•  

  pokaż komentarz

  Ale o co chodzi? Jak to ostatnio wazeliną jakiś przydupas Dutkiewicza leciał, Dutkiewicz wyniósł Wrocław na zupełnie nowy poziom. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest tak za**** jak w Europejskich miastach! Mamy super stadion, na którym nikt nie gra, ale co tam! Mamy super NFM, co tam, że dostać się tam trudniej jak do USA, a kosztował chyba z 400 mln cebulionów. Mamy super ścieżki rowerowe, co tam, że duża część z nich jest po drodze obok aut. Ograniczamy transport samochodowy, co tam, że MPK dogorywa. A, że drogi są w słabym stanie, Wrocław jest na zmianę 1 lub 2 w rankingu korków i smogu, oj tam oj tam. Kupiliśmy właśnie nowe autobusy z dieslem od Niemców, zamiast elektryczne Volvo, którego montownie mamy we Wrocławiu. Po starej kostce położonej przed Hitlerem i tak by nie dały rady! Ale za to mieliśmy wykład z prof. Baumanem i tylko faszyści mówią, że był komunistycznym żołnierzem! A ci co mówią, że w MPWIK, MPK i innych spółkach miasta siedzą znajomi znajomych to kłamią, bo nikt nikogo nie zna!
  Ogólnie jest super!

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: Ścieżki we Wrocławiu są naprawdę super, zwiększają tylko korki bo pasy dla aut coraz węższe a i tak przez pół roku jesienią i zimą nie da się na nich spotkać żywej duszy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: i ten nowy piękny dworzec PKS. Palce lizać. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

   Ponoć Dutkiewicz planował jakąś dziwną komunikacje autobusową gdzie bu autobusy miały wydzielony tor w takiej rynnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy super NFM, co tam, że dostać się tam trudniej jak do USA

   @Epic00: Rozumiem utyskiwania na prezydenta swojego miasta (Katowice pozdrawiają), ale na czym polega trudność w dostępie do NFM? Przecież w każdej szanującej się sali koncertowej na świecie trzeba kupować bilety z dużym wyprzedzeniem. Z resztą spojrzałem, są bilety nawet na koncert za cztery dni.

  •  

   pokaż komentarz

   co tam, że duża część z nich jest po drodze obok aut

   @Epic00: przecież to jest dużo lepsze rozwiązanie od tradycyjnej, oddzielonej ścieżki gdzie co 100 metrów masz przejazd przez ulicę a całość to najczęściej kostka brukowa.
   Przynajmniej da się jechać rowerem szosowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: a na stadionie gra (tzn przegrywa) przecież Śląsk Wrocław, miasto kolejny rok 20 mln rocznie z budżetu im dopłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tommy: @Golomp: Tak są bardzo super. Jazda tuż obok aut jest super bezpieczna. W weekend właśnie mieliśmy porównanie jak wypada starcie auta z samochodem. Także fakt, że te ścieżki jeszcze do niedawna nie były ze sobą w żaden sposób połączone i jedziesz cześć ścieżką, a tu nagle klops bo masz drogę jednokierunkową aby dojechać do kolejnego fragmentu ścieżki. Zobaczcie sobie jak wyglądają ścieżki w CPH. Scieżki są oddzielone krawężnikiem, jest szeroko i dwa pasy w każdą stronę.
   https://www.google.pl/maps/@55.7045484,12.5774442,3a,75y,10.48h,75.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1stneihgXdzNw7AXv1p-wnsw!2e0!7i13312!8i6656

   @OnufryZagloba: Bo patrzysz na jakieś przedstawienia niszowe, jak coś ciekawego się dzieje to duża część biletów jest zajęta przed otwarciem sprzedaży.

   @50HerbatGreya: Jego pomysły od ok. 8 lat są porażające. Tak jak jego pomysł drugiej Hali Ludowej czy to, że najpierw wysiedlał ludzi z kamienic na Pułaskiego aby ją poszerzyć aby potem zmienić zdanie i je opylić za szekle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: a na stadionie gra (tzn przegrywa) przecież Śląsk Wrocław, miasto kolejny rok 20 mln rocznie z budżetu im dopłaca.

   @Grendal: Rozwinąłeś moją myśl, dziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: Jeżeli wysiedlił z kamienic w centrum lokatorów komunalnych a kamienice sprzedał po cenie rynkowej, to akurat jest mąde Komunalni niech mieszkają na krawędzi miasta a nei w centrum gdzie ziemia droga....

  •  

   pokaż komentarz

   @50HerbatGreya: Wysiedlił i obiecał, wpisali to w plan zagospodarowania i inwestycje, poszerzenie wąskiego gardła na Pułaskiego. Na razie nikomu nie sprzedał jeszcze, liczę, że mu się nie uda. Ale przed wyborami będą pewnie działy się cuda.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo patrzysz na jakieś przedstawienia niszowe, jak coś ciekawego się dzieje to duża część biletów jest zajęta przed otwarciem sprzedaży.

   @Epic00: No ale tak jest na każdej szanującej się sali koncertowej z dobrym repertuarem: sprzedawane są także abonamenty, więc jak interesuje Cię jakieś wydarzenie to musisz kupować szybko i z dużym wyprzedzeniem, bo nie będzie dostępnych biletów na wszystkie siedzenia. Nieważne czy to Wrocław, Wiedeń czy Sydney.

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00 od starej poniemieckiej kostki się odwal. Pamiętam jak zrywali asfalt od ronda na Powstańców Śląskich w stronę Krzyków. Pod nim ta kostka była.
   Powiem Ci, że takiej równej drogi "kostkowej" to w życiu nie widziałem. A pomiędzy kostkę to byś nawet żyletki nie wcisnął.
   Nie wiem, może to efekt wieloletniego ubijania, ale serio, robiło to wrażenie niemałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00:

   Mamy super stadion, na którym nikt nie gra gra
   Mamy super NFM, co tam, że dostać się tam trudniej jak do USA, a kosztował chyba z 400 mln cebulionów to chyba dobrze, że ludzie chętni są na kulturę
   Mamy super ścieżki rowerowe, co tam, że duża część z nich jest po drodze obok aut przecież tak jest milion razy bezpieczniej niż krętą ścieżką między pieszymi i z przejazdami rowerowymi
   Ograniczamy transport samochodowy to akurat na plus
   MPK dogorywa to faktycznie duży minus
   drogi są w słabym stanie popieram
   korki/ smog popieram

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: Z NFM to ja bym powiedział, że problemem jest bardziej słaby repertuar, przez co jak już pojawi się jakiś dobry klasyk to bilety znikają kilka miesięcy przed terminem. Na początku roku jak szukałem czegoś ciekawego to do czerwca znalazłem tylko 5 symfonię i 4 pory roku- oba dawno wyprzedane. A tak to masa niszowych koncertów na które nie ma chętnych. Takie są narzekania, że wyższa kultura przegrywa z popcornowymi kinami, ale jak chce iść na dany film to mam kilkanaście seansów w tygodniu, a jak chcę posłuchać Schuberta i widzę, że ostatnio jego utwór w NFM grali 2 lata temu no to o czym my tu mówimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: w połowie miałem wrażenie że o Poznaniu Jaśkowiaka piszesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tommy__: 2018 i ktoś dalej myśli, że węższe pasy powodują korki

  •  

   pokaż komentarz

   @fredperry to porównaj jak się jeździło jak były np 2 pasy w 1 stronę a teraz jest tylko 1 pas a cykl świetlny tak samo długi jak np na ulicy Kościuszki

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: Koszt Orlika plus wymiana murawy na pełnowymiarowym boisku plus dodatkowe male boisko - lacznie 800 tys - wioska graniczaca z Wrocławiem. Ale zamiast wybudowac 25 orlikow rocznie lepiej zaplacic ‚pilkarzom’ - sponsora Slaska brak bo bie byloby jak wyprowadzac kasy z budżetu miasta

  •  

   pokaż komentarz

   @Tommy__: gdzie jest jeden pas zamiast dwóch?

  •  

   pokaż komentarz

   @Epic00: Ja nie wiem, większość miast w Polsce zazdrości sukcesu Wrocławowi, który sę dokonał właśnie za prezydenta Dutkiewicza, który w wielu rankingach jest uznawany za najlepszego prezydenta. Wrocław to jedno z nielicznych polskich miast, które notuje dodatni bilans migracji (co znaczy że ludzie chcą w nim mieszkać) Ale jeszcze narzekają. Polska to jednak kraj z*** ludzi, gdyby nie to, że jesteśmy w UE to z taką mentalnością byłoby dziś gorzej niż Ukrainie. Ale nie, w Polsce się nie docenia ludzi, którzy coś zrobili tylko się po nich jeździ.

   Nie podoba się to się przeprowadż do np. Szczecina, ale wątpię że to zrobisz bo właśnie we wrocławiu są dobre miejsca pracy (Dutkiewicz był pierwszym prezydentem, który zaczął sprowadzać zagraniczne korporacje do miasta, dzięki czemu jest tu dużo więcej firm niż w Szczecinie mimo, że są równie blisko granicy niemieckiej) i dobrze się żyje.

  •  

   pokaż komentarz

   @micher: Tak, we Wrocławiu dobrze się żyje i sam jak się przeprowadziłem do Wrocławia, na Dutkiewicza złego słowa powiedzieć bym nie dał i go popierałem. Ale od ok. 6 lat jego decyzje są błędne, nielogiczne, na siłę uszczęśliwiające ludzi, źle wprowadzane pod marketing lub obietnice bez pokrycia. W części to wina ludzi jakich dobiera, ale to jego odpowiedzialność kogo sobie dobiera. Może to efekt wypalenia lub oderwania od rzeczywistości i problemów zwykłych ludzi? Wszak mamy dowody, że Pan Prezydent potrafił sobie ułatwiać życie ignorując to co innym nakazał. Narzuca transport ekologiczny nie rozbudowując komunikacji miejskiej do odległych dzielnic. Co jest posunięciem idiotycznym i przeczącym sobie. Do tego dochodzi rozpasanie władzy. Dla mnie osobistą przeginką, po której zacząłem patrzeć krytycznie były podwyżki cen za wodę gdy MPWiK w tym samym czasie stawiało sobie biurowiec i dawało pożyczkę na Śląsk.

  •  

   pokaż komentarz

   @50HerbatGreya: Wysiedlił i obiecał, wpisali to w plan zagospodarowania i inwestycje, poszerzenie wąskiego gardła na Pułaskiego. Na razie nikomu nie sprzedał jeszcze, liczę, że mu się nie uda. Ale przed wyborami będą pewnie działy się cuda.

   @Epic00: pewnie liczyli, że "zreprywatyzują" za 50 groszy a tu nie pykło bo zmieniła się władzuchna centralna.

 •  
  LiSoQuan

  +100

  pokaż komentarz

  No nie ma pieniądzy na torowiska i remonty... trzeba płacić ginekologom za "usługi" ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Wkleję mój post z mirko:
  "Powiedzcie mi jak ludzie tego miasta mają być zachęceni do korzystania z komunikacji miejskiej:
  - wyższa cena biletów,
  - nowy system biletowy, który większości nie pasuje,
  - CODZIENNA awaria czegoś, jak nie wykolejenie, tak trakcja albo ktoś w kogoś wjechał, wydaję mi się, że kiedyś zdarzało się to trochę rzadziej,
  - niekiedy abstrakcyjne połączenia, przykład Małopanewska-Szkocka 4 przystanki 2 przesiadki xD (no albo dymasz na około to tylko 1 przesiadka, ale za to 13 przystanków ¯(ツ)/¯)
  - śmierdzący menele w autobusach/tramwajach, którzy dodatkowo zalegają na przystankach"

 •  
  c.....3

  +39

  pokaż komentarz

  ale o co chodzi? wroclawianie wybrali, wroclawainie chcieli, wroclawianie maja!

 •  

  pokaż komentarz

  Może trzeba przywołać bandytę tużańskiego spowrotem?

  Nie ma kasy na naprawę torowisk, których prawie wszyscy potrzebują, za to są sumy na debilne nowe kasowniki, których nie potrzebuje nikt. Ot logika. W Polskim k@@#idołku nie zmieni się absolutnie nic, totalnie nic póki bandyckie ścierwo urzędnicze nie zacznie choć minimalnie brać odpowiedzialność za swoją robotę. A idąc dalej- nie zmieni się nic, póki społeczeństwu nie zacznie zależeć by coś się zmieniło.