zapewne będą wykonywać bezbłędnie)

  •  

   pokaż komentarz

   normalni ludzie chcą mieć niezależną prokuraturę popełniającą błędy niż bezwolnych wykonawców poleceń partyjnych

   @Luki_78: pozostaje pytanie o to ile razy można grać tą samą płyte o "błędach i wypaczeniach", nie zdarła się wam jeszcze. bo niestety każdy kto nie był ślepy i żył w polsce przez ostatnie 30 lat mógł zauważyć że może sądy i prokuratury były niezależne od formalnych struktur państwa ale od nieformalnych układów towrzysko biznesowych to już na pewno niezależne nie były.
   to ja wolę żeby podlegały państwu bo na to jako obywatel mam jakiś wpływ.

   taki to właśnie ze mnie "nieoświecony plebs" który się na bajeczki o "niezależnych" prokuraturze i sądach nabrać juz od dawna nie daje. za długo żyję, za duzo skutków tej "niezależności" widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: bo powinno być tak, że prokuratura powinna być niezależna i działać dobrze. Co to jest za rozwiązanie, w którym minister interweniuje gdy sprawa jest medialna? Nie tak to powinno działać.
   A możliwość wpływu ministra na prokuraturę zawsze należy rozpatrywać od tej złej strony (podobnie jak każdą cząstkę władzy daną komukolwiek), czyli możliwości nadużyć. Co mi po tym że przyspieszy 10 medialnych spraw, jak w zamian skorzysta z tego by uciąć postępowania wobec kolegów z partii?

  •  
   t..........m via Android

   +5

   pokaż komentarz

   @new_micra Każdą reformę od czegoś trzeba zacząć. Musi być jakiś przykłas z góry, bo kasta ma to do siebie, że niekontrolowana zrobi po swojemu, a w papierach będzie wszystko cacy.

  •  

   pokaż komentarz

   za długo żyję, za duzo skutków tej "niezależności" widziałem.

   @mg75: chyba jednak za krótko - tacy jak Ty powinni zahaczyć życiorysem o PZPR a potem snuć te swoje dyrdymały

  •  

   pokaż komentarz

   bo powinno być tak, że prokuratura powinna być niezależna i działać dobrze

   @Galvay: a na świecie nie powinno być głodu, chorób i wojen.
   tymczasem w świecie realnym:
   możesz mi wytłumaczyć w jaki niby sposób mamy zmusić prokuraturę czy sąd żeby "działały dobrze" nie sprawując nad nimi żadnego nadzoru i pozostawiając ją "niezależną".
   czy twój szef zostawił by cię bez nadzoru w nadziei że "będziesz działał dobrze"?
   no chyba że sądy i prokuratury to "nadzwyczajna kasta ludzi" których kontrolować nie trzeba. może to nawet "książęcy zawód". oni lubią tak o sobie myślec jednak z rzeczywistością nie ma to wiele wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @new_micra: Jak kto k%%?a Ziobro nie zmienia? Ty myślisz, że Ziobro tylko siedzi i pierdzi w stołek, a w TV zgrywa macho.
   Poczytaj o tym co robi Ziobro m.in. z komornikami. "Komornicy go nienawidzą" to dobre określenie.

   Wcale nie jestem fanem Ziobry. Być może nawet bym go nie poparł, ale sianie dezinformacji, że on nic nie robi to p%$?!?!nie głupot. Ziobro to jeden z aktywniejszych polityków w sferze prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   gorzej niż teraz nie będzie, najwyżej tak samo

   @mg75: Serio myślisz, że problemy z wymiarem sprawiedliwości w Polsce są najgorsze na świecie i nic gorszego być nie może? Jakoś dziwnym trafem do tej pory Polska awansowała dość wysoko na liście państw z najmniejszą korupcją i w miarę uczciwymi sądami (tylko nie wyjeżdżaj z jakimiś przykładami, żę coś było źle, bo nie ma, nie było i nie będzie państwa na świecie, gdzie wymiar sprawiedliwości jest idealny, bez żadnej korupcji i przypadków dupnych wyroków). A teraz porównaj to z państwami, gdzie właśnie tacy centralnie sterujący rządowi "naprawiacze" interweniują w pojedynczych przypadkach typu Rosja albo państwa arabskie.

  •  
   s......3

   +1

   pokaż komentarz

   @new_micra: Ale ryba psuje/naprawia się od (sic!) góry.

  •  

   pokaż komentarz

   Serio myślisz, że problemy z wymiarem sprawiedliwości w Polsce są najgorsze na świecie i nic gorszego być nie może?

   @robson3: ja tego nigdy nie napisałem. posuwasz się co najmniej do nadinterpretacji, jeżeli nie do manipulacji. nie będę się tłumaczył z czegoś czego nie napisałem.

  •  
   B..........6

   +1

   pokaż komentarz

   @mg75: Masz rację. Ale mimo wszystko konieczność takich interwencji pokazuje słabość systemu. Zmiany w prawie są konieczne, tak aby to co teraz zrobił Ziobro było robione automatycznie na poziomie miejsca gdzie doszło do takich zaniedbań. Może trzeba wyodrębnić jakieś wydziały do kontroli wewnętrznej. Jak np BSW Policji. Tak czy tak, rozwiązania muszą być systemowe a nie doraźne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: Napisałeś, że po ziobrowej zmianie gorzej niż teraz być nie może - niestety może.

  •  

   pokaż komentarz

   Napisałeś, że po ziobrowej zmianie gorzej niż teraz być nie może - niestety może.

   @robson3: wróć sobie i przeczytaj to co napisałem a dopiero potem się do tego odnoś. nie będę ci już odpowiadał na posty wynikające z twojego nieuważnego czytania bo mi się limit wyczerpuje :)

   Masz rację. Ale mimo wszystko konieczność takich interwencji pokazuje słabość systemu. Zmiany w prawie są konieczne, tak aby to co teraz zrobił Ziobro było robione automatycznie na poziomie miejsca gdzie doszło do takich zaniedbań. Może trzeba wyodrębnić jakieś wydziały do kontroli wewnętrznej. Jak np BSW Policji. Tak czy tak, rozwiązania muszą być systemowe a nie doraźne.

   @BattleToad86: to jest oczywiste. tyle ze do tej pory ministrowie i rządy w ogóle nie widziały problemu. nie mieliśmy szans na to że cokolwiek zmienią bo dla nich wszystko było świetnie. tak jak napisałem w pierwszym poście - jedyne co potrafili to wprowadzić "niezależność" prokuratury i tą pozorną "niezależnością" w każdej, nawet najbardziej skandalicznej sprawie się zasłaniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: szacunek dla Ciebie, za dyskusje, punkt widzenia bez inwektyw. Takie rozmowy przydalyby sie na poziomie sejmu, a tymczasem doprowadzono do tego, ze narod jest tak podzielony, ze wg mnie i Kaczynski i Tusk powinni za to odpowiedziec.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: a kto powiedział, że nie można ich kontrolować? kontrola a możliwość nieograniczonego wydawania poleceń to dwie zupełnie różne rzeczy. Jestem za kontrolą, ale jestem przeciwny możliwości niczym nieograniczonego wpływu na nią przez polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @new_micra: tak czy srak to zle. Tacy ludzie jak ty to jak jakis stary zgred wiecznie narzekajacy.

  •  

   pokaż komentarz

   a kto powiedział, że nie można ich kontrolować? kontrola a możliwość nieograniczonego wydawania poleceń to dwie zupełnie różne rzeczy. Jestem za kontrolą, ale jestem przeciwny możliwości niczym nieograniczonego wpływu na nią przez polityków.

   @Galvay: no powiedzieli ci wszyscy którzy domagają się "niezależności" i "niezawisłości" sądów i prokuratur.
   zauważ jak to jest w tych "niezawisłych" sądach.
   to jest niby trzecia władza, prawda?
   ale pierwsza władza, ustawodawcza jest w całości wybierana przez obywateli w wyborach.
   druga władza, wykonawcza jest też wybierana (prezydent) oraz wyłaniana przez władzę wybraną (prezydent powołuje rząd który musi dostać poparcie większości w parlamencie).
   a trzecia władza? sądy? nie podlegają żadnej weryfikacji. w każdym pawie kraju na świecie sędziów w jakiś tam sposób lub w jakiejś częsci wybierają albo obywatele albo parlamenty ale nie u nas. u nas trzecia władza wybiera się sama, odpowiada sama przed sobą i sama się rozlicza a każdego kto próbuje to ruszyć oskarżają o "zamach na niezawisłość sędziowską" albo "tworzenie partyjnych sądów".
   i trwa to sobie już ponad 20 lat i nikt nie ma ochoty nic w tym zmienić poza pisem, prawda?
   no chyba że znasz kogoś kto chciał tę sprawę zmienić, bo ja nie. być może bym go poparł no ale skoro żaden chętny się nie pojawił poza pisem to popieram pis.
   no i co więcej, ci ktorzy w tej chwili tak histerycznie na pis się drą nie mają zamiaru żadnych zmian wprowadzać. ich celem jest tylko "powstrzymanie pisu", żeby żadne zmiany nie nastąpiły.
   to jaki ja mam wybór?

   szacunek dla Ciebie, za dyskusje, punkt widzenia bez inwektyw.

   @theDarky: no widzisz, nawet za to dostałeś minusa. jak widać jakiekolwiek popieranie "pisiora" nie może być bezkarne. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: no widzisz- ładnie wyłożyłeś zależności między władzami. władza ustawodawcza ma kontrolę nad wykonawczą (może odrzucać weto prezydenta, może go postawić przed trybunał stanu), a wykonawcza nad ustawodawczą (prezydent może rozwiązać sejm). Do tego Ty razem z PiSem chcecie dołożyć możliwość sprawowania bezpośredniej władzy nad sądami przez część władzy wykonawczej (w tym niebezpośrednio przez władzę ustawodawczą), nie dając żadnej kontroli zwrotnej- władzy sądowniczej nad ustawodawczą czy wykonawczą. Fakt, sądy mogą ich osądzić, ale by do tego doszło, to władza ustawodawcza bądź wykonawcza same muszą tego chcieć- immunitet + zależna prokuratura. I to jest właśnie zachwianie trójpodziału o którym się mówi. Inne władze mają narzędzia by na siebie wpływać, a po zmianach PISu byłaby/jest możliwość jednostronnego wpływania na trzecią władzę przez dwie pozostałe. To nie jest OK, bo nie funkcjonuje to w przypadku pozostałych władz.
   Więc jak można wierzyć w dobre intencje obecnie rządzących i chęci 'zmian', skoro jedynymi zmianami zaproponowanymi jest możliwość sprawowania władzy nad sądami?

  •  

   pokaż komentarz

   @robson3: bawia mnie argumenty tupu a co bedzie z rodzina Ziobry. To samo co z rodzina kazdej osoby ktora bedzie akurat dowodzic sadami czy prokuratura. Kazda reforma przyniesie osobe x y ktora bedzie rzadzic i zawsze bedzie ryzyko ze rodzina tej osoby bedzie traktowana ulgowo. Nie ma definicji niezaleznosci. Seremet mogl tez zwalniac pod publike za jawne zaniedbania ale jakos mu jaj zabraklo bo to kumple byli

  •  

   pokaż komentarz

   @alltan: Oczywiście, że zawsze jest takie ryzyko. Dlatego powstał trójpodział władzy, żeby te władze sobie na ręce patrzyły. Plus czwarta władza w postaci mediów. Nie stworzy to państwa idealnego, ale ma większe szanse działać sprawnie niż państwo z centralnym sterowaniem, gdzie wszystkie władze są zależne od jednej partii czy nawet osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt, sądy mogą ich osądzić, ale by do tego doszło, to władza ustawodawcza bądź wykonawcza same muszą tego chcieć- immunitet + zależna prokuratura.

   @Galvay: tak samo jak i prezydent może skrócić kadencje sejmu TYLKO W 2, BARDZO SZCZEGÓLNYCH WYPADKACH więc naprawdę nie opowiadaj bajek jak to "przezydent kontroluje władzę ustawodawczą bo może rozwiązać sejm". nie może. może skrócić kadencje sejmu tylko wtedy gdy ten nie jest w stanie wyłonić rządu lub gdy nie jest w stanie uchwalić budżetu, czyli po prostu funkcjonować. w innych sytuacjach, choćby nie wiem jak bardzo sejmu nie lubił, zrobić mu nic nie może.

   zresztą kolejność tych "władz" to nie jest przypadek. władza wykonawcza i sądownicza pełni służebną rolę wobec ustawodawczej która uchwala prawo. a wszystkie te "władze" mają służyć obywatelom i działać w ich imieniu. tymczasem ostanio władza sądownicza zaczeła sobie tak poczynać jakby to ona była ustawodawczą i mogła decydować które ustawy zastosuje a których nie.
   ale ja w ogóle nie o tym pisałem, chyba się nie zrozumieliśmy.
   chciałem ci uzmysłowić, że zarówna pierwsza (ustawodawcza) jak i druga (wykonawcza) władza podlega weryfikacji DEMOKRATYCZNEJ przez obywateli. a władza sądownicza, która jest szczerze mówiąc najmniej ważną (dlatego jest trzecia a nie pierwsza) każdą próbę poddania jej demokratycznej kontroli obywateli uznaje za "tworzenie partyjnych sądów" i "zamach" i chciała by zamiast przed obywatelami, odpowiadać jedynie przed samą sobą.
   najlepiej pewnie "przed bogiem i historią" jak prezydent w przedwojennej konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   może i ja jestem "nieoświecony plebs" ale jak tak ma być to chcę prokuratury zależnej gdzie minister będzie mógł interweniować

   @mg75: i tak ma pan minister jednoosobowo zarządzać całym państwem? No faktycznie zajebisty pomysł. Po to w dużych firmach jest jakakolwiek hierarchia i zakres odpowiedzialności żeby osoba odpowiadająca za całość nie musiała ganiać za każdym jednym pracownikiem i ogłaszać kogo dzisiaj mamy się pozbyć.

   Jeżeli wymagane jest takie jednoosobowe sterowanie znaczy że cały proces pracy i nadzoru nad prokuraturą jest zj?%!ny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: Zrobił raz pod publiczkę sprawę żeby ugłaskać takich jak ty i już merdasz ogonkiem bo kilku widocznie nic nie znaczących prokuratorów będzie miało przesrane, a za tą zasłoną grube wałki jak zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli wymagane jest takie jednoosobowe sterowanie znaczy że cały proces pracy i nadzoru nad prokuraturą jest zjebany.

   @Morf: oczywiście. ale poprawa sytuacji polega na tym że ziobro to widzi, wie że coś tam "jest zjebane" i jest nadzieja na to że spróbuje to poprawić. bo oczywiście masz rację że nie jest ani możliwe ani wskazane żeby sprawy były rozpatrywane pod indywidualne dyktando ministra.
   a poprzednio w takich sytuacjach dostawaliśmy z ministerstwa informację że "prokuratura jest niezależna i ministerstwo nie może wpływać na jej pracę", czyli inaczej: "możecie pocałowac nas w dupę, nikt tu za nic nie odpowiada".

   Zrobił raz pod publiczkę sprawę żeby ugłaskać takich jak ty i już merdasz ogonkiem bo kilku widocznie nic nie znaczących prokuratorów będzie miało przesrane, a za tą zasłoną grube wałki jak zawsze.

   @KochanekAdmina: jak paru "nic nie znaczących" będzie miało przesrane to się kolejni "nic nie znaczący" wezmą do roboty. bo "nic nie znaczący" to oni nie są w sprawach które mają prowadzić, od ich pracy zależy wszystko.
   ja wiem że narracja władzy "słusznie minionej" jest taka że ci którzy państwem rządzą i różne urzędy piastują to "nic nie mogą" ale jak pokazały wybory naród już tej narracji nie kupuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: możesz mnie nazywać jak chcesz - dynda mi to. Punktowe działania - temu damy tyle, tamtemu tyle, jak kogoś nie lubimy to szybciej go skażemy - są centralnym sterowaniem. Jeżeli Ziobro chciałby coś zmienić to już dawno by to zrobił, niestety nic się nie zmienia i nie zmieni. Kaczyńscy zresztą już mieli taką okazję, niestety wtedy z niej nie skorzystali.

   Wyobraź sobie jeszcze taki scenariusz, że ktoś, kto nie głosował na PiS wcale nie musi tego PiSu nienawidzić. Również nie musiał głosować na PO ani Nowoczesną. I jeżeli ktoś z PiSu coś robi źle to jest krytykowany. I nie ma to wcale z "obroną demokracji", tylko ze złym działaniem przedstawiciela PiSu!

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli Ziobro chciałby coś zmienić to już dawno by to zrobił,

   @new_micra: dawno to znaczy kiedy? ile to jest wg ciebie "dawno" i ile czasu "dałeś" pisowi na te zmiany? w 2 tygodnie mieli cały wymiar sprawiedliwości naprawić? a może w 2 miesiące?

   a co do ciebie to jakoś tak mam "przekonanie graniczące z pewnością" że jakby kaczyński czy ziobro nawet zaczeli uzdrawiać dotykiem to byś wrzeszczał że TO ZAMACH NA SŁUŻBĘ ZDROWIA i doprowadzą do upadłości szpitale a tysiące ludzi straci prace.

  •  

   pokaż komentarz

   @new_micra: a mnie interesuje powód, dla którego jednemu z nich pozwolono pozostać na wolności.

   pokaż spoiler Synalek? Sieostrzeniec? Chrześniak?


   Pewnie gdyby przeżyła, to sprawie ukręcono by łeb. A tak się zrobiła sprawa polityczna, na której jeszcze można zbić kapitał i od nowa promować "konieczne" zmiany w sądownictwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz mnie! Tak dokładnie by było! Ba! Jesteś zielony, czyli nowy - możesz poszukać w historii co mówiłem na temat PiS, co mówiłem na temat PO, co mówiłem na temat reform różnej maści - wcześniej byłem po prostu "micra" - tamto konto miało kilka dobry lat - więc sprawdź co mówiłem i pisałem.

   Gdy PiS będzie robił coś źle to będę to krytykował, gdy dobrze - chwalił, podobnie każda inna partia, nawet ta, na która głosuję!

   Jeżeli Ziobro nic nie robi to nic nie robi! Jeżeli byłby przygotowany do rządzenia to miałby gotowe ustawy, a nie ma. Dlaczego nie ma? Zmiany wprowadza się na początku, a nie pod koniec, przed wyborami z założeniem, że albo jakoś to będzie, albo pod publikę, by wygrać kolejne wybory.

 •  

  pokaż komentarz

  No i prawidłowo - Ziobro zadziałał

 •  

  pokaż komentarz

  (...) - powiedział Ziobro. Poinformował o odwołaniu zastępcy prokuratora rejonowego w Łodzi, który nadzorował śledztwo oraz o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratora referenta sprawy. Dodał, że sprawą będzie zajmowała się teraz prokuratura wyższego szczebla.

  Prawidłowo.

 •  
  M.....y

  +26

  pokaż komentarz

  Wydaje mi się że Ziobro wykorzystał sławną sprawę po to by pokazać swoją władzę sądowniczą ,podpisaną przed dudę