•  

  pokaż komentarz

  Ojoj, aaaale mi przykro ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Sąd w Poznaniu skazał Justynę Sochę z antyszczepionkowego stowarzyszenia "Stop NOP" za pomówienie o współpracę i zmowę z koncernami farmaceutycznymi znanego epidemiologa dr. Pawła Grzesiowskiego. - Ten wyrok może oznaczać, że stracę pracę - mówi Justyna Socha.

  Justynę Sochę wspierało w sądzie w Poznaniu kilkadziesiąt osób: sprzeciwiający się obowiązkowym szczepieniom rodzice z dziećmi, ale też ludzie starsi. - Hańba! Straszne! Jesteśmy z tobą! - mówili po ogłoszeniu wyroku.
  Mieszkająca w Poznaniu Justyna Socha jest nie tylko liderką ruchu antyszczepionokowego, ale też redaktorką znanej z antysemickich publikacji "Gazety Warszawskiej". W grudniu 2015 r. przygotowała i opublikowała petycję do ówczesnej premier Beaty Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Oskarżyła w niej dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, epidemiologa i eksperta w dziedzinie profilaktyki zakażeń, o współpracę z koncernami farmaceutycznym produkującymi szczepionki.

  Dowodem na to miało być niezłożenie sprawozdania finansowego przez założoną przez Grzesiowskiego fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń. Justyna Socha chciała, by rząd sprawdził źródła jej finansowania. Zarzucała też Grzesiowskiemu walkę z lekarzami, którzy są przeciwnikami obowiązkowych szczepień ("posiada instrumenty do niszczenia ludzi, w tym represjonowania lekarzy dbających o prawa pacjenta). W odpowiedzi epidemiolog skierował do sądu w Poznaniu prywatny akt oskarżenia przeciwko Sosze.
  W czwartek sąd w Poznaniu uznał, że przeciwniczka szczepień pomówiła publicznie epidemiologia o takie zachowanie, które w odbiorze społecznym narażało go na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania zawodu lekarza.

  Sędzia Magdalena Wrotoń w krótkim uzasadnieniu stwierdziła, że Socha nie udowodniła swoich oskarżeń i przekroczyła granice dozwolonej krytyki, a postawione Grzesiowskiemu zarzuty poniżały go przed opinią publiczną. Zdaniem sądu zarzucając Grzesiowskiemu współpracę z koncernami, Socha oparła się jedynie na swoich domniemaniach.
  Justyna Socha po wyroku: W Polsce nie ma wolności słowa

  Justyna Socha ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz wpłacić 10 tys. zł nawiązki na rzecz jednego z warszawskich szpitali. Sędzia wyjaśniła, że Justyna Socha nie była wcześniej karana, a ponadto była przekonana, że działa w interesie społecznym. Sama oskarżona twierdziła przed sądem, że petycję napisała na wyraźną prośbę "tysięcy rodziców". - Dowiedzieliśmy się właśnie, że w Polsce nie ma wolności słowa. Wyrok uważamy za niesprawiedliwy. Ta petycja powstała w obronie lekarzy cenzurowanych w obecnym systemie przez samorząd lekarski. Nie mogą krytykować systemu obowiązkowych szczepień, bo są za to karani - powiedziała Socha.

  Zapowiedziała zaskarżenie wyroku. Dodała też, że jeśli zostanie skazana, to straci pracę (Socha jest agentką ubezpieczeniową).
  Paweł Grzesiowski: Nie mogę być obojętny

  Paweł Grzesiowski nie przyjechał na ogłoszenie wyroku. Wcześniej nie chciał komentować sprawy. W jednym z wywiadów powiedział tylko: "Mój 10-letni syn przypadkiem trafił na tekst tej petycji w internecie. Zapytał, dlaczego ktoś pisze takie rzeczy na mój temat. Nie mogę być obojętny, bo to milczące przyzwolenie na niszczenie mojego dobrego imienia".

  •  

   pokaż komentarz

   Ten wyrok może oznaczać, że stracę pracę - mówi Justyna Socha

   @Shotaro: Kiedy małpy zaczną rozumieć, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa. Nie pomawia się bez dowodów, a jak się ma dowody to się idzie do prokuratury. Takie kłapanie jęzorem musi mieć swoje konsekwencje i na szczęście w tym wypadku miało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shotaro teraz będzie się pewnie obnosiła z tym, że ją system chce zniszczyć. Zobaczycie, że proepidemicy zrobią z niej męczennika.

  •  

   pokaż komentarz

   Justyna Socha po wyroku: W Polsce nie ma wolności słowa

   @Shotaro: kto tak masowo ludzi okłamał jakoby "wolność słowa" znaczyła "mogę nap###@@?ać co mi się podoba, bez konsekwencji" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Justyna Socha po wyroku: W Polsce nie ma wolności słowa

   @Shotaro: standard- jak się grunt pod nogami pali i nie ma jak zripostować, to jedziemy hasłem-dogmatem: ja jestem głosicielem prawdy, ale tenkraj nie jest na to gotowy, a ludzie chcą pozostać ślepi, hurr durr.

   A tacy antyszczepionkowcy to jest idealny przykład jak pod płaszczykiem troski i w ogóle zaangażowania na rzecz lepszego jutra wprowadzać swoje posrane pomysły. "Bo przecież to ma być dowolne", "bo autyzm", "bo rtęć", bo koniunkcja Saturna z Marsem, bo cośtam jeszcze innego. A potem, jak już to się zrobi dobrowolne, to się zacznie taki sam cyrk, jak z klauzulą sumienia (hej- przecież ona też była dobrowolna nie?), nie mówiąc już o tym, że zaczną się prawdziwe epidemie, a nie tam grypa na 100 osób w przychodni i wielki szum. I zacznie się prawdziwy problem, bo ludzie, którzy nie mogą być z różnych względów zaszczepieni teraz bazują na odporności zbiorowej. Potem się to straci. No ale hej- nikt mi nie będzie mówił, że mam kłuć swojego Brajanka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Juzef:

   Bo właśnie na tym polega wolność słowa. Można mówić wszystko i nie ma konsekwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeiimer: tak, idąc tym tropem moja wolnosc osobista to możliwość wchodzenia gdziekolwiek z czymkolwiek i nieponoszenie za to konsekwencji, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeiimer: no to kochasiu wytłumacz jaka jest różnica między mówieniem tego co się chce i o kim chce bez konsekwencji a chodzeniem sobie gdzie się chce bez konsekwencji. No dajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli zarzucasz mi robienie k!%%y z logiki to pokaż że potrafisz się obronić

  •  

   pokaż komentarz

   @HonyszkeKojok:

   Jak nie widzisz różnicy między "pomówieniem" kogoś a wejściem mu na chatę i nasraniem na środku, to ja nie będę ci tłumaczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeiimer: aaaaaaa, już rozumiem. Czyli w Twojej opinii poszkodowany nie został pomowiony stąd ten bunt( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli mogę sobie nie życzyć obcych ludzi na chacie, ale jak mnie się obraża i pomawia to mam sp!!?$!%ac bo tak, bo w twoim mniemaniu to nie pomówienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy jak to w końcu jest? No pokaż mi kochasiu gdzie jest granica skoro byłeś w stanie mi zarzucić robienie k@!?y z logiki, udowodnij że masz jakieś argumenty a nie tylko gadasz byle gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo właśnie na tym polega wolność słowa. Można mówić wszystko i nie ma konsekwencji

   @Zeiimer: ale możesz mówić wszystko, ale licz się z konsekwencjami swoich wypowiedzi. Twoja wolność osobista kończy się tam, gdzie zaczyna moja i na odwrót. Chcą naruszyć taką sferę musisz przedstawić wiarygodne dowody i licz się z tym, że będę odpierał zarzuty. Jeśli udowodnisz swoje stwierdzenia, to ja poniosę konsekwencje w innym wypadku przegrasz proces. Tak działa świat dorosłych. Jak widzisz, nikt ci nie zabrania się wypowiadać.
   Twoja wykładnia wolności słowa byłaby zarzewiem nieustających konfliktów o niewyobrażalnej skali czy następstwach. Stąd taki wymyśliliśmy porządek prawny. "Dziki zachód" zdecydowanie nie służy społecznościom.
   Rozumiem, że ten brak konsekwencji za wypowiedź sprowadza się do każdego aspektu, więc zarówno fizycznego (typu, wpadam do ciebie z siekierą i dochodzę swego) jak i braku możliwości bo ktokolwiek mógł na twoją "wolność słowa" odpowiedzieć na przykład wyzywając cię od różnych, bo przecież to też "konsekwencje"

   Wyobrażasz sobie świat, w którym wolność posiada ten kto pierwszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @HonyszkeKojok:

   W rozmowie z dzbanem nie ma miejsca na argumenty.

   @marek-sisey-tymoszczuk:

   ale możesz mówić wszystko, ale licz się z konsekwencjami swoich wypowiedzi.

   To jest właśnie brak wolności słowa. Mów co chcesz, ale jak powiesz coś, co nam się nie podoba (mowa nienawiści, propagowanie ustroju totalitarnego, obraza uczuć religijnych, pomówienie, kłamstwo oświęcimskie i ch#% wie, co jeszcze) to licz się z konsekwencjami. Poetycko nazywa się to cenzura następcza.

   Twoja wolność osobista kończy się tam, gdzie zaczyna moja i na odwrót. Chcą naruszyć taką sferę musisz przedstawić wiarygodne dowody i licz się z tym, że będę odpierał zarzuty. Jeśli udowodnisz swoje stwierdzenia, to ja poniosę konsekwencje w innym wypadku przegrasz proces.

   Mówienie tego, czego nie chcesz usłyszeć, nie narusza twojej wolności osobistej. Niestety lewactwo nie jest w stanie tego pojąć i dlatego konstruują różne dziwne twory, poczynając od sfery lingwistycznej (nowe zaimki dla transwiewiórek), przez instytucjonalną (safe space'y), a kończąc na prawnej (mowa nienawiści i reszta tworów prawnych). Twoje podejście chyba wpisuje się w ten ostatni punkt - nie możesz mówić tego co mi się nie podoba, bo jak tak, to straszenie sądem.

   Tak działa świat dorosłych.

   Tak działa świat dzieci. Ktoś cię przezywa, więc jest u pani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak widzisz, nikt ci nie zabrania się wypowiadać.

   Nikt nie zabrania, ale jak napiszesz, że dobrze, że Adamowicz zdechł i żeby najlepiej jeszcze zdechła mu rodzina, to przyjdą po ciebie smutni panowie i będą ci truć dupę, stawiać zarzuty i ch#% wie co jeszcze. Nie ma w tym za grosz wolności słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeiimer: XD czego ja oczekiwałem to nie wiem

   Mówienie tego, czego nie chcesz usłyszeć, nie narusza twojej wolności osobistej

   Pojadę swoim przykładem i sparafrazuje: "robienie tego co chce robić i wchodzenie tam gdzie chce nie narusza Twojej wolności osobistej". Pewnie znów dasz super argument typu "dzban" więc nie potrafisz tego odeprzeć kochasiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Niestety lewactwo nie jest w stanie tego pojąć

   CO XD a kto pozywa o obrażę uczuć religijnych, też mityczne lewactwo kochasiu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Cudowna jest ta dyskusja, tylko po to żebyś wysnul więcej argumentów Ad Botakmisiepodobam będę ją ciągnął dopóki mi się nie znudzi

  •  

   pokaż komentarz

   @HonyszkeKojok:

   Pojadę swoim przykładem i sparafrazuje: "robienie tego co chce robić i wchodzenie tam gdzie chce nie narusza Twojej wolności osobistej". Pewnie znów dasz super argument typu "dzban" więc nie potrafisz tego odeprzeć kochasiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale co ja mam odpierać? Może to ty powinieneś uzasadnić, że mówienie jednak narusza twoją wolność, zamiast przerzucać ciężar dowodu?

   A parafrazując twoją genialną parafrazę: zaj!$%nie ci tasakiem w mordę nie narusza twojej wolności osobistej. Parafrazowanie jest takie błyskotliwe, prawda?

   CO XD a kto pozywa o obrażę uczuć religijnych, też mityczne lewactwo kochasiu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   U nas PiS, czyli lewactwo (w wersji pobożnej), a na Zachodzie muzułmanie, którzy są w sojuszu z lewactwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeiimer: czyli krzywda fizyczna jest zła ale krzywda słowna już ok. Narażenie kogoś na utratę zdrowia lub życia jest źle ale narażenie kogoś na utratę reputacji, zaufania a w skrajnych wypadkach pracy czy rodziny jest ok.

   No powiem ci jest w sens i logika XD

   LEWACTWO WSZUNDZIE LEWADZTFOOOOOOOOO

  •  

   pokaż komentarz

   @HonyszkeKojok:

   czyli krzywda fizyczna jest zła ale krzywda słowna już ok

   A co to jest krzywda słowna? I kto o tym decyduje? Jak komuś zajebiesz, to jest to jednak dość oczywiste. Natomiast jak coś do niego powiesz, to cała krzywdowość tego czynu zależy od niego - jak jest normalny to jest ok, jak jest przewrażliwiony (albo jest po prostu oszalałym lewakiem), to może cię posądzić o różne złe rzeczy. Tutaj nieco wyolbrzymiony przykład, chociaż w rzeczywistości funkcjonuje to podobnie:

   https://www.youtube.com/watch?v=s6Km6ZHeZn8

   Przypomnij sobie też sprawę z jakimś pedałem/babochłopem czy ch!@ wie kto to był. Jakaś dziewczynka na niego spojrzała, podobno krzywo, a ten oblał ją napojem, zwyzywał, całość nagrał i wrzucił do Internetu. Dziewczynka dokonała agresji czy jeszcze nie?

   Narażenie kogoś na utratę zdrowia lub życia jest źle

   Nie jest. Zabijanie ludzi jest ok, tylko trzeba mieć do tego dobre powody, np. kara śmierci, samoobrona albo likwidacja zdrajców.

   narażenie kogoś na utratę reputacji, zaufania (...) jest ok

   Czyli jak ktoś napisze w Internecie nieprzychylny komentarz, to mają go dojechać... nie tędy droga. System zarządzania reputacją może być bez problemu wykreowany przez rynek - państwa nie potrzeba.

   a w skrajnych wypadkach pracy

   Jeżeli można kogoś pozbawić pracy za pomocą pomówienia, to jego szef nie jest zbyt mądry, bo można wtedy pomówić wszystkich jego pracowników i będzie on musiał wszystkich zwolnić, co dla firmy nie będzie zbyt korzystne. Ergo, można mu zaorać firmę, bo jest dzbanem. Niezbyt fortunny przykład.

   czy rodziny

   Czyli ktoś coś na ciebie powie i tracisz rodzinę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praktyka pokazuje, że raczej jest na odwrót, czyli rodzina pomaga człowiekowi nawet jak jest winny najgorszych rzeczy. Przykład znów nietrafiony.

   Polecam się ogarnąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: propagandysci proszczepionkowi sa jacys uposledzeni. Wykopki sa uposledzone w tej nienawisci. Socha postuluje za dobrowoloscia szczepien, a nie jest przeciwko nim.
   To jest diametralna roznica.
   Jesli isnieje ruch pro choice w kwestii aborcji to nie znaczy, ze aborcjonisci kaza kobietom usuwac ciaze albo tego zabraniaja. To znaczy ze zostawiaja kobiecie wybor.
   Socha chce zeby rodzice mieli wybor. Rozumiecie to? Jak wam lekarz powie ze macie wybor usunac ciaze to wyzywacie go od mordercow wlasnego dziecka bo smie was przymuszac do... ? Jaki rodzaj paranoi macie w glowach? Elementarny brak logiki i myslenia i rozrozniania terminow.
   Lykacie co wam onety zaserwuja jak pelikany.
   Polska ma jabardziej restrykcyjne prawo szczepionkowe w europie na spolke z Bulgaria. Tylko w Polsce podaje sie 2 szczepionki zaraz po urodzeniu co w krajach rozwinietych zostalo dawno wycofane, bo to procedery nieoplacalne, ryzykowne i potencjalnie szkodliwe.
   Cywilizowane kraje pierwszego swiata pozwalaja rodzicom czesciowo albo calkowicie dokonywac wyboru. W Polsce jak w lesie. Jedna dobra kobieta chce rozjasnic ta ciemnote komunistycznego betonu i widac co ja spotyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: Oprócz tego, że chce wolności wyboru szczepień (wiadomo głupszych ludzi jest więcej i będą walczyć z "systemem") ona dodatkowo pomawiała epidemiologa dr. Pawła Grzesiowskiego o współpracę i zmowę z koncernami farmaceutycznymi!
   To chyba nie jest normalne, przegrała sprawę właśnie o pomawianie.
   Druga sprawa co do

   za dobrowoloscia szczepien, a nie jest przeciwko nim.

   Proszę Cię, gdyby to stanowiło zagrożenie tylko dla niej to byłbym jak najbardziej za! Czym szybciej umrze na jakąś zakaźną chorobę na którą się nie zaszczepiła to tym lepiej dla społeczeństwa ponieważ zostaniu na niej samej udowodniona jej głupota. Ale ona chce w to wszystko wmieszać niewinne dzieci. To tak jakby kaci rodzin i alkoholicy mieli wyłącznie władzę nad swoimi dziećmi i mogli im robić co chcą bo są ich. Druga sprawa to możliwość wybuchu epidemii i zagrożenia dla całej ludzkości poprzez tak tępe pomysły. Dla mnie za takie rzeczy powinno iść się do więzienia, to jak wychwalanie holokaustu, hitlera, stalina...

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: szkoda ze tylko Polska ma problem z dobrowolnoscia szczepien. W cywilizowanym UK gdzie mieszkam jest 2, 3 razy ludzi wiecej, wieksze zageszczenia ludnosci jak Londyn, nikt do szczepienia nie przymusza, wyszczepialnosc jest bardzo wysoka, bo rodzice ufaja sluzbie zdrowia, jest tu tez kilka milionow imigrantow z calego swiata, czesc nie szczepi z przyczyn religijnych i epidemii zadnej z chorob szczepiennych jak nie bylo tak nie ma. Niestety do wykopkow/Polakow to nie dociera bo maja schizy w glowie i Polaka rzad swin i niemiecki kapital musi krotko za gebe trzymac bo Polak w stycznosci z prawem do wolnosci pierwsze co robi to wpada w panike ze wszyscy umrzemy bo Somsiada nikt na smyczy nie trzyma. No ale do post sovieticus nie dotrzesz. Batem na dupe tylko dziala.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: Socha „postuluje wolność wyboru”, ale żeby mieć wolny wybór trzeba mieć prawdziwe informacje. Niestety, środowisko av posługuje się kłamstwem i manipulacją. I właśnie dlatego dyskusji z nimi nie będzie. Będzie narzucony z góry obowiązek, bo z kłamcami i manipulantami się nie dyskutuje. Nie mieszaj tu aborcji, nie skacz z tematu na temat. To taki typowy chwyt erystyczny w takich dyskusjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: Proszę Cię:

   W Wielkiej Brytanii również nie ma szczepień obowiązkowych, choć lekarze aktywnie do nich zachęcają, a rodzice, którzy odmawiają, mogą spotkać się z negatywną, wyrażaną otwarcie, postawą pracowników służby zdrowia wobec takiej decyzji.

   Ponad dwa lata temu brytyjski dziennik The Guardian relacjonował sprawę francuskiej pary, która konsekwentnie odmawiała szczepienia dwójki dzieci, aż ich sprawa trafiła do Sądu Najwyższego i wywołała ogólnokrajową debatę. Rodzicom groziła kara ponad 30 tysięcy euro oraz 2 lata więzienia za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo. W brytyjskim artykule cytowane były słowa ówczesnej minister zdrowia Marisol Touraine, która stwierdziła jednoznacznie, iż "wolność kończy się tam, gdzie zaczyna zdrowie publiczne".

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: zaden chwyt. Powtorze jeszcze raz. W UK, gdzie jest 100plus mlionow ludzi stloczonych rowniez w wiekich miastach i ogromny przemial nieszczepionych turystow z calego swiata, imigrantow, ktorzy sie osiedlaja, nie ma zadnej epidemii pomimo dlugoletniej dobrowolnosci szczepien. Dlaczego wolnosc wyboru, ktora sprawdza sie tutaj w otwartym i zatloczonym kraju nie moze sprawdzac sie w Polsce, ktora jest monoetniczna i mniej otwarta na na przyklad Afrykanow i Azjatow?
   Jeden sensowny powod.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech żre gruz tępy babochłop.

   @EmDeCe: Mowa nienawiści.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: wow, tzn. że możesz bezkarnie pomawiać ludzi bez dowodów? Bo tym się pani socha zajmuje, i to sugeruje w oficjalnych petycjach. Wyobraź sobie pracujesz sobie na eksponowanym stanowisku a tu ktoś cię pomawia publicznie. I co kumasz już czy aluminium blokuje neurony?

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: bzdury i manipulacja. Brytyjski jest tu dziennik ktory cytujesz. Brytyjska minister zdrowia sie wypowiedziala. I co z tego.
   Para rodzicow byla francuzami i grozila im grzywna w euro. To sie nie dzialo w UK.
   W UK nie ma zadnych sankcji za nieszczepienie.
   Nieszczepienie moze byc po cichu potraktowane jako dodatkowe zaniedbanie jesli dzieci sa ogolnie zaniedbane. Wtedy uznaje sie ze rodzice nie szczepili bo sa patologia pija cpaja czy cokolwiek.
   Normalnych rodzicow nikt sie nie czepia.
   Najpierw czytaj pozniej wklejaj.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeden sensowny powod.

   @orzeszkowakrolowa: Szczepionki działają (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: ja nie bronie Sochy w tym temacie pomowienia lekarza, bo tematu nie znam. Bronie jej wlasnego stanowiska w sprawie szczepien, bo jest konsekwentnie przeinaczane w mediach glownego nurtu, jak onet tvn, wyborcza etc, ktore jak wiemy zawsze sa bezstronne, szczere i wiarygodne.
   Socha postuluje za wyborem rodzicow w sprawie szczepienia. Tak jak jest w wiekszosci Europy. Wybor. A w kwestii medycyby nie dazymy do krajow Zambii czy Korei Polnocnej, tylko do tych bogatych i rozwinietych, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Logytaze: Skoro szczepionki dzialaja i sa bezpieczne spoleczenstwo bedzie ich uzywac rowniez nieprzymuszone. Dobra reklama, propaganda, lobbowanie w rzadzie, sponsorowanie badan i pism naukowych, slodkie ulotki ze szczesliwymi bobasami i mamy dzieci sa chetne do szczepienia. No i ok. W krajach z dobrowolnoscia szczepien jak UK wyszczepialnosc jest wysoka. Epidemii brak.
   Jedyne co blokuje rozwiazanie wzajemnego szacunku i szacunku do wolnosci drugiego czlowieka to mendtalnosc Polaka cebulaka ktory musi miec nad soba bat i musi miec mozliwosc chlostania innego cebulaka w imie idei wspolnego dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: Ale ja nie mieszkam w Zjednoczonym Królestwie i mam w dupie to, jak poddani Jej Królewskiej Mości kształtują swoją politykę w kwestii ochrony epidemiologicznej. To nie jest dyskusja o tym czy pan Smith ma wolność wyboru, to jest dyskusja o tym czy jesteśmy bezpieczni. Ty mieszkasz w cywilizowanym kraju i wara Ci od moich buszmeńskich potrzeb i zwyczajów. Zostań tam gdzie jesteś i odstosunkuj się od mojego habitatu. Tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   Lykacie co wam onety zaserwuja jak pelikany.

   @orzeszkowakrolowa: Nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy jak bardzo to tobą manipulują. Mniemam nawet, że nie masz żadnego wykształcenia medycznego, a całą "wiedzę" w temacie bierzesz z internetów i to oczywiście wybiórczo, bo jakieś 95 środowiska medycznego doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności szczepień, ale oczywiście idziesz w zaparte i ważne jest dla ciebie zdanie marginesu nauki, w imię ch*j wie czego...

   Ale to my jesteśmy pelikanami chowanymi przez internet! XD

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro szczepionki dzialaja i sa bezpieczne spoleczenstwo bedzie ich uzywac rowniez nieprzymuszone.

   @orzeszkowakrolowa: Zapomniałaś, że niektórzy ludzie są głupsi i bardziej podatni na propagandę znachorów. Spójrz chociażby na swoje wypowiedzi.

   Dobra reklama, propaganda, lobbowanie w rzadzie, sponsorowanie badan i pism naukowych, slodkie ulotki ze szczesliwymi bobasami i mamy dzieci sa chetne do szczepienia. No i ok.

   Nie widzę nic złego w sponsorowaniu badań, które są poprawne metodologicznie. Nauka kosztuje.

   W krajach z dobrowolnoscia szczepien jak UK wyszczepialnosc jest wysoka.

   Podasz przykład i dane statystyczne?

   Epidemii brak.

   Czyli szczepienia działają i dlatego powinny być obowiązkowe.

   Jedyne co blokuje rozwiazanie wzajemnego szacunku i szacunku do wolnosci drugiego czlowieka to mendtalnosc Polaka cebulaka ktory musi miec nad soba bat i musi miec mozliwosc chlostania innego cebulaka w imie idei wspolnego dobra.

   Przestań pajacować. Przecież ta cała narracja o dobrowolności szczepień powstała tylko dlatego, bo mówiąc wprost o nieszczepieniu dzieci ludzie wyśmiewaliby was na ulicy. Całe wasze środowisko ''pro-choice'' to osoby sprzeciwiające się szczepieniom i rozsiewające dyrdymały o finansowaniu badań przez wielkie koncerny.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: a czy produkujesz wlasne wyroby zapobiegajace epidemii? Wiesz, ze Polska nie prowadzi zadnych wlasnych badan nad bezpieczenstwem preparatow, ktore kupuje, sprowadza i stosuje? Dodatkowo praktycznie nie produkuje wlasnych szczepionek. Nie ma zadnej kontroli nad tym aspektem. Poleganie na produktach z cywlilizowanych krajow. Mozesz laskawie zrezygnowac ze zdobyczy innych cywilizacji i wrocic do buszu?

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: Ja p?!?#$%e.... ostatnio to bardzo modne, więc wzywam do nienawiści i uroczyście, wylewam na Ciebie falę hejtu ( właśnie teraz) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Tak poważnie, to takie k$$$a kocopoły p?!?#$%isz, że dramat, a pani Socha powinna dostać jeszcze prace społeczne, najlepiej w przychodni przy szczepieniu dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   Bronie jej wlasnego stanowiska w sprawie szczepien, bo jest konsekwentnie przeinaczane w mediach glownego nurtu, jak onet tvn, wyborcza etc, ktore jak wiemy zawsze sa bezstronne, szczere i wiarygodne.

   @orzeszkowakrolowa: ja panią sochę słuchałem w wywiadzie z lekarzem. Typiara bredziła o aluminium, glinie itd. nie była świadoma że te związki występują w przyrodzie naturalnie i jemy je codziennie(kto nie pił napoju z puszki?), ściemniała o dożylnych szczepionkach kiedy są domięśniowe czy nie miała pojecia jakie są dawki szkodliwe dla człowieka. To jest właśnie twój bożek, a że ktoś sobie robi płaszczyk pod tytułem "ale ja tylko mówię o dobrowolności szczepień" i myśli że nikt kto chociaż raz słuchał sochy tego nie przejrzy jest nie poważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: zapewniam Cię, że jak w uk wyszczepialność w uk zejdzie do pewnego poziomu to dobrowolność się skończy. Poza tym, nikt tu nikogo nie zmusza, ale jak rejestruje dziecko do przedszkola czy szkoły to pierwsze co za plecami sprawdzają to szczepienia i dostajesz telefonik z przychodni by umówić się na do szczepienie zaległości :)

  •  

   pokaż komentarz

   bra reklama, propaganda, lobbowanie w rzadzie, sponsorowanie badan i pism naukowych, slodkie ulotki ze szczesliwymi bobasami i mamy dzieci sa

   @orzeszkowakrolowa: tylko wy antyszepionkowcy macie prawdziwe dane, ups jak wasi guru z USA zasponsorowali badania nad autyzmem i szczepionkami i nie wyszło nic z tych badań to rzucili się na badaczy że oni się nie znają. To jest wręcz śmieszne, ignorujecie wszystkie badania łącznie z tymi za hajs rządu czy ue a nawet za wasz własny hajs. I w zamian co? Film z żółtymi napisami na yt i artykulik nawiedzonego doktora.

  •  

   pokaż komentarz

   @dioxyna: pierwsze slysze zeby cos sprawdzalo. Przeciez mam tutaj dziecko i normalnie chodzilo do przedszkola. Nikt mnie o nic nie pytal. Przychodnia juz chyba nawet mnie wypisala bo bylam w niej tylko raz na bilans wiele lat temu.
   Dobrowolnosc szczepien jest od wielu lat i nikt jakos przy tym nie grzebie. Nadal nie ma zadnej epidemii. <ziewa znudzona> na szczescie ludzkosc Polski jest bezpieczna bo nie wracam siac zniszczenia i pomoru niemowlat.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: wcale nie powiedzialam, ze jestem antyszczepionkowcem. Lubie wolnosc wyboru i podoba mi sie, ze kraje potrafiace chociaz troche uszanowac decyzje swoich obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: no widzisz, ja dostałam telefon godzinę po złożeniu papierów w przedszkolu by doszczepić :) pewnie zależy gdzie się mieszka, ale w wielu miejscach to jest pilnowane. No i co, że nie ma epidemii? Ludzie zwyczajnie się szczepią.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa: tak jak myślałam, najmniej wyszczepione są dzielnice z dużą ilością imigrantów i ogólnie biedoty http://theconversation.com/why-are-vaccination-rates-in-england-falling-64931

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszkowakrolowa na 2017 rok w Wielkiej Brytanii bylo 66 mln. ludności, to raz. Dwa, że nawet w UK w czasach dużej aktywności ruchów AV wybuchały epidemie (https://mitologiawspolczesna.pl/dlaczego-historia-ruchow-antyszczepionkowych-nas-interesowac-bardziej-niz-ostrzezenia/). Trzy polskie antywacki opierają się na kłamstwie, pani Sosze brak elementarnej wiedzy z zakresu najprostszej medycyny o epidemiologii nie wspominając, a słuchanie "wioskowych głupków" zwykle nie wychodzi na dobre.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Rancor: Kiedy przeciwnik wolności twierdzi, że to jego adwersarz jest zmanipulowany XD

  •  

   pokaż komentarz

   W cywilizowanym UK gdzie mieszkam jest 2, 3 razy ludzi wiecej, wieksze zageszczenia ludnosci jak Londyn, nikt do szczepienia nie przymusza, wyszczepialnosc jest bardzo wysoka, bo rodzice ufaja sluzbie zdrowia, jest tu tez kilka milionow imigrantow z calego swiata,

   @orzeszkowakrolowa: och już sobie nie wal tak do tego cywilizowanego UK bo ci odleci i będzie tragedia. Może i nikt do szczepień nie przymusza, ale wyszczepialność dalej jest bardzo wysoka- to są twoje własne słowa. No to teraz weź to skoreluj z naszą zacofaną Polską, gdzie jest masa takich wrzodów jak Socha, Zięba, czy jeszcze inny altmedowiec, który namawia na jebnięcie tym wszystkim, bo on- inżynier- k@!@a- budownictwa ma lepszą i dogłębniejszą wiedzę od człowieka, który pół życia poświęcił na kształcenie się w zawodzie. Nie mówiąc już o jakichś lewoskrętnych sktukturyzatorach sraczki. Plus dziwnym rasistowskim przypadkiem najmniejsza wyszczepialność to dzielnice biedoty zamieszkiwane w znacznej mierze... przez imigrantów. Taki drobny szczegół plus zauważony przez @Logytaze fakt:

   niektórzy ludzie są głupsi i bardziej podatni na propagandę znachorów.

   Also- UK i 100 milionów. Ty serio żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości... Dalej, bo widzę że to się rozkręca coraz bardziej:

   @nontepeto: a czy produkujesz wlasne wyroby zapobiegajace epidemii? Wiesz, ze Polska nie prowadzi zadnych wlasnych badan nad bezpieczenstwem preparatow, ktore kupuje, sprowadza i stosuje? Dodatkowo praktycznie nie produkuje wlasnych szczepionek. Nie ma zadnej kontroli nad tym aspektem. Poleganie na produktach z cywlilizowanych krajow. Mozesz laskawie zrezygnowac ze zdobyczy innych cywilizacji i wrocic do buszu?
   A wiesz że Polska tak samo nie ma własnego akceleratora cząstek? Czyli co? Dla nas wszystkie odkrycia z LHC nie istnieją? A wiesz że Polska tak samo nie ma własnej firmy produkującej systemy operacyjne? Co- chcesz mi powiedzieć, że korzystasz z Windowsa, Linuxa albo Maca? Albo Androida? A może powiesz mi jeszcze że jeździsz Audi, Volkswagenem, Fiatem, Fordem albo jednym z setek zagranicznych, niepolskich aut? Naprawdę twoja głupota mnie poraża (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedy przeciwnik wolności twierdzi, że to jego adwersarz jest zmanipulowany XD

   @Vanni: Jesteś medykiem? Twój entuzjazm nad wyborem szczepień osłabłby gdybyś miał dostęp do niezmanipulowanych danych i bardziej ogarniał byś tematy epidemiologi.

  •  

   pokaż komentarz

   Wykopki sa uposledzone w tej nienawisci. Socha postuluje za dobrowoloscia szczepien, a nie jest przeciwko nim.

   @orzeszkowakrolowa: Ty jesteś upośledzona. Socha agituje przeciwko szczepieniom. Domaga się zniesienia obowiązku szczepień nie po to żeby każdy mógł podjąć samodzielnie decyzję, tylko żeby jak największa liczba rodziców mogła pod wpływem jej propagandy odmówić szczepień.
   https://mamadu.pl/132627,czekamy-na-pierwsze-trupy-tezy-z-konferencji-nt-szczepien-sa-szokujace
   "Na koniec spotkania wypowiedziała się także założycielka grupy STOP NOP, Justyna Socha, która pochwaliła się przez zgromadzoną publicznością, że dzięki pracy organizacji co 7 rodzina nie szczepi dziś noworodka."
   Czyli jest przeciwko szczepieniom.

  •  

   pokaż komentarz

   wcale nie powiedzialam, ze jestem antyszczepionkowcem. Lubie wolnosc wyboru i podoba mi sie, ze kraje potrafiace chociaz troche uszanowac decyzje swoich obywateli.

   @orzeszkowakrolowa: Ludzie w Wielkiej Brytanii maja wolność wyboru, a wyszczepialność na takie choroby jak odra czy polio jest taka jak w Polsce, w której są to szczepienia obowiązkowe. A spójrzmy na szczepienia które i w GB i w Polsce są dobrowolne i odpłatne. Grypa: w GB 62% w Polsce 3,8%. https://newsrm.tv/wyszczepialnosc-przeciw-grypie-w-polsce-jedna-z-najgorszych-w-europie/
   Jak widać to co działa bez przymusu w GB nie bardzo działa w Polsce. Nie chciałbym żeby wprowadzono w Polsce dobrowolność szczepień jeśli wyszczepialność na odrę, Polio, czy krztusiec miałaby spaść do np 4%.

  •  

   pokaż komentarz

   Socha postuluje za dobrowoloscia szczepien, a nie jest przeciwko nim.

   @orzeszkowakrolowa: to jest metoda małych kroków, to chyba jasne. Stosuję się ją do zawsze. Przykład? U początków naziści chcieli "tylko" by żydzi wyjechali, zostawili majątki. Gdy zdobyli odpowiednie poparcie, narracja się zmieniła na bardziej radykalną. Taki sytuacji historia zna tysiące.

   Mając zaplecze w postaci milionów dobrowolnych szczepień bez trudu wpłynie się na ustawodawcę. Więcej, jest spora szansa, że mogą tę władzę sprawować. Czym jest w tym momencie jedno nocne posiedzenie sejmu i podjęcie stosownego rozporządzenia, a wszystko pod hasłem "większości demokratycznej" Stąd słusznym się wydaje gaszenie pożarów w zarodku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten wyrok może oznaczać, że stracę pracę - mówi Justyna Socha.

  I bardzo urwa dobrze. Jak się pitoli głupoty trzeba liczyć się z konsekwencjami.