•  

  pokaż komentarz

  Pierwsze co się rzuca w oczy w jej każdym wpisie to fakt iż nie podaje żadnych źródeł.

  Zaraz pewnie wyskoczy ona z jej turbosłowiańskimi kolegami(tzw oszołomami) i zacznie nazywać to watykanską propagandą jak nie raz bywało.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem, nie znam się, ale wykopuje bo aferka

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mnie bawi ta chamska, przekłamana historia "Imperium Lechickiego". Oczywiście praktycznie nic nie ma w źródłach o niczym takim, a raczej byłoby wiadomo ówczesnym o tak potężnym imperium. Opierają się na naiwnej nadinterpretacji, nie ma nawet pozostałości po żadnych wspaniałych budowlach jak to ma miejsce w Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chinach. Ale dla nich Lechici istnieli bo jakiś oszołom Bieszek i reszta błaznów tak napisali, więc to musi być prawda. Albo ruchy panslawistyczne, które wywodzą się z XIX wiecznej Rosji i miały na celu celowo zakłamać i rozbuchać historię Słowian, żeby pod przywództwem Rosji stanowiła przeciwny biegun do świata zachodniej Europy.

  Oczywiście pozostałości po innych imperiach są, ale po Lechii to już nie bo Watykan i Niemcy się na nas uwzięli i wszystko zniszczyli xD

  Zresztą wspomniana binuska jedyne co potrafi to bez sensu i refleksji repostować obrazki i teksty z dziwnych stronek, nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji, nie podaje rzetelnych źródeł oprócz tych foliaraskich.

  Ahhh szkoda strzępić ryja. Uprzedzając oskarżenia turbosłowian - nie, nie jestem wierzący i nie uznaję Watykanu ani Kościoła za mój autorytet.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: Warto też turbosłowianom przypomnieć, że Polacy i Polska zawsze byli wykluczani z ideii panslawistycznych, jako słowianie którzy wieki wcześniej zaprzedali swoje "slowianskie dusze" zgniłemu zachodowi, także wszystkie te turboslowianskie teorie wyssane z dupy to woda na młyn ruskich i ich zapędów mocarstwowych których nie wyzbyli się nigdy i chętnie poszerzyli by znowu swoje granice na zachodzie na całą europę środkową

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: nawet w tym są znacznie mniej zabawni i pomysłowi niż ich murzyńscy odpowiednicy Nuwabianiści XD

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: Właśnie też mnie to zastanawiało. Skoro to imperium istniało to dlaczego nie ma żadnych źródeł historycznych, budowli czy czegokolwiek? Archeolodzy znajdują dzisiaj nawet pozostałości po jakichś prymitywnych wioskach, a po takim imperium nie ma nic. Jedynie informacje z dupy i jakieś spekulacje turbosłowian.
   Poza tym według mnie istnienie takiego Imperium Lechickiego byłoby czystym koszmarem pod względem komunikacji i logistyki. Na podstawie map przedstawiających rzekome imperium widać, że zajmuje ono na oko prawie 3/4 Europy. I jak teraz ktoś wyobraża sobie transport z jednego końca tego imperium na drugie? Albo przekazywanie informacji?
   W przypadku Imperium Rzymskiego takiego problemu nie było, bo Rzymianie budowali drogi, a poza tym praktycznie wszędzie mieli blisko. W końcu ich państwo skupiało się wokół morza Śródziemnego. Nikt nie przechodził w tamtych czasach przez cały teren dzisiejszych północnych Włoch na Bałkany i następnie do Turcji by dostać się do Afryki. Rzymianie ładowali towar albo żołnierzy na statki i zwyczajnie płynęli do Afryki. W przypadku Imperium Lechickiego takiej możliwości nie było, bo gdyby Lechici chcieli zrobić to samo to trwałoby to zajebiście długo. Nawet z dostępem do Bałtyku transport z jednego końca imperium na drugi byłby męką.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma żadnych źródeł historycznych, budowli czy czegokolwiek?

   @Masterpolska94: Bo byli tacy ekologiczni, że wszystko się rozłożyło...¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście pozostałości po innych imperiach są, ale po Lechii to już nie bo Watykan i Niemcy ...
   jak to ma miejsce w Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chinach

   @maniek930: Widziałeś gdzieś tam Watykan i Niemców? No a zabytki widzisz...Przypadek?

   się na nas uwzięli i wszystko zniszczyli xD
   Ciekawe co mają niedoszli mieszkańcy Afryki Północno-Zachodniej powiedzieć...

   pokaż spoiler Pępek świata się w Oko Sahary zamienił...


   Nie zmienia to faktu, że turbosłowianie są tak samo zorientowani, jak Ty, tylko na przeciwnym biegunie.

   pokaż spoiler Tego samego magnesu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt Nie wiem czy trollujesz czy co, ale czuję, że się zniżam do twojego poziomu w ogóle tobie odpisując, ale niech ci będzie.

   Nie, nie było tam Niemiec ani Watykanu. Ale jakoś pozostałości po pogańskich Rzymianach i Grekach są obecne nadal w dobrach nieruchomych, ruchomych, prawa, etyki itp. Po "Lechitach" nie ma w ogóle nic. Ani zabytków, ani żadnych pisemnych relacji, ani wkładu w kulturę Europy. Zresztą takich samych nie ma po większości nacji w Europie, a nie wiem czy dopisują sobie jakieś wymyślone imperia z dupy do podbicia własnego samopoczucia. Przypadek?

   Ja przynajmniej nie wymyślam alternatywnej historii, bo argument typu "najlepszym dowodem jest brak dowodów" jest równie absurdalne, co śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy trollujesz czy co, ale czuję, że się zniżam do twojego poziomu w ogóle tobie odpisując, ale niech ci będzie.

   @maniek930: Zapytaj się Chińczyka, czemu nie ma u nich W i M, to Ci odpowie jak powyżej...

   Nie, nie było tam Niemiec ani Watykanu. Ale jakoś pozostałości po pogańskich Rzymianach i Grekach są obecne nadal w dobrach nieruchomych, ruchomych, prawa, etyki itp. Po "Lechitach" nie ma w ogóle nic. Ani zabytków, ani żadnych pisemnych relacji, ani wkładu w kulturę Europy. Zresztą takich samych nie ma po większości nacji w Europie, a nie wiem czy dopisują sobie jakieś wymyślone imperia z dupy do podbicia własnego samopoczucia. Przypadek?

   Ja wcale nie twierdzę, że tu była stolica światowego imperium mój drogi.
   A teraz wyjaśnij mi zwięźle, jak rozumiesz ,,potop szwedzki'', albo zamarznięty Bałtyk. No i oczywiście Malbork to księża wybudowali...
   Coś o kurhanach, wazie z Bronocic, narzędziu do produkcji sera się wypowiesz, jak już o czasach prehistorycznych mówimy?

   pokaż spoiler Jak już się mamy zniżać...


   Ani zabytków, ani żadnych pisemnych relacji, ani wkładu w kulturę Europy.
   Co ty bredzisz? Zadziałał dokładnie taki sam mechanizm, jak ze ,,świętami chrześcijańskimi''.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt

   A teraz wyjaśnij mi zwięźle, jak rozumiesz ,,potop szwedzki'', albo zamarznięty Bałtyk. No i oczywiście Malbork to księża wybudowali... Coś o kurhanach, wazie z Bronocic, narzędziu do produkcji sera się wypowiesz, jak już o czasach prehistorycznych mówimy?

   Może zadaj mi jakieś konkretne pytanie, mam ci napisać całą historię i łańcuch przyczynowo-skutkowy wojen północnych czy co? I co w związku z zamarzniętym Bałtykiem? Co to ma w ogóle do rzeczy z tematem dyskusji? Nikt tu nie napisał, że Malbork zbudowali księża, więc daruj sobie jakieś insynuacje i wkładanie w usta słów których nie wypowiedziałem.

   Waza z Bronowic albo narzędzie do produkcji sera (xD) jest dla ciebie dowodem istnienia imperium Lechitów czy co? Weź się nie kompromituj nawet. Na całej długości i szerokości geograficznej są znajdowane podobne znaleziska archeologiczne świadczące o obecności człowieka. Jest na tym urzadzeniu albo wazie napisane "cesarzowi Lechii usłużny lud" czy coś takiego? Jestes w ogóle w stanie wymienić jakikolwiek zabytek w postaci budowli, rękopisów nie uznanych za fałszerstwo albo coś, co poświadcza fakt istnienia państwowości lechickiej? Nikt nie neguje, że żyli tam ludzie, ale o jakich Lechitach tu w ogóle mowa? Wam naprawdę nie mieści się w głowie, że istniały samodzielne słowiańskie plemiona, które niezależnie od siebie żyły, handlując ze sobą lub prowadząc wojny?

   I znowu konfabulujesz o świętych chrześcijańskich. Jestem człowiekiem głęboko niewierzącym i nie wiem skąd ci się ten argument w ogóle wziął. Dla mnie katoliccy święci i cała religia to taka sama bajeczka jak Lechici.

  •  

   pokaż komentarz

   Może zadaj mi jakieś konkretne pytanie,
   Zadałem całą masę pytań. Dostałem odpowiedzi. Wystarczy.

   Coś Ty się tego imperium/państwa uczepił?
   Zrozum, że to tu były najtrudniejsze warunki do życia(Chińczyk/Murzyn/Meksykanin ma 3-4 zbiory w roku, a tu jest jeden i pół roku zimy - fenomenu, którego większość świata nie zna).
   Miejscowi rozumieli, że jakby w tych warunkach istniało imperium, to zimę przeżyłby król i dwórki. Reszta by zamarzła, albo umarła z głodu. No i nikt nie opowiadałby bajek...

   Waza z Bronowic albo narzędzie do produkcji sera (xD)
   To pierwsze przedstawia coś, co wymyślono dużo później. A iksde powstało wcześniej niż wg rabinów świat.

   jest dla ciebie dowodem istnienia imperium Lechitów czy co?
   Jest dla mnie dowodem wciskania kitu.

   Muszę przyznać, że w szufladkowaniu jesteś mistrzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: Te legendy są fascynujące. Zakładam, że bazą tego typu bajania są pozostałości scytyjskie (stanowiska archeologiczne min obok Lwowa) z ich bogatą ornamentyką. Taką bym obstawiał praprzyczynę tego wyimaginowanego imperium. Turbosłoeianie- socjologicznie - wątek ciekawy, historycznie - śmieszny.(ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny raz zdemaskowany idiotyzm turboslowianstwa, jakby w Polskiej przeszło 1000 letniej historii było mało rzeczy do odwoływania się i o ktorych warto opowiedzieć to jeszcze trzeba na siłe konfabulować jakieś słowiańskie pierdy ¯\_(ツ)_/¯ No ale różne ludzie mają hobby, szkoda tylko, że w dużej masie turboslowianie to pożyteczni idioci na korzyść moskali (mniej lub bardziej świadomi)

  •  

   pokaż komentarz

   @PieronWoBistDu: dziwisz się? Ludziom mówi się, że Polska spadła z nieba w 966 roku, a potem w podręcznikach do historii uczą się o znacznie starszych cywilizacjach i państwach. Ludzie nie chcą wierzyć w kościelną propagandę, więc wymyślają bzdury, aby było cokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: No nie wiem, mnie nikt nie uczył, że spadła z nieba tylko powstała bardzo podobnie jak kazdy jeden kraj w europie, tzn ze żyła tu federacja zachodniosłowiańskich plemion która następnie została zchrystianizowana, co w tym jest takiego ciężkiego do zrozumienia dla turboslowianskich półmózgów? Czym to niby Polska wyróżniała się od innych krajów chrystianizowanych w podobnym okresie tzn np czech, węgier, skandynawii?

  •  

   pokaż komentarz

   Ludziom mówi się, że Polska spadła z nieba w 966 roku

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta:
   Nie mówi się o bardzo wielu rzeczach. I nie, nie mówi się, "że spadła z nieba", tylko nic się nie mówi. To spadanie sobie turbosie dodają by do tezy pasowało.
   Z drugiej strony co mają mówić? Że nie wiadomo, bo badania nie są jednoznaczne i są różne hipotezy. W podstawówce? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta

   Przecież nikt nie mówi, że spadła z nieba, nie powielaj kłamstw. W szkołach nie uczą, że nie było Polski i nagle jest Polska.

   Były plemiona, które stanowiły władzę nad jakimiś obszarami, takie same sobie istniejące niezależne państewka. A że Mieszko był od nich bardziej cwany, to te plemiona z użyciem większej lub mniejszej przemocy inkorporował do swojego plemienia i przyjął chrzest, żeby chrześcijanie nie wbili mu kosy, jednocześnie żeniąc się z chrześcijańską księżniczką i podnosząc się do rangi europejskich władców. Dlatego miał głowę na karku.

   Zresztą ciężko w ogóle mówić o jakiejkolwiek państwowości w okresie wczesnego średniowiecza. Przeciętny człowiek w dupie miał gdzie żyje, byle mu było dobrze. Państwa to były prywatne folwarki absolutnych władców.

  •  

   pokaż komentarz

   Państwa to były prywatne folwarki absolutnych władców.

   @maniek930:
   Tutaj to trochę sam odjechałeś, to nie XVIII wiek, a władza była właśnie bardzo rozproszona i lokalna :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk

   Tak, polska monarchia w XVIII wieku była absolutna i scentralizowana szczególnie w czasach magnackiej oligarchii

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930:
   A czy mówimy o Polsce? Pisałeś w tym paragrafie ogólnie o "okresie wczesnego średniowiecza" bez wyszczególnienia Polski. Tak czy siak folwarki to zaczęły się jakoś na poważnie w XVI wieku, absolutyzm w Europie dość podobnie. Na pewno nie jest to wczesne średniowiecze (które notabene to raczej wiek VI-IX, a nie to o czym myślisz, mówimy zdecydowanie o czasach rozkwitu średniowiecza).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk

   Przepraszam, źle to ująłem.

   Jakby władza nie była zdecentralizowana, to i tak raczej nie mówimy tu o jakiejś szczególnej swobodzie ludzi w tamtym okresie, sprowadzającej się do hierarchii gdzie najniższe warstwy traktowano raczej przedmiotowo.

   Powstawanie poczucia przynależności państwowej każdego kraju raczej przebiegało w różnym czasie i w różnych okolicznościach temu sprzyjających. Dla Polski takim chyba najważniejszym było widmo zaborów. Ale to nie było tak, że przyszedł Mieszko i powiedział "tu będzie sobie kraj i będzie się nazywał Polska", nie myślał przecież w takich kategoriach.

   Jeśli chodzi o folwark, to nie chodziło mi o dobra folwarczne w dosłownym tego słowa znaczeniu, tylko jako określenie prywatnych ziem jakiegoś pana.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludziom mówi się, że Polska spadła z nieba w 966 roku

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: nie powiedział nikt nigdy

  •  

   pokaż komentarz

   Czym to niby Polska wyróżniała się od innych krajów chrystianizowanych w podobnym okresie tzn np czech, węgier, skandynawii?

   @PieronWoBistDu: jest taka rzecz. Dla wszystkich sąsiadów Polski są wzmianki o handlu niewolnikami. Tylko dla Polski nie ma :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna