•  

  pokaż komentarz

  Ciekawa postać:

  Urodził się jako Farrokh Bulsara 5 września 1946 w szpitalu rządowym w Stone Town w Zanzibarze

  Następnie został wysłany do dużej brytyjskiej szkoły z internatem w Panchgani (około 200 km na południowy wschód od Bombaju) w Indiach, gdzie nazywano go Freddie. Szkołę charakteryzowała dyscyplina, czego przykładem była kara obcięcia chłopcu długich włosów z powodu bójki z kolegą. Przyszły wokalista wykazywał talent muzyczny i dzięki swojej ciotce[5] uczył się gry na fortepianie.

  Był osobą otwarcie biseksualną[21], choć w niektórych wywiadach określał siebie również jako geja[22]. Przez sześć lat związany był z Mary Austin, którą poznał dzięki Brianowi Mayowi. Jednocześnie miał liczne kontakty homoseksualne, w tym także przypadkowe, m.in. z Kennym Everettem, które przyczyniły się do rozpadu związku w 1977; niemniej para pozostała bliskimi przyjaciółmi. Swoich kochanków, zarówno w USA, jak i w Europie obdarowywał drogimi prezentami

  Na początku kariery Mercury myślał o usunięciu swojego tyłozgryzu, czego nie uczynił z powodu braku czasu i obaw o zmianę głosu. Później jednak żałował, że nie poddał się operacji.