•  

  pokaż komentarz

  Gosc mowi.jak jest a wszyscy w kolo pburzeni bo ktos sie nie pierdzieli politycznie poprawnie

  •  

   pokaż komentarz

   @proba1: A jakby niemiecki prezydent powiedział, że Polska to zadupie, to też nie warto pierdzielić i się oburzać?

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: No to wtedy im się popuka w czoło, bo będzie to nieprawdą.

   Ew. stworzyć "Polish life Matter" i będziemy chcieli odszkodowania i fundusze za lata germanizacji i bycia obywatelami drugiej kategorii. A jak nie dadzą kasy to będą rasistami, ksenofobami i nie będą nowocześni.

   Właśnie, dlaczego państwa byłego bloku wschodniego nie stworzył jakiegoś "X-wstaw matter" ? xD Jak Murzyni mogą, to dlaczego nie kraje, które przez XX w. były quasi-kolonialne. xDD
   Już widzę tych Niemców, bojących się odezwać w towarzystwie Czecha, Polaka czy innego Serba bo będą rasistami. Albo niemieckie reklamy gdzie obowiązkowo musi wystąpić Lech, Czech i Rus i od biedy jakaś niemiecka feministka. XDDD

   Albo wysyłać naszych emigrantów na teren byłego NRD by ciągnęli zasiłki, bili Niemców, rozpowszechniali nasze zwyczaje i wysadzali luterańskie kościoły. Skoro Afryka i Bliski Wschód może, dlaczego my nie? xD
   Potem jakaś aneksja jak już nie będzie czego zbierać. XDDD

   A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wysuwając kontrargument do moich bzdur, skrajny lewicololo będzie musiał użyć argumentów, które używa prawica i centrum przeciw imigracji XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @proba1 I nie wazne ile kasy kraje rozwiniete wpompuja w te zadupie. To dla nich juz sposob na zycie. Coco Dzambo I do przodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: ja bym się zgodził z Niemcem, Polska to zadupie na tle zachodu

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Czy to będzie prawdą, czy to nie będzie prawdą, to wcale nie tak łatwo ocenić, bo zależy czym dla kogo jest zadupie. Dla wielu Polaków z Polska A zadupiem jest np. Białystok, więc jeśli jako wyznacznik stosować stosunek wysokości zarobków, to Amerykanin to samo może powiedzieć o całej Polsce.

   Po drugie jeśli dajesz mapkę, na której jesteśmy oznaczeni tym samym kolorem co Europa Zachodnia i USA, to mnie od razu coś nie pasuje. Jasne, że HDI czy inne indeksy mogą to pokazywać, ale kiedy rozmawiamy o poziomie zadupia, to ja nie muszę patrzeć na mapki, żeby mieć osąd, że na Zachodzie jest lepiej. Możemy nawet wyciągnąć mapkę z "polską zieloną wyspą", tylko jakie to ma znaczenie?

   O Haiti, tak jak o Polsce i każdym innym kraju można powiedzieć dużo złych haseł. Tylko nie na tym polega dyplomacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Zapomniałeś o jednej żeczy, lewackim cyniźmie, rasizm wobec białych nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @proba1: Dla mnie podlasie to zadupie ale jako polityk w życiu bym tego głośno nie powiedział. Jest różnica między opinią osoby prywatnej a głowy państwa. Słowa w dyplomacji oznaczają o wiele więcej niż w życiu prywatnym i głupie "wyrażamy zaniepokojenie sytuacją w kraju x" to już jest poważny zarzut a co dopiero powiedzenie "x to zadupie".

   Do tego te wszystkie zadupia świata są ważne dla mocarstwa jakim jest USA. Odnosząc się z brakiem szacunku do jednych krajów reszta terytoriów strategicznych będzie odchodzić od USA przechodząc na stronę Chin.

  •  
   E....0 via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @deeprest: bo w porównaniu do krajów zachodnich nadal jesteśmy zadupiem. Tylko należy wtedy przypomnieć przez która wojnę w dużej części jeszcze zadupiem jesteśmy i spytać ile już uzbierali kasy na reparacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A jakby niemiecki prezydent powiedział, że Polska to zadupie, to też nie warto pierdzielić i się oburzać?

   @deeprest: jeśli powie to w wąskim gronie, nieoficjalnie - to się o tym nawet nie dowiesz, zanim ktoś nie "puści farby". Jestem przekonany, że na wewnętrznych spotkaniach i naradach niemieccy politycy używali gorszych określeń w stosunku do Polski i krajów Europy wschodniej - pędzisz już z pretensjami?

   To jak z Rurkiem i brudnym stołem - co innego mówi się na wizji a co innego na zapleczu. I tak jest w każdym rządzie na całym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: gdyby powiedzial to 10 lat temu to bym sie zgodzil, teraz nie jestesmy zadupiem

  •  
   L...............i

   -11

   pokaż komentarz

   A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wysuwając kontrargument do moich bzdur, skrajny lewicololo będzie musiał użyć argumentów, które używa prawica i centrum przeciw imigracji XDDD

   @Camilli: Dlatego nie dostaniesz argumentów tylko minusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Po drugie jeśli dajesz mapkę, na której jesteśmy oznaczeni tym samym kolorem co Europa Zachodnia i USA, to mnie od razu coś nie pasuje.

   @lunaexoriens:

   Nazywająć Polskę zadupiem, nazywa się tak ponad 90% państw, bo jesteśmy wśród 10% najlepszych gospodarek świata, a polska średnia krajowa jest wyższa niż zarobki 85-90% populacji świata.

   Zatem ktoś z zachodu nazywając Polskę zadupiem robiłby z siebie zadufanego idiotę nieznającego świata i uznającego za dobry tylko własny kawałeczek podwórka.

   Toż to skrajny egocentryzm i ksenofobia.

   to ja nie muszę patrzeć na mapki, żeby mieć osąd, że na Zachodzie jest lepiej.

   Czy według ciebie każde państwo które nie ma najwyższego poziomu na świecie, reprezentowanego przez zachód, można nazwać "zadupiem"?

   Mając tak idiotyczne myślenie, należałoby nazwać "p@%#ą w rurkach" każdego człowieka słabszego niż Pudzian u szczytu kariery, a każda kobieta która nie jest miss świata byłaby "paskudną raszplą".

   Zabawne, że niemal każdy się oburza, gdy pannę 8/10 nazwie się brzydką, a wielu ludzi Polskę, czyli kraj 8/10 nazywa zadupiem i mało kto widzi w tym problem.

   Ta chłopsko-pańszczyźniana mentalność każąca zawsze narzekać i oglądać się za tym co ma kto inny, zamiast pilnować własnego nosa, tak powszechna w naszym narodzie, mnie poraża.

   Pozbądźcie się w końcu tych kompleksów i jak wam źle, to zacznijcie coś robić, zamiast wiecznie stękać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: za ten tekst dałbym Ci 3 plusy, nie dwa, a mogę tylko jeden...

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: miałby racje. tyle że teraz niemcy tez staja sie zadupiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   jesteśmy wśród 10% najlepszych gospodarek świata

   zrodlo mozna prosic?

  •  
   L...............i

   -6

   pokaż komentarz

   zrodlo mozna prosic?

   @proba1: Jesteśmy 24 gospodarką świata licząc zarówno PKB nominalnym jak i parytetem siły nabywczej a mamy ok. 200 państw na świecie. Czyli w przybliżeniu jesteśmy wśród 10% najlepszych gospodarek świata, a dokładniej zamykamy 12% najlepszych gospodarek świata.

  •  
   f......t via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @proba1 gość jest odrealnionym idiotą. Chce, żeby do USA zamiast haitanczyków przyjeżdżali Norwegowie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: to chyba dobrze chce. Tez bym wolal Norwegow niz Haitanczykow.

  •  
   f......t via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @proba1 tylko po co taki Norweg ma emigrować do zawszonego USA?

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: aha i dla tego trump jest odmozdzony bo niechce wiecej Haitanczykow a chce sciagac norwegow?

   Norweg w usa? nizsze pdoatki, wieksza swoboda zycia.

  •  
   f......t via Android

   0

   pokaż komentarz

   Norweg w usa? nizsze pdoatki, wieksza swoboda zycia.

   @proba1 niższe średnie zarobki, chory system ubezpieczeń zdrowotnych, brak systemu socjalnego, duża przestępczość.

   Przeciętny Norweg nie ma żadnej motywacji, żeby tam emigrować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Zamiast krytykować polską mentalność, to wracaj do swojej Arabii.

   pokaż spoiler Tak naprawdę to nie, ale nie mogłem się powstrzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Tak, myślę, że definicja zadupia jest względna. Przeciętny Amerykaniec nawet nie wie, gdzie jest Polska, a nie brak i głosów, że Europa kończy się na Niemczech, a znajdziesz też filmy, w których Polska jest krajem z drewnianymi chałupkami. Zakładam też pewną symetrię, bo skoro dla nas Ukraina czy była Jugosławia może być zadupiem, to dla Amerykanina może być taka Polska, bo różnica zarobków podobna, a różnica w poziomie życia jeszcze większa.

   Ta chłopsko-pańszczyźniana mentalność każąca zawsze narzekać i oglądać się za tym co ma kto inny, zamiast pilnować własnego nosa, tak powszechna w naszym narodzie, mnie poraża.

   Jakich kompleksów? To raczej tacy, jak Ty mają kompleksy, bo ciągle chcą krzyczeć "Poland stronk" i troszkę naginać rzeczywistość. Ja bez problemu mogę powiedzieć, co jest w Polsce złe, gdybym miał kompleksy, to pewnie bym nerwowo reagował na samo poruszenie tego tematu. I tu nie chodzi o narzekanie, ale raczej o dystans do swojego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @proba1: No bo przeciez womeryka to tak cudowny kraj. Oczywiscie ze jak sie patrzy z kuloodpornych okien bialego domu to nie widac biedy na ulicach

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: W ujęciu gospodarczym - w stosunku do Niemiec - Polska to zadupie. Mentalnie - już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @marianczi: q@$@ kogo obchodz niziny spoleczne. jak mijasz bezdomnego jadac swoim autkiem to naprawde nie myslisz o nim jak o przegrywie? jak chcesz wygladac ak haiti sciagasz do siebie haitanczykow chcesz rozwoju sciagasz ludiz z cywilizacji ktorzy koga cos wniesc do twojego kraju

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież każdy się zgodzi że są na świecie miejsca które można z ręką na sercu nazwać zadupiem, niezależnie od tego czy nazwie się je bardizej czy mniej dyplomatycznie. Co więcej, wiele ludzi ceni sobie mieszkanie na takim zadupiu - Polska też jest na zadupiu w Europie i niejeden z pewnością doceni mieszkanie z dala od Francuskiej czy Niemieckiej "tolerancyjnej cywilizacji...."

 •  

  pokaż komentarz

  Dwa kraje, na tej samej wyspie, uzyskały niepodległość na początku XIX wieku, po kilkudzięsięciu latach się podzieliły na dwa niezależne. Ta sama wyspa, te same warunki klimatyczne i bogactwa.

  Dominikana, dochód na osobę 5834 USD -->

 •  
  k..........u

  +105

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   n......g

   -4

   pokaż komentarz

   @kostka-smaku:
   Ale czy to orawdizwy cytat?

  •  

   pokaż komentarz

   @kostka-smaku: Denerwuje mnie taka "wyklęta" retoryka. To, że ktoś jest gruby, nie znaczy, że trzeba mu to powiedzieć. A już na pewno nie w dyplomacji. Nie tak dawno jeszcze to rozumiano i na tym też polegała europejska kultura, że byłeś na tyle grzeczny, na ile mogłeś. Dzisiaj ludzie są znacznie mniej wyrafinowani (być może, bo w życiu politycznym nie uczestniczy już tylko arystokracja) i też oczekują od rządzących jakiegoś wikińskiego prymitywizmu, a pewnego rodzaju konserwatywne wyrafinowanie odbierają jako pewną lewicowość(!). Poza tym prawda wcale nie jest taka "jedna", co już czyni pewne problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kostka-smaku:
   Nawet jeżeli to prawda to nie znaczy, że można mówić co się komu podoba.
   Przykład, jak jedna osoba wyzywa twoją matkę od alkoholiczek a Ciebie nazywa nieślubnym dzieckiem #pdk (i załóżmy, że to prawda)

   I co ma być spoko bo przecież heloł 'nie pierdziele się w polityczne poprawności' i mówie jak jest - przecież mówie prawdę, nie wiem o co się czepiasz?

   To, że jesteś debilem/biednym/albo twoja rodzina to patologia nie oznacza, że ktoś inny ma prawo wynosić to do przestrzeni publicznej.

   Trump ma sporo swoich plusów ale bezkrytyczne podchodzenie do wszystkiego co robi i mówi jest nieco niepokojące, żeby nie powiedzieć dosadniej.
   Ta wypowiedź była ewidentnie nie na miejscu i obrażająca.

  •  

   pokaż komentarz

   To, że ktoś jest gruby, nie znaczy, że trzeba mu to powiedzieć. A już na pewno nie w dyplomacji.

   @lunaexoriens: to nie była dyplomacja - to było wewnętrzne spotkanie z senatorami, za zamkniętymi drzwiami. Nie było tam żadnego dyplomaty z innego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Denerwuje mnie taka "wyklęta" retoryka. To, że ktoś jest gruby, nie znaczy, że trzeba mu to powiedzieć. A już na pewno nie w dyplomacji. Nie tak dawno jeszcze to rozumiano i na tym też polegała europejska kultura, że byłeś na tyle grzeczny, na ile mogłeś.

   @lunaexoriens: Poruszyłeś bardzo ważny problem. Obecnie mamy ostry rozjazd - z jednej strony politpoprawność która rzeczywiście wręcz nie pozwala na prawidłowe zdefiniowanie jakiegoś problemu, a nawet nakłada kaganiec na naukę (choćby te wszystkie gender studies, które odrzucają biologiczną płeć czy wielka cenzura politpoprawności na problem napływu "uchodźców" który hamował i hamuje jego rozwiązanie).
   A z drugiej strony jakaś propagowana maniera by mówić w twarz brzydką, często niepotrzebną prawdę i to jeszcze nacechowaną negatywnie, gdzie adresat odbiera to jako uwłaczanie swojej wartości - i takie zachowanie jest wręcz utożsamiane z odwagą cywilną, charakterem, charyzmą i autentyzmem.

  •  

   pokaż komentarz

   A z drugiej strony jakaś propagowana maniera by mówić w twarz brzydką, często niepotrzebną prawdę i to jeszcze nacechowaną negatywnie, gdzie adresat odbiera to jako uwłaczanie swojej wartości - i takie zachowanie jest wręcz utożsamiane z odwagą cywilną, charakterem, charyzmą i autentyzmem.
   @koralowiecc: Ja wolę jak ktoś potrafi mi powiedzieć brzydką, często niepotrzebną prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666:

   A z drugiej strony jakaś propagowana maniera by mówić w twarz brzydką, często niepotrzebną prawdę i to jeszcze nacechowaną negatywnie, gdzie adresat odbiera to jako uwłaczanie swojej wartości - i takie zachowanie jest wręcz utożsamiane z odwagą cywilną, charakterem, charyzmą i autentyzmem.

   Jak widzisz, @koralowiecc krytykuje chamstwo, a ty ją o chamstwo posądzasz/

 •  

  pokaż komentarz

  Czy wy jesteście normalni? xD jakby powiedział, że Polska to zadupie, to też byście gadali, że nie boi się mówić prawdy, powiedział to, co wszyscy myślą, nie pierdzieli politycznie poprawnie? xD
  Powiedział coś głupiego, jest za to krytykowany, proste