•  

  pokaż komentarz

  Dobry motyw jest końmi. On już się przesiadali na samochody, a my dalej byliśmy dumni z koni xD

 •  

  pokaż komentarz

  Sanacyjna propaganda, zupełnie jak teraz. Zresztą kaczor rekonstruuje przedwojenną sanację w Polsce, też się odgrażali, że nie oddadzą ani guzika...

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: Porównywać rządy Kaczyńskiego do sanacji to jak porównywać pryszczatego gimbusa z rączką jak patyczek z dresiarzem z siłowni

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien: na pewno nie sanacyjna. za sanacji już ortografia była ustabilizowana. stawiałbym na okres plebiscytu na Śląsku Cieszyńskim

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:

   Zresztą kaczor rekonstruuje przedwojenną sanację w Polsce

   Pomysły też ciągnie od pewnego narodowego socjalizmu:

   Wielkie Miasto Warszawa - Wielkie Miasto Szczecin
   CPK - Berlin Tempelhof - niedoszły centralny port lotniczy świata
   Elektroauto - Volkswagen Garbus

   itp. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Porównywać rządy Kaczyńskiego do sanacji to jak porównywać pryszczatego gimbusa z rączką jak patyczek z dresiarzem z siłowni

   @tankowiec_lotus: Ale że niby czemu? Sanacja to była prymitywna junta, której jedyną zaletą było prowadzenie w miarę niesamobójczej polityki zagranicznej za życia Piłsudskiego. Poza tym to korupcja na 102 (Nikodem Dyzma się kłania), nieudolne gospodarzenie i obijanie ryja wszystkim tym, którzy mieli jakieś wąty. A jak stary umarł, to Grzyb i s-ka w cztery latka nie tylko zrujnowali stosunki ze wszystkimi sąsiadami, ale też ustanowili quasi-religijną, monoetniczną dyktaturę (bo k?!#a tego trzeba w kraju, w którym jedna trzecia to mniejszości). ERŚ to był taki sam zadufany w sobie partacz jak Kaczyński – a wojenna retoryka tego drugiego pewnie skończy się w podobnych okolicznościach.

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: Sanacja zwalczała tez opozycję ale nie za pomocą pasków grozy i tweetów Pawłowicz. Taki Kijowski za sanacji by chłeptał krupnik pod celą w Berezie albo by został pobity przez "nieznanych sprawców" i szybciutko wycofał się z polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   Sanacja zwalczała tez opozycję ale nie za pomocą pasków grozy i tweetów Pawłowicz.

   A randomowe kary finansowe dla posłów opozycji? Oficjalnie usankcjonowana prokuratorska tolerancja dla gróźb śmierci wobec wrogów rządu? O policji i służbach specjalnych działających tylko i wyłącznie na zlecenie Partii i kryjących jej przestępców już nie wspominam.

   Taki Kijowski za sanacji by chłeptał krupnik pod celą w Berezie albo by został pobity przez "nieznanych sprawców" i szybciutko wycofał się z polityki.

   @tankowiec_lotus: Tylko dlatego, że realia w bezpośrednim sąsiedztwie są takie, a nie inne. W przedwojennej Europie wszędzie dokoła były małpiszony w mundurach, mordowanie opozycjonistów itd. U nas też by to było, ale wtedy byłaby totalna izolacja międzynarodowa, no i by naród Kaczora pogonił, jakby głód w dupę zajrzał. Więc musi się ograniczać. Przynajmniej na razie.

 •  

  pokaż komentarz

  Propaganda.

  Czechy kraj rozbity etnicznie i pewne, że upadnie?

  Powiedział kraj z 10-12mln Ukraińców, Rosjan, Żydów, Niemców, Białorusinów, Litwinów...
  Kraj, w którym terroryzm ukraiński stał się poważnym problemem w latach '30. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @RezuNN: No jest różnica pomiędzy 70% ludności polskiej w II RP a około 50% Czechów w Czechosłowacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) tu akurat propaganda była odpowiedzią już na czeską która od 1918 nazywała nas państwem sezonowym xd

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc: Okej, tylko że akurat Czesi w przeciwieństwie do nas dokonywali wszelkich starań, żeby nie wk$$%ić każdej jednej narodowości zamieszkującej ich kraj. Polscy Żydzi masowo jeździli na czeskie uniwersytety, bo w Polsce blokował ich numerus clasus. Dali Ukraińcom autonomię na Zakarpaciu (u nas to nawet mowy nie było). Nawet Słowacy nic do nich nie mieli, Hitler musiał grozić Tisie, że jak nie ogłosi niepodległości, to ich rzuci na pożarcie Węgrom, bo nikt tam nie chciał się odrywać od Czechosłowacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Okej, tylko że akurat Czesi w przeciwieństwie do nas dokonywali wszelkich starań, żeby nie wk@!#ić każdej jednej narodowości zamieszkującej ich kraj.

   @yarpen26: Skąd takie informacje? Powiedz to Niemcom, Węgrom i Polakom zamieszkującym Czechosłowację.
   Ograniczali drastycznie używanie języka narodowego, dokonywali aresztowań, rekwizycji, wysiedleń (chociażby Polaków ze Śląska Cieszyńskiego), mieli na koncie kilka zbrodni wojennych jak w Stonawie czy na południu Słowacji przeciwko Węgrom, osadnictwo czeskie na odebranych majątkach itd. Potem wszystko tylko brutalniej powtórzyli w 1945 kiedy nie tylko znowu atakowali i wysiedlali Polaków ale brutalnie mordowali niemieck ludność cywilną (wbrew decyzji aliantów dokonali wysiedleń) czy jak wysiedlali Węgrów.

   Polscy Żydzi masowo jeździli na czeskie uniwersytety, bo w Polsce blokował ich numerus clasus.

   Co to ma do liczących się w Czechosłowacji mniejszości? Pogromy mieli tak samo jak u nas, a my mieliśmy problemy z Żydami, polityczna specyfika ówczesnych czasów a i tak nie ma to kompletnie wpływu na temat bo to Czechosłowacja a nie Polska była bardziej państwem sezonowym i bardziej rozbita narodowościowo.

   Dali Ukraińcom autonomię na Zakarpaciu (u nas to nawet mowy nie było).

   Przecież ta autonomia była kompletnie nieskuteczna o czym piszą sami Czesi, dekret o autonomii podpisano dopiero 22 listopada 1938, podobnie autonomię obiecano Słowakom i nic. I co ważne to nie były obietnica dla Ukraińców a dla Rusinów, dwie różne grupy. Obietnic nie spełnili. U nas były próby większej autonomii dla Ukraińców, była autonomia na Górnym Śląsku.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Podkarpatská_Rus#Odložení_autonomie

   Nawet Słowacy nic do nich nie mieli,

   XD
   Tak nie mieli, że z miejsca się oderwali a cały okres trwania XX lecia międzywojennego ruch ludacki tworzył istotn opozycję a tyle, że w 1918 Czesi musieli uciekać się do zabójstw działaczy polityczych aby utrzymać ten związek (tu polecam poczytać o wypadkach słowackich generałów optujących za niepodległością).

   Hitler musiał grozić Tisie, że jak nie ogłosi niepodległości, to ich rzuci na pożarcie Węgrom, bo nikt tam nie chciał się odrywać od Czechosłowacji.

   Nic nie musiał grozić, Węgrzy i tak sami zaatakowali i o południe Słowacji była mała wojna.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszki, bo teraz Czesi żyją lepiej i zarabiają więcej, no i nie mają radykałów katolickich u władzy