•  

  pokaż komentarz

  Może ktoś, kto się zna, odpowie na pytanie: Jeżeli jakaś decyzja (np. Komisji Weryfikacyjnej) nie jest jeszcze prawomocna, ale nakazuje zwrot z rygorem natychmiastowej wykonalności, to obowiązek powstaje od razu czy po uprawomocnieniu?
  //

  •  

   pokaż komentarz

   @kjjbox: Wszystko zalezy od wpisow na twitterze ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @kjjbox:

   Art. 10. 1. Komisja wydaje decyzje i postanowienia większością głosów, w głosowaniu jawnym, w obecności co najmniej 5 członków Komisji, w tym przewodniczącego Komisji.

   Społeczna Rada.. ale raczej ona nie zmieni rozstrzygnięcia decyzji

   Art. 11. 1. Komisja wydaje decyzję po zasięgnięciu opinii Społecznej Rady.
   2. Społeczna Rada wydaje opinię w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku Komisji o jej wydanie. Na >wniosek Społecznej Rady przewodniczący Komisji może przedłużyć termin do wydania opinii.
   3. Niewydanie opinii przez Społeczną Radę w terminie, o którym mowa w ust. 2, nie wstrzymuje wydania >decyzji przez Komisję


   Najważniejsze dla ciebie jest to:

   Art. 29. 1. W wyniku postępowania rozpoznawczego Komisja wydaje decyzję, w której:
   1) utrzymuje w mocy decyzję reprywatyzacyjną albo
   2) uchyla decyzję reprywatyzacyjną w całości albo części i w tym zakresie orzeka co do istoty sprawy, albo


   Art. 31. 1. W decyzji, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 4, Komisja nakłada obowiązek zwrotu równowartości nienależnego świadczenia na osobę:
   1) na rzecz której wydano decyzję reprywatyzacyjną;
   5. Do zabezpieczenia i egzekucji należności, o których mowa w ust. 1–3, stosuje się przepisy ustawy z dnia
   17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.


   Celem postępowania egzekucyjnego jest doprowadzenie do wykonania egzekwowanego obowiązku, to jest spowodowanie, aby zobowiązany zachował się w sposób zgodny z treścią nałożonego na niego obowiązku.

   Jeśli został nałożony obowiązek (patrz wytłuszczony druk w ustawie art 31 .1) od decyzji nie da się odwołać chyba że

   Postępowanie egzekucyjne ulega zawieszeniu:
   w razie wstrzymania wykonania, odroczenia terminu wykonania obowiązku albo rozłożenia na raty spłat należności pieniężnej,
   w razie śmierci zobowiązanego, jeżeli obowiązek nie jest ściśle związany z osobą zmarłego,
   w razie utraty przez zobowiązanego zdolności do czynności prawnych i braku jego przedstawiciela ustawowego,
   na żądanie wierzyciela,

  •  

   pokaż komentarz

   @krakers12: Pochwalam że się wzięli za ten temat, ale z drugiej strony uprawnienia tej komisji lekko przerażają. Przecież też mogą się czymś walnąć i zasądzić błędnie, a wtedy co, najzwyczaniej zniszczą kogoś.

  •  

   pokaż komentarz

   @madmat: dodatkowe pytanie; czy komisja nie będzie działała na czyjeś polecenie aby mieć tylko jeden cel - zniszczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @madmat: zawsze możesz odwołać się do sądu, tak jak to zrobił Waltz w związku z obowiązkiem zwrotu kasy za kamienicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Komisja to taki Sad ludowy z czasow stalinowskich, wiec przynajmniej formua jest sprawdzona.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Dobrze się Waltzowie wycwanili, że zapłacili, ale odwołali. Zajmowanie kont, to dopiero "przygoda", a jak wejdzie komornik z takiego nadania to dopiero sobie pohula. Dodatkowo też mogą potraktować to jako inwestycję. Teraz zapłacą ten nakazany milion, a za kilka lat jak zrówna się z ziemią tę bylejaką komisję i podważy każdą jej decyzję dostaną zwrot z odsetkami... Jak najbardziej z pieniędzy podatników.

  •  

   pokaż komentarz

   @urma303: narazie to kobieta w lasach kabackich popełniła samobójstwo - przez podpalenie

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Tym skakaniem po Waltzach Jaki sobie sam sznur kręci. Kasę dali, ale oni idą z tym do zagranicznego sądu i zapewne wygrają przy cyrku jaki odwala ta komisja. Szczęśliwie Jaki, to głupi podrostek, który myśli, że strzelając groźne miny jest groźny i ludzie czują do niego respekt. Koleś zatopi sam siebie, bo trafił na rodzinę z nie byle jakimi możliwościami i środkami.
   Mam wrażenie, że Jarek celowo wystawił Jakiego do tej komisji, bo musiał kogoś poświęcić, a Jaki to przykład dobrego pieska, który zrobi wiele i nie szkoda go dać na odstrzał, bo żadnych haków i kontaktów nie ma. Taki pożyteczny idiota.

  •  

   pokaż komentarz

   narazie to kobieta w lasach kabackich popełniła samobójstwo - przez podpalenie

   @Fugi88888: i?

  •  

   pokaż komentarz

   @radiololol: ja żyłem już za komuny i uwierz mi na słowo. Że ta komisja w NICZYM nie przypomina działania tamtych instytucji. I jeżeli w to wierzysz, to znaczy, że masz nieźle nasrane w głowie i łatwo ci wmówić każdą bzdurę, byleby tylko było antyPiS. Jak widać po ilości + jakie dostałeś, nie jesteś sam w tym durnym twierdzeniu.

   Dobrze się Waltzowie wycwanili,..
   @przemomemoo: wycwanili? LOL.. przecież oni od początku są cwani jak chuj. Chyba nie myślisz, że nie wiedzieli, że ta kamienica pochodziła z przestępstwa? A te zaginione akta z archiwum w Warszawie, to tak przypadkowo zniknęły...
   Jeżeli dowody są tak mocna jak twierdzi komisja, to żaden sąd tego nie przyklepie. Nawet sędzie (s)Tuleja by się nie odważył. A jak nie... to będzie tak jak mówisz.
   Choć osobiście wątpię, żeby komisja wydała taką decyzję bez naprawdę mocnych dowodów. Weź pod uwagę, że gdyby sąd I instancji 'zjadł' te ich 'dowody przestępstwa'. To PO rozdmuchałaby tą sprawę jak stricte polityczny lincz działaczy PO. A wtedy PiS straciłby jak nic 1/3 poparcia na dzień dobry. Bo takie działanie, rzeczywiście wpisałoby się rząd totalitarny vel system który Polacy porzucili 30 lat temu. I odwołanie się jest naturalną rzeczą, bo gdyby tego nie zrobili, to tak jakby przyznali się do winy. A to by z kolei byłby woda na młyn PiS.
   Za 2-3 lata nikt już nie będzie o tym pamiętał i nawet jak sąd przyzna rację komisji. To raczej już o tym nie usłyszymy. Bo jak tak dalej pójdzie, to Bufetowa jak nic trafi za kratki. (były dyrektor już siedzi... prawie 50 mln przyjętych łapówek, jak myślisz? zacznie sypać, aby wyjść szybciej? Czy może odwiedzi go seryjny samobójca? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Widocznie twoja głowa jeszcze nie ogarnia takich spraw, ale to nie dziwne kiedy nie umiesz odpisać jak na dojrzałego psychicznie człowieka przystało.
   Za ''matoła'' komentarz został zgłoszony, nie mam zamiaru bić się na wyzwiska z jakimś małolatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: strasznie wybiorczo prowadzi ta komisja sprawy - nie daj bosze zeby jakies nazwisko powiazane z pis wyplynelo , a jak juz sie pojawi to zawsze widomo ze nic z tym dalej nie bedzie bo "nie jest to w zainteresowaniu komisji"

   @szopa123 " ja żyłem już za komuny i uwierz mi na słowo. Że ta komisja w NICZYM nie przypomina działania tamtych instytucji"
   ale co ja tam wiem w koncu za komuny to ty siedziales w komisjach :P

  •  

   pokaż komentarz

   @jaroslaw-nitko: w komisjach nie siedziałem, ale przed komisjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: czyli parafrazujac klasyka :komisje sie zmieniaja a pan zawsze przed nimi :)

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł bardzo nierzetelny. Nie wiadomo czy chodzi o rzeczywistych spadkobierców czy o osoby podszywające się pod prawowitych spadkobierców. A to wobec tych drugich komisja orzekała nakaz zwrotu niesłusznie przywłaszczonego majątku.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwi mnie to ze Komisje maja moc sadow, nie powinno byc tak ze komisja zbiera material, analizuje, wyciaga wnioski i kieruje sprawe wraz z materialem dowodowym do sadu, trójpodział wladzy zostaje naruszony bo politycy maja moc wymiaru sprawiedliwosci co mnie bardzo dziwi

  •  

   pokaż komentarz

   @szczurek_be: Masz rację ale my mamy niewydolny system sądowy. Mało, że sprawa by się ciągnęła latami to nie ma gwarancji ,że sędzia byłby w stanie powstrzymać ich od kombinowania (sprzedaży, podziału, wyrzucania ludzi z mieszkań). Mieliśmy ostatnio sprawę, gdzie sędzia daw wiarę wyjaśnieniom ,że wręczona łapówka to spłata starego długu ....(╯°□°)╯︵ ┻━┻

   Komisja nie powstała dlatego ,że Ziobro/Jaki mieli focha ale dlatego ,ze sprawa jest znana od lat (nawet Gazeta Wyborcza pisała o tym) , a wyjaśnienie nie posunęło się do przodu.
   Prawo powinno być dla ludzi, a nie nad ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz rację ale my mamy niewydolny system sądowy

   @gokihar: Ale rozwiązaniem nigdy nie są Rady Komisarzy Ludowych, bo jak się to kończy, to wiadomo. Trzeba ulepszać wymiar sprawiedliwości, a nie go pomijać.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Nie rozumiem minusa który dostałeś, masz rację. Wymiar sprawiedliwości trzeba ulepszać.
   Jest tylko jeden kłopot : ulepszanie wymaga współpracy całej obecnej maszyny sądowej która wydaje się być niezainteresowana zmianami bo obecny układ jej odpowiada.
   Wydaje mi się ,że PiS jeśli chce wprowadzić realne zmiany ma niewielkie pole manewru. Alternatywą do tego co robi jest przepisanie wszystkiego od nowa ale to praca na 2 kadencje spokojnej pracy ?
   Chyba ,że Mirki mają lepsze pomysły ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś informuje o zamiarze zajęcia kont to znaczy że nie chce żadnych pieniędzy zająć.

 •  

  pokaż komentarz

  Spadkobierców czy pseudospadkobierców?