•  

  pokaż komentarz

  Żałoba narodowa? Czy Adamowicz był jakimś bohaterem, zasłużył się czymś wyjątkowym? Bez przesady -.-

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare: odbudował Gdańsk - i to piszę całkiem serio. Gdańsk po objęciu przez Niego rządów naprawdę odżył. Wcześniej to była sypialnia Sopotu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamillus: to niech bedzie zaloba w Gdansku

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare:
   A ludzie co się utopili w powodzi w '97?
   A górnicy co pojechali do Czech pracować?
   A goście co sobie sprzedawali gołębie i im sufit na głowę spadł?
   I cała masa innych?

  •  

   pokaż komentarz

   @wbielak: Porównaj go np do Marka Kotańskiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie ta liga i tyle.. Poza tym co innego gdy ginie kilkanaście osób a co innego 1 osoba, szkoda życia ale punkt odniesienia całkiem inny

  •  

   pokaż komentarz

   Czy Adamowicz był jakimś bohaterem, zasłużył się czymś wyjątkowym?

   @navaare: bohaterem nie, ale urzędującym prezydentem zamordowanym z powodów politycznych

  •  

   pokaż komentarz

   bohaterem nie, ale urzędującym prezydentem zamordowanym z powodów politycznych

   @megawatt: Rozwiniesz swoja tezę?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: No tak, już jednego takiego dali na Wawel to może tego też? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Rozwiniesz swoja tezę?

   @4x80: rozwinął to zamachowiec, zaatakował prezydenta za to co zrobiła mu Platforma Obywatelska - gdyby nie należał kiedyś do PO to nie zginąłby

   No tak, już jednego takiego dali na Wawel to może tego też? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @Akaano: kto mówił o Wawelu?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Ja, bo już byli tacy którzy uważali/dalej uważają że jeden urzędujący prezydent już zginął z powodów politycznych. No i że w ich oczach to bohater. To skoro za tym obwołujemy (kompletnie niesłusznie) żałobę narodową to co nam przeszkadza i jego na Wawel wysłać? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   I mam na myśli 3RP a nie 2.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   ...oo fajnie. Komentarz trafił pod jakiś wątek, a Wykop nie pozwala już go zedytować ani usunąć. Eh.

  •  

   pokaż komentarz

   zamordowanym z powodów politycznych

   @megawatt:
   "W młodości był leczony w Poradni Zdrowia Psychicznego. – Jednak z biegiem czasu przestał chodzić na terapię, nie chciał uczestniczyć w spotkaniach – opowiada nam śledczy.

   W 2014 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał go na karę 5 lat 6 miesięcy pozbawienia wolności. Odbył ją w całości. Na poczet kary zaliczono mu pobyt w areszcie od połowy 2013 roku.

   - Został skazany za to, że w dniu 8 maja 2013 roku w Gdańsku zaatakował oddział SKOK Piast i ukradł 2580 zł; w dniu 15 maja 2013 r. w Gdańsku posługując się bronią palną w postaci rewolweru alarmowego zaatakował SKOK Stefczyka i ukradł 6000 zł; w dniu 31 maja w Gdańsku zaatakował ponownie SKOK Stefczyka i ukradł 4000 zł; w dniu 12 czerwca 2013 roku w Gdańsku zaatakował oddział Credit Agricole i ukradł ponad 2500 zł. Ataki te doprowadziły pracowników oddziałów banków do rozstroju zdrowia typu depresyjno – lękowego – mówi nam jeden ze śledczych znających kulisy sprawy.

   Początkowo Stefan W. przebywał w Areszcie Śledczym w Gdańsku, gdzie otrzymał status niebezpiecznego więźnia. Pobyt w więzieniu przebiegał bez większych problemów. Niedługo później trafił do Zakładu Karnego w Malborku. I tam zaczęły się jego problemy z psychiką. Był leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. Przebywał na obserwacji sądowo – psychiatrycznej.

   – Po tym, jak jego stan psychiczny uległ pogorszeniu skierowano go do Oddziału Psychiatrii Sądowej w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Przebywał tam w okresie luty – kwiecień 2016 r. – mówi nam nasze źródło. W trakcie pobytu w Ośrodku w Szczecinie rozpoznano schizofrenię paranoidalną, zastosowano leczenie farmakologiczne oraz terapię. – Po uzyskaniu poprawy Stefan W. został skierowany do leczenia ambulatoryjnego. Po kilku miesiącach odmówił przyjmowania leków, ale według lekarzy, był w dobrym stanie psychicznym – mówi nam jeden ze śledczych."

   https://wiadomosci.wp.pl/zabojca-pawla-adamowicza-mial-schizofrenie-paranoidalna-niedawno-odstawil-leki-6338467136469121a

   Szukanie winnych tam gdzie ich nie ma nikomu nie pomoże.
   Wszystko wskazuje, że nie nienawiść, nie polityka, nie ochrona, nie organizatorzy a fatalny stan systemu polskiej opieki psychiatrycznej i resocjalizacji doprowadziły do tej tragedii. Nasza psychiatria lezy i musimy to naprawić bo do tragedii dochodzi codziennie, alkoholizm i inne nałogi nie leczone, depresja nie leczona-absurdalnie wysoki wskaźnik samobójstw, schizofrenia-jak widać a my zamiast podjąć jakieś konstruktywne działania licytujemy się kto winny.

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare: Oni wszyscy siedzą na tym samym wózku. Zaczęła się hipnoza owiec, żeby już nigdy więcej...

  •  

   pokaż komentarz

   Szukanie winnych tam gdzie ich nie ma nikomu nie pomoże.
   Wszystko wskazuje, że nie nienawiść, nie polityka


   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: mógłbyś przypomnieć co mówił będąc na scenie? bo mi chyba umknęło

  •  

   pokaż komentarz

   Ja, bo już byli tacy którzy uważali/dalej uważają że jeden urzędujący prezydent już zginął z powodów politycznych

   @Akaano: faktycznie wg kryteriów zamach/nie zamach to na Wawelu powinien spocząć Adamowicz - bo mimo 8 lat śledztwa nie udało się wykazać choćby cienia podejrzenia zamachu, natomiast zamach na Adamowicza widzieli chyba wszyscy w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   A goście co sobie sprzedawali gołębie i im sufit na głowę spadł?

   @wbielak: Prezydent Lech Kaczyński ogłosił ponad trzydniową żałobę narodową, która trwała na terenie całego kraju do 1 lutego oraz przeznaczył milion złotych z budżetu kancelarii prezydenta na pomoc rodzinom ofiar i ofiarom tragedii.

  •  

   pokaż komentarz

   A ludzie co się utopili w powodzi w '97?

   Zły powód do żałoby.

   A górnicy co pojechali do Czech pracować?

   Też

   A goście co sobie sprzedawali gołębie i im sufit na głowę spadł?

   Też

   I cała masa innych?

   Oprócz Smoleńska... też?

   @wbielak:

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: Podałem kilka przykładów żeby pokazać że żałoba narodowa to nie jest coś zarezerwowanego na super ważne okazje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy Adamowicz był jakimś bohaterem, zasłużył się czymś wyjątkowym? Bez przesady -.-

   @navaare: Należał do środowiska władzy. Władza troszczy się o swoich - wystarczy popatrzeć jak były traktowane rodziny "celebrytów" którzy zginęli w Smoleńsku, a jak rodziny zwykłych członków załogi.

   To generalnie straszne dla tych ludzi. Dzisiaj pijesz z kimś wódkę, a jutro go nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   mógłbyś przypomnieć co mówił będąc na scenie?

   @megawatt: Co mówił? Że PO go torturowało? Że był niewinny mimo, że się przyznał do winy, widać go było na nagraniu, opowiedział nawet na co wydał kasę z napadów?
   Równie dobrze mógł powiedzieć, że mordu mu kazał dokonać duch Lecha Kaczyńskiego, sam Bóg czy głos Adama Michnika.
   Chory psychicznie człowiek, który po spotkaniu z naszym systemem więziennictwa wyszedł w gorszym stanie niż był przed odbyciem kary, człowiek, którego nie potrafiliśmy leczyć i uchronić jego i społeczeństwa i samego Pawła Adamowicza przed chorobą Stefana W.
   System po raz kolejny zawiódł. Najczęściej zawodzi po cichu jak ma to miejsce przy tysiącach samobójstw, czy powrotów do przestępstw. Tym razem porażka systemu opieki psychiatrycznej eksplodowała nam w twarz a my tego dostrzec nie potrafimy bo wolimy sie obwiniać na wzajem. To błędne koło.

   Serio chcesz mi powiedzieć, że ten człowiek został zindoktrynowany politycznie do tego stopnia, że poszedł mordować w imię ideologii? Że poszedł dokonać "zamachu na demokrację"? Ze "ugodził demokrację" w samo serce? Jak to można już przeczytać i usłyszeć gdzieniegdzie? Czy może zwyczajniej człowiek ten nie dostał opieki psychiatrycznej na odpowiednim poziomie i brak tej opieki nie wyeliminował tykającej bomby. Jak myślisz ilu jeszcze takich chorych ludzi tam gdzieś w Polsce bez leków i opieki śmiga i czyje życie jest zagrożone? Jakiegoś polityka czy może twoje w tramwaju w drodze do pracy? Stan polskiej psychiatrii i leczenia psychiatrycznego powinien teraz stać się tematem numer jeden debaty publicznej a nie polityczne miernoty bez mózgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: rzadko spotykany głos rozsądku na wykopie jestem w szoku że jeszcze ktoś tu potrafi logicznie myśleć i nie idzie jak baran za narracją która przedstawia assasyna pisu polującego na męża stanu albo człowieka zaszczutego i pełnego nienawiści przez owsiaka

  •  

   pokaż komentarz

   odbudował Gdańsk - i to piszę całkiem serio. Gdańsk po objęciu przez Niego rządów naprawdę odżył. Wcześniej to była sypialnia Sopotu.

   @kamillus: nieprawda, poprostu przepałał pieniadze z EU, to nie jego zasługa, a srodkó EU, jakie były do dyspozycji, po przystapieniu do EU. Nik inny nie bedzie miał tak łatwo, bo rządzący 2004-2020 poprostu przepalają kase, enerując spore zadłuzenie. Ich nastepcy beda mieli nieciekawą sytuacje, bo odziedziczą długi i zmniejszone wpływy do kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: tak. W 1998 środkami UE wyp$##$!!ił komunalną patologię i sprawił, że w budżecie miasta pojawiły się pieniądze. Inwestorzy do Gdańska spłynęli przed 2004. Oczywiście dzięki środkom UE :D

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare jedna osoba to żałoba a milion to statystyka? ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   1998

   @kamillus: w 1998 roku, obja urząd, niewiele wtedy robił, zmiany w całym kraju przyniosły, reformy administracyjne buzka, to pozwoliło, że wyp##@%!@ił komunalna patole, a wiesz jak to sie odbywało, urzędnik, lub znajomy królika pózniej dostawał przydział lokalu po wyp##@%!@onej patoli i go za grosze wykupywał. Dlatego urzędnicy, stoją za gronkowcem i za władzami w wielkich miastach bo sami są w to umoczeni, ok nie było to nielegalne, slizgali sie na granicy prawa, ale ludzią sie to by nie spodobało, jak by zacząc w tym grzebać.
   srodki EU, były dostepne przed naszym przystąpieniem do EU, jak obecne dostepne są dla Ukrainy, jest mase programó, dla krajów spoza eu, oczywiscie w mniejszej skali, ale własnie niemieckie regiony mogły je najłatiwj uzyskać.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt

   rozwinął to zamachowiec, zaatakował prezydenta za to co zrobiła mu Platforma Obywatelska - gdyby nie należał kiedyś do PO to nie zginąłby
   Czyli zabicie jakiegoś lekarza, bo rzekomo jakiś inny lekarz kogoś źle potraktował, byłoby z powodów medycznych?

   Czy on sprzeciwiał się ideom politycznym i społecznym obowiązującym w państwie, w którym żyje?

   To była jego osobista zemsta na członku PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @wbielak: ale c$$$?wy przykłady xdd już odpowiadam, bo to były masowe tragedie. A teraz mamy żałobę po jednej osobie. Rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare: jest ofiara ataku terrorystycznego. W takich sytuacjach zwykle sa zaloby narodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystko wskazuje, że nie nienawiść, nie polityka, nie ochrona, nie organizatorzy a fatalny stan systemu polskiej opieki psychiatrycznej i resocjalizacji doprowadziły do tej tragedii.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Niestety jedno nie wyklucza do końca drugiego. Jeżeli miał defekty osobowości to mógł być jeszcze bardziej podatny na ''amunicję'' politycznej wojny polsko-polskiej. Tego się zapewne do końca nigdy nie dowiemy chociaż jak podano podczas przesłuchań poruszył wątek polityczny. Ale czy to zostanie wyjasnione? Sprawę prowadzi gośc, który kazał wycofać zarzuty wobec Miedlara.

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare rozdawał mieszkania rodzinie na szybko w obliczu śledztwa, potrafił zarobić 700k w moment, PO się od niego odcięło.

   Dokonania są. A teraz Donek wielki kumpel.

  •  

   pokaż komentarz

   z powodów politycznych

   @megawatt: Lecz się. Może jeszcze nie jest za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: trochę dziwne że ten kryminalista go zabił bo platforma wygrywa wśród przestępców z ogromną przewagą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamillus: odbudował Gdańsk, tzn sam nosił cegły albo sam swoim hajsem płacił? Odbudowali to m.in deweloperzy, gdzie dostawał Paweł niezłe promocję na mieszkania kiedy tzreba było dopchać więcej PUMu niż wynikało to w pierwotnym planie. Człowiekiem był bardzo konkretny ale niestety w Gdańsku jak w całym 3mieście rządzi mafia zabetonowana od czasów upadku PRL. Tu każdy każdego zna jak to powiedział 'słynny' Markus Olech. Więc nie wierzę że nie wiedział ocb z Amber Gold ani też o grubych numerach(rakotwórcze śmieci z importu) ze spalarnią śmieci Port Service, w której wg moich informacji paru osób z pierwszych stron gazet zainwestowało hajs. Dodatkowo był w radzie nadzorczej m.in Saur Neptuna (wodociągi) co dla mnie było grubym konfliktem interesów. Saur występował o podwyżki, na które musiał albo i nie, zgodzić prezydent miasta. BTW Saur w 50% jest własnością Francuzów. Jest jakiś kraj na Zachodzie który oddał najbardziej chyba pewny interes na świecie jakim są miejskie wodociągi?? Pytam się serio, mogę się mylić. Dodam jeszcze powiązania prezydenta z firmą IT Qmak, która za kolosalne pieniądze wygrywa wszelkie przetargi w mieście + najdroższy sąd w Polsce.
   EDIT: Miasto rosło ponieważ dużo kumatych przedsiębiorczych ludzi tu żyje. To oni generują PKB.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamillus: siedział w mafijnym układzie po uszy - jedna klika, mieszkań miał na pęczki nie mówiąc o innych rzeczach

  •  

   pokaż komentarz

   jest ofiara ataku terrorystycznego. W takich sytuacjach zwykle sa zaloby narodowe.

   @Aster1981: a co i na kim chce wymusić ten "terrorysta"?

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare:

   Żałoba narodowa? Czy Adamowicz był jakimś bohaterem, zasłużył się czymś wyjątkowym? Bez przesady -.-
   Trzeba nabijać punkty przed następnymi wyborami.

  •  

   pokaż komentarz

   odbudował Gdańsk - i to piszę całkiem serio. Gdańsk po objęciu przez Niego rządów naprawdę odżył. Wcześniej to była sypialnia Sopotu.

   @kamillus: zastał polskę drewnianą a zostawił murowaną xDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @kamillus: od tego był tam urzędnikiem. wypełniał swoje obowiązki, tak jak i ja to robię w pracy. ale jak zdechnę, to nikt nie zrobi po mnie żałoby narodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare był wieloletnim prezydentem miasta, który zginął tragiczną śmiercią podczas pełnienia obowiązków. Nie wiem skąd tyle plusów do tego komentarza. Czy go lubiłeś czy nie, powinieneś rozumieć dlaczego jest żałoba narodowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @MackaCthulhu: Ma za małe zasługi a może przede wszystkim zbyt podejrzaną "przeszłość" by podnosić wydarzenie do rangi żałoby narodowej a 3 dni żałoby w Warszawie Trzaskowskiego to już "wizytówka" czego możemy spodziewać się po jego prezydenturze-> jakby nie można było głosować na Antonika albo Jakubiaka którzy mają chociaż doświadczenie w biznesie/zarządzaniu Wstyd jak za Komora i tyle( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja pierdolę...

  Górnicy - żałoba narodowa
  Dziewczynki - brak żałoby narodowej (widocznie za słabe śmierci, jeszcze z dwie i by była)
  Polityk - żałoba narodowa

  Weźcie k?#?a pajace wprowadźcie permanentną żałobę, będzie spokój.

 •  

  pokaż komentarz

  No bez jaj.... Przecież to nie jest jakaś wybitna jednostka.

 •  

  pokaż komentarz

  Szopki z "żałobą narodową" ciąg dalszy.

 •  

  pokaż komentarz

  Było już kilku górników, teraz jeden polityk.....następne będzie zwichnięcie łapy kota ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Moim zdaniem to jest nadużywanie instytucji żałoby narodowej.
  I nie, nie uważam, że nie nalezy uczcić człowieka....ale można było to zrobić na inne sposoby. W takim gdańsku można było odwołać imprezy czy zrobić jakiś koncert pamięci....ale dlaczego w całym kraju ma się stawiać na głowie cały kraj bo jakiś psychiczny recydywista zabił innego człowieka.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna