•  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Do X% czego? Nie bardzo rozumiem tę grafikę.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: grafika c#?$$wa, ale domyślam się że chodzi o wzrost przestępczości w okresie czasu.

   pokaż spoiler Tylko ch$! wie w jakim okresie

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: roku poprzedniego, to statystyka za 2017 porównanie do 2016 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wajdzik: No właśnie kij wie co to może znaczyć. Równie dobrze, może oznaczać % wszystkich tych przestępstw dokonywanych na terenie Anglii czy coś. No, ale jest burmistrz ciapak, jest zamaskowana postać i są statystyki – plusiki lecą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: A czy jakieś źródło do tego jest, czy niepotrzebne?

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Wyjaśnij mi więc dlaczego po prostu nie wkleisz tego, tylko głupią grafikę? Przy okazji – pierwszy tekst z tego co widzę, mówi o tym, że przestępczość wzrasta generalnie w całej Anglii. Po co więc to umieszczanie tego burmistrza?

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR:
   grafika nie jest glupia, jest jako grafika, prosta do odczytanie, twa argumentacja jest z dupy, zlikwiduj telewizje, po cholere poslogiwac sie obrazem, jak jest tekst, a zaraz zlikwidujmy tekst bo przecizez sa przekazy slowne.
   Oczywiscie grafika jest po to by szybciej sobie to zobrazowac.
   Dlaaczego Londyn, bo tam jest wzrost najwiekszy
   Dlaczego burmistrz bo wzorst spowodowany jest przestępczością wśród kolorowych mniejszosci i gangami.
   On walczyl przez lata, z profilowaniem zatrzymanych, ze Polcja zatrzymujaca czesciej czarnych lub arabów jest rasistowska, tego typu p!!$!!@enie lewicowych pasozytów. Mial kilka wpadek medialnych. Wiec stal sie symbolem, to jest mem, a burmistrz londynu świetnie pasuje do tego mema.
   on odpowiada za miasto, wiec co jest dziwnego w tym, ze pociaga sie go do odpowiedzialnosci.
   Tym bardziej, ze wiele jego dzialan sprzyjaly wzrostowi przestępczości.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Ale przecież ta grafika nawet nie zawiera informacji na temat tego o czym ma informować. Ludzie klikają jak głupi bo na grafice ciapak i statystyki, a nikt nawet nie raczy zapytać co tak właściwie ta grafika przedstawia. Także moja argumentacja nie jest z dupy, bo ta grafika po prostu nic konkretnego nie mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR Nie nie kolego. Ta grafika cię boli.

  •  

   pokaż komentarz

   @wajdzik jak to w jakim okresie? Sam przecież sobie odpowiedziałeś - w okresie czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: boli mnie wrzucanie gowno grafik bez żadnych źródeł i plusowanie ich totalnie bezrefleksyjnie

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: skad wiesz ze ktos gdy Cie minusuje podchodzi do tematu bezrefelksyjnie? Jak Cie zycie doswiadczy to wtedy porozmawiamy bo mam wrazenie ze lewackie poglady koncza sie wraz z 30 rokiem zycia

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile te procenty nie wykluczają tego co powiedział....

  •  

   pokaż komentarz

   @revolution: lewackie poglądach bo ktoś nie lubi merytorytki na poziomie demotywatorów, pięknie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Zgadzam się z tobą w części, że faktycznie istnieje wzrost przestępczości w anglii a szczególnie w Londynie i jest to wzrost, który jest znaczący. Ale twoje argumenty, że wszystkiemu winny jest burmistrz jest mocno naciągana.

   Rośnie tam przestępczość głównie z tego względu, że spadały wydatki na policje, organizacje zajmujące się zwalczaniem przestępczości itp. Nowy burmistrz Londynu małą miał przyczynę w tym, że właśnie tak się dzieje. Nie wiem czy wiesz, ale w Anglii wolność obywatelska jest na wiele większym poziomie niż u nas i trudno jest debatować nad tym na ile pozwolić policji w jej ograniczaniu. Dla nas (Polaków) pewnie nie jest to zrozumiałe, szczerze mówiąc nigdy tak naprawdę nie mieliśmy pełnej wolności obywatelskiej w starciu z policją.

   Samo profilowanie do przeszukań, zatrzymań itp też jest dosyć kontrowersyjnym tematem. Bo zamiast skupiać się na wyszukiwaniu przestępców idą na łatwiznę. Ale wszystko jest fajne dopóki nie uderza w Ciebie. Bo nie raz spotkałem się np. z takim profilowaniem do zatrzymań przez Niemców naszych samochodów (jeszcze w początkach wstąpienia do UE). Tam wtedy też miałeś o wiele większe szanse być skontrolowany tylko dlatego, że byłeś Polakiem (miałeś naszą rejestracje) niż ktokolwiek inny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: bzdury opowiadasz, wolnosc obywatelska jest na wyzszym poziomie w Polsce.
   Tak UK wyprzedza nad w kategori jakosci panstwa, mniej skorumpowane, sprawniejsze urzedy.
   Jednak w kategori wolnosc wypowiedzi, to Uk jest juz daleko za nami.
   Policja nie ma problemów w lamaniu wolnosci obywateli, polecam zapoznac sie z przyczyna zamieszek z 2011 roku, wlasnie korupcja w policji byla z jedym z powodów.
   Spadly wydatki na Policje? a na jaka bo utworzono mase stanowisk do walki z hate speech w internecie, wlasnie za to obrywa, ze zamiast patrolowac ulice, policja zajmuje sie łamaniem wolnosci obywatelskich w internecie.
   masa pieniedzy poszla na orgazacje, walczace z rasizme, oczywiscie wszedzie widzac rasizm, co zapewnilo dostatnie zycie tym pasozytom. Jednak sparalizowalo policje w walce muzulmanskimi gangami, a juz szczególnie z muzulmanskimi pedofilami. Bo te organizacje aktywnie zwlaczaly ludzi którzy o tych gangach mówili, chroniac w ten sposób bandytów.

   Polacy w czasie ostrego kryzysu, na potege kradli w niemczech, to jest fakt, wiec nie mam problemu z tym, ze niemcy wtedy szczególnie zwracali uwage na polaków. TO jest naturalna kolej rzeczy, jak widzisz wraz ze spadkiem ilosci kradziezy, ilos zatrzyman spadla.

   sumujac, twoja wypowiedz
   - nie spadly wydatki na policje, a przeniesiono policje na inne stanowiska
   - wzrosly wydatki na organizacje zajmujace sie zwalczaniem przestepczosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Mam wrażenie, że twoja opinia o tym opiera się na portalach, które budzą wątpliwość. Może warto przyjrzeć się problemowi szerzej?

   Według raportów Home Office w 2009 roku było 144'353 oficerów policji a w 2017 już 123'142. Na dodatek w tych latach ograniczono wydatki na bezpieczeństwo publiczne. Na dodatek mocno ograniczono wydatki na samą policje a więcej trafiało np. na walkę z terroryzmem.

   Wiele organizacji lokalnych właśnie w tym upatruje przyczyn. Skupiono się na walce z terroryzmem (wiadomka islamskim) a poluzowano kontrole nad małymi lokalnymi gangami. Tak samo ograniczono wydatki na lokalne organizacje zajmujące się zwalczaniem przestępczości.

   Zgodzę się, że pod pozorem walki z rasizmem we wcześniejszych latach mocno utrudniono pracę policji (albo sama właściwie ograniczała się) i walka od choćby ze słynnymi muzułmańskimi pedofilami była utrudniona. Ale to już akurat się zmieniło (właściwie jak już wychodzą sprawy sprzed lat).

   Nie zgodzę się z tobą, że mamy u nas większą wolność. Ładnie mówisz o wolności wypowiedzi ale w starciu z policją jesteś na przegranej pozycji. Bo właściwie choć prawo stanowi u nas, że mogą cie przeszukać jeśli mają uzasadnione podejrzenie, ale właściwie robią to w każdej dowolnej sytuacji (słynny filmik z rowerzystą). Tam jednak o wiele bardziej kontrolują się i faktycznie jak zachodzi uzasadnione podejrzenie to dopiero cie przeszukają, wylegitymują itd. Zauważ, że u nas możesz stać sobie w nocy przed blokiem a zostaniesz spisany.

   A na koniec napiszę, że ciekawe, że tak ci nie przeszkadza to, że np. Niemcy będą nas zawsze przeszukiwać bo przecież wielu Polaków kradnie. Czyli jednak nie przeszkadza ci, że nie traktujemy się na równi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: traktujemy sie na równi, ty masz spieprzone marksistowskie poczucie równosci,
   to tak jak w markecie, marskista mówi ze kobieta i mezczyzn maja pracowac tak samo i dostawac taka sama pensje, brzmi ok, a gówno, dla mezczyzny wyciagniecie tony towaru na polke nie jest problemem dla kobiety juz tak.
   mieszasz równosc szans z równoscia wyników.

   kocham takie z dupy statystyki
   tu masz ilosc oficerów

   źródło: stat5_7.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: a tu masz ilosc przestepstw.
   o pokrywaja sie,

   źródło: 5738d660.png

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Sorry ale twoje grafiki własnie to udowadniają :). Chociaż zgadzam się też, że poniekąd nie w pełni można to tak łatwo przełożyć, ale jednak widoczny jest wpływ.

   A co do twoich grafik to zauważ, że spadek liczby policjantów masz od 2019 roku a twoja tabelka z liczbą przestępstw jest z lat 1991 - 2015. Ale jak się przyjrzymy interesujących nas danych (ostatnie kolumny) to okaże się, że poziom przestępstw był na stałym poziomie, zaczął wzrastać od roku 2014 :).

   Mnie śmieszy wrzucanie marksistowskich wstawek kiedy brakuje argumentu. Bo kto powiedział, że mam poglądy takie a nie inne? Gdybym poszedł twoim tokiem myślenia mógłbym powiedzieć, że jesteś jak faszysta bo chcesz profilować ludzi pod względem przynależności etnicznej. Ale tego nie powiem :).

   Rozmawiamy o kwestiach profilowania przez policje i tego, że to nie jest takie różowe jak się wydaje. Bo udowodniłem ci, że fajne jest jak Ciebie to nie dotyczy a już gorsze jak jesteś po drugiej stronie. A niestety my byliśmy po drugiej stronie więc wielu naszych rodaków wie co to znaczy.
   Sam nie określiłeś się czy jesteś gotowy oddać część swojej wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master: niczego nie udowodniles, to profilowanie przez policje to markistowska wstawka,
   ty mówisz nie równo nas traktuja, patrzac na wynik, to jest bzdurne podejście.
   Oni traktuja kazdego równo, czynnikiem kontrolnym jest samo przestepstwo, NIE CZLOWIEK. Wieksza ilosc przestępstw, wieksza ilosc kontroli, mniejsza ilosc przestępstw mniejsza ilosc kontroli.
   To jest wlasnie traktowanie RÓWNE nie segregujesz ludzie ze wzgledu na rase, pochodzenie, zajmujesz sie przestepstwem.
   Marksisci wprowadzaja pozorna równosc, no nie powinno sie czesciej sprawdzac czqarnych, czy tam polaków bo to rasizm. tak pod wrunkiem ze JESTES RASISTA. jesli odsuniesz jednak czynnik rasowy/etniczny dzialania okazuja sie prawidlowe.
   Ty mach jak marksisci zalozone homonto okreslonych zachowan, ty patrzysz na swiat tylko okreslonymi kategoriami ignorujac rzeczywistosc. Wytresowali cie by czepiac sie rasy, wiec patrzysz na swiat przez pryzmat rasy, tyle ze to co widzisz to idiotyzmy.

   tio co ci wkleilem to oczytwista oczywistosc, do 1999 roku, masz systematyczny wzrost przestepczosci, wiec by temu przeciwdzialac, w nastepnych latach, nastepuje zwiekszenie zatrudnienia w policji, w nastepnych latach przestepczosc spada wiec zmniejsza sie zatrudnienie w Policji.

   jednak wzrosty przestepczosci nie sa wynikiem, braku policji, jest odwrotnie, jest mniej wiecej stala liczba przestepst i policji, dochodzi kryzys lat 90, masa emigracji, zwieksza sie ilosc przestepstw, wiec by temu przeciwdzialac zatrudnia sie policjantów. Czynnikiem generujacym przestepczosc nie sa policjanci czy ich brak, policjanic sa zatrdudniani by przeciwdzialac wzrostowi spowodowanemu przez inne czynniki. Dodaj do tego informatyzacje, która uciela olbrzymia ilosc etatów w policji, a efekt masz taki, ze rzeczywista ilosc policjantów na patrolach sie zwieksza.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Ale konstruktywnie nie potrafisz obronić swoich argumentów?

   Zaskakujące jest jak kompletnie zmieniasz swoje zdanie w zależności od dyskusji. Bo zaledwie na początku dyskusji mówiłeś, że nic dziwnego, że policja niemiecka typowała polaków do przeszukań skoro w czasie kryzysu ostro kradliśmy. A teraz mówisz, że to wymysł marksistów. To jak to jest?

   Nie bardzo też rozumiem twoją obronę profilowania bo wydaje mi się, że właściwie nie wiesz co mówisz. Policja działa w najprostszy sposób (czy to Angielska czy Polska). Widzisz młodego człowieka w dresach uznajesz go za dresa więc zagrożenie więc statystycznie rzecz biorąc częściej będziesz przeszukiwany niż osoba w garniturze. Problem właśnie w tym, że przy tej okazji cierpią też osoby, które są kompletnie niewinne bo jednak mają częstszy kontakt z policją.

   Wymieniasz dane z przed 4 lat i twierdzisz, że jest na stałym poziomie. Ale już z twoich grafik wynika, że od 2013 roku liczba przestępstw wzrasta. Poza tym my mówimy o latach 2009 - bieżących a wtedy, aż tak bardzo informatyzacja nie zmieniła działalności pracy policji. Ani w naszym kraju ani podejrzewam w Anglii. Poza tym właśnie wiele osób wymienia, że liczba patroli na ulicach miast się zmniejszyła. A jak już to główny nacisk kładzie się na walkę z terroryzmem przez co mniej zajmuje się walką z lokalnymi gangami.

  •  

   pokaż komentarz

   Zaskakujące jest jak kompletnie zmieniasz swoje zdanie w zależności od dyskusji. Bo zaledwie na początku dyskusji mówiłeś, że nic dziwnego, że policja niemiecka typowała polaków do przeszukań skoro w czasie kryzysu ostro kradliśmy. A teraz mówisz, że to wymysł marksistów. To jak to jest?

   @Micho_master: ty ciagle nie rozumiesz,
   - jesli patrzysz przed szkla rasy/pochodzenia etnicznego to jest problem, sposob myslenia marksisty
   - jesli nie jestes rasista, patrzysz po prostu na problem, problemem jest przestepczosc, przeszukujesz grupe w której występuję najwieksza przestepczosc, bez znaczenia, czy to Polacy, czy np kibice,
   - funkcjonowanie w społeczeństwie to kompromis, tak niewygodne jest to dla malej grupy ludzi, ale wiekszosc spoleczenstwa, w tym ci przeszukiwani, godza sie na taki kompromis dla poprawy swojego wlasnego bezpieczenstwa
   - pasozyty, wyciagaja pieniadze o walke o prawa w tym przypadku czarnych, pod haslem rasisci nie kontrolujcie czarnych dajcie nam pieniadze, a my popracujemy z czarnymi nie bedzie problemów, wydatki socjale poszybowaly w góre,, marksisci napchali kieszenie, no i znowu problem sie zwiększył.

   - informatyzacja policji w uk, trwa od lat 90, to Polska jest w tyle
   - informatyzacja w UK, dziala, wiekszosc spraw zalatwiasz przez strone www
   - zrezygnowano z policji, bo mialy sie tym zajac organizacje spolecze, np benefity i innne wydatki socjalne wzrosly w tym okeresie dwukrotnie.
   - zwiekszono etaty policji, w kierunkach działań pozornych jak walka z hate speech która sprowadza sie do walki z ludzmi nie zadowolonymi ze wzrostu przestepczosci.
   - polecam zapoznac sie z programem Risky Business rotherham to wlasnie mieli byc taki pracownicy socjali co beda pracowali z ludzmi z marginesu, efekt byl taki ze to tych pracowników zwalczali, chroniąc muzulmanskie gangi pedofilów, a chronili muzulmanskie, gangi z przyczyn politycznych. Ponieważ muzulmanie w 80% glosuja zgodnie z rozkazem Imana, z tego wlasnei korzystal burmistrz..

   gdzie ja powiedzialem ze to dotyczy ostatnich 4 lat, popatrz na wykres,
   masz coraz wiekszy wzrost przestepczosci do lat 1999, wiec zatrudniaja mase policjantów, w latach 2000 -2004, sytuacje udaje opanowac, wiec w kolejnych latach policjanci sa zwolnieni, a raczej wracaja do poziomu poprzednich

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Ale to ty nie rozumiesz właśnie. Twoja teoria odnośnie profilowania ma pewne rysy. Bo na pewne rzeczy nie mamy wpływu (będąc obywatelem danego kraju, kolor skóry). Więc profilowanie w ten sposób uderza właśnie w osoby, które tak de facto nie mogą nic zrobić jak akceptować i cierpieć z tego powodu. Bo o ile zgadzam się, że jeśli przynależysz do pewnej grupy ludzi (od choćby kibiców) to możesz wiedzieć, że z tego tytułu będziesz uważany za większe zagrożenie.

   Poza tym dodajesz trochę rasistowskie wstawki jakoby czarnoskórzy byli jedynie pasożytami. Dziwnie to brzmi w kraju w którym czarnych obywateli jest jak na lekarstwo a wydatki socjalne mamy ogromne. Jakoś nie jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym.

   Zgadzam się, że Khan jest burmistrzem kontrowersyjnym ale akurat twierdzenie, że wygrał przez muzułmanów bo im imamowie kazali tak głosować jest śmieszne. Wygrał bo jego konkurencja była słaba a na dodatek był powiewem świeżości w polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Micho_master:

   jakoby czarnoskórzy byli jedynie pasożytami.
   nie mówieo czarnych ,a o socjalistach, dzialaczach, aktywistach, calej masie marksistowskich pasozytów, którzy wykorzystują sytuacje i żerują na czarnych. To czarni najbardziej cierpią z tej przestępczości. Wrzaski o profilowanym zatrzymaniu to temat zastepczy, najmniejszy problem tej spolecznosci.

   Zrozum to dziala tak, Rasistowska Policja atakuje czarnych - daj pieniądze na "walke" z problemem, oczywiscie w interesie pasozyta jest by ten problem trwal i sie powiekszal, bo to przeklada sie na ilosc srodków jakie moze wyciagnac.

   nie jestesmy krajem i mlekiem plynacym, bo przeorali nas socjalisci obrządku nacjonalistycznego, a przez kolejne 45 lat zarządzali nami socjaliści obrządku internacjonalistycznego.Wiec nie dziwi mie jak w UK, socjalisci obrządku internacjonalistycznego zaczynaja zbawiac swiat i idzie im jak zawsze

 •  

  pokaż komentarz

  Otwartość, tolerancja i bezpieczeństwo - 100% czystego piękna multikulturowości. Wzruszyłem się (。◕‿‿◕。)

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Po co do zoo chodzić? Na ulicy jest za darmo.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś c!#%!wo tą maczetą ciął. Płazem nap!##?$@ał czy jak że nawet czerwonej kreski nie zrobił.

 •  
  M......r

  +27

  pokaż komentarz

  Jak wymachiwał tą maczetą to aż przypomniała mi się ta katana z zatrzymania kiboli Cracovii przez Policję xD