•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  O k@@@a, jakie to znamienne... Tuska nagradzają stołkiem za uległość i bezkrytyczną obronę ich interesów, Gersdorf nagradzają za utrzymanie starego ładu w wymiarze (nie)sprawiedliwości a Biedronia... Biedronia tylko sponsorują, nie oczekując od niego żadnej wdzięczności...

  •  

   pokaż komentarz

   Gersdorf nagradzają za utrzymanie starego ładu w wymiarze (nie)sprawiedliwości

   @randomlog: To już wolę tamten stary ład niż sądownictwo w wersji PiSu

   Trochę kisnę z pisiorów, że nie potrafili sobie nawet z jedną babą poradzić :D Nieudacznicy kompletni

  •  

   pokaż komentarz

   @randomlog: Za Tuska aż tak nie interesowałem się polityką. Dlaczego uważa się, że był aż tak podległy Niemcom? (To zwykłe pytanie, bo ciężko znaleźć mi coś co nie jest Frondą na ten temat, podkreślam, bo zaraz mnie tradycyjnie zaminusują za zadanie pytania, ten portal jest dziwny)

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego uważa się, że był aż tak podległy Niemcom?

   @Michrou: bo wolał współpracować z Unią Europejską i naszym największym partnerem handlowym zamiast skłócać nas z każdym możliwym krajem. Poland stronk, międzymorze, i te sprawy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Za tuska (specjalnie małą literą ) nie interesowałeś się polityką, bo pewnie oglądałeś w tym czasie bajki

   ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlaczego uważany jest za polityka podległego niemcom ? Z twojego wpisu wynika że obecnie się nią interesujesz, więc przykłady chociażby z ubiegłego roku mogą Ci posłużyć jako wyjaśnienie. Prześledź poczynania tego polityka i się dowiesz.
   A tu dla zachęty,
   https://www.youtube.com/watch?v=Z0BnKqE8efk

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Ludzie, czy te wasze małe zapolitycznione móżdżki nie pojmują, że chcę się tego po prostu dowiedzieć? Na ch** to minusujecie? Specjalnie zadaję pytanie przeciwnikowi Tuska, by poznać jego zdanie na ten temat. To jest wykop, tego nie ogarniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Nie ma to jak pojechać po rozmówcy ad personam na wstępie, a potem podać nic nie warty filmik będący 80 minutową reklamą tendencyjnej książki. Nie mam czasu marnować 80 minut, na coś co będzie próbowało ocernić Tuska na tyle, by zarobić na głupszych prawicowcach. Potrafisz streścić, czy napisanie czegoś od siebie co nie jest obelgą/drwiną wykracza poza twoje możliwości? Jeśli nie, to nawet nie odpisuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: tu jest 10% użytkowników takich jak Ty, reszta to kupione komentarze ze 50 gr. Wczoraj się obudziłeś? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Hahahha śmieszny jesteś. Zgrywasz dziecko które chce się czegoś nauczyć. Mówisz nic nie warty film ? Czyli go pewnie już widziałeś. Powiadasz tendencyjna książka ? w takim razie pewnie ją przeczytałeś co ? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli przeczytałeś już książkę Sumlińskiego, no bo nie podejrzewam Cie o wydawanie tak ostrych recenzji na podstawie domysłów :) to chyba już wiesz co nieco o Tusku ? W takim razie rodzi się pytanie : Po co pytasz, i to w taki sposób jak byś nic nie wiedział na temat jego wasalstwa względem naszej złotej Merkelowej, jeśli wszystko już wiesz XD ? No chyba że chcesz się dowiedzieć czegoś o Tusku, lecz każdą krytykę wymierzoną w jego stronę uważasz za kłamstwa i reklamę, lub chęć zwrócenia na siebie uwagi przez autora. W takim razie nie dowiesz się o nim nic złego to z pewnością XD. Dlaczego od razu ad personam ? Bo jak żyjąc w Polsce i pisząc że obecnie się interesujesz polityką, nie posiadłeś podstawowej wiedzy o jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w PL i UE XDD ?
   Poczytaj o początkach pana tuska w polityce :o tym jak niemiecka CDU wspierała finansowo KLD, o tym jak pan donald uczestniczył w obaleniu rządu Olszewskiego, o tym jakie podejmuje decyzję i dla kogo są one na rękę. Bez kitu jak nie wiesz dlaczego połowa Polski nienawidzi rudego to albo jesteś głupi albo jesteś trollem. Stąd mój pocisk w twoim kierunku, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Czy tu linkujesz film z Sumlińskim, któremu udowodniono bajkopisarstwo? XD

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego uważa się, że był aż tak podległy Niemcom?
   @Michrou: bo tym zjebom nie pasuje, że z nimi współpracował. Co z tego że 25% naszej wymiany handlowej jest z Niemcami. A do tego kanclerzem jest Merkel, która jest chyba najbardziej propolskim kanclerzem w historii Niemiec, to i te kontakty były super. Ale przyszedł PiS i nawet to zjebał.
   A co do "uległości" Tuska, to w przeciekach Wikileaks jest dokument w którym Niemcy skarżą się że Tusk jest zdecydowanie lepszym negocjatorem i ciężej cokolwiek ugrać, nie to co Kaczyński, który był premierem przed nim i był prosty do wykiwania.

  •  

   pokaż komentarz

   @alpag: Na temat Tuska ? poproszę o link. Znam Sumlińskiego z jego książek o bronku komorowskim. bronek do dziś nie pozwał Sumlińskiego do sądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe dlaczego ? . Wątpię by pisząc to co piszę o czołowych politykach. Facet który przeszedł to co przeszedł pozwolił by sobie na bajkopisarstwo na temat tak wpływowych ludzi. Prosta przyczyna, ciągali by go po sądach aż by go całkiem zniszczyli. Ale nie odrzucam takiej możliwości więc z zaciekawieniem czekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Na ch%? to minusujecie ?? ... Bo na przykład komuś się nie podoba twój brak zdania w tak ważkim dla polski temacie ??? Więc nie obrażaj się , tylko wyciągaj wnioski.....

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: miałem taki bardzo fajny film, ale ktoś go usunął - https://www.youtube.com/watch?v=JWB-oLSnO_Y
   Dlaczego nie idą do sądu? Bo słuchają go tylko szury i promil, a taki polityk ma troszkę ważniejsze rzeczy na głowie niż ciąganie się po sądach z czubkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @alpag: Oj filmik nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) szkoda. Tylko szczury i promil go czyta ? hmm odważne słowa o autorze którego książki wykupywano z empików w takim tempie, że ni było ich przez pewien czas na półkach.

   W rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press rzecznik sieci Empik Dorota Pietrzyk poinformowała, że nakład książki wyczerpał się, stąd przejściowe kłopoty z jej dostępnością. – Książka nie jest dostępna w sprzedaży internetowej, ale w dalszym ciągu można ją nabyć stacjonarnie, w księgarniach. W tej chwili drukowany jest dodatkowy nakład – zapewniła.
   A tak całkiem serio jego książki to bestsellery xD także nie ośmieszaj się. Niebezpieczne związki" sprzedała się w ilości 250 tys egzemplarzy o ile pamiętam. W Polsce gdzie przeciętny polak czyta 1 książkę rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to chyba dobry wynik ?
   Politycy nie mają ważniejsze rzeczy niż chodzić po sądach ? XD skisłem. Okradanie ludzi czasem męczy i dla odmiany chodzą po sądach, zapewniam Cie. :P

   PS. Szczególnie gdy ktoś pisze o nich takie rzeczy jak W. Sumliński i ma taką sprzedaż książek jaką ma :). Polityka w dużej mierze zależy od wykreowanego wizerunku, więc uwierz mi na pewno dobrze wiedzą kim jest i bacznie się mu przyglądają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To już wolę tamten stary ład niż sądownictwo w wersji PiSu

   @AgresywnyKardiolog: miałeś okazję poznać w praktyce stary i nowy ład bo stawiam konto na wykopie że jeden i drugi jest równie gówniany.
   Co do starego mam jeszcze pewność w tej kwestii bo pozwawszy debila za dewastacje dwa lata włóczyłem się po sądach w dość błahej sprawie i nie potrafiłem się doczekać sprawiedliwości mając świadków i ekspertyzy .

  •  

   pokaż komentarz

   Znalezisko, którego tytuł podsuwa z automatu negatywne myśli (sędziowie-patologia;Niemcy-zgniły zachód) i wyplusowane komentarze, które są wynikiem tego skojarzenia.
   Jak ja lubię ten vikop, taki nie za subtelny ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: A w jaki sposób PiS ulepszył to sądownictwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @AgresywnyKardiolog:
   Tego się nie da bardziej sp$%!@%!ić niż było.
   Cokolwiek by nie zrobili.
   To system oderwany od demokracji od społeczeństwa .Jedyna nawet w teorii zupełnie samozwańcza władza w kraju szczycącym się pseudodemokracją partyjną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch "bronek do dziś nie pozwał Sumlińskiego do sądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe dlaczego ?" - dziwię się, że odwołujesz się do gugla (vel poszukania sobie informacji), a sam zadajesz sobie tak proste pytanie. Sprawdziłeś chociażby jedną analizę sytuacji, w której Komorowski pozywa Sumlińskiego? "Prosta przyczyna, ciągali by go po sądach aż by go całkiem zniszczyli." - czyli nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaki byłby największy wymiar kary poniesiony przez Sumlińskiego. Śmiech na sali, a ty próbujesz ludzi pouczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Haramb3: Chcesz powiedzieć że komoruskiemu nie chce się ciągać po sądach Sumlińskiego bo i tak to nic nie da ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch zarzucasz komuś złe intencje i brak znajomości tematu, bo przecież nie mogą wypowiadać się bez zapoznania się z materiałem. Teraz polecam włożyć trochę wysiłku, znaleźć kilka opracowań, nie strzelać jak w poprzednim komentarzu i nie wyjść na hipokrytę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: podajesz film jakiegoś p@?@@@%niętego plagiatora i uznajesz to za odpowiedź na pytanie o proniemieckość Tuska. Mądre to jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch:

   obaleniu rządu Olszewskiego
   W tym momencie przestałem czytać. Powielasz nocnozmianowe kłamstwo Kurskiego, nie wiem czy wiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: I jak zwykle zero konkretów.

   o tym jakie podejmuje decyzję i dla kogo są one na rękę
   No jakie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Ludzie dalej wierzą w te bzdety napisane przez Sumlińskiego? XD W sumie spoko, poznacie trochę szwedzkiej literatury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @randomlog: ... oczywiście (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) BND pozdrawia swoich agentów w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @stachmat: Jak na razie wyciągnąłem wniosek, że zadając to pytanie nikt nie udzielił mi konkretnej odpowiedzi, więc można uznać, że powiązania Tuska z Niemcami to napompowany mit prawicowców. Pytam się o konkretne sytuacje, nie został mi podany prawie żaden konkret, Tusk rządził z 8 lat, a nie umiecie napisać co zrobił na czym straciła Polska, a zyskały Niemcy. Nie mam wiedzy na ten temat, bo to mit, proste. Jak potrafisz i jesteś zarazem tak oburzony, to może podasz jakieś mocne argumenty które zmienią moje zdanie?

   @Gnieciuch Szkoda, jednak jesteś ultraprawicowym wieśniakiem bez kultury, może narodowcem, lub innym zwierzaczkiem, widać po nieuzasadnionej nienawiści jaką sączysz. Może jakiś konkretny przykład szkodzenia Tuska Polsce z ostatnich czasów? Jego rządów tak jak i obecnej posady w UE? Pewnie nie masz i dlatego zrzucasz ciężar szukania informacji na mnie. Jak powiązania Tuska z Niemcami nazywasz PODSTAWOWĄ wiedzą na jego temat, to nawet nie mam pytań xD Dlaczego próbujesz w tak żałosny sposób mnie poniżyć wywyższając się? Coś próbujesz sobie zrekompensować? Jakieś kompleksy, niskie poczucie własnej wartości, brak sukcesów? (zazwyczaj są to powody takiego zachowania) Tak jak napisałem wyżej, jedyne co możesz podać to sytuacje z początków lat 90? Jak Tusk jest tak Niemiecki, to zapewne 8 lat rządów PO było jedną wielką stratą Polski na korzyść Niemców, więc tak zaciekle go krytykując pewnie możesz od ręki podać kilka, może nawet kilkanaście takich przykładów, będące oczywistym poddaństwem, a nie współpracą z naszym najsilniejszym sąsiadem.

   Typowe Januszostwo, zadasz kulturalnie pytanie, zostaniesz zmieszany z gównem. Przywykłem do tego, że jak się pytam kogoś z dużą wiedzą na konkretny temat, to z chęcią udziela mi rzeczowej i wyczerpującej odpowiedzi nawet jeśli nie mam dużego pojęcia na ten temat, jednak są to ludzie wykształceni i eksperci, a nie wykopowi ultraprawicowi gimbopatrioci. Kolejne potwierdzenie powiedzenia, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Kongres Liberalno Demokratyczny Donalda Tuska zawsze był blisko Niemców. Nawet dotacje od Niemców KLD dostawał i był inwigilowany przez wywiad niemiecki. Googlaj: Detlef Ruser ps. "Henryk". Sporo informacji skondensowanych znajdziesz w książce Andrzeja Stankiewicza - Donald Tusk. Droga do władzy.
   Przeczytaj przemówienie ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego rządzie Tuska wygłoszone w bundestagu 28 listopada 2011 roku. Po nim dobitnie przekonasz się dlaczego Tusk jest proniemiecki

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Ziomek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostałeś pocisk bo ty nie pytasz tak naprawdę. Tak naprawdę, masz już tezę

   można uznać, że powiązania tuska z Niemcami to napompowany mit prawicowców.
   ja też mam

   jesteś trollem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i próbujesz wybielić tuska za wszelką cenę, ignorujesz nasze odpowiedzi oraz udajesz greka

   Typowe Januszostwo pan mówi ? XD a kto mnie właśnie zwyzywał od wieśniaków ( tego akurat bardzo nie lubię, więc zabolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ludzi bez kultury i zwierzaków ? Jak jesteś ponadto januszostwo to nie powinieneś sam go powielać, jak to ująłeś '' nieuzasadniona nienawiść którą sączę xD''
   Co do braku argumentów i konkretów. Podaliśmy Ci 2 książki :
   - Niebezpieczne związki Donalda Tuska/W.Sumliński
   - Donald Tusk. Droga do władzy/Andrzej Stankiewicz, Piotr Śmiłowicz
   Następnie : Sprawa finansowania KLD przez CDU, związki z Detlefem Ruserem ps. "Henryk" agentem STASI.

   Zlewasz nasze argumenty i jeszcze bezczelnie twierdzisz że ich nie ma xD, jak widać są głupie pytania. A raczej głupotą jest zadawania pytań retorycznych w Twoim wypadku. Bo przecież ty już z góry wiesz że tusk nie jest proniemiecki XD. 8 lat PO było pod wieloma względami stratą dla Polski, zgadza się, między innymi przez popełnienie strategicznego błędu donalda tuska, który podpisując pakt energetyczno-klimatyczny, zgodził się, by Polska do roku 2020 zmniejszyła emisję CO2 o 20 procent. Co okazało się później katastrofalne w skutkach dla całej gospodarki i odczuwamy to właśnie teraz np przez to że podrożał nam prąd XD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Mam tezę, chciałem żeby ktoś spróbował ją obalić (bo inaczej po co bym pytał w ten sposób), akurat Ty na przykład nie potrafisz, przedmówca jakoś podał kilka przykładów w kulturalny sposób, ty je teraz śmiesznie powtórzyłeś i myślisz, że je zlałem XDDD Dałeś dwie książki, których chyba sam nie znasz, bo nie potrafisz ich streścić. Pakiet klimatyczny to przykład złych rządów Tuska, a nie jego zależności od Niemców, PiS miał dużo czasu, by zrobić coś w tym kierunku, a nie zrobił nic oprócz zajechania energii z wiatru, więc wina jest obydwu tych wartych siebie partii. Nic więcej z 8 lat rządów "Niemca"? Zgodzę się, że jego rządy były złe, ale nie zgadzam się, że jest zależny od Niemiec, 8 lat jego rządów tego nie potwierdza, jeśli by był zależny, to pewnie by to w jakiś sposób wykorzystał. Przykłady z lat 90 są ciekawe i dające do myślenia, ale to było 25 lat temu i podczas rządów PO powinno być tego więcej. Nota bene, podano mi jedną książkę przed moim ostatnim komentarzem, więc prześledź dyskusję ze zrozumieniem i nie błaźnij się. Nazwałem cię słusznie wieśniakiem, bo sprowadziłeś dyskusję do śmieszno-żałosnych docinek i obrażania już na samym wstępie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Znowu skisłem XD. Zrównujesz decyzję tuska o podpisaniu paktu energetycznego z ''zaniechaniem energii wiatrowej przez PIS'', energii która w Polsce jest nieopłacalna i stanowi z 5% udziału w energii pozyskiwanej na potrzeby państwa. Z decyzją, która odbiła się na całej gospodarce XD nie widzisz różnicy w wielkości obu spraw ?. Śmiesznie zlałeś, tak dokładnie to zrobiłeś i dalej to robisz :).

   Dałeś dwie książki, których chyba sam nie znasz, bo nie potrafisz ich streścić.
   Co mam teraz Ci streścić obie książki ? by udowodnić że je czytałem XD haha ?.Wciąż nie odpisałeś czy je czytałeś i w sumie już nie musisz bo jestem tego pewny (że nie ) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nieźle odwracasz kota ogonem.
   Przykłady z lat 90 są ciekawe, ale to było 25 lat temu... i co z tego ? k#!@a widzisz co piszesz ? kolejna zlewka !
   Podpisanie tego dokumentu, było przykładem złych rządów ? XD co k#!@a ? Sugerujesz że to była po prostu zła decyzja ? nieprzemyślana? zlewkaaa
   Cyniczne i świadome pomijanie faktów.
   Niemcy na potęgę importują węgiel zza granicy, w tym między innymi i z Polski. Niemiecka firma chcę wybudować swoją kopalnie na Orzeszu. Czesi mają już u nas swoją kopalnie i od kilku lat wydobywają z powodzeniem u nas węgiel. Nasz, polski węgiel. Nie widzisz żadnego powiązania ? Nie pamiętasz jak w latach 90 była tak zwana prywatyzacja i wyprzedano za bezcen wszystkie nasze zakłady by później je pozamykać i zastąpić odpowiednikami z zachodu ? XD a no tak pamiętam, oglądałeś bajki wtedy.
   Btw technologie i wszystko co związane z wiatrakami to myślisz od kogo kupujemy ? XD faktycznie niemcy nic nie zyskują na upadku naszego górnictwa.
   Wprowadziłem śmiesznostki i docinki, bo trollujesz nie chcesz nic się dowiedzieć, i nie odnosisz się to tego o czym mówimy, odwracasz kota ogonem albo wręcz manipulujesz, pisząc np. że rudy nie uzyskał żadnych korzyści ze swojej wierności. A pozycja Króla Europy to k#!@a co ? z nieba mu spadła ? Błaźnisz się na razie jedynie ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Czyli wychodzi na to, że przez 8 lat rządów Tusk nie wykazał NICZEGO co jednoznacznie by wskazało na jego zależność od Niemców, masz tylko domysły. Dziękuję, dobranoc. Nie zapomnij o bóldupnym minusie przed odpisaniem mi XDDD Na szczęście ktoś inny potrafił podać chociaż cokolwiek nad czym się będę mógł zastanowić, ty raczej mnie upewniłeś w tym, że w większości przypadków to urojenia i koloryzacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: To teraz skupiamy się tylko na 8 latach rządów tak ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ucieczka za ucieczką, skaczesz jak żabka.
   No tak próba rozj?%%nia Polskiego górnictwa czy spółki LOT, to tylko moje urojenia XD. Kontakty z agentami STASI to dawne czasy więc się nie liczą. Dowody podawane przez Sumlińskiego i agentów CBA to mistyfikacje.
   Rząd Tuska praktycznie poddał się w sprawach Gazociągu Północnego, choć przy pomocy Szwecji, Finlandii, Litwy i Ukrainy mógł wymusić korzystne dla nas decyzje. Nie wymusił, a Niemcy pomogły Rosji zbudować kolejne narzędzie energetycznego szantażu wobec Zachodu i Europy Środkowej.
   Jedną z pierwszych ustaw które rząd tuska wyrzucił do kosza była ustawa mająca na celu unieważnić przedwojenne wpisy do ksiąg wieczystych na Warmii i Mazurach. Dzięki temu niemcy mogą teraz żądać zwrotu nieruchomości na tych terenach ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   W 2009 rząd tuska umorzył długi Gazpromowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i rozpoczął rozmowy nad nową umową. tusk oczywiście podpisał nową umowę, która uzależniła nas od ruskich na kolejne lata a nas zmusza do płacenia najwyższych cen w europie. Rosjanom i niemcom marzy się wspólna granica, a rudy w tym pomaga. Oczywiście zaraz odpiszesz że nadal nie podałem ani jednego argumentu a piszę wszystko wodzony nienawiścią i domysłami XD. Wątpię byś potrafił się nad czymś zastanowić sądząc po tym jak ignorujesz wszystko co napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziękuję dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch : Jednak poświęcę trochę czasu na tą bezowocną dyskusję i się odniosę, bo mam wyrzuty sumienia tak to zostawiać. Od początku traktowałem cię jak kogoś bez wartości, bo zacząłeś budować pozycję od wywyższania się wiekiem, tacy ludzie zazwyczaj są nic nie warci w dyskusji jeśli muszą się zniżać do takich zagrywek, lub nie mają nic więcej do powiedzenia. Potem pokazałeś wiejskie docinki, co już z automatu cię zdyskredytowało jako kogoś z kim można dyskutować na poważnie. Dodatkowo (specjalnie z małej) jest używane przez totalnych idiotów i ignorantów bez kultury. Myślę, że wytłumaczyłem, dlaczego traktowałem cię jak czubka, a nie kogoś do dyskutowania od początku, twoje argumenty z automatu traciły na jakiejkolwiek wartości w moich oczach jak były przedstawione w tak żałosnej i prostackiej formie, niezależnie od ich mocy.

   Pakiet klimatyczny był błędem, natomiast gdybyśmy wydali 60 mld na OZE zamiast na socjal, do których dorzuciłoby się UE, to by można było się zbliżyć do założeń pakietu, natomiast Tusk powinien wywalczyć niższy, co nie zmienia faktu, że PiS przez 3 lata mógł zrobić o wiele więcej i to przede wszystkim wina ich niedbalstwa. Wiedzieli o katastrofie, nie zrobili absolutnie nic. Odchodzenie od węgla to priorytet, tak czy siak musimy redukować emisję CO2, a naszego wydobycia nie starcza, dlatego rekordowo importujemy teraz z Rosji. Gospodarka oparta na węglu (całościowo od 89 roku) przynosi nam ogromne straty, odsunięcie się od niego jest dobrym pomysłem i niedługo to będzie konieczność, ze względu na niezależność energetyczną, ekonomię i środowisko.

   Prywatyzację ominę, bo nie ma nic wspólnego z Tuskiem, nie wiem po co tutaj z nią wyjeżdżasz. Mieliśmy zostać przy gospodarce centralnie planowanej?

   To, że tych książek nie czytałem jest chyba oczywiste i dość śmieszne jest to, że muszę to tobie pisać. Chciałem lekkie streszczenie i najlepsze smaczki, nie dostałem nic co zachęciłoby mnie to przeczytania tego, przed o wiele ciekawszymi i rozwijającymi pozycjami które mam na celowniku.

   Na pozycję Króla Europy Tusk tak czy siak był świetnym kandydatem. Liberał, proeuropejski, współpracujący z zachodem. Niczego to nie dowodzi, może być co najwyżej poszlaką i pasuje do urojonej tezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: Napisz to co napisałeś przed chwilą w jakieś choć minimalnej formie, bo nawet nie mam zamiaru czytać czegoś co bardziej żenuje, irytuje i ma za zadanie denerwować, niż jest jakimkolwiek argumentem. W ten sposób nic nie osiągniesz w żadnej dyskusji. Taka zachęta do dyskusji na jakimś poziomie, bo zaraz zszedłbyś do poziomu obelg żula z pod budki z piwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: @Michrou: Żyj dalej w swojej bańce mydlanej. Obrażaj się na formę mojej wypowiedzi jeśli jesteś tak bardzo wrażliwy. Nie zmienia to jednak faktów. tusk jest niemieckim chłopcem na wysyłki. Od początku swojej kariery nim był. A prawie każda jego decyzja polityczna to potwierdza. Prywatyzacja to przykład jak "wygaszanie kopalni" może naglę okazać się wymianą polskich kopalni nierentownych na niemieckie już rentowne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie mam już sił podawać Ci przykładów pod nos. Wysłałem Ci książkę z nadzieją że ją przeczytasz, ale tak jak wszystko co ci podaję na tacy, odrzucasz jak rozpuszczony bachor i oceniasz książkę po okładce ( znamienne) . Dobrze że nie kazałeś mi za siebie ich przeczytać XD. Śmieję się z ciebie bo nie łączysz faktów w całość. A gdy podaję argumenty i konkrety które chciałeś... znów uciekasz i stwierdzasz że nie chcesz tego czytać XD no k$#@a padłem. Nie wywyższam się wiekiem, trudno to robić gdy samemu urodziło się po 1990 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko mnie to bawi, że ktoś kto mówi że interesuje się polityką odkąd pis doszedł do władzy, z jednej strony udaje osobę bez konkretnych sympatii politycznych i wiedzy na temat polityki. Z drugiej jednak wyraźnie pokazuje że nie interesuje go prawda i fakty bo ma już swoją opinię XD, zresztą błędną. W takim razie nie kłam, że chcesz dowiedzieć się czegoś o tusku. Ty chcesz udowodnić że on nie ma nic wspólnego z niemcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   gdybyśmy wydali 60 mld na OZE zamiast na socjal,
   no jasne lepiej wydać tą kase na niemieckie wiatraki niż polskie dzieci XD hahah. Idź spać w niemczech już po 24...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gnieciuch: A już zaczynałeś podawać coś konkretniejszego, widać nie nadajesz się do dyskusji na poziomie, żyj w swoich urojeniach dalej. Mam ciekawsze rzeczy niż czytanie książki której małą wiarygodność wyżej ci wypunktowano. Jak nic z nich nie podajesz, to znaczy, że byłaby to strata czasu, lub sam ich nie znasz. Nie oceniam po okładce, oceniam po autorze. Prawie każda decyzja polityczna, jakoś wiele ich nie umiesz podać. XDD

   Na polskie dzieci XDDD Czyli jednak 50gr za wpis, albo rzeczywiście potwierdziło się pierwsze przekonanie, czyli kretyn, pochwały rozdawnictwa nie da się inaczej wytłumaczyć. Jak jesteś oczarowany tym żałosnym socjalem to poczytaj o tym jak to jest rozwiązane na Węgrzech, w przeciwieństwie do 500+ ich programy zwiększają dzietność, a nie zachęcają młodych, wykształconych ludzi do emigracji. Wolę by państwo wydało 60mld na rozwój, niż na konsumpcję.

 •  

  pokaż komentarz

  No to tyle w temacie - a wiecie czego bo niemcy tracą przez pis - PO mierzeji nie przekopie owszem było za i tyle

 •  

  pokaż komentarz

  Hitlerowcy, wlasciciele eurokolchozu, odznaczyli swoja, podobnie jak niemca Tuska, co rozkradl Polske. To wszystko za pieniadze Sorosa.

  Zartowalem... Niezly zlot ameb i wspaniale, merytoryczne wypowiedzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Jak tam reforma sie udala? Tylko kto zbada sprawe pierwszego sekretarza w nowym ustroju?

  źródło: i.wpimg.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Jak tam reforma sie udala? Tylko kto zbada sprawe pierwszego sekretarza w nowym ustroju?
   @giku: W nowym ustroju władza sama się skontroluje, a jeśli znajdzie jakieś niejasności, to sama wdroży śledztwo, oskarży się i skaże - chyba nie masz co do tego wątpliwości w przypadku tak kryształowo uczciwych ludzi, prawda? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Tak trochę abstrahując od tematu, to: na tym pasku z TVPiS jest napisane "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy" - cóż, kojarzy się to z hierarchami kościelnymi, bo właśnie to oni najbardziej bronią pedofilów (w sutannach) i alimenciarzy (też w sutannach). :))

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: "Obrońcy pedofilów" czyli mochery co na tacę dają( ͡° ͜ʖ ͡°)