Social media zmieniły rynek matrymonialny nie do poznania

Social media zmieniły rynek matrymonialny nie do poznania

Rok w którym powstał Facebook, Instagram, a potem Tinder to daty, które rozpoczęły erę social media. Erę, która zmieniła rynek matrymonialny. Kobiety zaczęły potrzebować dowartościowania i uważać, że zasługują jedynie na "księcia z bajki", mężczyźni z kolei nie uzyskują zainteresowania u kobiet.

 •  

  pokaż komentarz

  tak, ale to działa w dwie strony, 18-35 czas kobiety,35-50 czas mezczyzny.
  kobiety sa najbardziej warosciowe rykowo w wieku 18-35, męzczyżni odwrotnie, w efekcie w najbliższych latach bedzie przestawienie sie skali, mezczyzn, po prostu masowo przestawiają sie na azjatki, kobiety zostają same. Ok to funkcjonowało póki mężczyzni/społeczeństwo było zainteresowane utrzymywać samotne matki z dziecmi. Społeczeństwo bedzie sie teraz od tego odwracało.
  wiec oczywiscie, bedzie wrzask, wiecej kobiet z dostepem do koryta i stołkiem z przydziału.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: piszesz jakby mężczyźni 35+ jeszcze nie istnieli i dopiero czekamy aż się jacyś zaczną pojawiać

  •  

   pokaż komentarz

   @rentiever: bo nie istnieli mezczyzni 35+ wychowani w tym systemie, oczywiscie wybucha popularnosc mediów społecznosciowych, to zaledwie 10 lat, głównie młodzi, czyli 20-30 letni chłopak gołodupiec i 20-30 letnia dziewczyna,
   kto ma wieksza wartosc, oczywiscie dziewczyna. Teraz za to wchodzimy w wiek 30-40 lat, czyli czas paniki dla kobiet i czas ustatkowywania sie męzczyzny. Kobiety korzystają ze starego systemu - wsparcia samotnych matek z dziecmi.
   Wiec w najbliższym okresie, bedzisz miał przestawienie sie skali, panika kobiet bumu mediów społecznościowych, niechęć mężczyzn do utrzymywania cudzych dzieci. Oraz łatwiejszy import partnerów z zagranicy. kto wygra w imprcie partnerów z zagranicy, kobieta w wieku 35 wiążącą sie z 25 letnim emigrantem, czy 35 letni męczyna wiążący się z 25 letnią kobietą.

  •  

   pokaż komentarz

   tak, ale to działa w dwie strony, 18-35 czas kobiety,35-50 czas mezczyzny.
   kobiety sa najbardziej warosciowe rykowo w wieku 18-35, męzczyżni odwrotnie


   @sirTWARDOWSKY: Zwróć tylko uwagę, że kobiety na ten 'swój czas' jak to nazwałeś, pracować specjalnie nie muszą - przynajmniej większy procent z nich, te ogarnięte same i tak nie zostaną, więc Azjatki im nie groźne. Natomiast mężczyzna, aby być atrakcyjnym w 'swoim czasie' musi albo naprawdę dobrze wyglądać, albo ogólnie mówiąc być kimś/coś osiągnąć, więc o ile czas kobiet obowiązuję sporą ich część, o tyle czas mężczyzn działa bardzo wybiórczo, i raczej żaden Janusz, magicznie po przekroczeniu czterdziestki nie zacznie ot, tak, nagle być atrakcyjnym w oczach kobiet, jak to się chyba niektórym tutaj wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: nie jest to prawda
   juz widze jak 50 latek jest atrakcyjniejszy od mlodego chada xD
   w rzeczywistosci to wyglada tak, ze nieliczni mezczyzni sa atrakcyjni w wieku 18-35, a reszta nie jest atrakcyjna nigdy

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Moim skromnym zdaniem zainteresowanie samotnymi matkami spada, choć wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie przez bandę stulejarzy i rycerzyków w lśniących zbrojach.
   Myślący mężczyźni nigdy nie traktują takich kobiet poważnie tym bardziej wtedy, gdy wiadomo, że zniszczyła ona byłego męża. Wtedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że z kolejnym zrobi to samo. Nie warto ryzykować.

   Mężczyźni w wieku 35+ tracą zainteresowanie stałym związkiem. W większości coś już przeżyli i nie mają zamiaru do tego wracać. Kobiety natomiast, nawet te z dziećmi i po rozwodach, pomimo drastycznego spadku swojej wartości na rynku matrymonialnym, nie obniżają swoich wymagań, poszukując księcia z bajki tak, jak w wieku 20-25 lat.

   Efekt tego jest taki, że mężczyźni nie chcą się wiązać, kobiety myślą, że oni chcą.

  •  
   I.....7

   +139

   pokaż komentarz

   @FobikusTotalus: W dodatku warto dodać, że głównym czynnikiem świadczącym o wartości mężczyzny w oczach kobiety 35+ są jego zarobki, a nie każdy jest #programista15k

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety natomiast, nawet te z dziećmi i po rozwodach, pomimo drastycznego spadku swojej wartości na rynku matrymonialnym, nie obniżają swoich wymagań, poszukując księcia z bajki tak, jak w wieku 20-25 lat.

   @Faraday: Bo są durnymi idiotkami, facet 35-40+ dla młodej madki to idealna partia. Odchowany samodzielny, dojrzały, często przy kasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @H4v3n: zgadzam się z wszystkim, oprócz inteligencji ^^

  •  
   K...L

   +259

   pokaż komentarz

   tak, ale to działa w dwie strony, 18-35 czas kobiety,35-50 czas mezczyzny.

   @sirTWARDOWSKY: Mam takie dwie znajome, ok 40dziestki.
   Już ok 15lat szukają mężów, było trochę kandydatów.... ten był za niski(176), tamten miał (cytuje) "dziwny rytuał chodzenia na cmentarz do babci co tydzień" itd. No nie ma facetów na świecie, wszyscy do niczego - takie nastawienie.
   A jak już jakiś był odpowiedni, to sam zwiewał po jakimś czasie: koleżanki to typ "kobiety wyzwolonej".
   Słuchałem kiedyś jak to ciężko, bo "od dwóch tygodni znalazła 2h czasu żeby się z nim spotkać."
   Dlaczego?
   Zajęcia jogi, kurs "jak być szczęśliwym", szkolenia w firmie, wyjazd integracyjny, spotkanie z takimi samymi samotnymi koleżankami, promocja w drogerii, basen, kosmetyczka, zajęcia z "trenerem motywacji" itd.
   Który normalny facet chce mieć dziewczynę(żonę) którą będzie widywał dłużej niż godzinę raz na tydzień?

   I tak teraz koleżanki mają po 40lat, miny już nietęgie, bo coraz bardziej widzą, że chyba czeka je przyszłość: kariera, apartament, modne coupe, samotność, kot i pół butelki wina co wieczór.

   Oczywiście, jak starałem się delikatnie pogadać, gdzie jest problem, to nie dopuszczają myśli.
   Nadal są dumne i wspaniałe, ale tylko gdy gadamy sami. Gdy spotykamy się w większym towarzystwie, gdzie są matki z dziećmi - są nienaturalnie ciche i wychodzą po godzinie z takich spotkań.
   Cóż, na własne życzenie mają takie życie, jakie wybrały.

  •  
   K.............k via Android

   +42

   pokaż komentarz

   @KazPL rynek nie lubi próżni . Zaraz zainteresuje się nimi jakiś 30 letni macho którego stara panna będzie utrzymywała i będzie zadowolona, że któryś ją chciał

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Prawda jest taka:
   Najgorzej mają brzydcy i biedni mężczyźni oni są zerem na rynku matrymonialnym.
   Potem są biedne i brzydkie dziewczyny ale tu zawsze jest szansa że znajdzie się jakiś desperat i przygarnie.
   Potem są ludzie ładni lub bogaci tacy ludzie nie muszą bajerować żeby podymać.
   Na szczycie hierarchii są ludzie piękni i bogaci którzy biorą i mają kogo chcą a takie portale jak tinder czy insta to taki interaktywny burdel gdzie się wybiera dziwki.
   Znam osobiście gościa który ma bogatego ojca i jest przystojny i bez bajery w pare minut ma dzieczynę na noc.

   Ja nie jestem jakąś katokonserwą czy coś ale "wyzwolone" społeczeństwo i deprecjacja małżeństwa doprowadziła do powtórki z historii gdzie piękni i bogaci mają swoje haremy i robią z kobietami to na co mają ochotę tak jak to było wieki temu a reszta czeka na cyberlalki z chin. I nie jest to wina socialmediow one tylko przyspieszyły naturalny proces i ułatwiły bogatym facetom dostęp do sprzedajacych się kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: Jeżeli tego będą chciały, to pewnie tak.
   Natomiast, człowiek który ma rodzinę i wokoło ludzi którzy go kochają, a człowiek z którym ktoś jest dla pieniędzy - to dwie różne kategorie. Różne potrzeby i różne światy.

  •  

   pokaż komentarz

   Oraz łatwiejszy import partnerów z zagranicy. kto wygra w imprcie partnerów z zagranicy,

   @sirTWARDOWSKY: za dużo s-f;)

  •  

   pokaż komentarz

   @H4v3n: wskakiwanie do łóżka na pierwszej randce to raczej nie jest oznaka inteligencji. Młode dziewczyny są puste ja cię bardziej liczę na przygodę niż na to co może później z tego wyjść

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy spotykamy się w większym towarzystwie, gdzie są matki z dziećmi - są nienaturalnie ciche i wychodzą po godzinie z takich spotkań.

   @KazPL: nie dziwne, na takich spotkaniach dłużej niż godzinę potrafią wytrzymać tylko matki, dla pozostałych po pierwsze ciągły jazgot dzieciarni jest męczący, a po drugie na takich spotkaniach 99% tematów to dzieci i dla kogoś kto ich nie posiada jest to zwyczajnie nudne.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Smutno mi się zrobiło z powodu tego faceta. Babcia musiała być bardzo ważną osobą w jego życiu.
   I z powodu tej kobiety,bo nie potrafi tego zrozumieć

  •  

   pokaż komentarz

   @mk001: Wiem o czym mówisz, bo na takich też bywałem i nie lubię.
   Jednak, to zależy od ludzi. Obracasz się wśród normalnych, to i jest normalnie. Obracasz się w środowisku madek - to i masz złe doświadczenia. Ja unikam takich imprez, gdzie siedzi banda takich mamusiek i ględzi pierdoły pod niebiosa, a rozwydrzone bachory skaczą po głowie - po co niby miałbym tam być?
   Na szczęście, są normalni ludzie, którzy się jeszcze i z siebie potrafią pośmiać, wspólnie spędzając czas.
   Są normalne spotkania na poziomie, gdzie ludzie normalnie się zachowują.

   Widać nie załapałeś o co chodziło w mojej wypowiedzi, że tak oczywiste rzeczy odpisałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Insam27: niestety masz racje. Ja dodam od siebie ze to juz nie dotyczy tylko kobiet 35+ ale w ogole wszystkich lasek. Masz kase masz dupe. Nie masz kasy masz swinie

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday: Mąż mojej koleżanki,jak był młody i głupi,związał się z taką jebnietą mamuślą z dwójką dzieci. W końcu nie wytrzymał i zwiał z kumplami do Hiszpanii( macocha podrzuciła mu paszport a ten sciemnił jebniętej,że idzie do pracy)
   Pracowali w hotelu,tam poznał moją koleżankę. Przez rok jeździli po Hiszpanii,mieszkali w Vanie aż w końcu zdecydowali się na powrót do Anglii.

  •  

   pokaż komentarz

   W dodatku warto dodać, że głównym czynnikiem świadczącym o wartości mężczyzny w oczach kobiety 35+ są jego zarobki, a nie każdy jest #programista15k

   @Insam27:

   W dodatku warto dodać, że głównym czynnikiem świadczącym o wartości kobiety w oczach mężczyzn jest zawsze jej wygląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Obracasz się wśród normalnych, to i jest normalnie.

   @KazPL: niestety większość kobiet się mocno zmienia po urodzeniu. I jeszcze jak jest jedną matka w towarzystwie to jakoś temat dzieci jest szybko gaszony przez innych. Ale jak spotyka się kilka matek to niestety nie jest tak łatwo.

   Myślę że mówisz o facetach, bo oni mimo posiadania potomstwa wciąż potrafią pogadać o innych rzeczach, u kobiet niestety jest inaczej.

  •  
   M...........e

   +49

   pokaż komentarz

   Mężczyźni w wieku 35+ tracą zainteresowanie stałym związkiem

   @Faraday: 100% moja osoba. W wieku 35 wprowadziłem się, bo ex "jest warta więcej - kochanek" plus rozj@%%nie 12 letniego związku dla kilku tygodni znajomości z nowym osobnikiem. Teraz? 4 lata pozniej rozpaczliwie szuka jakiejkolwiek znajomości, bo NIKT nie chce się wiązać z kimś kto w ciula walil i wszyscy o tym się dowiedzieli. Ona ma problem, a ja nie mam ochoty na związki dłuższe niż zaproszenie kobiety na kolacje połączoną ze śniadaniem ¯\_(ツ)_/¯
   Po co się męczyć z idiotkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: no tak jest. I xo w związku z tym?

  •  

   pokaż komentarz

   zgadzam się z wszystkim, oprócz inteligencji ^^

   @Beczkowy: Czyli młode kobety som gupie?

  •  

   pokaż komentarz

   no tak jest. I xo w związku z tym?

   @Insam27:

   To, że męzczyźni to puści hipokryci.
   Sami patrzą jedynie na wyglad, a jeżeli kobiety zwracają uwagę na status finansowy i społęczny to wiece się oburzają ;D

  •  

   pokaż komentarz

   100% moja osoba. W wieku 35 wprowadziłem się, bo ex "jest warta więcej - kochanek" plus rozj$??nie 12 letniego związku dla kilku tygodni znajomości z nowym osobnikiem

   @ManWithNoName:

   A bądź uprzejmy przedstawić nam sylwetkę swojej ex ;)

   To pewnie krystaliczna postać, która miała dobre wykształcenie, świetną pracę, a także majątek osobisty.
   Była to osoba szczera, honorowa, odważna, a wolnych chwilach angażowała się w dziłalność charytatywną, nieprawdaż? ;)

   I dziwnym trafem ta krystaliczna kobieta Cię zdradziła,
   no chyba, że od początku wiedziałeś, że jest taka średnio krystaliczna, ale myślałeś przyrodzeniem, a nie głową ;)

   A później oczywiście lament jasnogórki- wszystkie kobiety to dziwki, zdradzasją bla bla bla.

  •  

   pokaż komentarz

   Wykop i jego główny problemy.
   Przestańcie już z tymi gówno artykułami #przegrywy nikogo nie interesuje, że nie umiecie znaleźć kobiety.

   Myślałam, że to serwis informacyjny, a zamienia się w stuleja content.
   Gdzie nie spojrzysz tam gówno-wpis

  •  
   z.....j

   +3

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Jak widzę znajomych po 30stce to dla nich jest to przeważnie czas na brzuch i łysienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @H4v3n zainteresowanie młodych dziewczyn dużo starszym facetem często ma dwojakie podłoże: starszy jest bardziej doświadczony (w tym również seksualnie), może ja zaprosić na randkę, kupić prezent, bo nie jest to już biedny student, tylko pracujący facet. Druga sprawa jest taka, że często wynika to z pewnych zaniedbań rodzinnych, w których ojciec był nieobecny w rodzinie, a dziewczyny szukają niejako ojca w starszym kolesiu. A facet wiadomo, jest mu to na rękę z wielu powodów- chociażby budowania ego jakim jest chadem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday: somsiadka ma chate po 1szym mezu, byly mial kochanke, w sadzie przerznal z kretesem. Teraz widze ze bylej los dal nowego meza ktory pomaga jej wychowywac 2ke dzieci. Bez kredytow nowy maz normik 40+ beta mieszka sobie z rodziną w pieknym domku. Wychowuje nie swoje

  •  

   pokaż komentarz

   Mam takie dwie znajome ...

   @KazPL: Też mam takie znajome z tym, że 35+. To są najczęściej naprawdę fajne dziewczyny - zarabiają lepiej niż niejeden facet, jakiś sport, hobby, wycieczki, zadbane, zgrabne, inteligentne ... samotne :/

   To nie jest tak jak @sirTWARDOWSKY pisze, że 35-50 to czas mężczyzny. Bo każda kobieta chce, żeby facet był przynajmniej nie gorszy od niej, to jest minimum. Typowy niebieski 35-50 nie ma szans, a ci atrakcyjni wolą młodsze ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   M...........e

   -1

   pokaż komentarz

   A bądź uprzejmy przedstawić nam sylwetkę swojej ex ;)

   @cyjanek_potasu: Po co strzępić język?

   I dziwnym trafem ta krystaliczna kobieta Cię zdradziła,
   no chyba, że od początku wiedziałeś, że jest taka średnio krystaliczna, ale myślałeś przyrodzeniem, a nie głową ;)


   @cyjanek_potasu: Żadna nie jest krystaliczna, każda ma skazę. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie.
   Kobiety to manipulantki, które jednocześnie są manipulowane przez social media. Wiesz, pokazała ciało, setki osób polubiły i ona jest warta więcej, a zderzenie z rzeczywistością jest bardzo bolesne.

  •  
   M...........e

   +3

   pokaż komentarz

   ale myślałeś przyrodzeniem, a nie głową ;)

   @cyjanek_potasu: Od kiedy tylko dowiedziałem się co kryje się za posiadaniem tej zacnej części ciała ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Żadna nie jest krystaliczna,

   @ManWithNoName:

   Nie, Ty takich nie znasz i ze swoim podejściem nigdy nie poznasz.

   Kobiety to manipulantki, które jednocześnie są manipulowane przez social media

   @ManWithNoName:
   Twoja matka to też manipulantka?

   Może nigdy nie widziałęś porządnej kobiety i nawet w rodzinie nie miałeś wzorca.

   Wiesz, pokazała ciało,

   @ManWithNoName:
   A wiesz, że są takie, które nie pokazują.
   Nie mają intagrama, ani facebooka, bo mają ciekawsze rzeczy do roboty?

  •  
   M...........e

   0

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Ale p$!%@#?isz :) Oczywiście, że się z tobą zgodzę w wielu kwestiach, a jednocześnie wiele postawie na ogniu. Są takie osoby i zdaję sobie sprawę, bo takich znam bardzo wiele i w związkach. Jednoczesnie znam historie tudzież jestem pierwszym swiadkiem rozmow na temat "ich związku", kumasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @FobikusTotalus: wrecz przeciwnie. Gdy kobiecie mija 35, nagle staja sie wyrozumiala, cierpliwa itd. Dociera do niej pocichu ze czas jej wyborow minal, i teraz chad'a moze miec na jedna noc (albo i nie, w koncu Chad jak ma wybor 25-35 to moze wybrac roznie). Wiec nagle Janusz to pracowity jest, troskliwy i niepije - i w sumie nie jest taki zly, bo dla niego taka ksiezniczka jak ja to jak wygrana w totka, wiec bedzie sie staral do konca zycia

  •  

   pokaż komentarz

   Potem są biedne i brzydkie dziewczyny ale tu zawsze jest szansa że znajdzie się jakiś desperat i przygarnie.

   @TS89PL: dlaczego ludzie wychodzą z założenia, że jak kogoś jedynym właściwie minusem powaznym jes to, że jest brzydki to będzie z byle kim byle być a nie woli być sam?

  •  

   pokaż komentarz

   @mk001: no to jest problem... Pojawia się dziecko i kobieta traci tak jakby 90% mózgu. Na czym to polega, ja serio nie wiem, może jest to jakoś gdzieś wytłumaczone, jak z wykształconej kobiety, zainteresowanej światem robi się umysłowa ameba?

  •  

   pokaż komentarz

   35-50 czas mezczyzny

   @sirTWARDOWSKY: statystyczny polak w tym wieku to ulaniec z brzuchem, czerwona gębą i bez zębów. rzeczywiście świetna partia. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ManWithNoName: Ja wyprowadziłem się od ex ponad 5 lat temu. Na żądanie matki zniszczyła naszą rodzinę.
   Z tego, co mi wiadomo, to przez ten czas nie poznała nikogo i z nikim się nie spotykała, choć mogę mieć niepełne informacje.

   Nawet moja obecna kobieta śmieje się z niej i uważa za idiotkę. Miała wszystko. Wystarczyło zachowywać się jak człowiek, ale nie. Uwierzyła, że jest jakąś księżniczką i zasługuje na kogoś lepszego, a jej mąż jest jakimś śmieciem, który do niczego się nie nadaje.

   Tyle tylko, że ja znalazłem kogoś, a ona nie jest w stanie. Nawet nasza córka uwielbia moją kobietę.

   Przez pewien czas, zanim się z nią związałem, był sam i tak miało zostać... Ale zdecydowałem się na związek z nią. Albo ona, albo żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   statystyczny polak w tym wieku to ulaniec z brzuchem, czerwona gębą i bez zębów. rzeczywiście świetna partia. xD

   @arcxa: mylisz sie o 10 lat, tak to wyglądało wczesniej, ale dzisiejsze pokolenie facetów 30 latków, jest juz bardziej zadbane, to tak jak by porównywać grazynki w tym wieku, które były ulane z brzuchem czerwona gęba i bez zębów.

  •  

   pokaż komentarz

   no to jest problem... Pojawia się dziecko i kobieta traci tak jakby 90% mózgu. Na czym to polega, ja serio nie wiem, może jest to jakoś gdzieś wytłumaczone, jak z wykształconej kobiety, zainteresowanej światem robi się umysłowa ameba?

   @KrS1: to akurat nie jest złe z punktu widzenia gatunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: możliwe, że masz racje. Tylko czy potrzebujemy jeszcze dziś tych mechanizmów?

   Pytam, niczego nie sugeruje.

  •  

   pokaż komentarz

   Żadna nie jest krystaliczna, każda ma skazę. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie.
   Kobiety to manipulantki, które jednocześnie są manipulowane przez social media. Wiesz, pokazała ciało, setki osób polubiły i ona jest warta więcej, a zderzenie z rzeczywistością jest bardzo bolesne.


   @ManWithNoName:

   Tylu żenujących bzdur w jednym krótkim tekście.
   Albo patrzysz na inne kobiety przez pryzmat eks.

  •  

   pokaż komentarz

   Najgorzej mają brzydcy i biedni mężczyźni oni są zerem na rynku matrymonialnym.
   Potem są biedne i brzydkie dziewczyny ale tu zawsze jest szansa że znajdzie się jakiś desperat i przygarnie.
   Potem są ludzie ładni lub bogaci tacy ludzie nie muszą bajerować żeby podymać.
   Na szczycie hierarchii są ludzie piękni i bogaci którzy biorą i mają kogo chcą a takie portale jak tinder czy insta to taki interaktywny burdel gdzie się wybiera dziwki.
   Znam osobiście gościa który ma bogatego ojca i jest przystojny i bez bajery w pare minut ma dzieczynę na noc.


   Ja nie jestem jakąś katokonserwą czy coś ale "wyzwolone" społeczeństwo i deprecjacja małżeństwa doprowadziła do powtórki z historii gdzie piękni i bogaci mają swoje haremy i robią z kobietami to na co mają ochotę tak jak to było wieki temu a reszta czeka na cyberlalki z chin. I nie jest to wina socialmediow one tylko przyspieszyły naturalny proces i ułatwiły bogatym facetom dostęp do sprzedajacych się kobiet.

   @TS89PL: ok, ale to ci przecietni mezczyzni utrzymuja finansowo ten system, bo kobiety po czasie zabawy, zostają z dzieciakiem i przechodza na utrzymanie społeczenstwa, wiec ten który nie zaróchał, dostaje rachunek za opieke nad dzieckiem, ten rachunek moze dostac bezposrednio wiazac sie z samotna matką, lub posrednio opłacajac socjal z którego samotna matka korzysta. Wiec zaczyna dochodzic do naturalnego buntu, dlatego np w usa, trzecia najwieksza siła stają sie ruchy libertariańskie które, chca minimalizacji państwa, nie chca wspierac finansowo systemu który im nie słuzy. Ta sytuacja sie bedzie pogłebiała. Dostęp do samicy jest najwazniejszym pędem w społeczeństwie.
   to jest cykl społeczny, kazdy taki cykl społeczny kończył sie niezłym cyrkiem. Zwracam uwagę, na przyczyny 2 wojny i cyrku na poczatku 20 wieku... hitler stalin byli tylko ludzmi którzy zagospodarowali problem społeczny powstania grupy milionów mezczyzn którzy stracili dostęp do samic, w efekcie zniszczyli system.
   w niemczech, miliony weteranów wojennych, nie miało do czego wracac, nie miało pracy, nie miało rodzin, byli przegrywami, społeczeństwo sie od nich odwróciło. W efekcie powstały - fasisti-związki, zwiazki kombatantów, które wywaliły cały system do góry nogami.
   TO samo w rosji, miliony chłopów oderwanych od roli, bez rodzin, bez przyszłosci, postawiło na bolszewików wywracając społeczeństwo rosyjskie do góry nogami.

   obecnie masz niebezpieczny cykl, odcinasz olbrzymie grupy mezczyzn od samic, to zakonczy sie dużymi zmianami społecznymi, na koncu najbardziej ucierpią na tym kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   kobiety sa najbardziej warosciowe rykowo w wieku 18-35,

   @sirTWARDOWSKY: Warościowe rykowo? Czyli zmienność ich ryczenia jest największa?

  •  

   pokaż komentarz

   możliwe, że masz racje. Tylko czy potrzebujemy jeszcze dziś tych mechanizmów?

   @KrS1: tak, nawet jeszcze bardziej, poniewaz nastepuje atomizacja społeczeństwa. Kiedys, miałes dzieciaki, zintegrowane na osiedlu, teraz te dzieciaki poza szkołą niemal sie nie znaja, ludzie żyja odseparowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Warościowe rykowo? Czyli zmienność ich ryczenia jest największa?

   @orle: wartośc samicy w każdym gatunku, określa czas w którym są płodne.
   na chwile obecna, najbardziej wartościowy dla przedłożenia gatunku, jest mężczyzna stabilny finansowo 30< i kobieta w wieku rozrodczym <30 .

  •  

   pokaż komentarz

   myślę, że biologicznie wygrają ci, którzy postawią na twarde konserwatywne wychowanie młodych mężczyzn i kobiet.

   liberalizm = BRAK wychowania = róbta co chceta = katastrofa hedonistyczna

   @JohnnyFajf: dokładnie, to juz widac w USA, lewica 68 postawiła na aborcje i wolnosc seksualną, konserwa na 3 dzieci. Mija 50 lat i zgadnij jaka jest teraz młoda generacja, a no konserwatywna.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   lewica w USA zaimportowała wyborców :)

   @JohnnyFajf: fakt, z tego zyli, ale im nie wychodzi... ostatnio Trump wpadł na swietny pomysł, demokraci utworzyli miasta schroniska które odmawiaja władzą wydawania emigrantów, ok cnota wygrała, są wspaniali w trosce.
   wiec trump postanowił, wysyłać do nich nielegalnych emigrantów, w efekcie nielegali zamiast rozchodzic sie po kraju trafiaja do tych osrodków. efekt jest zabójczy do demokratów, bo USA to republika, nie liczy sie ilosc głosujacych, liczy sie ilosc głosów elektorskich. Wczesniej, wrzucanie tysiaca emigrantów do jakiegos republikanskiego miasteczka, zmieniała je na demokratyczne teraz, małe i srednie miejscowosci, stają sie republikańskie, a demokratyczne giga miasta, zalewane sa uchodzcami demolujac ich poziom zycia.

  •  
   M...........e

   +3

   pokaż komentarz

   Twoja matka to też manipulantka?

   Może nigdy nie widziałęś porządnej kobiety i nawet w rodzinie nie miałeś wzorca.

   @cyjanek_potasu: Miałem, dlatego właśnie twierdzę, że kobiety to manipulantki.

   pokaż spoiler PS, wmieszajmy w temat sąsiadów, polityków, pedofilii z kościoła i co tam jeszcze chcesz. Odbiegasz od tematu byle tylko przyczepić się czy też stworzyć narrację w zupełnie innym kierunku. Jak dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoja matka to też manipulantka?

   @cyjanek_potasu: moja matka - tak. moja żona, siostra, szwagierka, teściowa - wszystkie w jakimś stopniu są manipulantkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sdfghjkl żyj i pozwól żyć innym skoro działa to dla nich jak wentyl to niech sobie tam piszą co chcą.. po co tam zagladasz? zbanuj # i tyle¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   zarabiają lepiej niż niejeden facet, jakiś sport, hobby, wycieczki, zadbane, zgrabne, inteligentne ... samotne :/

   @marekmarecki44: wiesz że w tym zdaniu masz odpowiedź dlaczego są samotne, prawda?

   Typowy niebieski 35-50 nie ma szans, a ci atrakcyjni wolą młodsze

   @marekmarecki44: No dokładnie, 35-50 facet który się nie zaniedbał może spokojnie sięgać po młodsze i właśnie dlatego to jest jego czas.

  •  

   pokaż komentarz

   35-50 czas mezczyzny.

   @sirTWARDOWSKY: wnioskując po innych komentarzach jak i twoim zapewne chodzi ci jak wspomniałeś "byciem gołodupcem" przed 35 r.ż.
   Otóż uwierz mi, że gros osób w tym przedziale wiekowym to bardzo często zwykłe parobki, które żyją od wypłaty do wypłaty wynajmując kawalerkę. Nie wiem skąd się utarło, że facet 35+ to mężczyzna w garniturze pracujący na stanowisku prezesa banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: Bardzo tendencyjne stwierdzenie. Wnioskuję po nim również, że nie masz dzieci. Ja mam dwójkę małych dzieci z moją kobietą i nie straciła mózgu... oczywiście życiowe priorytety się pozmieniały bo dzieci wymagają czasu, poświęcenia i cierpliwości. Nie widzę też utraty "zainteresowania światem" wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @architekt_: wnioskujesz dobrze. W obu przypadkach.

   Na szczęście nie napisałem, że każda kobieta tak ma, ale na 8 kobiet młodych z mojego (mniej więcej) rocznika tylko 2 są dalej normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   wnioskując po innych komentarzach jak i twoim zapewne chodzi ci jak wspomniałeś "byciem gołodupcem" przed 35 r.ż.
   Otóż uwierz mi, że gros osób w tym przedziale wiekowym to bardzo często zwykłe parobki, które żyją od wypłaty do wypłaty wynajmując kawalerkę. Nie wiem skąd się utarło, że facet 35+ to mężczyzna w garniturze pracujący na stanowisku prezesa banku.


   @robert-kuzba: w obu przypadkach ucieksz w skrajnosci

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Może i przesadzam z tym byciem prezesem. Ale znam wielu ludzi po 40-tce (mężczyzn), których praca to 2k netto. Zazwyczaj jest to ich wybór, więc nic mi do tego i nie zamierzam ich za to krytykować. Niemniej pisanie, że facet zyskuje szczególnie na wartości w wieku 35-50 lat to też właśnie skrajność. Osoby w tym wieku często jeszcze spłacają kredyt na mieszkanie, a jeśli już je mają (bo odziedziczyli) to poza tym nie mają wiele do zaoferowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday wlasnie bardzo zastanawia mnie ten fenomen, ze stara przechodzona, z pomarszczonym, styranym ryjem ciagle mierzy tam gdzie juz nawet nie jest ignorowana a wręcz jest obiektem zartow i drwin. Lata lecą, superprzystojniacy nawet nie chcą patrzec na te stare zmęczone mordy a te j$@!ne szlauchy niczego sie nie uczą XD

  •  

   pokaż komentarz

   na 8 kobiet młodych z mojego (mniej więcej) rocznika tylko 2 są dalej normalne.

   @KrS1: Może nie wpływ ma rocznik ale raczej otoczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: chyba era 35+ samców beta którzy za dostęp do cipki oddadzą wszystkie zarobione pieniadze. Młode dziewczyny i tak będą mieć wyj?$$ne na nich bo w naturze jest tak ze zawsze będzie kilkanaście procent chadow i to do nich będzie ciągnęło dziewczyny. Także przegrywie pocieszaj się dalej ze w przyszłości będziesz rozchwytywany przez kobiety xD

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: A to dlatego że meżczyzna 30+ ma o wiele więcej do zaoferowania niż 20-30.
   Kobiety w wieku 20-30 szukają tego co mezczyzna ma dopiero po 30 a nawet blizej 35 niż 30 lat.
   Mówię tu o stabilizacji , bezpieczeństwie i finansowym i emocjonalnym.
   Dodatkowo facet 30-40lat nadal jest atrakcyjny fizycznie, nie wygląda już jak młokos , tymczasem u kobiety po 30tce zaczyna się robić tendencja spadkowa , tym samym kobiety 30+ są tak mocno zdesperowane wiedząc że czas nieubłaganie ucieka i zaraz nikt się nią nie zainteresuje.
   Widzę to po moich koleżankach które w wieku 20-30 się nie oszczędzaly a teraz biorą co leci byleby ktoś dał namiastkę miłości i domu - niesety często są z bagażem ( dzieci , długi , nic swojego ) bo osatnie 10 lat życie towarzyskie było ważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Także przegrywie pocieszaj się dalej ze w przyszłości będziesz rozchwytywany przez kobiety xD
   @przystojnyalvaro: siedze w dublinie, za dwa tygodnie wracam na filipiny, luz i mam wyj??@ne na to
   jestem klasycznym gekiem z it po 30 wiec ok, przegapiłem czas bycia wygrywem siedzac przed komputerem
   za to teraz mam pieniadze i wyj??@ne na to całe smieszne drama,

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Moim zdaniem artukul jest jednostronny. Nie pokazuje za bardzo pozytywnej stony faceta. Mężczyzna może zwiększyć swoją wartosć na rynku matrymonialnym dużo latwiej niż kobieta. Jak kobieta jest brzydka to dużo nie może zrobić. Będzie musiala wybierac facetow o niskiej atrakcyjnosci. Natomiast facet nieatrakcyjny może sobie prawie wszytsko poprawić - zaczynając od wyglądu (ubior, wlosy, itp.), pozycję spoleczną (finanse, lepsza praca, biznes, wyksztalcenie) po umiejętnosci spoleczne. Wszystko to można przedstawić w portalach spolecznosciowych - zwiększa to zasięg i możliwosci w znalezieniu kobiety, portale takie są wtedy bardzo przydatne. Atrakcyjnosć mężczyzn zawiera więcej znaczących skladowych niż kobieca, ktora ogranicza się glownie do wyglądu.

   ps. przepraszam za częsciowy brak polskich znakow - problem z oprogramowaniem

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnAtkinson: nie masz za co przepraszac, tez nie chce mi sie cigle przestawiac klawiatury

  •  

   pokaż komentarz

   100% moja osoba. W wieku 35 wprowadziłem się, bo ex "jest warta więcej - kochanek" plus rozj!!!nie 12 letniego związku dla kilku tygodni znajomości z nowym osobnikiem. Teraz? 4 lata pozniej rozpaczliwie szuka jakiejkolwiek znajomości, bo NIKT nie chce się wiązać z kimś kto w ciula walil i wszyscy o tym się dowiedzieli. Ona ma problem, a ja nie mam ochoty na związki dłuższe niż zaproszenie kobiety na kolacje połączoną ze śniadaniem ¯_(ツ)_/¯
   Po co się męczyć z idiotkami?


   @ManWithNoName: po tym wpisie widać, że wciąż Cię to męczy:)
   Ale i tak się nie przyznasz;)

  •  
   M...........e

   +1

   pokaż komentarz

   @mk001: Juz nie, ale długo trzymało.

   pokaż spoiler Przyznaje się, że mam na to już wyj$!?ne panie psychologu internetowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Podsumowując : Lepiej skupić się na swojej karierze by w wieku ok 40 lat mieć już własne mieszkanie itd. Zamiast uganiać sie za jakimis podstarzałymi ksieżniczkami po 30.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: dokładnie, teraz najbardziej denerwuje mnie, ze dziewczyna za która 10 lat temu bym sie dał zabić, mi mówi ze załuje ze nie zostaliśmy razem.
   nauczylem sie jednej najwalniejszej zasady - nidy nie uganiaj sie za kobietą
   zbuduj sobie zycie, moze nie czekac do 40, ale po prostu inwestuj w siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ManWithNoName:
   Napisałeś to dosyć emocjonalnie;) też byłam zdradzona, więc wiem jak jest. Myślę że jak ktoś tak jedzie po byłym jak Ty i ma radoche że jemu się nie układa, to jednak emocje wciąż są żywe. Inaczej by Ci to zwyczajnie wisiało co tam u niej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Zgadzam sie w 100%. Inwestować tylko w siebie. Jeśli jest się już w miarę ustawionym to one będą sie za wami uganiać. I nie jakieś stare panny tylko młode laski.

  •  

   pokaż komentarz

   Oraz łatwiejszy import partnerów z zagranicy. kto wygra w imprcie partnerów z zagranicy, kobieta w wieku 35 wiążącą sie z 25 letnim emigrantem, czy 35 letni męczyna wiążący się z 25 letnią kobietą.

   @sirTWARDOWSKY: madka sprowadzi sobie jurnego Ukraińca, robotnego chłopa, co ją zru ha tak, że jej się odechce zadawać z betabankomatami do końca życia, będzie mu gotować i będą sobie fajnie żyć, a polak? Przegryw sprowadzi sobie Ukrainkę to mu spierdoii z obrzydzeniem,Tajka to samo jak tylko podłapie polskiego na tyle, żeby powiedzieć "spierdaIaj"
   Fakty są takie, że karyny nawet jak sobie poszalały to zawsze znajdą sobie chłopa co je będzie dymał ruchał i na nie zarabiał, a przegryw sobie może znaleźć co najwyżej emigrantkę zarobkową, która potraktuje go jako nieco obmierzły, zasikany przystanek.

  •  
   M...........e

   0

   pokaż komentarz

   @mk001: Wiesz, tak czy inaczej będzie gdzieś obok to wszystko tym bardziej, że byłem fair cały związek oraz fakt, że jest też kolejne życie, które dzięki nam rozwija się więc.. Temat bardzo skomplikowany ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   G............a

   0

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: Człowieku 35-45 to czas kiedy kobiety przeżywają NAJWIĘCEJ romansów w swoim życiu. I nie wiem skąd mit o długowieczności facetów, ale jeżeli tak było, to już przemija. Teraz kobiety na starość zdradzają facetów, bo ci już nie mogą...

  •  
   L.............y

   -3

   pokaż komentarz

   @sirTWARDOWSKY: a która by chciała starego dziada 35+? Ja na pewno nie, przeciętny Polak w tym wieku wygląda jak typowy Janusz z piwnym brzuchem, fujka

  •  
   K............3

   -2

   pokaż komentarz

   Deser xd

   źródło: 38806617_227753001265806_5101167416629526528_n.jpg

  •  
   j.........u

   -1

   pokaż komentarz

   @Wmordejerza5000: oho .. nikt na kawalera uwagi nie zwraca ! oyoy( ͡° ͜ʖ ͡°)ლ(ಠ_ಠ ლ)

  • więcej komentarzy(77)

 •  

  pokaż komentarz

  Zgadzam się z tytułem w zupełności.

 •  

  pokaż komentarz

  ale pieprzenie, wystarczy żeby faceci i kobiety zapisywali się na jakieś kursy, uprawiali jakieś sporty, hobby - wystarczy wyjrzeć poza socialmedia od razu można znaleźć ciekawych ludzi tylko nie bać się interakcji w realu

  •  
   I.....7

   +81

   pokaż komentarz

   ale pieprzenie, wystarczy żeby faceci i kobiety zapisywali się na jakieś kursy, uprawiali jakieś sporty, hobb

   @vandrash: *Tylko faceci

  •  

   pokaż komentarz

   @vandrash: kobiety nie muszą - wystarczy, że "przesuną" chada w prawo i ten za parę sekund już oferuje sex albo randkę na Majorce.

  •  

   pokaż komentarz

   @vandrash: zgodzę się że pieprzenie, ale z resztą nie. Jak nie było mediów społecznościowych to była presja żeby się nie zachowywać żałośnie, a że internet daje anonimowość to bycie spermiarzem stało się czymś normalnym. Kobiety tylko z tego skorzystały.

  •  

   pokaż komentarz

   kobiety nie muszą - wystarczy, że "przesuną" chada w prawo i ten za parę sekund już oferuje sex albo randkę na Majorce.

   @Wasz_Pan:

   Tylko, że dla normalnych kobiet seks z przypadkowym mężczyzną jest bezwartościowy.;)

  •  
   z.....j

   +13

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: ehe, a skąd tyle samotnych madek?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasz_Pan: tak, tylko że najładniejszych kobiet jest tyle samo % co najlepszych facetów. Chad ją przeleci i tyle go będzie widziała. Spuścił się, ona była taka-sobie, zaraz będzie miał lepszą. Więc to działa w dwie strony. Kobietom jest w złudny sposób łatwiej, bo mają po kilkanaście - kilkadziesiąt 'par' na tinderze gdy ja mam 3, a odpisały 2. Ale koniec końców, dalej zostanie sama, gdy Chad się znudzi / zaspokoi.

  •  

   pokaż komentarz

   ehe, a skąd tyle samotnych madek?

   @zly_wuj:

   Niekótre po prostu chcą nimi być,
   ale zdecydowana większość samotnych madek to ta sama grupa podludzi jak mężczyźni, któzy przyrodzeniem wybierają partnerkę na żonę, a później są zdziwieni, że zostali przez nią zdradzeni ;D

   Ja mówię o normalnych ludziach, a nie karynach i karyniarzach.

  •  
   z.....j

   +12

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: "normalne" i "karyny" to bardzo złudne kategorie. Normalne też popuszczają szpary na imprezach jak im się chłopak podoba

  •  

   pokaż komentarz

   normalne" i "karyny" to bardzo złudne kategorie. Normalne też popuszczają szpary na imprezach jak im się chłopak podoba

   @zly_wuj:

   Mów za siebie, synku ;)

  •  
   z.....j

   +9

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Mówię o tym co widziałem na studiach, na imprezach. Takie jest życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Mówię o tym co widziałem na studiach, na imprezach. Takie jest życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @zly_wuj:

   A gdzie studiowałeś? ;)
   I na jakie imprezy chadzałeś? ;)

   Wiesz, że Twoje środowisko nie jest reprezentacją wszystkich kobiet i mężczyzn?

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_wuj
   @cyjanek_potasu
   Szpary popuszczaja tak samo karyny z tipsami, bo i szare myszki chodzące do teatru i zaczytujące się we francuskich pisarzach. Sorry, takie życie.

  •  
   z.....j

   +2

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Za to twoja opinia gdzie kobiety dzieli się na "normalne" i "karyny" jest bezwarunkowo słuszna i obowiązująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziuaxa: dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Za to twoja opinia gdzie kobiety dzieli się na "normalne" i "karyny" jest bezwarunkowo słuszna i obowiązująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @zly_wuj:

   To nie jest opnia, w każdym społeczeństwie sa ludzie głupi i mądrzy, tych mądrych jest niewielki procent, dlatego takim jak Ty, wydaje się, że wszystkie kobiety są głupie i bezwartościowe ;)

  •  
   z.....j

   +1

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: A wskaż mi proszę w którym momencie napisałem że wszystkie kobiety są głupie i bezwartościowe?

  •  

   pokaż komentarz

   A wskaż mi proszę w którym momencie napisałem że wszystkie kobiety są głupie i bezwartościowe?

   @zly_wuj:

   Przyczepiłęś się do podziału na normalne i karyny, że jest to tylko opnia.
   To ten sam podział co normalne i głupie.

   Mówię o tym co widziałem na studiach, na imprezach. Takie jest życie (

   @zly_wuj:

   Tym stwierdzasz, że wwzystkie kobiety są "takie", bo Ty akurat takie widziałeś na swoich studiach.

   Nie, nie są,
   tak samo jak nie wszyscy mężczyźni to dziwkarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @vandrash: Kobiety nie muszą mieć zainteresowań, kursów, osiągnięć, wykształcenia, wiedzy, hobby poza swoim wyglądem i wszystko im się należy bo są kobietami. Tinderowe insta-ściery. Z tego co zauważyłem w otoczeniu - w 80% to faceci dążą do rozwijania siebie poprzez różne hobby/pasje/zainteresowania/podejmowanie nowych działań i wyzwań. k!@$y uważają, że nie muszą - i jeszcze tacy faceci są w ich oczach dyskredytowani, bo poświęcając czas na swoje zainteresowania i rozwój nie dają k!@$om wystarczającej atencji. Widzę dookoła wielu samotnych facetów, naprawdę bardzo fajnych facetów z pomysłem na życie, z hajsem zbieranym na konkretne cele, facetów z zainteresowaniami, uzdolnionych nierzadko w kilku dziedzinach, mniej lub bardziej wygadanych i oczytanych, którzy znajdując się w dowolnych kręgach nie czują się zagubieni, bo są w wielu rzeczach obyci. Wielu z nich jest samych. Dlaczego? Albo dlatego, że liczą na miłość, ale "kobiety" [sic!] wolą chadów z Tindera. Albo dlatego, że są świadomi tego, że nie ma co na siłę szukać kobiet, które z reguły są tinderowymi ścierkami bez żadnej większej wartości i wolą żyć samotnie i realizować siebie, bo o czym taki mężczyzna porozmawia z taką laską? Jak ona się poza wyglądem zaprezentuje w towarzystwie? Co będą wspólnie robić? Nic k!@$a, bo suka umie tylko wrzucać swoje zdjęcia z ryjem psa na k!@$ograma. Powiedz tym atencyjnym sukom, żeby wyjrzały poza tego ryjbuka i zobaczyły, że świat rzeczywisty jest inny.

   Jak nie było mediów społecznościowych to była presja żeby się nie zachowywać żałośnie, a że internet daje anonimowość to bycie spermiarzem stało się czymś normalnym.

   @Aik-: Według mnie to umożliwiło trochę na poznanie skali tego sp?#$$%$enia. Wiele osób, które są nazywane spermiarzami na codzień jest normalnymi ludźmi, którzy pewnie również mają jakiś pomysł na życie itp, lecz mają też swoje obawy czy refleksje, których nie zdradzają i ukrywają codziennie pod maską normika, jednak w Internecie mogą założyć maskę anonimowości i to w spokoju z siebie wylać, bo doskonale wiedzą, że na świecie są miliony ludzi, którzy myślą dokładnie tak samo - coś w myśl kolektywnej świadomości. Co z tego wynika? Dało to możliwość ludziom bez szykan ze strony otoczenia mówienia prawdy oraz fakt, że bardzo dużo osób jest podobnego zdania. Takich ludzi, samców-beta się nazywa spermiarzami, stulejarzami, jednak prawdziwym powodem tego stanu rzeczy nie jest ich wewnętrzne stulejarstwo i sp?#$$%$enie, ale zjawisko przedstawione w artykule ze znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Ale ja nigdzie nie napisałem że wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały czas mi coś imputujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Szpary popuszczaja tak samo karyny z tipsami, bo i szare myszki chodzące do teatru i zaczytujące się we francuskich pisarzach. Sorry, takie życie.

   @ziuaxa:

   Problem z Wami jest taki, że z takim słownictwem to nie wiem kto poza karyną, chciałby mieć z Wami cokolwiek wspólnego.
   Jesteście prostaccy do bólu, dlatego nigdy w życiu z wartościową kobietą nie zamienicie słowa,

   Szare myszki to raczej siedzą przed komputerem i nosa z niego nie wychylają ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale ja nigdzie nie napisałem że wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały czas mi coś imputujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @zly_wuj:

   Stwiuerdzenie, że to widziałeś na studiach, więc takie jest życie właśnie wklada wszystkich do jendego worka, bo życie takie nie jest, a na pewno nie życie wszystkich ;)

  •  
   z.....j

   +3

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Takie jest życie że i te normalne popuszczają - niekoniecznie znaczy to że wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   akie jest życie że i te normalne popuszczają - niekoniecznie znaczy to że wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @zly_wuj:

   Ale wiesz, że fundamentalną sprawą dla normanej kobiety jest poczucie bezpieczeństwa? ;)

   Myślisz, że jednorazowy wyskok z obcym facetem, zapewnia poczucie bezpieczeństwa? ;D

  •  
   z.....j

   +31

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Hehehehe. Dobre

   Rolling Stonsi wspominali że w najlepszych latach bywało tak, że podczas tras koncertowych pod hotelami wyczekiwały tabuny kobiet. Wystarczyło się wychylić i wskazać paluszkiem którą z nich jest pan muzyk zainteresowany, ochrona wpuszacała i fanka w podskokach leciała wprost do łóżka. Jaki z tego morał?
   Jak kobieta chce to nie trzeba jej poczucia bezpieczeństwa. Wystarczy że facet jej się bardzo podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zresztą - gdyby faktycznie trzeba było jakiegoś mitycznego poczucia bezpieczeństwa to nie byłoby zdrad małżeńskich - no chyba kolega z pracy na imprezie daje lepsze poczucie bezpieczeństwa niż mąż z którym bywa na co dzień.

   I nie pije tu do wszystkich. Ale takie rzeczy są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu nie kochaniutki. Ostatnią rzeczą jaką o mnie można by powiedzieć jest to, że jestem prostacki. Do elity i wyższych sfer nie należę, ale zarówno słownictwo, maniery, empatię, szacunek do innych ludzi oraz inteligencję mam na bardzo wysokim poziomie. Tak, domyślam się, co chcesz po tym zdaniu napisać; polskie społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do mówienia prawdy o sobie, jeśli jest pozytywna.

   Spotykałem dużo, naprawdę bardzo dużo osób z bardzo różnych sfer. Zarówno kobiety, którym głównym problemem było jaką spódniczkę założyć, żeby pasowała do tipsów, jak i te, którym głównym problemem było kupienie biletów na Moliera i które nawet nie potrafiły upiększyć się szminką czy tuszem do rzęs.

   Znałem kobiety zarówno z bardzo niskim IQ, jak i te z w miarę wysokim. Znałem takie z dużą empatią, jak i te w zasadzie bez żadnej empatii.

   Znałem nawet pojedyncze sztuki kobiet, które miały jakieś pasje, chociaż akurat takich kobiet jest najmniej.

   I niestety z moich obserwacji wnioski są takie, że nie ma znaczenia to wszystko co napisałem - kobieta, jeśli będzie miała okazję, to zdradzi, jeśli jest w związku, a jeśli nie jest, to po prostu ją wykorzysta. Tym bardziej, jeśli będzie to obcokrajowiec.

  •  

   pokaż komentarz

   i fanka w podskokach leciała wprost do łóżka. Jaki z tego morał?

   @zly_wuj:

   Taki, że normana kobieta nie jest fanatyczną fanką Rollingstonsów i te same fanki danego zespołu nie wspoczyłyby do łóżek gości z zespołu, z którym nie sympatyzują ;)

   Ty móisz człowieku o gropies, a ja o nromalnych kobietach.

   Zresztą - gdyby faktycznie trzeba było jakiegoś mitycznego poczucia bezpieczeństwa to nie byłoby zdrad małżeńskich - no chyba kolega z pracy na imprezie daje lepsze poczucie bezpieczeństwa niż mąż z którym bywa na co dzień.

   @zly_wuj:
   Ale normalne kobiety nie zdradzają, bo normalne kobiety mają swoje zasady, tak jak normalniu mężczyźni.
   Mówisz o jakichś karynach niewiaodmo skąd, na które poleciał fiutek gościa, który mózgu nie ma.
   A później płacz i zgrzystanie zębami.

   To samo, kiedy kobiety móią, że mężczyźni to dziwkarze i myślą tylko i jednym.
   Nie, są wartościowi mężczyźni i są męskie prostytutki. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   nie kochaniutki. Ostatnią rzeczą jaką o mnie można by powiedzieć jest to, że jestem prostacki. Do elity i wyższych sfer nie należę, ale zarówno słownictwo, maniery, empatię, szacunek do innych ludzi oraz inteligencję mam na bardzo wysokim poziomie.

   @ziuaxa:

   Czego dowodem jest uzywanie sformuowań o" popuszczaniu szpary"
   Twoja matka też "popuszcza szpary"?
   Czy nazywasz to wtedy jakoś inaczej.

   Ty też "popuszczasz szpary"?

   Jesteś wulgarny i to w bardzo prymitywny i obrzydliwy sposób.

   I niestety z moich obserwacji wnioski są takie, że nie ma znaczenia to wszystko co napisałem - kobieta, jeśli będzie miała okazję, to zdradzi, jeśli jest w związku, a jeśli nie jest, to po prostu ją wykorzysta. Tym bardziej, jeśli będzie to obcokrajowiec.

   @ziuaxa:
   Kobieta, która kocha nie zdradza i nie zdradzi.
   Poczytaj o oksytocynie, a później się wypowiadaj.

   Twoje obserwacje są niewiele warte i to jedynie TWOJE doświadczenie z bardzo wąską grupą kobiet, których i tak najprawdopodbniej nie znasz.

   Ale dobrze, kłóć sie z nauką, która wyraźnie opisuje stan osoby, któa kocha.

   Najprawdopodbniej nikt Cię nigdy w życiu nie kochał, wiec nie masz pojęcia jak to jest być dla kogoś najważniejszym.
   Bycie w zwiazku nie jest równoznaczne z pozaniem osoby, która dla Ciebie czy Twojego dobra jets w stabie poświęcić wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: No pewnie! Seks dla kobiety to przymus i caly czas sie będzie krzywić (。◕‿‿◕。) Mam wrażenie, że spora część kobiet lubi seks bardziej niż faceci :)

  •  

   pokaż komentarz

   No pewnie! Seks dla kobiety to przymus i caly czas sie będzie krzywić (。◕‿‿◕。) Mam wrażenie, że spora część kobiet lubi seks bardziej niż faceci :)

   @qdry:

   Pewnie, kobiety kochają niezbowiązujący seks z ocbymi mężczyznami, dlatego tak bardzo chcą być żonami i mieć kochającego męża ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Co innego seks calkowicie na spontanie z obcym facetem, a co innego wybrac sobie sposrod setek kandydatow(tinder) tego, ktory akurat pociaga ją seksualnie. Jesteśmy zwierzetami. Kobiety czerpia przyjemnosc z seksu tak samo jak facet. Wiadomo, że nei mozna wszystkich do jednego wora wrzucac, ale smialo mozna powiedziec, ze to o czym piszesz to raczej marzenia już kobiet 25+. Nie poznalem nigdy kobiety ktora w wieku 16-25 lat już by marzyla o rodzinie i dziecku. Troche inne czasy, kobiety czują się bardziej wyzwolone, mogą sie realizować, a nie wszystkie chca sie realizować od razu na tle rodzinnym. Takie moje zdanie, ale może masz inne doświadczenia. Pozdrawiam :)

  •  

   pokaż komentarz

   Co innego seks calkowicie na spontanie z obcym facetem, a co innego wybrac sobie sposrod setek kandydatow(tinder) tego, ktory akurat pociaga ją seksualnie. Jesteśmy zwierzetami. Kobiety czerpia przyjemnosc z seksu tak samo jak facet.

   @qdry:

   Stąd wynika Wasza błędne poznanie kobiet.
   Dla kobiety seks jet przezyciem o wiele bardziej głębokim niż dla faceta i to, co da satysfakcję facetowi czyl;i np. jedna noc z bardzo ładną kobietą nie da satysfakcji kobiecie.

   Wi ększośc kobiet by osiągnąć satysfakcję chociażby seksualną potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, więzi emocjonalnej, której to przygogny seks nie zapewnia.
   Podczas stosunku w mózgu kobiety wytwarzana jest oksytocyna, hormon przywiązania, więc chcąć nie chcąc kobieta przywiązuje się do mężczyzny, z którym sypia.

   Trzeba pojąć, że kobiety i meżczyźni zupełnie inaczej odbierają seks.
   A by kobieta chciała współżyć musi być spełniona większa liczba warunkó niż by faceta zachęcić do seksu.

   Wystarczy poczytać, jest wiele publikacji naukowych na ten temat.

   ale smialo mozna powiedziec, ze to o czym piszesz to raczej marzenia już kobiet 25+. Nie poznalem nigdy kobiety ktora w wieku 16-25 lat już by marzyla o rodzinie i dziecku.

   @qdry:
   O dziecku marzy co raz mniej kobiet, bo widzi, że jest wiele bardziej atrakcyjnych rzeczy do zajmowania się niż dziecko.
   Plus minęły już bezpowtoenie czasy w których wartość kobiety określało bycie lub nie bycie matką.

   Kobiety chcą być kochane i marzą o tym jedynym w zasadzie od lat nastoletnich.

   Nawet małe dziewczynki bawią się w dom ;)

   Troche inne czasy, kobiety czują się bardziej wyzwolone, mogą sie realizować, a nie wszystkie chca sie realizować od razu na tle rodzinnym

   @qdry:
   Na tle rodzinnym niekoniecznie, ale już nastolatki marzą o swoim ukochanym ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: masz w tym co piszesz sporo racji, sam nawet gdzies o tym czytalem, a było to powiązane też z tym ze kobieta podczas stosunku ryzykuje wiecej niz facet. OK zgadzam sie z tym, jest taka grupa kobiet, ale jest też druga strona medalu. Tendencja do hulaszczego zycia wsród kobiet wzrasta, terazniejsze 18stki maja po 10+ partnerow seksualnych, kobiety na świecie doganiają facetów w zdradach. Sadze, że za parę lat nas przegonicie :) zreszta takie są rokowania. Kobieta ma sporo możliwości, żeby z rynku matrymonialnego czerpac pelnymi garsciami. A faceci? Jest nas za dużo, nam facetom, którzy w całym tym podrywaniu widzą jeden wielki cyrk, wydaje się, że żeby poderwać wymarzoną kobiete to musimy być w tym 1% procencie najbogatszych i najprzystojniejszych samcow. Wymagania wobec meżczyzn są dzisiaj na prawde wysokie.

   Trzeba pojąć, że kobiety i meżczyźni zupełnie inaczej odbierają seks.
   A by kobieta chciała współżyć musi być spełniona większa liczba warunkó niż by faceta zachęcić do seksu.


   Wystarczy poczytać, jest wiele publikacji naukowych na ten temat.

   Ale przecież ten hormon wydziela sie rowniez u faceta, my tez sie przywiazujemy, nie jestesmy takei bezduszne bestie ;)

   Wydaje mi się, że genetycznie facet jest bardziej stworzony do bezinteresownej kopulacji, ale kulturowo to wlasnie kobieta ma do tego wiecej przywilejow i narzedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przecież ten hormon wydziela sie rowniez u faceta, my tez sie przywiazujemy, nie jestesmy takei bezduszne bestie ;)

   @qdry:
   U mezczyzn liczy się bardziej wazoprezyna i to jej bardzo niski poziom wiąże się bardzo często z niewiernością.

   Wydaje mi się, że genetycznie facet jest bardziej stworzony do bezinteresownej kopulacji

   @qdry:
   Biologicznie to facet jest stworzony do kopulowania z jak największą ilością samic ;)
   Natomiast cywilizowani męzczyźni potrafią sami sobą kierować, a nie pozwalają by instynkty kierowały nimi.

   . Tendencja do hulaszczego zycia wsród kobiet wzrasta, terazniejsze 18stki maja po 10+ partnerow seksualnych, kobiety na świecie doganiają facetów w zdradach. Sadze, że za parę lat nas przegonicie :) zreszta takie są rokowania.

   @qdry:
   To co móisz jest prawda, natomiast wpływa na to kilak czynników.
   Poza tym zakłądam, że ten hulaszczy tryb życia jednakże nie daje poczucia szczęścia, a jest pewnego rodzaju substytutem tego, co chciałayby naprawdę mieć.

   Nie bez powodu, największe szczęście i satysfakcje z żcyia seksualnego dekalrują ludzie w trwałych związkach z największym stażem ;)

   Kobieta ma sporo możliwości, żeby z rynku matrymonialnego czerpac pelnymi garsciami. A faceci?

   @qdry:
   Mam sporo wykształconych, obytych i naprawdę w porządku koleżanek, które nie mogą właśnie z tego cudownego rynku matrymonialnego czerpać, bo to czy trafisz na odpowiednią osobe to tylko i wyłącznie łut szczęscia ;)

   Oczywiście, tak jak mówisz, wystarczy, że założyyby konto na tinderze lub poszły do jakiegoś kubu i propozycje by z nich seksualnie skorzystać dostawałyby na prawo i lewo, problemw tym, że im taki układ nie odpowiada.
   Same sobą coś reprezentują i chcą człowieak, który też jest wartościowy.

   Niestety to jest loteria, a żyie jest złe i niesprawiedliwe, więc niektórzy, nawet bardzo fajni ludzie do końca życia zostaną sami, jezeli nie zdecydują się na jakieś tam nędznej jakości zamienniki.
   I tyczy się to zarówno mężczyzn jak i kobiet.

   Z tym problemem, że jak sam zapewne zauwazyłeś kobiety po 30tym roku życią są niestety troch,ę oceniane jak jakiś przeterminowany produkt. ;)

   Jest nas za dużo, nam facetom, którzy w całym tym podrywaniu widzą jeden wielki cyrk, wydaje się, że żeby poderwać wymarzoną kobiete to musimy być w tym 1% procencie najbogatszych i najprzystojniejszych samcow. Wymagania wobec meżczyzn są dzisiaj na prawde wysokie.

   @qdry:
   Statystycznie tak, ale sedno problemu leży gdzieś indziej.
   Można Ci przestawić sto kobiet i żadną z nichj nie będziesz zainreresowany, a możesz poznać jedną, której zechcesz poświecić całe swoje życie.

   A na kogo trafisz, niestety nigdy nie wiadomo ;)

   Ot, cudowne ,życie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   było to powiązane też z tym ze kobieta podczas stosunku ryzykuje wiecej niz facet

   @qdry: BYŁO
   Ryzyko biologiczne:
   Popatrzmy teraz co się stało z kulturą zachodnią (która to ma na nas obecnie największy wpływ) po wynalezieniu pigułki antykoncepcyjnej i odsunięciu ryzyka nieplanowanej ciąży. Rewolucja seksualna dzieci kwiatów nie wzięła się znikąd.
   Drugim ryzykiem są choroby weneryczne i te rosną w siłę ale nie na tyle by odstraszać.

   Ryzyko społeczne:
   Dziewczynę o bogatej przeszłości mało który wybiera na stałą partnerkę (znowu podłoże biologiczne, spora szansa na to że dziecko nie będzie jego). Ale to działa w małych społecznościach, w tak zwanej Polsce powiatowej. W większych miastach nie znamy często nawet naszych sąsiadów z bloku, a partnerki znajdujemy z poza naszego kręgu znajomych (TO właśnie jest najważniejsza konsekwencja informatycznej rewolucji randkowej) więc ich przeszłość jest praktycznie nieznana.

   Oba ryzyka praktycznie nie istnieją obecnie. Gra się zmieniła i społeczeństwo (i kobiety i mężczyźni) dopiero się jej uczą. A o konsekwencjach będzie można porozmawiać za 20-30 lat, bo nie mamy żadnej porządnej perspektywy. Na razie "zachód" IMHO zmierza ku neopurytanizmowi, a jak to będzie u nas? Nie jestem nawet gotów zgadywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu:
   Matka natura chciala zebysmy, my faceci, kopulowali jak najwiecej, ale rozwoj cywilizacyjny nas zweryfikowal. Genetyki nie oszukasz, spoleczenstwa tez nie bardzo.

   Wydaje mi sie ze Twoje kolezanki, jeszcze maja nadzeje ze je ktos po prostu poderwie w realu. Jakis rycerz ;) moze nadal zyja w swiecie marzen. Faceci marzyciele w takim razie juz dawno wygineli. A moze ich wymagania są zbyt wielkie i na pierwszy rzut oka malo, ktory facet przy pierwszym spotkaniu jest tym wymaganiom w stanie sprostac.

   Wiesz wielu facetów sporo by dało, żeby mieć taka wartość na rynku matrymonialnym jak kobiety. I to nawet nie zeby wykorzystac to do tego mistycznego nieskonczonego kopulowania, a do wlasnie znalezienia partnerki idealnej. My faceci mamy porazke wyryta w DNA, tyle ze nie kazdy z nas tak szybko sie potem podnosi.

   Prosze cie po 30stce to zycie dopiero sie zaczyna, wiem co mowie :D

   Na koniec tylko podsumuje slowami Adasia Miauczyńskiego:
   "Co za ponury absurd... żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest sie kretynem"

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: mato sens, ale faktycznie o tym przekonają sie już kolejne pokolenia, my jestesmy grupa testowa :D

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz wielu facetów sporo by dało, żeby mieć taka wartość na rynku matrymonialnym jak kobiety. I to nawet nie zeby wykorzystac to do tego mistycznego nieskonczonego kopulowania, a do wlasnie znalezienia partnerki idealnej.

   @qdry:

   Ale co by Ci dała jakaś superwygórowana wartosć na rynku matrymonialnym, jeżeli nigdy byś nie poznał odpowiedniej dla siebie kobiety.
   Mimo, że ona mieszkałaby 300m dalej i z takim samym utęsknieniem czekałąby na Ciebie, jak Ty na nią.

   Niestety to nie kwestia marzycielstwa, tylko, dopóki nie trafisz na osobę, któej chcesz realnie poświęcić całe swoje życie, a ona Tobie to na próżno Ci jakakolwiek wartość matrymonialna.

   Wydaje mi sie ze Twoje kolezanki, jeszcze maja nadzeje ze je ktos po prostu poderwie w realu. Jakis rycerz ;) moze nadal zyja w swiecie marzen. Faceci marzyciele w takim razie juz dawno wygineli.

   @qdry:

   Mnie się wydaje, że chcą jak każdy noramalny dorosły człowiek znaleźć odpowiednią osobą, z któą się zwiążą na całe życie, a to, że takiej nie spotkały to ich wina?
   Albo wina tego, że są marzycielkami?
   One nie marzą o Bradzie Pit'cie, ale o kimś realnym normalnym, z kim będą chciały budoewać dalszą przyszłość.

   Zadne przelotne pseudoznajomości z tindera im tego nie zapewnią więc z tego nie korzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry

   16-25 nie marzą o rodzinie i dziecku

   W moim otoczeniu mam bardzo dużo przykładów kobiet 18-20 lat, które są już narzeczone, planują śluby a niektóre już mają dzieci. Najczęściej w tym przedziale 18-20 kobieta nie wiąże się z rówieśnikiem tylko mężczyzną 25-30. Dodatkowo miałem kobietę, która mając 18 lat na poważnie mówiła o rodzinie, o dzieciach. Myślę, że duże znaczenie ma tutaj środowisko. W dużych miastach masz najwięcej tych tinderowych, wyzwolonych królewn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: akurat sam pochodze z malutkiej miejscowosci, ale tu to taka troche Prypeć bez kobiet :D
   Wydaje mi się, że sporo z tych dzieciatych kobiet tego nie planowaly, a po prostu tak sie "stalo" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Ale ja nie mowie ze to czyjaś wina, ale "czekanie na tego jednego jedynego, z ktorym spedzi reszte zycia" brzmi jak kolejna bajka Disneya. Zycie takie nie jest, trzeba isc na kompromisy. Sam żyłem troche w swiecie marzeń, idealnych zwiazkow, póki osoba, której bezgranicznie wierzylem wytarła mną podloge. Ktoś kto ma mało doświadczenia w związkach bedzie czekał na tego wymarzonego partnera, a jak już znajdzie i dotrze do niego, ze to nie jest takie czarno-biale, ze ten partner po roku juz nie jest ksieciem Monaco, a blizej mu do Draculi. Dopiero wtedy człowiek rewiduje swoje poglądy, zycie to nie jest bajka i trzeba tak lawirować, żeby wyladować na najbardziej miekkim podlożu. Nie idealnie miekkim, ale na tyle, zeby mozna sie bylo "wspolnie wyspac".

   Jak mamy znalezc te idelna osobe, skoro nawet nie wiemy kto nią jest? A jak zwiekszyc szanse na znalezienie tej osoby? Należy wiecej szukac, wiecej probowac. Przez czekanie zmniejszamy to prawdopodobienstwo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze spora czesc naszego zycia jest podporzadkowana przypadkowi :/

  •  

   pokaż komentarz

   czekanie na tego jednego jedynego, z ktorym spedzi reszte zycia" brzmi jak kolejna bajka Disneya. Zycie takie nie jest, trzeba isc na kompromisy.

   @qdry:

   To nie jest "czekanie", po prostu albo spotkasz osobę, w któą chcesz się na tyle zaangażować by złożyć jej obietnicę wierności po grób, albo nie.

   Nitkt nie mówi o idealnej osobie, ale o osobie, która jest dla Ciebie na tyle ważna, że dla niej życie poświęcisz.

   Jeżeli ktoś jest dla Ciebie letni, lub obojętny, ale jest po prostu miły to absolutnie nic z tego nie będzie.

   Jak mamy znalezc te idelna osobe, skoro nawet nie wiemy kto nią jest?

   @qdry:
   To jest sedno sprawy, albo spotkasz tą osobę i wtedy wiesz, że to ta osoba, albo nigsy się nie dowiesz o jej istnieniu.
   Nie masz absolutnie żadnego wpływu czy ją spotkasz, możesz jedynie zwiększyć sznasę poznawiania większej ilości ludzi, a to oczywiście żaden gwarant, że w tej większej ilości poznasz tę własciwa.

   Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze spora czesc naszego zycia jest podporzadkowana przypadkowi :/

   @qdry: No właśnie odkryłeś, że najbardziej znacząca sfera naszego żcyai zależy tylko i wyłącznie od przypadku.

   Na miłość nie możesz ani zapracować, ani zasłużyć, ani kupić, ani zdobyć.
   Albo ktoś zechce Cię kochać i wziąć za Ciebie do końca żcyia odpoweidizalność i wytrwa w tym postanowieniu, albo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu:

   Na miłość nie możesz ani zapracować, ani zasłużyć, ani kupić, ani zdobyć.
   Albo ktoś zechce Cię kochać i wziąć za Ciebie do końca życia odpoweidizalność i wytrwa w tym postanowieniu, albo nie.


   Ale zdajesz sobie sprawe ze mowisz o milosci, ktora praktycznie nie istnieje albo szansa na jej znalezienie jest bardzo bardzo mala, powiedzialbym ze nierealna. Ty mówisz o milosci jak z bajki, gdzie ludzie sie bezgranicznie kochaja slodza sobie nonstop i zyja dlugo i szczesliwie. Przeicez w zyciu jest tak ze osoba, ktora ci sie wydaje, ze jest wlasnie tą jedyna, nagle z dnia na dzien moze Cie po prostu nie znać, taki jest świat. Ja nigdy nie bronilbym zadnej kobiecie/facetowi marzyć wlasnie o takiej milosci. Marzenia są potrzebne, ale czy to sie przeklada na zyciowa praktyke, nie wiem.
   Wiadomo, ze gdzies tam jest po latach to uczucie(ja bym powiedzial bardziej przywiazanie), zycie wielu takim wytrwalym pokazalo, ze nagle znajdzie sie lepsza osoba, przy ktorej poczujemy motylki. Tak zostalismy skonstruowani. Milosc to burza hormonow nad którą ciezko zapanować, nie trwa wiecznie, a że jestesmy zwierzetami stadnymi doceniamy bliskich, ale zeby ogien milosci plonal przez paredziesiat lat, watpie. Ludzie sie do siebie przywiazuja, darzą się milościa i szacunkiem, ale to nie ta goraca milosc, ktora ich polączyła.
   Ludzie to widza dzisiejszych czasach, maja mozliwosci, a nie jak dawniej byl tylko Stasiu na wsi i "co ludzie powiedza jak my bysmy sie rozwiedli". I tak tkwia w tych zwiazkach, gdzie pozniej juz z braku laku mowią ze to ta prawdziwa milosc. Prawda zas jest inna, nie mieli wyboru albo mysleli ze go nie maja. Czesto ludzi łaczą inne rzeczy niż miłość i nadal są zadowoleni z wyborow, ktore dokonali i sa szczesliwi. Nic nie jest takie czarno biale.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale zdajesz sobie sprawe ze mowisz o milosci, ktora praktycznie nie istnieje albo szansa na jej znalezienie jest bardzo bardzo mala, powiedzialbym ze nierealna

   @qdry:

   Tak, szansa na spotkanie takiej osoby jest nikła.
   Ale to, że takie osoby istnieją jest faktem i niestety faktem jest też to, że nigdy się o swoim istnieniu nie dowiedzą, i po prostu ich potencjał się zmarnuje.
   Ewnetuanie zostaną wykorzystani przez egoistów.

   Ty mówisz o milosci jak z bajki, gdzie ludzie sie bezgranicznie kochaja slodza sobie nonstop i zyja dlugo i szczesliwie.

   @qdry:
   Kochają się bezgranicznie tak i są ze sobą szczęsliwi tak,
   natomiast słodzenie, a zwłaszcza słodzenie non stop nie występuje.

   To raczej postawa.
   Jestem wolnym człowieiem, a Ty obcą osobą, wobec, której nie mam żadnych zobowiązań.
   Mogę relaizować milion innych marzeń, ale wybieram właśnie Ciebie, włąśnie Tobie chcę poświęcic moje życie i włąsnie Ty jesteś dla mnie najważneijszy/najważniejsza.
   Oczywiście pasje, marzenia, hobby, zainteresowania zostają nadal i fajnie jest je spełniać, natomiast to ta osoba jest trzonem życia i żadne hobby, pasja czy cokowliek innego jej nie zastąpi.

   Dojrzałą miłość to jak powiedzenie- hej, jestem tutaj, przy Tobie, daj mi swoje troski, lęki, smutki, radości i od teraz będziemy je nosić razem.

   Nie ma to nic wspólnego ze słodzeniem, robieniem sobie setki zdjęć, trzymaniem sie za rączkę i dawanie misów i prezentów.

   Taka miłość to ppo prostu wzięcia na siebie odpwoiedizalności za drugą osobę i towarzyszenie jej przez całe żcyie.

   Nie, uwieszenie się na niej, ale towarzyszenie i wspieranie.
   Tak widzę dojrzałą miłość i myślę, że wszyscy za taką miłość daliby sobie ręce obciąć.

   A to, ze niewiele osób stać na taką postawę względem drugiego człowieka to zupełnie inna sprawa.

   Gwarantuję Ci, że jeżeli będziesz sczęściarzem i poznasz kogoś, kogo naprawdę pokochasz, a nie w kim sie zakochasz to będziesz wiedział, że jak to nazwałeś ogień miłości może płonąć cały czas.

   Oczywiście to nie jest filmowy spektakularny płomyczek, ale coś prawdziwego, trwałego, stałego i w tym jest jego siła.
   Nie w fajerwerkach, ale w niezłomności.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Dla mnie wypowiedz o Twoich koleżankach, brzmiała jakby ostro wybrzydzaly albo przecenialy swoje walory dla potencjalnego partnera. Uwierz mi partner musi byc dla Ciebie atrakcyjny, przede wszystkim fizycznie (to sie tyczy obu plci). Wiadomo mozna zanizyc skale, ale musi miec to coś, żeby ta miłośc przetrwała pare lat. Wiec statystycznie rzecz biorac (bo szczegolow nie znam) mozna stwierdzic, ze wsrod adoratorow Twoich kolezanek mogl sie przewinac juz ten bialy rycerz i teraz wymagania beda musialy isc w dol, a wraz z nimi szansa na tego idealnego Don Juana.

   Ja naprawde pod Twoją definicją milosci idealnej podpisalbym sie rekami i nogami, bo cenie zwiazek na zasadach partnerskich i tak jesto dla mnie idealny typ zwiazku. Wydaje mi sie, że za bardzo patrzymy przez wlasny pryzmat. To co ja cenie w drugiej osobie mozliwe, ze nie jest postrzegane przez ogol jako cos wartosciowego. Trzeba sie z tym liczyc.

   PS. Nie demonizujmy troche tego Tindera, bo znam pare udanych relacji zawartych przez ta appke, niektore skonczyly sie na oltarzu ʕ•ᴥ•ʔ

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry Powiedziałbym bardziej że mój przykład pochodzi z małego miasta. Znam też wsie typowo "skanseny", gdzie kto byl młody już wyjechał, a kobiety to szczególnie.

   No chyba skoro najpierw się zaręczają to nie ma wpadki ciąży nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Ja tam juz wiem jak wygladaja "zareczyny" w dzisiejszych czasach, szczegolnie w malej miejscowosci. Zazwyczaj jest tak, że sie mlody przyznaje ze zalal forme, no to trzeba za ciosem juz isc i sie hajtac. Takich ludzi to mi torche szkoda, byli mlodzi chceli sie troche poseksic, a tu nie pyklo :D Wiadomo są jeszcze tacy co chcą, ale ja to bym ich za wiekszosc nie uwazal :D

  •  

   pokaż komentarz

   @qdry No to przecież bym o tym wspomniał. Owszem, tak jest często i wg mnie to normalna droga. Trudno, stało się, bierzemy odpowiedzialność. Ale mówię Ci, że normalnie z własnej nieprzymuszonej woli są te zaręczyny, tylko właśnie jak wspominam chłop jest co najmniej 4-5 lat starszy. Pytanie czy jest to odsetek młodych zaręczyn który był zawsze, czy jest jakiś renesans pod tym względem, w mniejszych miejscowościach.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyjanek_potasu: Szkoda, że nie da się (chyba, że jakoś się da, tylko o tym nie wiem) zawołać osób, które zaplusowały wysrywy ziuaxa o treści

   "Ostatnią rzeczą jaką o mnie można by powiedzieć jest to, że jestem prostacki. Do elity i wyższych sfer nie należę, ale zarówno słownictwo, maniery, empatię, szacunek do innych ludzi oraz inteligencję mam na bardzo wysokim poziomie."

   Wystarczyło dzień poczekać i udowodnił jaki to kulturalny jest.

   źródło: Yntelygent.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że nie da się (chyba, że jakoś się da, tylko o tym nie wiem) zawołać osób, które zaplusowały wysrywy ziuaxa o treści

   "Ostatnią rzeczą jaką o mnie można by powiedzieć jest to, że jestem prostacki. Do elity i wyższych sfer nie należę, ale zarówno słownictwo, maniery, empatię, szacunek do innych ludzi oraz inteligencję mam na bardzo wysokim poziomie."

   Wystarczyło dzień poczekać i udowodnił jaki to kulturalny jest.

   @Saint_Sinner:

   A tak, kojarzę tego osobnika.
   Dla logicznie myślącego człowieka, ktoś kto używa prymitywanych i prostackich sformułowań jak "popuszcznie szpary" kulturalny być nie może,
   ale to jest wykop, tu często plusik idzie do plusika, a minus to minusika chyba nawet bez czytania treści ;)

   Ostatnio przykład ta artukuł o szympansicach, które naciskają na swoje corki by płodziły wnuki. Wniosek był prosty, że płodzenie dzieci jest również prymitywnym zwierzęcym instynktem, więc jedynymi ludźmi, którzy są cywilizowanie są antynataliści- ludzie, którzy świadomie rezygnują z prokreacji ;)

   Mój komentarz dostał chyba 9 minusów, bo było tam użyte słowo antynatalista,
   a komentarz pod spodem, który mówi dokłądnie to samo, tylko nie użwya sformułowania antynatlizm dostał same plusy ;)

   Cóż, wykop, to wykop ;)

  • więcej komentarzy(40)

 •  

  pokaż komentarz

  Każda kobieta dzięki social mediom może realizować swój ekshibicjonizm, czy narcyzm nałogowo pokazując swoje ciało (nierzadko się rozbierając), ale i móc mówić o sobie uzyskując wirtualny podziw innych, czy też koloryzować swoje historie życia (mitomania). Wszystko to zaczyna być modne i coraz większa ilość kobiet zaczyna żyć tym właśnie, próżnym, mało realistycznym i mało wartościowym życiem, w którym lajk i pozytywna walidacja są ważniejsze, niż wszystko inne.
  Smutne ale prawdziwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak właśnie wyglądają typowe kobiety, o mnie trzeba walczyć o mnie trzeba się starać. Na oglądanie się tysięcy filmiku gdzie to mężczyzna z rana w koszuli z perfekcyjnym zarostem ułożenie włosów i opalenizną oraz do j!!#ną muskulaturą przynosił śniadanie do łóżka i bukiet z 1000 róż. Skoro ona tak ma to czemu ja mam mieć inaczej. Oglądanie filmików gdzie kobieta codziennie szykuję się na imprezę i nic nie robi poza spaniem i imprezowaniem. dochodzi do tego że mężczyzna po 14 godzinach pracy wraca do domu jeszcze musi ugotować obiad sobie i żonie i posprzątać całe mieszkanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: nieee, kazda kobieta marzy o facecie ktory 4 godziny siedzi codziennie na siłowni, zawód syn tatusia żeby nowym bmw 7 codziennie jeździć itp

  •  

   pokaż komentarz

   dochodzi do tego że mężczyzna po 14 godzinach pracy wraca do domu jeszcze musi ugotować obiad sobie i żonie i posprzątać całe mieszkanie

   @Mintaa:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: i wtedy normalni faceci muszą sobie zadać bardzo ważne pytanie: BYĆ czy MIEĆ, a królewny chcą aby facet był i miał (chodzi o czas i pieniądze) ale jeżeli nie ma się bogatych rodziców i ma zawód Syn to jest ciężko.. ale na szczęście takie kobiety są c?!?% warte, zazwyczaj to zwykłe puste opakowanie, taki pojemnik na płyny ustrojowe, a jedyny temat z takimi laskami to impreza, drogie wakacje, gadżety i obgadywanie wszystkich dookoła. Także ja się osobiście cieszę że na wszystko ciężko pracuję z moją wartościową mirabelką i ona potrafi to zrozumieć i docenić zresztą działa to w obie strony.

  •  

   pokaż komentarz

   po 14 godzinach pracy

   @Mintaa: W którym kołchozie można cię znaleźć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa I właśnie ten ogarnięty chłop co o siebie zadba, wrzuci koszulę, zrobi zarost u barbera, trenuje regularnie, i kliknie zamówienie na róże, ma ruchanie na pstryknicie palce..

  •  

   pokaż komentarz

   @flito: jak chodzi o samą ruchanie to możesz sobie jechać na autostradę bez zbędnego p!%@#@!enia się z różami.

   @L3gion: jak wygląda praca kierowcy mój drogi( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa Jak ktoś pracuje po 14 godzin, to mu związek niepotrzebny, bo nie ma na to czasu. Niech sobie wynajmie profesjonalną firmę do obsługi bałaganu w mieszkaniu, w którym prawie nie mieszka. Nie masz czasu na rodzinę, to jej nie zakładaj i nie bądź nieobecnym tatusiem sprzed 100 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @taktoto wiesz po co się wchodzi w związki? Po to by było ludziom łatwiej żyć. Jeśli dla ciebie czymś normalnym jest to że facet ma przyjść nawet po ośmiu godzinach pracy. sprzątnąć dom zrobić obiad w tym czasie gdy jego żona będzie leżała cały dzień na łóżku albo jeździła po kosmetyczkach. To bardzo ci współczuję

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa ale po co kobieta ma żyć z jakimś, kogo praktycznie nie będzie widziała. Jej też ma być lżej a nie tylko jemu. Chcesz tyle pracować, nie ma problemu. Twój wybór.
   Znam wielu kierowców i sporo z nich zmieniło pracę na może mniej płatną, ale taka, która pozwala na równowagę praca-rodzina. Twoje podejście było akceptowane jeszcze 50 lat temu. Teraz niestety nie i albo to zmienisz albo będzie jak jest. Twój wybór

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: Problem jest też taki, że takie #p0lki przeglądają profile na instagramie jeden po drugim aż sobie uświadomi, że chciałaby takiego faceta który chodzi na silownie jak ten z pierwszego profilu, takiego romantycznego jak z tego drugiego profilu na ig ktory obserwuje, tak bogatego jak z tego trzeciego profilu i tak dalej... No i sobie k@!!a myśli, że znajdzie się właśnie ten taki zlepek ideału z tych wszystkich profili które przeglądaxDDD Już nie wspominając o tym, że w zasadzie te wszystkie posty to tylko pozory.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa Jestem w małżeństwie 20 lat. Pracuję od 25. To nie XIX wiek, gdzie mężczyzna robi w fabryce a kobieta siedzi w domu. Ogromna większość normalnych kobiet (nie karyn) pracuje i nie szuka drugiej pracy na pełen etat w domu.

  •  
   m......s

   0

   pokaż komentarz

   @taktoto: Kierowca to dobrze płatna praca?

  •  

   pokaż komentarz

   @malsumis Nie. Ale jeżeli pracujesz 14 godzin, to zarobisz więcej, jeśli 8, to mniej. Raczej logiczne. Chcesz więcej pracować, nie ma problemu, ale nie zmuszaj drugiej strony do tego.

  •  
   m......s

   0

   pokaż komentarz

   @taktoto: No to wiadomo, ale ja wolę zwiększać stawkę za godzinę, a nie pracować więcej. Doba ma jednak skończoną długość i ile by się nie pracowało to jednak się pewnego pułapu nie przeskoczy.

  •  
   O.........8

   -2

   pokaż komentarz

   @Mintaa: Co za pieprzenie. Nigdy nie poznałem takiej roszczeniowej laski. Social media to zajebiste wynalazki. Trochę siłki, fajny opis, dobre zdjęcia i ruchasz ile chcesz. Panny same się pchają na bolca. Młodsze, starsze, równieśniczki. Zanim poznałem swoją żonę to z badoo korzystałem bardzo długo. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba mieć zajebistej gadki bo liczy się głównie wygląd a to każdy potrafi sobie ogarnąć ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @malsumis I słusznie, bo o to chodzi, żeby mieć więcej za mniej czasu. Dlatego gadanie o pracy po 14 czy 16 godzin jako argumencie, że partner na zapierdzielać jak dziki w pracy i w domu mnie nieco śmieszy. Jak chce się tak żyć, żaden problem, ale nie ma co się dziwić, że nie można nikogo znaleźć.

  •  
   S.....G

   +1

   pokaż komentarz

   @taktoto: @Ostryswir88: @malsumis: Tutaj dochodzi do dwóch prawd:
   1. Związek małżeński to ciągły cykl kompromisów i wyrzeczeń, oraz poświęcenia się dwóch stron.
   2. Żeby coś mieć to niestety trzeba zap#!@!%%ać w życiu,
   Zawsze przychodzi taki czas, że trzeba ostro pracować, żeby się czegoś dorobić. Jeżeli chce się mieć dom z ogrodem czy nawet mieszkanie to nadchodzi czas, że mąż musi robić nadgodziny, itp niestety kosztem rodziny. Do czasu, aż się ustatkuje i wtedy będzie mógł zwolnić obroty. Kobieta przy ciąży też będzie musiała się poświęcić w wychowaniu dzieci przez chociaż 1,5 roku i zajęciu się domem.
   Najważniejsze dla mężczyzny jest to, żeby znaleźć normalną różową, która też będzie coś dawać od siebie w związku i wymagać również od męża. Niestety kobiety wykorzystują swoich partnerów często, a mężczyźni są sami sobie winni bo są po prostu głupi. Najczęściej słowa "kocham cię misiu, itp" to są tylko puste słowa i przed jakimikolwiek zobowiązaniami trzeba sobie wyjaśnić jakie macie oczekiwania do drugiej osoby i co sami dajecie. Jak mężczyzna pozwoli swojej żonie nie pracować i rozwalać jego hajs to jest jego głupota. Ja sam w rodzinie ma kuzynkę, która skończyła studia w Warszawie już dobre 10 lat temu i mieszkając tam ani jednego dnia w życiu nie pracowała. Jej mąż pantoflarz pracował w trzech różnych pracach naraz, a ta jeszcze po pracy właśnie go obarczała czymś w domu. Teraz 500 plus to jedno dziecko już ma roczek, a drugie w drodze- tylko jest mała sprawa, że kupili małe mieszkanie -40m2 i już im ono nie starczy, więc męża czeka kolejny zapierdol.
   Z kolei mój kuzyn już od szkoły średniej zakochał się w dziewczynie rok starszej z rodziny trochę patologicznej- są już 8 lat po ślubie z dzieckiem, które ta dziewczyna mu zrobiła. Były straszne cyrki na początku, że gdy zimą nie pracował (budowlanka) skroiła go z całej kasy (utrzymuje ciągle całą jej rodzinkę)
   i wyrzuciła go z domu rodziców dwa razy, (dom on wyremontował z ojcem), zdradzała go z byłym, który ją utrzymywał. Teraz kuzyn pracuje zagranicą, a całą kasę przewala żonka, która nie pracuje. Do tego w ciągu pierwszych dwóch lat podczas rozstań pozwała go o alimenty, których jeszcze nie wycofała prawnie, więc w każdej chwili może go wyrzucić i jeszcze sprawę w sądzie założyć. Ogólnie kuzyn jest mega głupi, bo ciągle mówi że ją kocha i szkoda mu dziecka. Do tego planuje się budować chociaż oszczędności ma może z 10 tysięcy bo żonka potrafi na ciuchy wydać miesięcznie 5 koła- takie ma myślenie typowe życie na pokaz.

  •  
   m......s

   +1

   pokaż komentarz

   @SpeedyG: Nie szanuje męża i jego zarobionych pieniędzy bo i nie musi. Takie czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpeedyG szkoda że większość mężczyzn uzna cię za wariata mordo ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dobrze mówisz tylko pewnie mało kto zrozumie twój przekaz

  • więcej komentarzy(11)

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna