Czy w tych "IKEA Studio planowania i zamówień" małych punktach co są w różnych miastach czy galeriach (tam gdzie nie ma sklepu IKEA) można zamówić z dostawą jakąś drobnicę typu akcesoria kuchenne, pojemniki itp.

Czy tam tylko obsługują zamówienia projekty kuchni, szaf itp. dużych rzeczy?

#ikea #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to jest k---a normalne że idę na wizytę do dentysty, on mi zaczyna sam plombować zęba bez zapytania mnie którego chce dzisiaj robić, kończy plombować jedną dziurę(od góry po kanałowym), a potem na koniec ze zdumieniem stwierdza że ten ząb ewidentnie ma też drugą dużą dziurę od boku, ale on na dzisiaj to p------i i "300zł poproszę"?? To że on mi daje niewielką zniżkę to znaczy że może robić na o-------l
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki pytanie odnośnie #revolut ,wszedłem sobie na ten plan revpunkty i mam już niby ładną sumę uzbierana i stąd moje pytanie
Czy jak kupię kartę podarunkowa do #rayanair to będę mógł wymienić ją na loty ?
Niby głupie pytanie ale wolę się upewnić pozdro #kiciochpyta #podroze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, obroniłem pracę inżynierską, żeby być panem inżynierem Y3ll0w69 potrzebuję jeszcze tylko ezgaminu. Pracuje jako dostawca żarcia, legitymacje mam do października, składek mi nie odprowadzają a osoby bez karty przetargowej w postaci STATUSU ucznia w tym zawodzie pracować nie mogą. Powiedzcie mi proszę, czy mogę dalej pracować przynajmniej do momentu ZDANIA EGZAMINU (po nim będę miał inż) czy już po OBRONIE PROJEKTU (po której dopiero zdążyłem wytrzeźwieć) muszę pakować manatki i nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanie do posiadaczy elektrykow (hulajnogi, rowery, skutery)
gdzie trzymacie swoje sprzęty? Wyciągacie te baterie i chowacie do jakichś toreb, skrzyń żelaznych ?
U mnie jest krzesełko dla dziecka doinstalowane (blokuje baterie) i nie wiem na ile mam wpadać w paranoję żeby za każdym razem odkręcać i przykręcać wszystko żeby wyjmować baterie na czas przechowywania / ładowania (jakieś 7 śrub do odkręcenia)
Mam nowy rower elektryczny za 2k.

#kiciochpyta #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serio one się nie palą jak sie je po prostu zostawi na x tygodni/ miesięcy ?

@Krevitu: większa szansa ze się zapali przy ładowaniu ale nie znaczy że poza ładowarką są 100% bezpieczne
Jadąc na wakacje bym wyciągnął taki akumulator i trzymał na zewnątrz pod jakąś wiatą bo w razie czego może się okazać że ubezpieczyciel się wypnie bo np nie ma CE
  • Odpowiedz
@Keczupikczu: VAT jest w cenie. Patrzyłam na rzeczy, które kupowałam. Niby odjęty VAT przy nowym zamówieniu, a cena taka sama jak z VAT i dodatkowo na fakturze i w ofercie napisane jest, że wliczają VAT. Chyba jeszcze nie ogarnęli dobrze tych podpowiedzi. Odejmują VAT, bo to niby podatek, więc powinien być w zakładce tax, ale dodają go już do ceny. Może musieliby znów mieszać w swoim systemie, żeby oddzielić VAT
  • Odpowiedz
Szukam kilku mężczyzn 18-35 lat, którzy regularnie korzystają z aplikacji Finch do dokończenia pracy magisterskiej 🐣 [voucher 58 zł]

Link do zgłoszenia:
https://forms.gle/HsnGaWoJKrifHouc8

Prowadzę badanie do pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim o korzystaniu z aplikacji Finch przez osoby neuroróżnorodne.
cyfrowy_dobrostan - Szukam kilku mężczyzn 18-35 lat, którzy regularnie korzystają z a...

źródło: Rekrutacja poster v2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakisiłem dwa tygodnie temu ogórki, o ile po zalaniu i zakręceniu słoików wieczka zrobiły się wklęsłe to od 3-4 dni ogórki syczą, wieczka są wzdęte i cieknie z nich woda.

Wiem, ze się kiszą ale ile to będzie jeszcze trwało, chciałem je przenieść gdzieś do szafki ale przez to nie mogę bo mi wszystko zaleją.

Mogę im odkręcić pokrywki, spuścić ciśnienie i zamknąć ponownie?

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dragnipurake: Zrobiłem tak do paszportu ale bez jakiejś większej obróbki kolor skóry wyszedł trochę nienaturalnie, poza tym nie było zastrzeżeń w urzędzie. Zwymiarowałem w Wordzie i wydrukowałem w punkcie z pliku docx bez problemu w kilkunastu kopiach na jednej stronie A4 za kilka PLN. Ale nawet tutaj na wykopie spotkałem się z opinią "abyś się kiedyś nie zdziwił jak na granicy będę miał przez to problemy" Raz okazywałem już taki
  • Odpowiedz
@Dragnipurake: Są aplikacje ułatwiające zrobienie zdjęcia. Potem składasz elektronicznie wniosek o wydanie dowodu, dołączasz zdjęcie, wysyłasz i idziesz do urzędu dokończyć procedurę.

W Mobywatelu też się da. Składasz wniosek o wydanie dowodu i klikasz. Po drodze będzie opcja zrobienia zdjęcia.
  • Odpowiedz
@951107 odpowiedź od native speakera ( ͡° ͜ʖ ͡°): wiele osób na luzie wnosi i nie ma z tym żadnych problemów, ale dla bezpieczeństwa lepiej jest wziąć mniej niż więcej (tak z 2-3 paczki max)
  • Odpowiedz
Ej gdzie teraz ludzie sprzedają samochody swoje, tak prywatnie?

#otomoto tak drogie, że tylko handlarze tam się udzielają
#olx to kopia otomoto i jakieś tam wmieszane ogłoszenia prywatne. Do tego mają c-----ą wyszukiwarkę
#marketplace to ściek, tam nie idzie nic znaleźć.

Otomoto
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Shaun_x_Boswell: Wystawiłem na OLX takiego staruszka za 4000zł i się zaczeło: telefony od ukraińców, ludzi z problemami egzystencjonalnymi (w sumie wie Pan ja nie wiem czy chce go kupić, ale może bym kupił) i innych oszołomów (do ASO z nim pojedziemy, ale jak będzie źle to na Pana koszt, xD), znalazłem jakiegoś typa "kupie Twój samochód" dał mi cenę niższą niż na olx ale nie na tyle by sie było
  • Odpowiedz
  • 0
@Arstotzkaball: jak kiedyś robiłem rozeznanie dla siebie to jest kozacki fotel futura 4s jest jakiś fajny fotel on 1300 kosztował może na promocji gdzieś kiedyś będzie taniej.
Ale to i tak jest taki sobie fotel jak ludzie pokazują prawdziwe porządne to kosztują po 4k
  • Odpowiedz
S T R A C H

Mam zaszczepiony przez rodziców bardzo głęboki strach.
Tak naprawdę to przed wszystkim.
Strach przed:
- zakupami spożywczymi (robię je żeby nie paść z głodu ale przypłacam to taką falą potów, że aż ze mnie kapie)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzegrywZeWsi: Trochę rozumiem. Dzisiaj się z moimi ściąłem bo próbowali mi narzucać swoje lęki.

Co do porad. Wychodziłem parę razy i wracałem. Jedyna rada to być w sytuacjach w których musisz coś robić i wychodzić ze strefy komfortu. Masz ten kołchoz to chociaż wychodzisz z domu.
  • Odpowiedz
Ej, bo Elon ma kilkanaściorgo dzieci z kilkoma ex żonami czy coś takiego.
Jakby to działało w Polsce z prawem alimentacyjnym. Bo że ślub się bierze z rozdzielnością w 2k26 jak się jest miliarderem to kumam, ale u nas w Polsce jak dobrze kojarzę obowiązek alimentacyjny jest totalnie zależny od dochodów rodzica. Czy to znaczy że w Polsce by musiał płacić niewyobrażalne pieniądze czy mi się wydaje? Jak mu to wyszło w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bittohardtoexp_lain: było by tak że typiara by dostała kasę żeby zamknęła ryj a jakby coś wspominała o sądzie to armia prawników ewentualnie innych specjalistów by ją wyjaśniła że to nie jest optymalna droga postępowania
  • Odpowiedz