•  

  pokaż komentarz

  Studenci z Enactus UEP z Poznania zaprojektowali filtr do wody, który oczyszcza wodę

  ... a co w tym czasie robiły studentki, bo też są na zdjęciu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie są z mojej organizacji studenckiej, naprawdę warto wesprzeć! Włożyli ogrom pracy, projekt zresztą świetny, więcej możecie się dowiedzieć tu http://enactusuep.pl/ i na fb. Uczelnia niestety nie da kasy, więc liczymy na #wykopefekt :(

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  @aqaurius_h

  Macie już jakieś badania dowodzące temu, że taki filtr w ogóle działa? Czy dopiero macie prototyp i będziecie testować?
  Samo pojęcie farmaceutyki jest tak szerokie, że raczej nie ma opcji stworzenia selektywnego filtra. Pozostają Wam zatem znane rozwiązania, a to nie będzie nic innowacyjnego.

  Reprezentacja Polski na konkursie w Stanach Zjednoczonych pozwoli nam nie tylko zwrócić uwagę na istniejący problem, ale także zapobiec katastrofie ekologicznej, która staje się realnym zagrożeniem dla środowiska i ludzi.

  Sam wyjazd zapobiegnie katastrofie?

  Razem z dwoma kołami naukowymi przetestowaliśmy 27 próbek w 3 różnych testach oraz spędziliśmy ponad 40 godzin w laboratoriach.

  Trzy liczby, zero konkretów.

  •  

   pokaż komentarz

   Obecnie z powodu dynamicznego rozwoju produktu oraz wiążących nas umów prawnych, nie jesteśmy w stanie podać szczegółów na temat opracowanej technologii. Możemy jednak zapewnić, że pochodzi ona w 100% z naturalnych zasobów, które nie szkodzą środowisku.

   Partnerem biznesowym, który zajmuje się stworzeniem prototypu filtra jest przedsiębiorstwo HABA z Grodziska Wielkopolskiego. Firma ta zajmuje się ekologicznymi rozwiązaniami wodnymi w gospodarstwach domowych. W działaniach przyświeca nam wspólny cel – dbanie o zasoby wodne naszej planety.

   W momencie kiedy powstanie prototyp filtra, musi zostać sprawdzony w warunkach laboratoryjnych, przy których chęć pomocy okazały nasze współprace naukowe z kołami oraz doktorami Politechniki Poznańskiej.

   @Iperyt: Nie mają prototypu. @aqaurius_h: Niestety tak jak kolega wyżej wspomniał, to bardzo szerokie zagadnienie i na rynku jest wiele komercyjnych rozwiązań. Nie podajecie żadnych informacji dotyczących przeznaczenia tych pieniędzy jak i samej inotwacjności produktu. Rozumiem że materiał jest "tajny". Kwota którą potrzebujecie jest śmiesznie mała. Z takimi projektami spisuje się umowę NDA a następnie wybieracie się na rozmowy do funduszy venture capital. Na polskim rynku wiele ludzi z funduszy VC aktywnie działa w healthcare, jeżeli macie dobry pomysł to każdy wam pomoże. Ciekawi mnie też ten wasz partner biznesowy - czy udzieliliście mu jakieś przywileje czy wyłączność. Niestety brzmi to jak wyłączność/prawa a pieniędzy nie macie. Mówię to jako osoba z rynku, obecnie zdobycie finansowania jest naprawdę proste - na rynku jest duży nadmiar pieniędzy. Do takich projektów trzeba podchodzić czysto biznesowo. Zmieńcie myślenie, studenckie projekty najcześciej kończą w zapomnieniu.

Dodany przez:

avatar aqaurius_h dołączyła
14 wykopali 4 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement