•  

  pokaż komentarz

  Allegro tym czasem podnosi marże żyłując jeszcze bardziej swoich sprzedawców...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone Bo wie, że juz niedługo ich dni zostaną policzone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rozpustnik: Taaa ... to samo mówili jak wchodził eBay.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Tylko, że jak wchodził eBay, to Allegro było prężnym i dobrym miejscem zakupów.

   A teraz to tacy janusze biznesu, tylko, że duzi.

   - sprzedawców mają w dupie
   - klientów mają w dupie
   - uczciwość transakcji mają w dupie

   Tylko kasy w dupie nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Miało w dupie i wtedy i jeszcze wcześniej. Ile to już było akcji typu aaaj waaaj przechodzimy na Świstaka, na Aukcjusza, czy co tam jeszcze po drodze było.

  •  

   pokaż komentarz

   Taaa ... to samo mówili jak wchodził eBay.

   @Tesseract: problem w tym że strona Ebay'a jest mało intuicyjna. Tacy zwykli ludzie mając do wyboru polski intuicyjny serwis i to samo tylko że zagraniczne i mniej intuicyjne wybiorą to pierwsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Tyle że wtedy allegro jeszcze nie było "sklepem" a portalem aukcyjnym z którym się nie mogli mierzyć. Teraz gdy allegro przegnało większość nie profesjonalnych ogłoszeń na olx jedyne co mają do zaoferowania to januszy biznesu sprzedających rzeczy z amazona i aliexpress z zyskiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: halo jako to allegro intuicyjne??? przeciez taki byl raban gdy wchodzila nowa szata !!! (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ProfiBoy: ja wiem że hejt na allegro jest modny ale trzeba być szczerym i przyznać że nawigowanie na stronie jest bardziej intuicyjne niż na Ebay.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: wiem, ze jest, bo sam sie znam na tym i nie bede powodu to wprowadzili. marudzili tylko Ci ktorzy maja zaspawane szare komorki i boja sie zmian w zyciu...nawet w kwestii rozmieszczenia ikon na pulpicie (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Koniec tej gównostrony jest bliski dlatego próbują jeszcze coś wykraść od sprzedawców. Amazon ich zarżnie jak prosiaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: no ale ebay ma tak stary i nieaktualizowany interfejs, że pała mała. No i amazon ma obecnie już dużo większą klientelę w Polsce, niż ebay miał kiedykolwiek. Czy hejt na allegro jest modny? To tak samo jakby powiedzieć że hejt na google+ jest modny, pomijając fakt polityki (także cenowej) tej firmy, drogę rozwoju serwisu i dostępność towarów. Allegro wydzielając OLXa straciło mocno na atrakcyjności dla odbiorcy końcowego. A teraz jeszcze wjedzie im konkurencja, której ruchy próbowali kopiować od początku ich historii. Firma pewnie jako-taka przetrwa, ceneo i olx w końcu nalezy do nich, tak samo jak polski oddział payu. Ale samo allegro niedługo będzie bardzo niszowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: bo pinondze brac to każden jeden umi, a robić to nie ma komu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Allegro, moim zdaniem, obecnie traktuje sprzedawców jak najgorszych niewolników i zera (nie chodzi tylko o prowizje ale kulturę i szacunek do kontrahentów, którzy przecież ich stworzyli i utrzymują). Pamiętam że podobną postawę wykazywała firma Google (ze swoim Adwords) zanim pojawił się FB ze swoim FB Ads.

  •  

   pokaż komentarz

   Allegro tym czasem podnosi marże żyłując jeszcze bardziej swoich sprzedawców...

   @PierroLeone: na Amazonie zamiast setek tysięcy sprzedawców jak to masz na Allegro będziesz miał magazyny centralne i towar sprowadzany bezpośrednio od producenta. Jeszcze sprzedawcy zapłaczą za Allegro bo w modelu biznesowym Amazona wogóle nie mają racji bytu, sporą część towarów sprzedają wyłącznie producenci.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: smierc Allegro! czekam na konkurencje, ale zobaczymy, ktore zlo gorsze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Amazon w US za sprzedaż na swoich stronach od zewnętrzych sprzedawców bierze 15%. Więc na Allegro jeszcze nie jest tak drogo :P

  •  

   pokaż komentarz

   Allegro, moim zdaniem, obecnie traktuje sprzedawców jak najgorszych niewolników i zera

   @wilma: istnieje teoria że idą w kierunku przemiany na drugiego Amazona czyli sprzedaż szła by bezpośrednio od Allegro i ewentualnie kilku największych sprzedawców.
   Na ironię jeśli zamienią się na drugiego Amazona a sam Amazon wejdzie do Polski to zgładzi Allegro do powierzchni ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rozpustnik
   @PierroLeone dokladnie. Juz po allegro i oni to wiedza

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Wysysają ze swoich "pracodawców". Kosztem zwykłych Januszów którzy raz na ruski rok sprzedają coś. Co kogo obchodzi darmowe wystawianie przedmiotów kosztem 6-cio krotnej podwyżki wyróżnień. Allegro usuń się :)

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5 Wyjąłeś mi to z ust. Strona eBay wygląda po prostu tragicznie. Właśnie dlatego byłem na niej może z 10 razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: allegro wywaliło jakiś czas temu sortowanie aukcji alfabetyczne, więc dla mnie jest kompletnie nieintuicyjne (a ebay nigdy tego nie miał)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: jeśli Amazon będzie taki sam jak na zachodzie w co nie wątpię to zniszczy cała konkurencje bardzo szybko

  •  

   pokaż komentarz

   Bo wie, że juz niedługo ich dni zostaną policzone.

   @Rozpustnik: Absolutnie w to wątpię. Allegro głównie zarabia nie na ludziach o małej wiedzy "Internetowej". To jest typ ludzi, którzy nauczyli się używać Allegro i skoro już umieją to nie będą się uczyć innego systemu, nawet jeżeli będzie tam taniej.

   Na pewno ta bardziej świadoma i mobilna część klientów przejdzie czy przynajmniej wypróbuje Amazona co będzie sprzyjać konkurencji co jest bardzo dobrą wiadomością dla konsumentów. Amazon ma też znacznie szerszą własną ofertę (książki, e-booki, własne smartfony/tablety, etc...) niż Allegro i na pewno może długo stosować dumping cenowy żeby przekonać konsumentów.

   Ja bym jednak nie był hura-optymistyczny. Zapewne się okaże, że tak, książki można kupować ale polskich jeszcze długo nie będzie :-/ a ceny ze względu na vat, podatki, etc... będą dziwnie wysokie w porównaniu ze stronami USA/UK i niezbyt konkurencyjne do tych z Allegro. Może się też okazać, że duża część produktów będzie niedostępna ze względu na licencje (książki/filmy) albo regionalizację.

   Za to bardzo liczę na wojnę cenową w obrębie ceny wysyłki. Bardzo bym chciał zobaczyć "free shipping" albo stały, roczny ryczałt na wysyłkę przez paczkomaty.

   Innymi słowy, pożyjemy, zobaczymy. Allegro według wykopków kończyło się już wielokrotnie... Ileż ja się naczytałem o masowych rezygnacjach po przejściu na nowy design, etc... No i??? I dalej rośnie w siłę...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract masz racje, że miało w dupie i się im bardzo dziwię. Co prawda nie mamy dostępu do danych finansowych, ale wydaje mi się, że z aukcji użytkowników detalicznych mieli sporo kasy. Tymczasem wygonili ich (nas) na olx, które jest świetnym miejscem do wałów i brak tam mechanizmów zaufania do sprzedawcy. Olx świetnie sprawdza się jako portal ogłoszeń lokalnych ale w dobie internetu to za mało. Plusem Allegro było to, że praktycznie wszystko można było tam znaleźć i w miarę bezpiecznie kupić wysyłkowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty:
   Rośnie w siłę ?

   Bo z moich obserwacji wynika odpływ użytkowników :P

   Tam już prawie nie ma sprzdawców indywidiualnych tylko sklepy. Zabacz grypy na facebooku , Różowe paski prędzej kupią sukienke z Aliexpress na która będa czekały miesiac niż kupia coś na allegro. Ceny WSZYSTKIEGO na allegro sa przewalone. Niejednokrotnie okazywało się ze elektronikę można za takie same lub mniejsze pieniądze kupić w "normalnym" sklepie internetowym.

   Dla mnie allegro po kolejnym podniesieniu prowizji umarło!

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy103: Oh ale i tych aliexpresowiczów też wygryzają każąc spowiadać się z faktur zakupu... do tego przejmując kanały dostawców najprawdopodobniej na własne potrzeby. Tyle że być może nie zdążą.
   Alledrogo doprowadziło do tego, że fajna i zaufana jakby nie było platforma została w świadomości klientów zredukowana do pośledniego sklepiku jakich wiele.
   Przespali trochę fakt, że klienci też się rozwijają i stają się bardziej świadomi możliwości wyszukiwania i zakupu towaru w innych miejscach.
   Kiedyś będą doktoraty pisać o powstaniu i upadku allegro

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Amazon w US za sprzedaż na swoich stronach od zewnętrznych sprzedawców bierze 15%. Więc na Allegro jeszcze nie jest tak drogo :P

   @sceptyk-: Biorą 15%, a jaką zajebistą mają ochronę kupujących. Tam sprzedawca może wypłacić z konta pieniądze 2 tygodnie, po dotarciu produktu do klienta. Zawsze możesz otworzyć spór i jako kupujący, jesteś na wygranej pozycji

  •  

   pokaż komentarz

   Allegro było prężnym i dobrym miejscem zakupów.

   A teraz to tacy janusze biznesu, tylko, że duzi.

   @Mr--A-Veed: allegro zeszło na psy, co 3-5 zakup trzeba zwracać albo reklamować
   bo wysyłają chłam niezgodny z opisem na aukcji

  •  

   pokaż komentarz

   "@PierroLeone: Amazon w US za sprzedaż na swoich stronach od zewnętrzych sprzedawców bierze 15%. Więc na Allegro jeszcze nie jest tak drogo :P"

   jesli sprzedajesz w magazynach amazon to nawet siegaja 30%

  •  

   pokaż komentarz

   Bo z moich obserwacji wynika odpływ użytkowników :P

   @cluer: Doprawdy? Pracujesz w Allegro i właśnie dzielisz się z nami poufnymi informacjami czy może wyciągasz wnioski na podstawie "reprezentacyjnych" próbek danych z wykopu czy facebooka?

   PS. Ja wyciągam informację na podstawie kapitalizacji spółki i historii zmian właścicieli (a konkretnie ceny sprzedaży). Gdyby Allegro padało jak twierdzisz to były by akcje ratunkowe, restrukturyzacje a coraz wyższe ceny za kolejne przejęcia.

   Ceny WSZYSTKIEGO na allegro sa przewalone.

   Guzik się znasz na biznesie! Jesteś zwykłym Januszem ;-) dla którego cena jest jedynym kryterium zakupu. Już klarowałem, że gro użytkowników Allegro to nie są Janusze tylko "niemoty" co to raz się nauczyły korzystać z serwisu i nie nauczą się korzystać z innego bo uważają że nie potrzeba. Dlatego Allegro może sobie ceny podnosić - oni to mają baaaardzo dokładnie skalkulowane. To nie jest wyssana z palca akcja jakiegoś sealsmana tylko bardzo dokładnie przeliczona strategia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: taką niestety mentaloność mają holendrzy. Jak Holender się rodził to Żyd płakał;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Na amazonie jest dokładnie tak samo setki mniejszych sprzedawców + amazon ze swoim towarem.
   Tylko w amazonie nie ma setek aukcji z tym samym jest jeden produkt i wszyscy są pod niego podpięci. Niestety ma to swoje plusy jak możesz dać najniższą cenę to produkty bedą się tobie sprzedawały a nie np.amazonowi.
   Amazon w przeciwieństwie do allegro nie zamknie ci możliwości konkurowania tak jak to ma miejce na allegro

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: na czym polega te spowiadanie się z faktur? I co robią jeśli ich nie ma? A to przyjmowanie kanałów na czym polega - wymuszają na sprzedaż, sprzedawcach aby mówili gdzie kupili?

  •  

   pokaż komentarz

   @aksnet: ja tam od dawna próbuję działać według własnej zasady kupowania na allegro a zasada brzmi: nie kupuj najtaniej bo będzie lipa, kupisz przed najtaniej będziesz czekał, dopiero trzecia oferta z brzegu oczywiście droższa dawała pozytywne skutki, ogółem na allegro kupuje już mniej lub rzadziej aczkolwiek trzeba zaznaczyć że niektóre oferty z ratami 0% są nadal kuszące, jasne można iść po sprzęt do euro-rtv czy media i wziąć raty 0% - ale przeważnie mają produkty drożej niż te z allegro sprzedawane przez powiedzmy samo allegro, dla przykładu kupiłem telefon szajsunga, euro-rtv i inne miały po 999zł a allegro po 899zł + pokrowiec za 79zł gratis a raty 0% w banku w którym miałem konto, ciekawi mniej jak amazon podejdzie do tego tematu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: kupuje na Allegro ale jak wejdzie amazon to nawet nie otworze Allegro. No chyba ze oferta w Amazonie bedzie mała, wtedy znowu wygra monopol. Na ebay nie kupowałem bo mi interfejs nigdy nie podchodził. Jestem statystycznym Polakiem, sporo ludzi zrobi tak jak ja. Dni Allegro są policzone bo amazon kiedyś do maj wejdzie, inne sklepy pewnie tez

  •  

   pokaż komentarz

   @ProfiBoy: To co było najlepsze w allegro to kasują, brak możliwości sprawdzenie kiedy inne osoby kupiły dany towar, czy nieczytelna szata oceny sprzedaży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajakiem_przez_Tybet: Jeżeli cała polityka zwrotów pozostanie na takim poziomie jaki widziałem w UK i US to ceny muszą trzymać poziom komputronik.pl albo wyższe. Co może odstraszyć oszczędnych kupujących a przyciągnąć kuźniaro-podobnych ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty:
   Jak to skąd ! Nie znam sie to się wypowiem !
   wszyscy na fejsbooku kupują teraz na aliexpress. Wszystkie portale (gazeta.pl, onet) trabią o zakupach na ali. Pepper odziennie linkuje ceny do promocji u chiończyków, fejsbook pełen jest grup jak tanio i bez vatu kupić telefony. Na samej grupie AliexpressPolska jest chyba z pół milona uzytkowników. A na allegro tylko oszusci którzy zawyżają koszty przesyłki bo muszą sobie odkuć prowizje
   :D:D:D:D:D:D::D

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: Poczekaj, co update jest mniej intuicyjne :D

  •  

   pokaż komentarz

   wszyscy na fejsbooku kupują teraz na aliexpress. Wszystkie portale (gazeta.pl, onet) trabią o zakupach na ali. Pepper odziennie linkuje ceny do promocji u chiończyków, fejsbook pełen jest grup jak tanio i bez vatu kupić telefony.

   @cluer: kurde to weź lepiej szybko napisz do tych co kupili Allegro za 12 mld zł bo pewnie nie mieli twoich danych i popełnili straszny błąd :/ Pewnie Biedronka też powinna już zwijać interes bo nie widzę wcale o niej artykułów na gazecie i onecie ani grup na Fejsbooku "Kupujcie w Biedronce!".

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron22 hehe gdzieś to słyszałem ;) to jakieś przysłowie?

  •  

   pokaż komentarz

   ceneo i olx w końcu nalezy do nich

   @qwarqq: OLXa, a właściwie tablicy się pozbyli

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: przecież jak EBAY wchodził, to połowa strony po niemiecku, połowa po polsku, jakieś angielskie wstawki. Chyba nawet domeny .pl nie mieli. Archaiczny interfejs, 1 płatność na krzyż. To nie miało prawa bytu.
   Głęboko wierzę, że Amazon się dobrze przygotuje i - może nie zamiecie - ale mocno podepcze to allegówno...

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: Nawet wyszukiwarka w ebayu działa c%@%#wo i trzeba szukać przez google, żeby cokolwiek znaleźć. Ten serwis wybił się chyba tylko dlatego ze nie mial konkurencji...

  •  

   pokaż komentarz

   Amazon poczekał do czasu, w którym na polskim rynku Allegro zacznie mieć poważne problemy wizerunkowe i wewnętrzne. Niczym najwytrawniejszy gracz, uderzyli w najdoskonalszym momencie.

   Ebay, który zaatakował wcześniej, boleśnie przekonał się o błędzie wyboru złej chwili - pomimo bycia światowym gigantem i firmą znaną z nazwy dużej części ludzkości, wybrali zły moment. To nie był czas na obalenie starego, dobrego Allegro.

   Jednakże Allegro z pozycji pana i władcy zlekceważyło potencjalne zagrożenie. Zaczęli wykorzystywać pozycję monopolisty, co od razu zauważyli obserwatorzy z Amazona. Już sama wieść o potencjalnym wejściu Amazon sieje popłoch wśród władz polskiego serwisu. Amazon rozegrał to po mistrzowsku jakiś czas temu budując na naszym terenie swoje magazyny, czy tam centra logistyczne.

   W ten sposób najpierw nakreślili swoją obecność, a następnie zweryfikowali potencjał. Podobno dali dobre pensje, co tylko utrwaliło ich pozytywny obraz w świadomości społecznej.

   k#%!a mać, ci goście, którzy odpowiadają za działanie marek typu Amazon, Google, Facebook itp., to są p$!#!#$eni geniusze. Gra jak w szachy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: handel detaliczny został wykoszony przez markety i galerie handlowe a teraz zniszczą handel w Internecie..

  •  

   pokaż komentarz

   @damianooo5: Ebay jest bardzo intuicyjny. Ostatnio wole kupować na ebay niz na amazon

  •  

   pokaż komentarz

   @qwarqq: A ja wole ebay. Darmowa przesyłka, a na amazon trzeba płacić, bo prime mi sie juz skończył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Raider0001: obecnie allegro wygrywa ratami 0% które się pojawiają dość często. Towar daje do obserwowanych, zastanawiam się na spokojnie i gdy pojawi się promocja to kupuje hurtem na 5-8 rat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Login_wykop: ale po co Ci to wiedziec...oni doskonale wiedza, czym ludzie sie kieruja przy zakupie :-) teraz wyswietlaja ile sprzedanych...ale w przeciagu dlugiego czasu...nie wiadomo czy to tydzien czy miesiac czy rok... a skoro tyle kupujacych to ja tez kupie... :-) gdyby bylo wiadomo, ze sprzedano 50szt ale pol roku temu a przez pol roku nic to bym nie kupil... wiec lepiej jest pokazac ile zostalo sprzedanych bez info kiedy... to po prostu podbija sprzedaz. tam glupki nie siedza, nie martw sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf:
   Przepłacili :P

   A co do Biedronki masz rację !
   I jeszcze Reserved, H&M i Zara mogą się zwijać. Przecież cała polska kupuje kurtki w Lidlu !!

   Widziałem film na wykopie ! I jeszcze w szkle kontaktowym pokazali !!

  •  

   pokaż komentarz

   @sceptyk-: 15% ceny całego towaru czy marży?

  •  

   pokaż komentarz

   @arsenalista: a mi sie wydaje, ze analiza po fakcie troche koloryzuje ich geniusz. Kiedy Amazon budowal u nas pierwsze centrum logistyczne, Allegro mialo sie jeszcze dobrze i nic nie zapowiadalo jakiejkolwiek czkawki. Allegro moglo pozostac przy korzeniach i trzymac sie swojej poczatkowej idei, czyli zaufanego portalu aukcyjnego, w ktorym kazdy mogl za grosze sprzedac co tylko chcial, przy czym oni zapewniali platforme i ochrone konsumenta. Popelnili blad rozpoczynajac ofensywe na rynku handlowym kosztem wizerunku wsrod sprzedawcow (czyli dotychczasowych chlebodawcow). Nie mogli wybrac gorszego momentu - akurat wtedy, gdy Amazon stawial drugie czy trzecie centrum logistyczne. Nikt w Amazonie nie mial prawa wiedziec, ze Allegro odwali taka akcje, strzelajac sobie w stope i na wszelki wypadek jeszcze w kolano. Jak dla mnie bardziej idiotyzm Allegro, anizeli geniusz Amazona. Jestem pewien, ze glownym planem tych drugich bylo po prostu stworzenie infrastruktury, potem jak najhuczniejsze wejscie na rynek i przepychanka z Allegro, ktore mimo wszystko bezposrednia konkurencja jeszcze do niedawna nie bylo. Gdyby zostali przy aukcjach, starczyloby miejsca dla nich obu - co widac po eBayu, ktory ma sie dobrze. Ja bardzo chetnie widzialbym obydwie firmy na rynku, przy czym w jednej kupowalbym uzywane telefony, a w drugiej folie na ich ekrany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Wtedy mówiono to samo :) I jak wchodził świstak czy jak to tam się zwało też :)

  • więcej komentarzy(46)

 •  

  pokaż komentarz

  I jedna i druga firma jest oparta na wyzysku. Allegro - prowizje, Amazon - praca po 12 godzin za 2000 jak murzyn.

 •  

  pokaż komentarz

  Na-kurwa-reszcie.
  Mam nadzieje, że Amazon będzie nieco solidniej podchodził do kwestii proklienckich i nie stanie się kolejną platformą dla handlarzy-januszy, którzy opanowali Allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @pelen_spokoj: Zgadzam sie. Allegro ma wy..eeee na Polskie prawo. Sprzedawcy nie respektują praw konsumenta, łamią ofen. Allegro ma to gdzies i nic z tym nie robi. Daje ostrzezenia itp. NA Chińskim Aliexpres czuje sie bezpieczniej jak na Allegro. Wszelkie propozycje i bardzo dobre rozwiązania słane do Allegro pozostały bez echa. Dali do zrozumiemia mamy cie w d...e. W bardzo prosty sposób kopiując pewne rozwiazania z Aliexpress, modyfikujac je, słuchając kupujacych i sprzedajacyh mozna stworzyc fajny portal. Trzeba chciec tylko.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: Dokładnie tak jest. O sprzedawaniu na Allegro podrabianych, 'markowych' przedmiotów moznaby książkę napisać. Oczywiście w opisie "oryginał", cena niska, ale odpowiednio wysoka, żeby od razu nie wyszło na jaw. A kutafiksom z Allegro w to graj, bo hajs sie zgadza a polaczek c$@?? może im zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   NA Chińskim
   Allegro ma wy..eeee na Polskie prawo.


   @smotek: Jak ty na język polski. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pelen_spokoj: w UK Amazon dba o klientów. Wiadomo rynek trochę większy ale mają też sporą konkurencję. Mam nadzieje, że w PL będą takie same prawa co do reklamacji i zwrotów bo dzięki temu dużo łatwiej robi się zakupy.

   Ostatnio kupiłem mini projector, miał być cacy i super-duper. Potrzebowałem do wyświetlania prezentacji. Okazał się lipny do wyświetlania tabelek itp. Odesłany zwrot kasy w od razu po odebraniu go przez kuriera.

   Z drugiej strony Amazon market i Januszowi sprzedawcy też się zdarzają.

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatnio kupiłem mini projector, miał być cacy i super-duper. Potrzebowałem do wyświetlania prezentacji. Okazał się lipny do wyświetlania tabelek itp. Odesłany zwrot kasy w od razu po odebraniu go przez kuriera.

   @D3nat: I czym to się niby różni od polskiego rynku? Masz 14d na zwrot towaru...

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatnio kupiłem mini projector, miał być cacy i super-duper. Potrzebowałem do wyświetlania prezentacji. Okazał się lipny do wyświetlania tabelek itp. Odesłany zwrot kasy w od razu po odebraniu go przez kuriera.

   @D3nat: często zamawiałem filmy na blu ray u nich, pewnego razu zamówiłem między innymi Stand by me, przyszła paczka, obwoluta się zgadza, ale po jej zdjęciu okazało się, że w środku jest opakowanie i płytka od Taksówkarza (swoją drogą też zajebisty film, którego nie miałem). Napisałem maila, odpisali, przeprosili, oddali 5 funtów, zwrotu Taksówkarza nie chcieli. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @pelen_spokoj niestety taka prawda. Dzisiaj na allegro napis oryginał nic nie znaczy. Czasem w kwestii używek, ale nie nowych rzeczy. No chyba, że cena jak w sklepie internetowym, ale na ch%! mi wtedy od Janusza z allegro ryzykować zakup? Nowe pewne telefony bez brandu, 100% nowe i od 100% pewnych sprzedających to również kwoty że sklepów internetowych. Czasy allegro się skończyły już dawno. To miejsce z uzywkami a nówki to tylko dla ryzykantów i frajerów. Albo tych co im wisi czy nowy zapakowany, czy używany miesiąc lub dwa i sprzedawany jako nowy z naklejonym szkłem i dwoma pokrowcami gratis.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: otworzyłem i odpaliłem sprzęt, nawet film obejrzałem. W Polsce brat próbował zwrócić telefon po kilku dniach używania i mu powiedzieli, że nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce brat próbował zwrócić telefon po kilku dniach używania i mu powiedzieli, że nie może.

   @D3nat: A to rozumiem jest wina wszystkich dookoła a nie twojego brata że nie umie czytać i nie zna prawa? http://ezakupy.uokik.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/zwrot-towaru-i-odstapienie-od-umowy/index.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: najbardziej mnie zaskoczył czas bo wszystko (zwrot) załatwiłem w mniej niż 15 min. Generalnie póki co nie mam złych doświadczeń z Amazonem, slyszalem, że z Amazon marketem gdzie sprzedawać może każdy bywa różnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: jaka wina? Chodzi mi wyłącznie o podejście do klienta, jeśli masz do czegoś prawo a sklep/sprzedawca Ci to utrudnia to jest właśnie c#?!#we podejście do klienta i więcej tam zakupów nie zrobię. Jak sprzedawca ułatwia Ci zwrócenie towaru wysyłając Ci naklejkę z opłacona przesyłka, adresem itp, i zwraca kasę zanim przesyłka do nich dotrze, to kupując czujesz się bardziej komfortowo. Masz mniejsze opory, bo jak kupisz coś przez "pomyłkę" albo nie jesteś pewny czy Ci się przyda, zawsze możesz oddać. Takie proste a takie rzadkie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pelen_spokoj: Najbardziej mnie rozpier...a wysylka z internetu. Wczytujesz sie w regulaminy, okazuje sie, ze gościu zamawia w Chinach i możesz dostać cło. Ale teraz kupiłeś na allegro za okresloną kwotę. Towar kupiony gdzieś w Chinach. Paczka zaadresowana do Ciebie od jakiegoś kitajca i do tego cło. Kto ma teraz cło płacić i dlaczego ?
   Allegro mogło by to tez uregulowac. Tak samo jak pozycjonowanie z darmowa wysylka do Rosji, Hiszpani itp. Kolejna rzecz to wysylki nie wiadomo jakim kurierem, jaka Pocztą czy Inpost czy Pocztą Polska itp. A Ty potem jak Ciul szukaj kuriera lub szukaj i czekaj. W inpost cały ich status to paczka w drodze ...
   Kolejna j!?$na anarchiczność to czekanie na wpłate 7 dni, a potem okazuje sie, że zero kontaktu, zero wpłaty itp. Wywiną Ci taki numer i jedną p@@!??#ona rzecz bedziesz sprzedawał miesiąc albo dwa.
   Dlaczego nie wprowadzą opcij czekaj na wpłate od godziny do dzien lub dwa a potem automatyczne wystawienie. Nie masz pieniedzy, to nie licytuj i nie wk?@@iaj ludzi. Ile by to problemów i sporów rozwiązało :) To sprzedający by ustawiał ile dni czeka na wpłate. Ponadtto punkty za szybką wysyłkę. Wysyłasz paczke, czy list polecony. Wpisujesz w Allegro nr nadania i oni widzą kiedy od wplaty wyslales paczkę (punktować takie cos). Bo obecna punktacja przy wysylce niektórymi firmami to dramat. I te ostrzezenia jak ktos oszuka kilu ludzi na pare złotych, ale masa robi kasa. Krótka piłka wypier...j z Allegro. Z oszustami nie rozmawiamy. A oni paluszkiem pokiwają ty ty ty niedobry i koleś dalej sprzedaje.
   Wyłączenie np płatności kartą (opcjonalnie) na Januszy biznesu co to kupi, a potem zgłasza nieautoryzowane użycie karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: na Aliexpress w ciągu kilku dni masz zwrot jak kitajec problem robi, jak Janusz krętacz, to ma w sumie miesiąc na robienie cię w chuja, a allegro ma wszystko gdzieś.

  •  

   pokaż komentarz

   @pelen_spokoj polski oddział Amazona będzie oddany pod polski zarząd, kadry i dział prawny oraz finansów i będzie to samo Januszostwo. Tu się inaczej tego nie da ogarnąć przez kogoś z zagranicy. Amazon jest solidny bo działa głównie na zachodzie i w Stanach gdzie kultura pracy jest diametralnie inna na każdym szczeblu.

   Ps. oferta i funkcjonalność też będzie skromniejsza względem np UK czy DE.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eco999: Allegro nie jest Polskie. A na temat poszanowania do Polskiego prawa i praw konsumenta, to szkoda gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   jaka wina? Chodzi mi wyłącznie o podejście do klienta, jeśli masz do czegoś prawo a sklep/sprzedawca Ci to utrudnia to jest właśnie c$%!#we podejście do klienta i więcej tam zakupów nie zrobię.

   @D3nat: Ale kto tu ma cokolwiek utrudniać? Prawo jest jakie jest, każdy sprzedawca musi się do niego stosować i nigdy nie miałem problemu ze zwrotem a jak już koniecznie chcesz te swoje "naklejki do zwrotów" to korzystaj ze sposoby wysyłki "Allegro InPost" https://faq.allegro.pl/24545/24539/37271/jak-zwrocic-przedmiot-zamowiony-przez-allegro-inpost

   Tak jak pisałem wyżej, wystarczy podstawowa wiedza na temat przepisów jak i portalu z którego się korzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eco999: a jak Polski zarząd sie za to zabierze bedzie wiekszy syf jak na Allegro. Zawsze jest tak, ze polski managment wychyla sie przed szeregi chce pokazać swoim szefom jacy to oni sa zajebiści i jakie to oni wspaniałe wyniki finansowe mają.

  • więcej komentarzy(7)

 •  

  pokaż komentarz

  I zajebiście, ostatnio zakupy robię praktycznie tylko na amazon.de
  Ceny niższe od naszych
  Dostawa w 1 dzień, często za darmo
  Genialny support i wsparcie posprzedazowe (przedmiot sie sp#$!??@ił? spoko, oddamy hajs od razu, tylko odeślij w miesiąc zepsute coś)
  Częste promocje

  Byle tylko nie było tak, że ceny na amazon.pl będą wyższe od tych na .de czy .it/.es

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli okaże się to prawdą, to bez sentymentów rozstanę się z Allegro i przejdę do Amazona – bez ogródek mówi nam przedstawiciel firmy handlującej na Allegro. Oczywiście anonimowo, bo nie chce narażać się gigantowi, który jak na razie dominuje na polskim rynku.

  Ehehehehe. Anonimowy (oczywiście) handlowiec chyba jeszcze nie wie, jakie prowizje narzuca Amazon. Idąc dalej – Amazon nie przejmuje się losem sprzedawców. Masz dobry towar który sprzedajesz na tony? Sorry mate, znajdujemy hurtownię która zaproponuje nam lepszą cenę i sprzedajemy to sami. Uwierzcie, że Amazon nie jest żadnym wybawicielem, naprawdę.

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna