•  

  pokaż komentarz

  Ten kraj to nowotwór na ciele świata

 •  

  pokaż komentarz

  Można sobie radzić z imigrantami? Można?

 •  

  pokaż komentarz

  Największy nabywca broni od USA. Jeszcze jakieś pytania?

 •  

  pokaż komentarz

  Guardian i wszystko jasne, po co Etiopczycy mają uciekać do Arabii Saudyjskiej ? Jak już to Ci z Erytrei i to już teraz też nie do końca bo od zeszłego roku Etiopia zawarła pokój z Erytreą. Etiopia to nie jest biedny kraj, a artykuł z Guardiana jest bzdurą. Etiopian Arlines to jedna z lepszych linii lotniczych jest też w Star Aliance, Etiopia ma dobrą infrastrukturę drogową i lotniczą, dużo uczelni wyższych (mimo z dupy kierunków). Pismaki próbują dalej jeździć na klęsce głodu 1984-1985 to było dawno. Etiopia jest też krajem bogatym w surowce naturalne. Ogólnie to zakop za bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: Oj oj. Tak się składa ze jestem jednym z projektantów pierwszej huty szkła w Etiopii :). No i zawodowo bywam tam na prowincji. Tak maja autostradę przez chińczyków zbudowana, maja tramwaj i kolej przez tych samych chińczyków zbudowane, nawet świetne drogi i świetne linie lotnicze nie zaprzeczę. Ale jest to zajebiscie biedny kraj gdzie ludzie żyją w chatkach z gliny. Wiec nie opowiadaj p%@?@%$.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: żyją z wyboru bo się im nie chce pracować, plują na Chińczyków bo ganiają ich do pracy, a prawda jest taka, że Chińczyk musi koparkę obsługiwać bo Etiopczyk to spier... W chatkach z gliny żyją głownie przy granicy z Erytreą bo się tam dość długo lali między sobą, de facto Erytrea to dawne terytorium Etiopii, Afarowie też tak mieszkają ale powiedz mi co można wybudować na Pustyni Danakilskiej gdzie jest sól i 50 stopni ciepła. Też byłem i mam inne zdanie. Miasta typu Addis, Gondor, Aksum czy Mekelie są ok może z wyjątkiem Addis gdzie kradną na potęgę. Nie byłem na południu, głownie północ od Addis w górę. Biednym krajem jest Burkina Faso z podjeżdżającymi ich sąsiadami z Mali ale na pewno nie Etiopia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: No wiesz jak jedziles od atrakcji do atrakcji :) jak tak piszesz o uniwerkach polecam uniwerek w debre birhan. :) spodoba ci się. Addis może jest bogate ale brzydkie w cholerę. I p#$?@?%y znów opowiadasz ze im się robić nie chce bo akurat hutę stawiała nam etiopska firma Etiopczykami i nie było problemów większy takich co nie miał byś z Polakami. O Polaków tez mamy na budowie i podobnie się op%@%$@?aja. I nie p#$?@?% ze nie ma chatek z gliny bo nawet jak do debre się jedzie to są na całych 200 km trasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: przebywałeś z innym typem ludzi, widziałeś to z innego punktu niż ja i pewnie masz w jakimś stopniu rację, nie będę twierdził też, że piszesz pierdoły, każdy z nas miał do czynienia z innymi ludźmi stąd pewnie i różne opinie.
   Wdałem się w rozmowę z pracownikiem Parku gdzie jest Ras Dashen (ich najwyższy szczyt) i o matko co on mi się o Chińczykach naopowiadał (negatywnie), a na drugiej stronie szali chiński inżynier robiący drogę koło Arta Ale i to co napisałem w poprzednim poście, moje odczucia są też takie jak tego Chińczyka.
   Co do chatek z gliny oni mają taki typ budowania, klimat im na to pozwala do tego wszędzie blacha falista :) Jak jechałem autobusem do Mekelie to siedziałem z miejscowym nauczycielem i wcale mi się nie wypłakiwał, że jego kraj jakiś biedny.
   Mnie domki z gliny nie przerażają bo wiem, że nie można tego bezpośrednio przenosić na grunt europejski, nie oznaczają one też skrajnego ubóstwa, oni żyją w takiej kulturze i tak się tam buduje. W Nepalu, czy w Indiach w Ladhak masz też budownictwo no podobnych zasadach , nie wspomnę już o wioskach składających się z namiotów w Jordanii czy Maroko. Zauważyłeś też pewnie, że młodzi w miastach żyją po europejsku a nie "latają z lulkiem na wierzchu i dzidką w ręce" btw w Serbii domy też buduje się z gliny :)
   Jak wyżej napisałem bieda i strasznie jest w Burkina ale nie w Etiopii.
   Biali w Etiopii podróżują w "złotych klatkach" i jak widzą przysłowiowy "domek z gówna" to łoooooo bieda, biedne murzynki etc. to tak nie działa ...

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: No Polacy i Węgrzy co na budowie i ja z nimi słabo maja złota klatkę bo był dZien jak trzeba było spędzić noc na dachu bo się strzelali po mieście z wojskiem :) ogólnie jak się pracuje z miejscowymi można wiele rzeczy zobaczyć co zachodni ludzie właśnie w złotych klatkach nie widza. Ale to nasz przywilej ludzi wschodu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: 4 lata temu i miesiąc temu :) bo to ciagle budujemy

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: W Kosowie też w nocy strzały słychać, polecam Mitrovice z tym, że szansa w Etiopii, że Cię porwą dla okupu jest bardzo niska. Ciągle to będę podkreślał, że biednie i strasznie jest w Burkina nie w Etiopii. Skoro tak ma być tam źle to po co są obozy uchodźców z Erytrei na ich terenie prowadzone o ile pamiętam przez Norwegów ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: No w Chinach po nocy tez strzały słyszałem ale w Etiopii policja strzelała do ludzi i jednego nawet zastrzelili przed drzwiami hotelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: pewnie się należało, tyle razy ile mnie próbowano okraść w Addis to w żadnym kraju tak nie miałem, ale zmieniając temat tak z ciekawości zapytam jak oceniasz ich miasta ? Dla mnie Addis było koszmarne, za to Mekelie rewelacja jak by inna Etiopia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramirezvaca: Addis koszmar zgadzam się. Debre Birhan tez taka zapyziała wiocha. Raczej brudno i biednie. Ja niestety turystycznych miejsc mało widziałem. Wiec poznałem taka wiochowata Etiopię. I jest taka se.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to nie w europie powinien być też taki sport?