•  

  pokaż komentarz

  Zamknąć na 30 dni w areszcie, to może zmądrzeje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: jak to na 30 dni? Kobiety falszywie oskarzajace facetow o gwalt powinny dostawac taki sam wyrok jak mial dostac oskarzony facet.
   W tym przypadku z 15 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Oompa-A: nie miał nic dostać bo nie było nawet o czym gadać kiedy funkcjonariusz miał wszystko nagrane ;)
   Rozumiem gdyby faktycznie postawiono funkcjonariusza, zszargano mu opinię, zniszczono zawodowo takimi oskarżeniami. Tutaj co najwyżej mógł się zirytować, bo wiedział że wszystko nagrywa.

   30 dni jako kubeł zimnej wody zdecydowanie wystarczy. Chcesz skazywać na 15 lat kogoś za gadanie głupot? Pół kraju byś musiał zamknąć ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: za falszywe oskarzenia ktore moga zniszczyc komus cale zycie? tak chce wsadzic ja do pudla na min tyle ile dostalby gwalciciel

   nastepny bedzie jakis gosc bez kamerki i juz sie nie wywinie z tego

  •  

   pokaż komentarz

   @Oompa-A: Problem w tym, że może to spowodować że mniej kobiet będzie informowało policje o gwałcie (tym prawdziwym). Ktoś cię zgwałcił jakiś czas temu, po miesiącu/dwóch zdecydowałeś sie pójść na policję. Niestety brak dowodów, świadków, i mimo że facet został wskazany, to nie można mu niczego udowodnić. Teraz on nie zostaje skazany, ale kobieta która go oskarżyła (słusznie) ma proces o to fałszywe zeznania i idzie do więzienia na 15 lat?. Kilka takich spraw, i gwarantuje że ilość kobiet zgłaszających się po gwałcie zmaleje...

   Rzeczywiście jest problem, ale rozwiązanie nie jest takie proste...

  •  

   pokaż komentarz

   o miesiącu/dwóch zdecydowałeś sie pójść na policję

   @LocaJohny: Dobrze, że nie po 10 latach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: No i co z tego. Malo to jest facetow za granica ktorzy maja zje... zycie przez sam ruch #metoo i oskarzenia o zwykle molestowanie (polegajace czesto na jakims glupim zarcie slownym ktory czesto nic nie znaczy). Kobieta ktora oskarza o gwalt powinna byc pewna tego, ze zostala zgwalcona i wie o tym (juz pomijam ksiezniczki ktore daly dupy a potem wstyd przed rodzina/znajomymi wiec oskarzaja o gwalt).
   Sytuacje typu a oskarze go o gwalt najwyzej dadza mi prace spoleczne powoduja ,iz jest wysyp falszywych oskarzen.

   @lonegamedev: Cos gdzies przypadkiem czytalem o 29-30 latach do przedawnienia oskarzen o gwalt/molestowanie czy cos tam. Wyobraz sobie za 30 lat cie jakas baba oskarza o gwalt, a ty nawet nie wiesz co danego tygodnia robiles/gdzie byles.

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: Brak dowodów na gwałt =/= gwałt nie miał miejsca, jest spora różnica pomiędzy sytuacja gdzie kobieta nie jest w stanie udowodnić gwałtu a sytuacją gdzie mężczyzna ma dowody, że dane zajście nie miało miejsca i kobieta kłamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xat1: No ale aktualnie istnieje odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań, więc dlaczego mamy tworzyć dodatkową instytucję dla osób ktore zawiadamiają o gwałcie? Więc albo chcecie stworzyć specjalną instytucję, która nie ma sensu, i tylko spowoduje jeszcze rzadsze zawiadamianie o gwałcie ( tak, kobiety rzadko zawiadamiaja o gwałcie, a jeszcze rzadziej faceci), ablo uświadomicie sobie że za składanie fałszywych zeznań już grozi odpowiedzialność karna... Ja wiem że wszystkich, za wszystko najchętniej byście ładowali na 15 lat do więzienia, ale bez przesady...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Gadanie głupot to wyznanie miłości swojej byłej po pijaku a nie złożenie zeznań że zostało się zgwałconym.

  •  

   pokaż komentarz

   ale aktualnie istnieje odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań, więc dlaczego mamy tworzyć dodatkową instytucję dla osób ktore zawiadamiają o gwałcie?

   @wloczykij83:
   ponieważ obecnie każde oskarżenie o gwałt lub molestowanie powoduje, że magicznie znika domniemanie niewinności.
   Dodatkowo to nagle oskarżony musi udowodnić, że nie jest wielbłądem a nie oskarżyciel winę. Jeszcze fakt, że kilka razy częściej, fałszywie oskarżony jest aresztowany na 3 miesiące, traci pracę oraz znajomych czy dobre imię w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Oompa-A: zgadzam sie absolutnie. Regulacje prawne w tym zakresie pawinny byc zmienione w kazdym kraju. Uj!?$lo by to problem niewinnie skazanych i sprowadzili do pionu głupie pindy( w większości spraw,lecz facetów też).
   Chciałbym usłyszeć mowę sędziego
   Pani Agnieszko świadomie i bez przymusu oskarżyła Pani Pana Mirka o o czyn karalny jakim jest gwałt za ktory grozi do 15 lat,W trakcie trwania procesu życie prywatne Mirka zawalił się żona odeszła, zabrała dzieci, rodzina i przyjaciele się odwrocili od niego. Gdyby nie nagranie ż kamery materiał dowodowy zebrany w sprawie mógłby nie wystarczyć do uniewinnienia oskarżonego. Niniejszym za całe k@%!?#$o jakiego się Pani dopuściła skazuje Panią na 10 lat pozbawienia wolności. Zamykam rozprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oompa-A: czytałeś artykuł? Post na facebook'u z nazwiskiem funkcjonariusza który rzekomo ją zgwałcił i przetrzymywał jako zakładnika. 56.000 udostępnień! To nie było jakieś tam śmieszne oskarżenie, gość został publiczne objechany w social media jako gwałciciel i porywacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oompa-A: ale niech to dziala w kazdym przypadku, pomowisz kogos o kradziez, o pobicie, o cokolwiek a okaze sie nie prawda = idziesz na taka kare jaka grozila by jemu

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: czyli oskarżenie kogokolwiek bez dowodów tylko napodstawie słów kobiety jest twoim zdaniem rozsądne xD?
   NIE MA DOWODÓW - NIE MA SPRAWY.
   Przyznaj mi rację, albo doniosę, że mnie zgwałciłeś 2 miesiące temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN na 100 lat skazali trenera gimnastycznek w USA na podstawie zaznań dziewczyn

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety brak dowodów, świadków, i mimo że facet został wskazany, to nie można mu niczego udowodnić

   @LocaJohny: no ze sie spytam - chcialbys skazywac w takim przypadku faceta ?

   To jest wlasnie kultura gwaltu.

  •  

   pokaż komentarz

   nie miał nic dostać bo nie było nawet o czym gadać kiedy funkcjonariusz miał wszystko nagrane ;)

   @Kargaroth: Zakład że idiotki z BuzzFeed, Tumblr i innych feministycznych zakamarków, przeczytały o "policjancie który zgwałcił kobietę", ale nie przeczytały o "kobiecie która została złapana w stanie nietrzeźwym, więc oskarżyła policjanta o gwałt"?

  •  

   pokaż komentarz

   po miesiącu/dwóch zdecydowałeś sie pójść na policję.

   @LocaJohny: Takie zgłoszenia od razu powinny być uwalone.
   Po miesiącu nie masz szans się obronić.

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny:

   Problem w tym, że może to spowodować że mniej kobiet będzie informowało policje o gwałcie (tym prawdziwym)

   Nie, spowoduje to tylko, że idiotki takie jak ta na filmie, dwa razy się zastanowią zanim zrujnują komuś całe życie, bo akurat mają zły dzień. Jeżeli rzeczywiście doszło do gwałtu, bez problemu można tu udowodnić badaniami.

   Teraz on nie zostaje skazany, ale kobieta która go oskarżyła (słusznie) ma proces o to fałszywe zeznania i idzie do więzienia na 15 lat
   Na jakiej podstawie kobieta miałaby być skazana? Na filmie mamy wyraźny dowód, że kobieta z premedytacją chciała zniszczyć człowiekowi życie i właśnie ten film jest podstawą do wymierzenia wysokiej kary.

   Przestań białorycerzyć. Problem jest banalny, tylko mamy akurat czasy w których pewne grupy są uprzywilejowane co prowadzi do błędnego koła i sytuacji które chcieliśmy wyeliminować np. segregacja rasowa, spotkania tylko dla czarnych, konkursy tylko dla kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz on nie zostaje skazany, ale kobieta która go oskarżyła (słusznie) ma proces o to fałszywe zeznania i idzie do więzienia na 15 lat?.

   @LocaJohny:
   Nie rozumiesz, że zanim facet zostanie uniewinniony, doświadczy tak gigantycznego ostracyzmu społecznego, że praktycznie nie ma życia przez kilka-kilkanaście lat? Że fałszwe oskarżenie zniszczy mu całe budowane życie?

  •  

   pokaż komentarz

   @leon-san: Tak, ale też fałszywe oskarżenia o zabójstwo, pobicie, handel ludźmi może mu zniszczyć życie, i z tego powodu istnieje instytucja która karze za składanie fałszywych zeznań... IDEA jaką kierują się wykopki:

   1. Informacja o przestępstwie
   - Wykopki krzyczą że skazać takiego na 30 lat, pokazać jego twarz, niech cierpi, niech wszyscy wiedzą
   2.Brak tymczasowego aresztowania
   - Jak to? Pewnie kupe kasy dał w łape...
   3. Facet nie zostaje skazany
   - Wykopki krzyczą jaki to wymiar sprawiedliwości jest zły, że pewnie facet był z nadzwyczajnej kasty i to go uchroniło
   4. Okazuje się że cała rozprawa była oparta na fałszywych zeznaniach...
   - wykopki szaleją bo ktoś mógł mieć zniszczone życie itp.

   Tylko sami nie widzicie że już na pierwszym etapie wydaliście na kogoś wyrok, chcieliście rozwieszać jego gembe wszędzie, chcieliście wpakować faceta do aresztu... To się nazywa hipokryzja...

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: Dlatego kobieta by szła do więzienia (zostawała skazana za fałszywe oskarżenia o gwałt) tylko wtedy gdy gość ma twarde dowody, że tego nie zrobił i sprawa rozwiązana.

  •  

   pokaż komentarz

   @spokeypita: Czekaj, w takim przypadku całe KPK będziemy musieli napisać od nowa, bo aktualnie obowiązuje zasada domniemania niewinności, i nie trzeba udawadniać tego że czegoś się nie zrobiło...

  •  

   pokaż komentarz

   @LocaJohny: To co napisałem można zrozumieć na dwa sposoby (udowodnić swoją niewinność, lub udowodnić, że kobieta fałszywie oskarżyła o gwałt- czyli udowodnić jej wine, ale tak naprawdę w tym przypadku to jedno i to samo), ale nic to nie zmienia. Teraz powinno być już wszystko jasne. Dowody na niezgwałcenie w tym przypadku stanowiłyby o winie kobiety, a nie o niewinności gościa.

 •  

  pokaż komentarz

  Czułam się niemal gwałcona, bo on tak rasitowsko i lubieżnie patrzył na mnie...

 •  

  pokaż komentarz

  Policjant mnie zgwałcił. Nawet jak tego nie zrobił, czułam to. To był jeden z najmniej przyjemnych dni w moim życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

  pokaż spoiler Wobec tak oczywistych dowodów na pomówienie powinna dostać taki wyrok jaki groziłby policjantowi EOT ¯\\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  "Tha shit is so rapist! I mean 'rasist'" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Akcja od 5:00

 •  

  pokaż komentarz

  Podoba mi się to, oskarżają o coś policjanta, pyk filmik na youtube. Wszystkie mordy zamknięte w 10sek.