•  

  pokaż komentarz

  Zakaz handlu jest pomysłem idiotycznym. Dziękuję, wyczerpałem temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: Dziękuję za tę wypowiedz całe te

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: Może tylko dodam, że ziarnko do ziarnka i PiS-owi wkrótce przebierze się miarka...

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: Tu w Bawari w niedoscignionym ideale tak jest od dawna. Nie pluje sie nikt o swobody obywatelskie, a migrantow przyjeli pod 300k. Muzulmanow. No i jaki wniosek chamy? ^^ Warcholcie sie dalej, srajcie se w barlog i dajcie soba manipulowac bawarczykom miedzy innymi. Juz moja babcia twierdzila ze cham zostanie chamem na wieki wiekow amen. Emigrant wstydliwy pozdrawia wycham.

  •  

   pokaż komentarz

   Tu w Bawari w niedoscignionym ideale tak jest od dawna.

   @Rosolis: bawaria ma być moim niedoścignionym ideałem? gdyby Polacy chcieli, żeby w Polsce było jak w Bawarii, to głosowaliby na PO.

  •  

   pokaż komentarz

   Tu w Bawari w niedoscignionym ideale

   @Rosolis: splonelo najwiecej osrodkow dla uchodzcow w calych biemczech.
   Zaczela swoja dzialalnosc NSDAP i ciagle maja regularne zloty neonazistowskie.
   Tam tez zwyczajowo wygrywaja partie jak AfD.

   Jesli twoim idealem jest kolebka nazizmu i hitleryzmu to sam siebie podsumowales.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Tylko ze zakaz handlu w niedziele i swieta wprowadzilo csu, koalicjant cdu. Dawno to bylo temu. Srednia zarobkow 1,7k €, swobody obywatelskie jak picie alko na ulicy, no i te modne multi kulti wszech obecne. Staniesz na zakazie i funkcjonariusz ordnugsamtu ( odpowiednik strazy miejskiej) po krotkiej gadce pozwoli zlamac przepis na chwile. Po prostu bez opresji. Zahajluj to cie zjedza. Indoktrynacja poziom wyzej jak w kraju, ale ludzie swoje wiedza. Podyskutujesz o wszystkim i nikt cie nie zbluzga jak argumentow nie ma. Znaczy przy swiadkach, bo sie osmieszy. Nie istnieje wykop, bo niby po co? Zeby dawny bez wiedzy i pomyslunku kreowaly nowy swiat?

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72 twoja opinia jest subiektywną. Też tak uważam, moja opinia też jest subiektywna. Nie jesteśmy ogółem konsumentów, ani ogółem pracowników sklepów.
   Pieniądze które mają zostać wydane, prawdopodobnie, w większości i tak będą wydane.
   Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @neizd: Pie.....sz od rzeczy tumanie. Podaj fakty i zrodla.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis

   Tylko ze zakaz handlu w niedziele i swieta wprowadzilo csu, koalicjant cdu.
   Po pierwsze w Niemczech nie ma zakazu, tylko ograniczenie do kilku niedziel w roku.
   Po drugie o ograniczeniu handlu w niedzielę decydują Kraje Związkowe, więc np. w Baden-Württemberg o ilości dni zdecydowała koalicja FDP i CDU.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Po pierwsze nie sciemniaj. Po drugie pisze o bawarii. Teraz zrodlo i pewnie nie odpowiesz. http://www.verkaufsoffene-sonntage.com/bundesland/bayern/

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis Napisz konkretnie o czym skłamałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Tlumacz google sie klania. Po raz kolejny pisze ze o Bawarii bylo, a ty po raz kolejny glupa palisz wstawiajac bundes przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: co robisz na polskim portalu ze śmiesznymi obrazkami? Jedyne co można wywnioskować z twoich wypocin to to, że jesteś człowiekiem z ogromnymi kompleksami, który trzymając z silniejszymi próbuje się dowartościować. Ale godności i szacunku do siebie to ci ewidentnie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis Po co miałby Bayern duplikować przepisy prawne, jeśli nie zmienia postanowień. Ograniczenie handlu w niedzielę leży w gestii Landu, czyli oni decydują jakie obowiązują przepisy. Po prostu przyjęli regulację przepisów federalnych, bo nie doszli do porozumienia na poziomie lokalnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Poczytaj synek co napisze. Wrocilem do Polski na poczatku lat 90tych i oddalem jej ponad 20 lat doroslego zycia. Zawiodlem sie i pojechalem po emeryture, ktora wiekszosc mojego pokolenia tylko powacha w Polsce. Protestowalem jako gowniarz w latach osiemdziesiatych bo mialem marzenia. Teraz jako piecdziesieciolatek widze jak mnie i moj rocznik wyruchano. Tys cycku wisial na takich rodzicach i w zadzie mam twoje zdanie. Jednakze to twoje i nastepne roczniki zaplaca za glupote.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Nie sraj tylko sie do linku odnies. Mam ci go przetlumaczyc?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis Po pierwsze grzeczniej, bo Wykop to nie twój dom.

   Po drugie możesz przetłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: ulatwie. Tlumacz google, bo na moje tlumaczenie cie nie stac. Myslisz ze mnie na smierc zamamlasz jak bezzebny pies? Po drugie nie upominaj, bo to tylko net i nie tylko twoja domena.

   Dni otwartych niedziel w Bawarii są często powiązane z wydarzeniami w kontekście marketingu miejskiego, takimi jak festiwale miast, rynki wiosenne i Wielkanocne, festiwale muzyczne, zorganizowane wycieczki rowerowe, Herbstkirmes czy jarmarki świąteczne w Advent. Bawarskie prawo otwarcia sklepów zezwala na maksymalnie cztery niedziele otwarte na sprzedaż (w Monachium miasto zdecydowało się jednak na niedzielne zakupy). W te niedziele sklepy są zwykle otwarte od 13 do 18 (możliwe odchylenia). Uzgodnione terminy są wcześniej koordynowane między miastem, gminami, handlowcami i stowarzyszeniami dealerów. Jednak nie ma obowiązku otwierania sklepów w niedziele otwarte. Niedozwolone na niedzielne zakupy w Bawarii są 1 stycznia, 1 maja, Wielki Piątek, Niedziela Wielkanocna, Święto Niedziel, Dzień Pamięci, Niedziela Niedziela i święta w grudniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: Podalem fakty, jak ich nie znasz to sam jestes tuman. NSDAP zostalo zalozone w monahium tumanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis Reprezentujesz niski stan wiedzy na temat prawa niemieckiego oraz masz rynsztokowy język.

   Skoro potrafisz posługiwać się językiem niemieckim bardzo dobrze, to wklejam fragment z postanowienia BGH na potwierdzenie moich słów, że (po reformie federalizmu) sprawy dot. otwarcia sklepów leżą w gestii Związków Krajowych, tak że z łaski swojej podkul ogon i zamilcz.

   2. Im Zuge der Föderalismusreform wurden die Gesetzgebungskompetenzen für den Ladenschluss geändert. Die Kompetenz für das „Recht des Ladenschlusses“ wurde aus Art. 74 Abs. 1 Nr. 11 GG a.F. herausgenommen und damit in die Gesetzgebungskompetenz der Länder übertragen (vgl. Gesetz zur Änderung des Grundgesetzes vom 28. August 2006, BGBl I S. 2034). Die Reform ging insgesamt auf die Initiative der Länder zurück, wonach die bundesstaatliche Ordnung einer kritischen Prüfung unterzogen werden sollte, um den Ländern wieder mehr Kompetenzen zu verschaffen. Im Oktober 2003 wurde die „Kommission zur Modernisierung der bundesstaatlichen Ordnung“ eingesetzt. Dort schlugen die Länder Berlin und Baden-Württemberg im Januar 2004 vor, die Kompetenz für den Ladenschluss auf die Länder zu übertragen (vgl. Deutscher Bundestag/Bundesrat, Dokumentation der Kommission von Bundestag und Bundesrat zur Modernisierung der bundesstaatlichen Ordnung, 2005, Anlage CD-Rom Zusatzmaterial/Arbeitsunterlagen/AU 15); die für das Recht des Ladenschlusses zuständige Arbeitsgruppe behandelte das Thema erstmals im April 2004. Im Ergebnis sahen die Länder und einige Sachverständige das Ladenschlussrecht als Materie an, die auf die Länder übertragen werden könne (a.a.O., S. 444 ff.); dem schloss sich die Bundesregierung später an (a.a.O., Anlage CD-Rom Dokumentation/Zusatzmaterial/Ergebnisvermerk der Projektgruppen/PG 5/5. Sitzung, S. 4). Da insgesamt keine Einigung erreicht werden konnte, erklärte die Kommission ihre Arbeit zwar im November 2005 ohne konkretes Ergebnis für beendet. Der von den Vorsitzenden der Kommission erarbeitete Kompromissvorschlag enthielt aber bereits den Wortlaut des späteren Art. 74 Abs. 1 Nr. 11 GG (a.a.O., Anlage CD-Rom Dokumentation/Zusatzmaterial/Sprechzettel der Vorsitzenden/Sprechzettel vom 3.12.2004). Später wurde dies aufgegriffen und Art. 74 Abs. 1 Nr. 11 GG a.F. dementsprechend durch das Gesetz zur Änderung des Grundgesetzes vom 28. August 2006 (BGBl I S. 2034) geändert, das am 1. September 2006 in Kraft trat.

   3. Nachfolgend erließen 15 Länder Ladenschluss- oder Ladenöffnungsgesetze. Derzeit hat einzig Bayern keine eigenen Regelungen erlassen; dort gilt weiterhin das Ladenschlussgesetz des Bundes.

   https://www.bundesverfassungsgericht.de/SharedDocs/Entscheidungen/DE/2015/01/rs20150114_1bvr093112.html

   PS Wklejam jeszcze streszczenie, gdybyś nie ogarniał trudnych słówek.

   Durch die Föderalismusreform I wurde der Ladenschluss aus dem Katalog der konkurrierenden Gesetzgebungsbefugnis des Bundes herausgenommen (Art. 74 I Nr. 11 GG). Damit liegt die Gesetzgebungskompetenz für eine Neukonzeption der Ladenschluss- bzw. Ladenöffnungszeiten ausschließlich bei den Ländern. Mit dieser Änderung wurde auch die sog. Ladenschlussentscheidung des Bundesverfassungsgerichts vom 9.6.2004 (BVerfGE 111, S. 10ff.) umgesetzt. Das Ladenschlussgesetz des Bundes gilt als partielles Bundesrecht in den Ländern fort, in denen es noch kein eigenes Landesgesetz gibt (Art. 125a GG)

   https://wirtschaftslexikon.gabler.de/definition/ladenschlussgesetz-ladschlg-40482

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: tia, ale na tej Bawarii sa miasta, gdzie w okresie turystycznym zakaz nie dziala, coz przypadkiem bylem i sam sie zdziwilem, towiedzialem sie, ze to troche bardziej lokalnie jest - bo sa rozne wyjatki...

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosolis: Seba daję ci 2/10 za ten nędzny trolling i to tylko za warcholenie bo dawno nie widziałem tego słowa. Pozdrów mamę.

   pokaż spoiler No i jeszcze usuń konto zanim zrobi to moderacja.

  •  

   pokaż komentarz

   Zakaz handlu jest pomysłem idiotycznym.

   @zakowskijan72: Niemcy mają zakaz handlu w niedziele? Mają.Niemcy idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: Ha aleś dopisał.Teraz piszesz że idioci a pewnie jak widzisz ich PKB to ślinisz się myśląc o Niemcy taki mądry naród.

  •  

   pokaż komentarz

   jak widzisz ich PKB
   @lifeisbattlefield: Niemcy nie wypracowali takiego PKB zakazując handlu w niedzielę. To, że akurat na odwiecznej sinusoidzie strong men->good times->weak men->hard times znajdują się w punkcie 'weak men' to już nie moja wina.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem powinno się w niedzielę wyłączać prąd. Bo to, że elektrownie muszą działać to naruszenie praw elektryków do odpoczynku. Co prawda na początku może to nieść pewne problemy... ale dzwony i systemy nagłośnienia w kościołach można przecież zasilać z akumulatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Bardzo głupi pomysł. Dzwony mogą być zasilane siłą ludzkich ramion, a co z lodówkami w sklepach i mieszkaniach, co z wentylacją i klimatyzacją, z systemami alarmowymi albo szpitalami?

  •  

   pokaż komentarz

   a co z lodówkami w sklepach i mieszkaniach, co z wentylacją i klimatyzacją, z systemami alarmowymi albo szpitalami?

   @moooka: w domu klimatyzacja niepotrzebna, zwłaszcza w zimie. a co do jedzenia: inteligentny człowiek może sobie tak zorganizować życie, żeby nie trzymać jedzenia w lodówce w weekend. wystarczy kupować na bieżąco i nie robić nadmiernych zapasów.

   pokaż spoiler to oczywiście parodia wypowiedzi tego debila z solidarności, specjalisty od zamykania sklepów. mówił, że inteligentny człowiek może sobie tak zorganizować życie, żeby nie musieć kupować jedzenia w niedziele.

  •  

   pokaż komentarz

   O klimatyzacji napisałem z myślą o lecie. Zimą za to metodą surwiwalową można trzymać jedzenie na balkonie zamiast w lodówce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   że inteligentny człowiek może sobie tak zorganizować życie, żeby nie musieć kupować jedzenia w niedziele.
   @frytex2: Odebrałeś te słowa jak komplement? Bo przecież w co drugą niedzielę sklepy są pozamykane a Ty chyba sobie radzisz, masz co jeść.

   Oczywiście tak trochę żartuję, ale jednak nieczynna elektrownia jest bez porównania większym problemem, bo brak prądu jest w zasadzie niemożliwy do rozwiązania we własnym zakresie. Gdyby jeszcze polskie prawo nie uniemożliwiało ludziom swobodnej produkcji prądu to chociaż na wsiach ludzie mieliby szansę być samowystarczalni energetycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej "Moim zdaniem powinno się w niedzielę wyłączać prąd"
   To jest świetne! Wtedy pracownicy handlu przychodzili by do pracy w niedziele i kręcili prądnicami zasilającymi lodówki!
   Ale by nie handlowali i byliby szczęśliwi!

  •  

   pokaż komentarz

   w domu klimatyzacja niepotrzebna, zwłaszcza w zimie. a co do jedzenia: inteligentny człowiek może sobie tak zorganizować życie, żeby nie trzymać jedzenia w lodówce w weekend

   @frytex2: Dokładnie. To kwik kapitalistów, prywaciarzy i wyzyskiwaczy. W Korei Ludowej albo na Kubie prąd jest tylko od święta, a ludzie jacy zadowoleni! A co do szpitali to jeśli człowiek podniesie rękę przeciwko władzy i sobie ubzdura że będzie w niedzielę umierał... no to sorry to już jego decyzja i nikt przecież mu nie kazał iść do szpitala kiedy akurat nieczynne.

   Odebrałeś te słowa jak komplement? [..] Oczywiście tak trochę żartuję, ale jednak nieczynna elektrownia jest bez porównania większym problemem, bo brak prądu jest w zasadzie niemożliwy do rozwiązania we własnym zakresie.
   @moooka: Odbierz to jako komplement, na pewno każdy by sobie poradził.

   To jest świetne! Wtedy pracownicy handlu przychodzili by do pracy w niedziele i kręcili prądnicami zasilającymi lodówki
   @paq-stone: No dokładnie, wincyj pracy by było, rodzime zakłady pracy mogyby się też zająć produkcją prądnic na korbkę... same plusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: systemy alarmowe i szpitale tez powinny byc zamkniete w niedziele, sluzba medyczna oraz alarmowa tez ma rodzine

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że zakaz handlu w niedzielę jest ze wszech miar słuszny.
  Do tego dodałbym od siebie zakaz używania w niedzielę elektryczności, telewizorów, telefonów oraz samochodów. Oczywiście i to generowałoby pewne niedogodności, ale tylko na początku. Człowiek nie świnia - do wszystkiego się przyzwyczai.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Opozycja jakby miała jaja to powinna temat zakazu handlu wykorzystywać do znudzenia i jako jeden z czołowych postulatów miec zniesienie tego debilizmu. Oczywiście w zamian należy wprowadzić jakąś formę ochrony pracowników przed wyzyskiem, np pierwsza niedziela w miesiącu płana 200%, kolejna 300% itd, tak, aby po pierwsze w niedzielę opłacało się zatrudniać tylko niezbędnych pracowników a po drugie aby pracodawcy nie opłacało się męczyć tego samego pracownika przez wszystkie niedziele miesiacu.

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt kto ma jakikolwiek rozum i godność człowieka nie popiera zakazu handlu w niedziele.