•  

  pokaż komentarz

  coz, widac na rynku jest miejsce na rozne pozycjonowanie, zarowno gay-friendly jak i gay unfriendly oraz oczywiscie wiekszosc ktora ma temat nomen omen w dupie.
  podobnie jak sa knajpy dla wegan/wegetarian, są burgerowni i wiekszosc knajp z dniami zarowno miesnymi jak i bezmiesnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: no ale to lgbtqwerty zrobiły aferę
   Po prostu im nie wyszło

  •  

   pokaż komentarz

   @kamien23: No i? Czy w ogółe jakaś akcja typu "bojktujemy X " przyniosla kiedyś jakikolwiek rezultat, poza zrobieniem wokół X szumu medialnego i zwiększeniem rozpoznawalności marki?

  •  

   pokaż komentarz

   No i? Czy w ogółe jakaś akcja typu "bojktujemy X " przyniosla kiedyś jakikolwiek rezultat, poza zrobieniem wokół X szumu medialnego i zwiększeniem rozpoznawalności marki?

   @PDCCH: tak, bojkot Starbucks spowodował natychmiastowe przeprosiny (za coś czego nie zawinili) oraz oskarżenie własnych pracowników o rasizm i zamkniecie 8000 placówek na obowiązkową reedukację z "wrażliwości"

  •  

   pokaż komentarz

   @kamien23: Nie znam sprawy, ale chyba się serio jakimś bojktem nie przejeli? Skoro nadal dzialaja to chyba takie bojkoty nie sa zbyt skuteczne ?

  •  

   pokaż komentarz

   bojkoty nie sa zbyt skuteczne ?

   @PDCCH: bojkoty są tym skuteczniejsze im więcej osób w nich uczestniczy. I tak, jeśli ludzie się naprawdę zdenerwują i zbojkotują markę to ta jest w stanie zamknąć biznes, jeśli nie zmieni swojego nastawienia. Jedynym problemem w bojkotach są tacy ludzie jak ty, którzy wolą wygodę ponad własne wartości (jeśli w ogóle je mają) albo nie mają wyobraźni i nie wiedzą jak zarząd korporacji trzęsie tyłkiem jak im zaczyna dochód spadać.

   W dzisiejszych czasach korpo wciska nam własną agendę - poza wciskaniem nam często niepotrzebnych produktów - to ostatnio mówią jak mamy myśleć i co mamy robić. Dlatego trzeba raczej się nastawić na większe bojkoty niektórych korporacji jak microsoft, szajsbuk czy google (wszystkie masowo śledzą użytkowników). No chyba, że ktoś woli zostać krótko strzyżonym baranem to jego wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli ludzie się naprawdę zdenerwują i zbojkotują markę to ta jest w stanie zamknąć biznes,
   @tutkarz: czy cos takiego sie kiedykolwiek w historii zdarzyło?

   Jedynym problemem w bojkotach są tacy ludzie jak ty, którzy wolą wygodę ponad własne wartości (jeśli w ogóle je mają)
   Oczywiście, poza moją wygodą i przyjemnością niewiele mnie obchodzi, masz rację.

   albo nie mają wyobraźni i nie wiedzą jak zarząd korporacji trzęsie tyłkiem jak im zaczyna dochód spadać.
   Mnie zawsze bawią keyboard warriorzy, Don Kichoci cyfrowego świata toczący swoje internetowe boje z wszechwielkimi korporacjami.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie zawsze bawią keyboard warriorzy,

   @PDCCH: to pewnie też bawi cię do rozpuku jak FB, Google czy inni rozdają informacje, zdjęcia i co się tylko da na twój temat każdemu kto o to poprosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: Mam to w dupie. Sam nie mam konta na fb, nie zamieszczam w sieci żadnych swoich zdjęć ani informacji o sobie. Nie podaję prawdziwych danych w internecie. Ale skoro większość ludzi roi inaczej, to tego raczej nie da się naprawić. Wszak sami te informacje tam umieścili i zgodzili się na takie tych informacji używanie.
   "Jeżeli coś jest darmowe, to ty jesteś produktem"

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Oni cię śledzą i tak, zwłaszcza jak masz win 10 to wiedzą o wszystkich twoich plikach. Bez pytania o zgodę. Win 10 może zainstalować ci na kompie co MS chce i kiedy chce i nawet wyłączyć ci kompa jak im coś nie pasuje lub zabronić uruchomienia programu. Do tego cenzurują wypowiedzi i wyniki wyszukiwań. Świadomy użytkownik wybierze inne produkty.
   A bojkoty są skuteczne co widać na zachodzie, jak firmy uginają się pod lewacką presją bo boja się oskarżeń o antyfeminizm albo rasizm. Tylko, że my musimy zrobić odwrotnie. Bojkotować te, i wyrażać swój sprzeciw przeciwko tym, które promują lewactwo, żeby chociaż nasz kraj był w miarę normalny.

   Zresztą, masz nawet przykład CDProjekt jak jest atakowany przez zgraję oszołomów co są wszystkim obrażani. I nawet CDR próbuje (nie wiem po co) przepraszać za swoje istnienie bo boją się utraty zysków.

  •  

   pokaż komentarz

   Oni cię śledzą i tak, zwłaszcza jak masz win 10 to wiedzą

   @tutkarz: No coty, prawdziwy keyboard warrior uzywa tylko samodzielnie skompilowanego linuksa, z podpisanyh źródeł.
   Tylko cholera skąd wziąć zaufany kompiltor ;)
   Aha, no i nie wolno łączyć się bez VPN, bo operator paczy. Chociaż operator VPN też pewnie paczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Nie mam ochoty na tą jałową dyskusję ale na odchodne, żeby pokazać ci, że nie masz racji zacytuje tylko Edmunda Burke, który więcej osiągnął niż ty kiedykolwiek zdołasz.
   "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił."

  •  

   pokaż komentarz

   Nie znam sprawy, ale chyba się serio jakimś bojktem nie przejeli? Skoro nadal dzialaja to chyba takie bojkoty nie sa zbyt skuteczne ?

   @PDCCH: Ja sie nie kłócę o skutecznośc bojkotów, bo te rzadko działają. Mi chodzi o niepotrzebne uginanie się pod takimi protestami. Publiczne przeprosiny, kajanie się, szczególnie kiedy nic się nie zrobiło. W przypadku starbucks, gość siedział i nic nie zamawiał przez długi czas więc go poprosili o zamówienie czegoś, lub wyjście. Ten powiedział, że nigdzie nie idzie, więc obsługa zgodnie z procedurą, zadzwoniła po policję. Policja gościa aresztwała bo się stawiał. Gość był czarny. Wniosek? HUR HUR RASIZM!!! Bojkot!!
   Publiczne przeprosiny, krokodyle łzy, oskarżenie włąsnych pracowników o rasizm, zamknięcie 8000 placówek na cały dzień, aby pracownicy przeszli kurs wrażliwości. Jakby tego było mało obiecali, że nie wyproszą nikogo nawet jak cały dzień będzie siedział i nic nie zamawiał. To im więcej kilientów odstraszyło niż bojkot bo teraz bezdomniaczki używają SB do załatwiania potrzeb a ćpuny kibla do dawania w żyłę.
   https://www.bbc.co.uk/news/business-43803756

  •  

   pokaż komentarz

   Publiczne przeprosiny, krokodyle łzy, oskarżenie włąsnych pracowników o rasizm, zamknięcie 8000 placówek na cały dzień, aby pracownicy przeszli kurs wrażliwośc

   @kamien23: No ale to prywatna firma i może sobie roić i 10 dni sszkolnia z wrązliwości. Skoro nadal działa i prawdopodobnie przynosi zyski, to prawdopodobnie to było korzystne lub nieszkodliwe posunięcie. Tobie się nie podoba, ale być może nie jesteś targetem tej firmy? Może "targetowi" to działanie pasowało?

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz byl jakikolwiek przypadek zamkniecia duzej marki po bojkocie?

  •  
   S...........o

   +4

   pokaż komentarz

   własne wartości

   @tutkarz: tylko że ta restuaracja prezentuje wartości większości klientów

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasaki_Kojiro: no i możliwe że większość klientów jest przeciwko tym małżeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Sanremu
   Ja próbuję Tigera zamknąć. Już ze dwa lata ich bojkotuję a oni udają że nie dostrzegają mojego stanowczego bojkotu :)

  •  
   eisn05

   +2

   pokaż komentarz

   @kamien23: to nie był bojkot a burza w szklance wody ale ponieważ szefem Starbucksa był skończony lewak więc działania jak w komunie chińskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @kamien23
   Tylko wiadomo jaka klientele ma starbucks, dlatego sie przejeli.

  •  

   pokaż komentarz

   byl jakikolwiek przypadek zamkniecia duzej marki po bojkocie?

   @Sanremu: nie było a wiesz dlaczego? Bo po pierwsze nie o to chodzi, żeby kogoś gnoić i mu psuć życie bez powodu czy nawet zemsty. A po drugie dlatego, że żaden manager spółki nie jest samobójcą i chce mieć dalej swoją pracę, więc jeśli jest dobrze zorganizowany bojkot w słusznej sprawie to taka spółka ulega bo najważniejsze dla niej będą zawsze zyski. I jak im się te zyski ukróca to otwierają oczy i wracają do tego co mieli robić, czyli np. do produkcji a nie wpieprzania się w politykę czy nasze życie.

   Jak potrzebujecie przykładów to na zachodzie macie ich mnóstwo. Firmy masowo ulegają lewackiej modzie tylko dlatego, żeby nie zostać posądzonym o rasizm. I o ile lewactwo to choroba psychiczna o tyle jedno trzeba im przyznać, że robią dobrze: potrafią się zorganizować w jednej sprawie i mimo nielogicznych i sprzecznych postulatów jednak są wysłuchiwani i (jeszcze) tolerowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: Ale założyłeś już oczywiście czapkę z aluminium?

  •  

   pokaż komentarz

   @sebek1987: Ty się śmiejesz, a ja się zastanawiałem jak ludzie mogą nie doceniać siły i prostoty bojkotu jako narzędzia do pokazania korporacjom, że nie jesteśmy baranami z którymi mogą sobie robić co chcą, skoro większość ludzi nie potrafi nawet w głosowaniu wybrać partii politycznej. I ciągle wybiera na zmianę albo dżumę albo cholerę. To co dopiero oczekiwać, że się zorganizują w jakiejś słusznej sprawie. Przykre. Ale z drugiej strony, gdyby potrafili się zorganizować to pewnie i rządy nie były by w ogóle potrzebne. Więc nie wiem czego oczekiwałem po takim społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   jak ludzie mogą nie doceniać siły i prostoty bojkotu jako narzędzia do pokazania korporacjom, że nie jesteśmy baranami

   @tutkarz: siła bojkotu to siła pieniądza, korporacje nie boją się dlatego że im smutno tylko dlatego że może być niższy przychód w kolejnym okresie rozliczeniowym - dlatego kolorowi mają taką siłę rażenia że w każdym filmie musi być murzyn, dlatego LGBT mają siłę rażenia bo mają dużo kasy i dlatego bojkoty skrajnej prawicy wszyscy mają w p?@#$ie - po szczegóły odsyłam do proroka Stonogi

  •  

   pokaż komentarz

   @Luki_78: pozwolę się nie zgodzić. Tu nawet nie o prawicę chodzi tylko o zwykłych ludzi, którzy mają - co widać w komentarzach także tutaj - wszystko gdzieś. A potem dziwne, że skrajności tylko słychać i normalny człowiek ma wrażenie, że jest nienormalny mimo, że jest większością.
   Ci co promują za kasę lewicowe skrajności, po to, żeby skłócać społeczeństwo (a pożyteczni idioci myślą, że to dla ich dobra i wcale nie są wykorzystywani jako narzędzie) też muszą dbać o finanse i jeśli normalni ludzie by się zjednoczyli przeciwko ich manipulacjom, to by znacznie się to ograniczyło. No ale jak pokazuje zachód oni potrafią tylko ogon podkulić i grzecznie robić co im się każe.
   Tylko jaki to ma wtedy związek z demokracją? Moim zdaniem żaden. I może pora sobie to uświadomić jaka jest stawka.

 •  

  pokaż komentarz

  Wielka strata, paru pedałów nie przyjdzie kupic nugettsow xD

 •  

  pokaż komentarz

  Warto dodać, że bojówka zniszczyła wtedy elewację lokalu - to jeden z przykładów jak działa terror politycznej poprawności: krytyka "pewnych" środowisk z definicji jest "nienawiścią" - lepiej trzymaj język za zębami albo dostaniesz po kieszeni.
  https://www.laweekly.com/news/chick-fil-a-tastes-like-hate-apparently-photos-2388215

 •  

  pokaż komentarz

  bojkot ze strony środowisk LGBT

  Pfff... Gej nie przyszedł? Ile tego jest w normalnym społeczeństwie?

 •  

  pokaż komentarz

  To całe towarzystwo LGBT to ułamek procenta od promila populacji... wiec jak miał ten "bojkot" zaszkodzić? Oni tylko głośno drą mordy a jak wiadomo media uwielbiają oszołomów, dlatego wydaje nam się że jest ich dużo...