•  

  pokaż komentarz

  od dawna wiadomo, ze te psy sie tak samo zachowuja albo jeszcze gorzej niz zwykly czlowiek, ale co im zrobisz jak pokaze kolegom odznake i jedzie dalej...

 •  

  pokaż komentarz

  Zemsta za otrzymane mandaty była tylko kwestią czasu

  Za nic mandatów nie wystawiał, może był nadgorliwy, ale skoro przyjmowali te mandaty, to znaczy, że przyznali się do winy. I teraz się jeszcze "mszczą" XD

  za akcję przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy bez zmiłowania karał piratów drogowych wysokimi mandatami

  no k%@?a, to jak święta są, to zap!%#!$!ać można? A co z niedzielami?

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnRandom: też można, bo do kościoła się spieszył, pleban rozgrzeszy, a policji wuj do tego
   #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnRandom Nikt nie mówi, że wolno zap%%@??$ać, ale trochę empatii nie zaszkodzi. Dawałby mandaty z dolnej półki, to nikt by nie miał pretensji, tym bardziej, że wiadomo jak to jest z kasą na święta. Gość jest chujem i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   ale skoro przyjmowali te mandaty, to znaczy, że przyznali się do winy
   @JohnRandom: Bitch please...Wiesz jak wygląda orzecznictwo w Polskich sądach kiedy jest słowo przeciwko słowu a jeden ze świadków robi w policji?

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz jak wygląda orzecznictwo w Polskich sądach kiedy jest słowo przeciwko słowu a jeden ze świadków robi w policji?

   @abitbald: wiem, ale chyba nie powiesz, że oni jechali zgodnie z przepisami, a policjant tak o z dupy dał im mandat za przekroczenie prędkości? Albo zawyżył im prędkości?

   tym bardziej, że wiadomo jak to jest z kasą na święta

   @Majozen: skoro ktoś ma mało kasy i nie stać go na mandaty, to wystarczy jechać przepisowo. Informacje o kwotach mandatów są powszechnie dostępne, mi np szkoda kasy więc jeżdżę w mieście do 60km/h. No ale nie, policjant ch$? bo dał mandat zgodnie z taryfikatorem XD

  •  

   pokaż komentarz

   chyba nie powiesz, że oni jechali zgodnie z przepisami, a policjant tak o z dupy dał im mandat za przekroczenie prędkości?
   @JohnRandom: Tego nie wie ani nie udowodni żaden z nas. Jednak twierdzenie że ktoś się zgadza bo podpisał mandat to stanowczo nadinterpretacja.

  •  

   pokaż komentarz

   twierdzenie że ktoś się zgadza bo podpisał mandat to stanowczo nadinterpretacja.

   @abitbald: ja tego nie twierdzę, takie są przepisy w Polsce XD

   art. 98 §3 kpw mandat karny kredytowany staje się prawomocny z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego.

   prawomocny - obowiązujący, ważny, ukończony.
   pokwitowanie - potwierdzenie przyjęcia własnoręcznym podpisem.

   Podpisanie mandatu to potwierdzenie swojej winy i zakończenie całego postępowania. Dlatego w przypadku nieprzyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu, aby sąd rozstrzygnął i wtedy wyrok sądu jest prawomocny i kończy całą sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnRandom Niech pierwszy rzuci kamieniem, komu nie zdarzyło się zagapić... Poza tym taryfikator ma w większości przypadków "widełki" kwotowe i walenie mandatu z górnej półki na święta to czyste sk?#$ysyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnRandom: w Polsce powinno się mnóstwo mandatów wystawiać, jakieś 1000 razy więcej bo ludzie jeżdżą strasznie, do tego są bardzo niskie, ale powinien być fiński system- mandat od dochodu i nie byłoby, że biednego się karze tak bardzo...

  •  

   pokaż komentarz

   @thefinnn: A może pobudować normalne drogi i je prawidłowo oznakować. Widzę, że masz zadatki na takiego policjanta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thomx: Faktycznie jest trochę za dużo znaków w Polsce, a jakość dróg pozostawia wiele do życzenia, chociaż jest dużo, dużo lepiej niż kiedyś. Jednak zupełnie nie rozumiem tego argumentu. Jeżeli uważasz, że drogi w Polsce są złej jakości to znaczy, że trzeba jeździć jeszcze bardziej ostrożnie niż na normalnych drogach i jeszcze bardziej przestrzegać przepisów.
   Po prostu prawa trzeba przestrzegać. Zobacz jak jeżdżą w Holandii czy Norwegii, jak jest 30 to jadą jakieś 27, jak jest 50 to 45 itp. A jak w Polsce??? Jakie kary są tam. W Norwegii po ponad 5 tys. zł mandatu za przekroczenie o 31 km/h przy znaku 60 i prawko na rok się traci do tego itd. itd. W Polsce są śmiesznie niskie kary i prawie najwięcej śmiertelnych wypadków/osobę w Europie.
   Jednak i tak uważam, że najlepszy system jest w Finlandii- mandat od dochodu i w Finlandii zdażało się, że bardzo bogaci ludzie płacili po 300 tys. euro mandatu, jeden za jazdę 81 w miejscu gdzie był znak 40.

  •  

   pokaż komentarz

   @thefinnn: Duża część ograniczeń w Polsce jest chyba tylko ustawiona by można było karać. Zamiast poszerzać drogi to się je zwęża budując w tym miejscu ścieżki rowerowe, buspasy. Na zapyziałych wioskach buduje się nikomu niepotrzebne ronda i masę wysepek, oczywiście konsekwentnie zwężając drogę dla ruchu kołowego. Całkowitą głupotą jest montaż w takich nieuczęszczanych miejscach sygnalizacji świetlnej często działającej przez całą dobę. Słowem jak to w Polsce, wszystko robi się odwrotnie i przeciw zwykłym obywatelom. Zresztą to dotyczy nie tylko dróg.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomniało mi się z lat młodości: Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie.

 •  

  pokaż komentarz

  I co z tego,ze było?Wielu nie czytało ,wiec daj teraz poczytać