•  

  pokaż komentarz

  A wiecie co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? To, że ten niespełna rozumu kierowca i jego małżonka o skłonnościach masochistycznych ("uderz mnie"), nie widzą w swoim zachowaniu niczego złego, dla nich takie zachowanie (parkowanie w miejscu niedozwolonym) to rzecz normalna, codzienność. W dupie maja to, że niszczą infrastrukturę, utrudniają poruszanie się innych, łamią przepisy... Liczą się tylko oni i ich sprawy. Stanowczo jestem za tym, aby piętnować takie osobniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: Bo kary sa zbyt male i w W-wie niewiele sie z tym robi. Bylem w wakacje w Gdansku, tam SM jest szybka, ciagle laza dookola i zakladaja blokady na nieprawidlowo zaparkowane samochody. To sa szybkie i latwe pieniadze. Nie wiem czemu w W-wie nie potrafia tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Stanowczo jestem za tym, aby piętnować takie osobniki.

   @aarek68: tez jestem za tym. Ale to niech dzwoni na psy. Idac twoim typem myslenia jak zobacze ciebie ze na czerwonym swietle przychodzisz to zatrzymam cie na sile i bede prowokowal. BO MAM RACJE!

  •  

   pokaż komentarz

   Bylem w wakacje w Gdansku, tam SM jest szybka, ciagle laza dookola i zakladaja blokady na nieprawidlowo zaparkowane samochody. To sa szybkie i latwe pieniadze.

   @keton123:

   bo, smiem twierdzic, ze SM w GDA robi to, ale tylko na terenach "turystycznych". Na wszelkich odleglejszych osiedlach zapewne caly czas jest patologia parkingowa.

   Myle sie?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: nie mylisz się. https://goo.gl/maps/HCPBysrTzJ5Rm8AM8 strażnicy sobie tylko przechodzą obok tych aut. Zwrócisz mu uwagę to mówi że tak jest ok. To wcale nie jest odleglejsze miejsce. Z resztą na streetview doskonale widać skalę problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @CharlieNeverForgotten: Tylko, że on nikogo nie blokował. Może stać na chodniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: drugą przykrą sprawą jest nazywanie przez OPa osoby walczącej z chamstwem społeczniakiem, co ma dosyć negatywny wydźwięk.

  •  

   pokaż komentarz

   W-wie niewiele sie z tym robi

   @keton123: coś w tym jest, całe życie mieszkałem w Wawie i nigdy mandatu za parkowanie nie dostałem, po roku od przeprowadzki do Gdańska mam już 3 mandaty za parkowanie na koncie

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68 parkowanie to jedno. Przecież oni go potrącali tym autem, ukradli mu rower, zaczęli przed nim jakieś scenki odgrywać, wyzywać, popychać. Tacy ludzie albo na przymusowe leczenie albo permanentne odebranie swobód.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: no wczoraj, jako rowerzystę, spotkało mnie coś podobnego - uliczka osiedlowa, zostałem wyprzedzony na przejściu i zaraz za przejściem jest skręt w prawo, więc gdybym nie zahamował i nie skręcił w prawo to bym wjechał w bok wyprzedzającego mnie samochodu, podjechałem kawałek i zapytałem się kierowcy, czy wie, że zepchnął mnie z jezdni na co dowiedziałem się, że po pierwsze miejsce rowerów jest na chodniku - powtórzył to kilkakrotnie, a ponadto nie mam dowodu, bo nie nagrywałem tego, więc teraz, bo to nie jest już pierwszy raz - zacznę nagrywać i za to, co zrobił ten i wielu innych kierowców jest 10 pkt karnych i bodajże 200 zł za wyprzedzanie plus dojdzie mandat za wymuszenie pierwszeństwa lub spowodowanie niebezpiecznej sytuacji.

   W sytuacji tego "społecznika" i mojej wcozrajszej - gdyby ktoś przeprosił pojechałbym dalej i nic więcej nie powiedział, ale zostałem zwyzywany, facet mnie nagrał jak mówię co zrobił i generalnie groził mi sądem za pomówienia.

   Chamstwo na ulicach jest straszne - zarówno po stronie rowerzystów jak i kierowców samochodów, a policja nic z tym nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: to nie są osobniki tylko społeczne szkodniki

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: właściwie mógł im dać zaparkować i zadzwonić do straży miejskiej jak pewien "rudy"... Mina karyny na widok żółci blokady byłaby bezcenna xD

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: tępić takich dorobkiewiczów, co myślą że panami świata są, mandaty grube powinny być to by się nauczyli

  •  

   pokaż komentarz

   @severh: straż by przyjechała godzinę po tym jak seby by odjechały. Lepiej zapobiegać niż leczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: uwaga bo mozna ich zdenerowowac a tego bysmy nie chcieli

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68 ludzie nie przestrzegają prawa bo wiedzą, że mają duże szanse uniknąć konsekwencji. A np. w centrum Wiednia w wielu miejscach są zakazy parkowania w określonych godzinach i dniach tygodnia. Na własne oczy widziałam, jak odholowano samochód 15 minut po tym, jak minęła godzina do której można było w tamtym miejscu parkować. I był to samochód z obcą rejestracją :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchDelux: Bo ich prowokował, to też jego wina. Gdyby mial to w dupie to by nie wyszlo szydlo z worka. Słabo zamazał te twarze i tablicę rejestracyjną, powinien dostac więkoszą karę niz tamci co zle zaprakowali

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: głupie w sumie jest tylko to ze pozornie coś zrobiłeś ale z tego wyszło. Rozsądniej było by zrobić zdjęcie samochodu zaparkowanego i wysłać na psy. Dostali by mandat 200 zł to by im się odechciało a Ty tak naprawdę zrobiłeś tylko filmik dla poprawy swojego ego. Tu nie chodzi o naprawdę chodników ect

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: podobnie jest w Dublinie, specjalne firmy zakładają blokady, nie tylko na drogach publicznych ale także na osiedlach, są bardzo skuteczni

  •  

   pokaż komentarz

   @Maxowy to fajnie, ale nie pisz więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: oni "tylko na chwilę". Za szybko Polacy przesiedli się z furmanek na szybkie samochody. Zero kultury i zero egzekwowania przepisów. Piesi na pasach są w dalszym ciągu jak na polu minowym a policja jakby za wiele nie robi w tym kierunku aby było bezpieczniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @CharlieNeverForgotten: dzwoniac na policje stalby tam z 2 godziny czekajac az przyjada. Poza tym normalny czlowiek z RiGCzem po zwroceniu uwage, ze parkuje ma zakazie przeprosilby i pojechal szukac miejsca gdzie indziej a nie popychalby i obrazal zwracajacego uwage. Zachowanie tej pary jest absolutnie nie akceptowalne. I jak widac takie akcje skuteczniejsze bo odjechali juz po kilku minutach. Niestety pewnie nawet sie nie reflektujac, ze zrobili cos zlego...

  •  

   pokaż komentarz

   @CharlieNeverForgotten: Szok ile ludzi Cie tutaj zminusowało. Chociaz masz racje. Typowy wykopek jest typowy. Bez baby, szeryf i mieszka z rodzicami ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: Bo PO nie wygra wyborów jak będzie za bardzo cisnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: nie robia bo nie chca skarg na SM. Tzn dzialaja tylko w miejsach gdzie sa turysci. W Wawie tak samo.
   Natomiast nie chca podpadac ludziom.
   Poniewaz za SM odpowiadaja wladze lokalne i to je ludzie obwinia ze im robia problemy. A zakazy tego typu lamia wlasciwie wszyscy. Ludzie maja coraz wiecej samochodow, a miejsc parkingowych przybywa pomalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: To może spróbuj na początek "jebnąć" słownik ortograficzny...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dzwoniac na policje stalby tam z 2 godziny czekajac az przyjada

   @DrPlama: po co mial by czekac? Wystarczy zrobic zdjecie i wyslac policji

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: wedlug mnie bardzo dobre zachowanie. spoleczniak ewidentnie utrudnial ruch i szukal sensacji w calym, powinien zostac ukarany jakims sporym mandatem. to taka typowa p?@#eczka ktora za wszelka cene probuje cos nagrac zeby wrzucic do sieci i stac sie popularnym na 5 minut. tfu na takich a zwlaszcza teraz jak jestem chory to bym nacharchal z glutem

  •  

   pokaż komentarz

   spoleczniak ewidentnie utrudnial ruch

   @sztachlarz: Utrudniał ruch komu? Gdzie utrudniał ten ruch? Wydaje mi się, że rozumiesz sedna tego problemu i nie właściwie oceniasz sytuację...

  •  

   pokaż komentarz

   A wiecie co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? To, że ten niespełna rozumu kierowca i jego małżonka o skłonnościach masochistycznych ("uderz mnie"), nie widzą w swoim zachowaniu niczego złego

   @aarek68: Skąd wiesz, że nie widzą. Nieraz zdarzyło mi się nieświadomie źle postąpić. Gdy mi ktoś zwrócił uwagę często potrafiłem się zreflektować i przeprosić i nie robić tego więcej? Puściły im nerwy ale nie wiesz, że nie zobaczyli nic złego w swoim zachowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd wiesz, że nie widzą.

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Bo widzę jak reagują na to, że ktoś zwrócił im uwagę o nieprawidłowym parkowaniu. Zero refleksji, liczy się tylko ich "racja", zero próby porozumienia. Agresja raczej nie świadczy o zrozumieniu problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo widzę jak reagują na to, że ktoś zwrócił im uwagę o nieprawidłowym parkowaniu.

   @aarek68: Stresowa sytuacja, nerwówka, niepotrzebna emocje. Wielu ludzi nie reaguje wtedy tak jak powinno się zareagować co nie znaczy, że po ochłonięciu nie dochodzą do wniosków, że jednak źle postąpili. Nie wiesz do jakich wniosków doszli gdy już emocje opadły. Może niczego się nie nauczyli, a może stwierdzili, że rzeczywiście gość miał racje. Nie wiesz tego. Wróżysz z fusów i sobie dopowiadasz coś czego nie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Oceniam zaistniałą sytuację i ich reakcje w trakcie trwania zaistniałego "incydentu"... jakie wyciągnęli z tego wnioski, jak to potem odreagowali, czy wysnuli z tego jakieś refleksje? To nie podlegało mojej ocenie, oceniałem ich zachowanie tylko w "trakcie". A zachowanie to nie pozwala mi na to aby mieć nadzieję, że wyciągną z tego jakiekolwiek pozytywne wnioski na przyszłość.

  •  

   pokaż komentarz

   tez jestem za tym. Ale to niech dzwoni na psy. Idac twoim typem myslenia jak zobacze ciebie ze na czerwonym swietle przychodzisz to zatrzymam cie na sile i bede prowokowal. BO MAM RACJE!

   @CharlieNeverForgotten:

   Coś nie trafiłeś z tym przykładem. Bo to jak już tak, jakbyś ty chciał na czerwonym przejechać, a pieszy na zielonym by cię blokował.

  •  

   pokaż komentarz

   Oceniam zaistniałą sytuację i ich reakcje w trakcie trwania zaistniałego "incydentu"... jakie wyciągnęli z tego wnioski, jak to potem odreagowali, czy wysnuli z tego jakieś refleksje?

   @aarek68: Do czasu odjechania była cały czas napięta sytuacja i nerwówka. Emocje opadają dopiero po czasie. Ty nie oceniasz. Ty siejesz domysły i wróżysz z fusów.

   oceniałem ich zachowanie tylko w "trakcie".

   Skoro oceniasz ich zachowanie tylko w trakcie i pod wpływem emocji to nie możesz wyciągnąć wniosków dotyczących efektów późniejszych. Nie masz pewności czy taka sytuacja ich czegoś nie nauczy i nie możesz jej mieć. Mógłbyś to powiedzieć dopiero po ocenie przeprowadzonej po czasie np jakbyś porozmawiał z nimi i zapytał ich czy ta sytuacja czegoś ich nie nauczyła.

   A zachowanie to nie pozwala mi na to aby mieć nadzieję, że wyciągną z tego jakiekolwiek pozytywne wnioski na przyszłość.

   Czyli terasz masz nadzieje, domyślasz się czegoś. Czemu zatem wypowiadasz się z całą pewnością? Czemu nie napisałeś "domyślam się, ze się niczego nie nauczą"? albo chociaż "Mało prawdopodobne by sytuacja ich czegoś nauczyła?". Wyciągasz pochopne wnioski mając za mało informacji. Może są prawdziwe, a może nie. Dlatego nie powinieneś się wypowiadać z całą pewnością i z taką beztroską.

   W dodatku uważasz, że dla nich to normalne i codzienność. Tego też nie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @boboliwo: bo ten spoleczniak jest p?!%$@?niety, ja i tak podziwiam typa za cierpliwosc. Grdze j%?@nymi spoleczniakami, bo ich dziwne hobby bierze sie z wlasnego przegrywu i niedolo zyciowej. Takie j%?@ne pasozyty, bakterie. Zdeltalbym ich jak glisty

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: uwierz że się bardzo mylisz. Mają skutery, rowery i Bóg wie co jeszcze I nie chodzi tylko parkowanie, Nie zdążysz odpalić szluga przy dworcu głównym a on już w połowie pisania mandatu za palenie w miejscu niedozwolonym.
   Edit:
   Rejony "Starego" Miasta są owszem bardziej oblegane przez SM i tam to już najbezpieczniej nie parkować nigdzie a że przez niektórych odbudowana po wojnie od zera "starówka" to atrakcja turystyczna to masz trochę racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vigorus: To jest was dwóch w takim razie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @aarek68: abstrahując od tego kto tam jest uprzejmy a kto nie jest uwazasz ze to jest normalne, dojrzałe i sluszne ze facet robi na sile problem stojac specjalnie tak zeby gość nie mogl wyjechac apotem jeszcze udaje idiote (a nie musi) i sie podśmiechuje glupawo? To typowi przeszkadzają samochody i sam go blokuje zeby nie mogl wyjechac. To jak juz sie musi bawic w rycerza to nie moze normalnie podejsc do drzwi, zapytac czy moglby odjechac bo to jest chodnik i nie mozna tutaj stać? Gwarantuje Ci, ze szansa na to ze sprawa sie rozwiaze w sposob kulturalny i sluszny jest o niebo wieksza niż to co sie tutaj odwaliło. Prawda jest taka, ze wiekszosc ludzi to są ludzie, ktorzy nie są w stanie dlugo trzymac nerwow, emocje puszczają i to jak sie potem zachowują czy krzyczą, czy przeklinają to po prostu tak jest i o niczym to nie swiadczy. Ludzie po prostu mają emocje i na debilizm reagują w rozny sposob. To, ze ktos sobie stoi spokojnie (na siłe bo to jest wszystko specjalnie) i robi z siebie na filmie tego "lepszego" bo on jest spokojny to kompletnie nie ma odniesienia do rzeczywistości. Ale ja rozumiem, ze na wykopie wszyscy to programista15k i po prostu ksiązkowy przyklad kultury, opanowania i wykształcenia, no po prostu elita. Jaki cel był nagrania? Ośmieszenie ludzi, ktorzy sie denerwują, poakzanie jak sie denerwują i wysmianie ich. To jest żenada i dziecinada a nie dojrzałość i walka o sprawiedliwość. No ale gdyby zrobil to jak nalezy to nie mialby chwili sławy co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Zdeltalbym ich jak glisty

   @tajemniczygosc: xD najpierw musiałbyś mieć pozwolenie od mamy, żeby wyjść z piwnicy lamusie

  •  

   pokaż komentarz

   uwazasz ze to jest normalne, dojrzałe i sluszne ze facet robi na sile problem stojac specjalnie tak zeby gość nie mogl wyjechac apotem jeszcze udaje idiote (a nie musi) i sie podśmiechuje glupawo?

   @Dolan: Ja osobiście uważam, że każdy robi ze swoim wolnym czasem to, co sam uważa za słuszne. Jeżeli nie robi niczego, co godzi w innych, nie narusza prawa, a wręcz przeciwnie - stara się o to, aby inni się do tego prawa stosowali - to wypada mi tylko takiej postawie przyklasnąć... Może trochę próbuje "przeginać", ale uwierz mi: do niektórych tylko w taki sposób można "dotrzeć"... Żadne tam przekonywania, tłumaczenia... Tylko i wyłącznie w sposób, nazwijmy to "mechaniczny". Ewentualnie finansowy. Jeżeli przez taką blokadę straci swój czas, nie załatwi jakiejś ważnej sprawy, to się drugi raz zastanowi.

   apotem jeszcze udaje idiote (a nie musi) i sie podśmiechuje glupawo?
   Czasami śmiech i ironia jest najlepszą metodą na agresję... Widocznie nagrywający jest tego zdania i czasami to skutkuje. Nie mi to oceniać... Może facet z natury jest taki? Lepsze to niż agresja reprezentowane przez drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   tez jestem za tym. Ale to niech dzwoni na psy

   @CharlieNeverForgotten: Ktoś niedawno wrzucił na FB zdjęcie kilkudziesięciu listów jakie dostał hurtem od SM. We wszystkich albo sprawa została umorzona, albo zastosowano pouczenie. Zresztą kary i tak są śmiesznie niskie.

   Zauważ, że chyba nie ma takich filmików z parkowaniem na kopercie dla niepełnosprawnych. Dlaczego? Bo w tym przypadku służby działają dość szybko (jak na polskie warunki), a samochód zostaje odholowany. Służby jako tako działają, a kara jest w miarę dotkliwa, więc jest sens je powiadamiać.

   W tym przypadku buraków bardziej zabolao, że nie mogli sobie zaparkować gdzie im się podobało.

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: święte słowa. Sam miałem sytuację gdy się zachowałem jak burak po prostu nie zdając sobie z tego sprawy. Po takiej akcji przeprosiłem jak już ochłonąłem nie tylko gościa który się poczul urażony ale wszystkich. Ale ta sytuacja z filmiku to tylko zaognianie sytuacji zupełnie niepoyrzebne

  •  

   pokaż komentarz

   A wiecie co jest w tym wszystkim najsmutniejsze?

   @aarek68: To, że wykopki popieraja Rudego, a sami jak nikt nie widzi przełażą na czerwonym świetle, albo w miejscu niedozwolonym, albo zasysaja piraty z torrentów. Taka sama sytuacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Utrudniał ruch komu? Gdzie utrudniał ten ruch? Wydaje mi się, że rozumiesz sedna tego problemu i nie właściwie oceniasz sytuację...

   @aarek68: Typowy wykopek jest typowy. Bez baby, szeryf i mieszka z rodzicami

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: 15 minut to nieźle, ale znam miejsca, gdzie wystarczy po wyjściu z samochodu zniknąć za rogiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123: Raz ludzie chcą likwidacji SM bo męczą kierowców a teraz, że wszystko ok..

  •  

   pokaż komentarz

   Szok ile ludzi Cie tutaj zminusowało. Chociaz masz racje. Typowy wykopek jest typowy. Bez baby, szeryf i mieszka z rodzicami ;)

   @lucap01: mniej więcej o tym samym pomyślałem

 •  

  pokaż komentarz

  Pięknie się ogląda jak kultura spotyka się z prostactwem. Podziwiam tylko spokój i opanowanie w takich sytuacjach bo to doprowadza do jeszcze większej furii po drugiej stronie. Po tym można od razu poznać prostaków bo nie potrafią merytorycznie rozmawiać tylko się od razu rzucają i z każda sekundą ich stan się pogarsza...Zamiast po Policję mogli zadzwonić po kaftany ale dla siebie...

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Oglądnij sobie inne filmy tego kolesia. Przepisy przepisami.. ale sposób w jaki się odzywa i prowokuje do agresji inne osoby to patologia. Już nie mówiąc, że w niektórych sytuacjach mógłby odpuścić bo są mocno na wyrost i nie potrzebne. Ktoś stanie czasami nie przepisowo, ale stara się nikomu nie przeszkadzać, nic nie niszczyć.. ale kur.. ciężko przenieść coś bardzo ciężkiego więc szuka blisko miejsca docelowego - a nagrywający bohater musi dupe truć.
   Jego zachowanie nie jest nastawione na eliminowanie patologii, on są jej szuka i prowokuje a koniec końców nawet nigdzie tego nie zgłosi. Bo on szuka materiałow na jutuba a nie ma na celu eliminowania złych zachowań.

  •  

   pokaż komentarz

   kultura spotyka się z prostactwem

   @strus77: tu się spotkało cwaniactwo i chamstwo z chamstwem
   jedno warte drugiego

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: jak dla mnie to j#%#ć tego społeczniaka tylko wk%?%ia normalnych ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek:
   PROWOKUJE DO AGRESJI!1
   Niech prowokuje ile wlezie, robi bardzo dobrą robotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek prowokuje często stojąc na chodniku na którym może przebywać blokuje bezmozgow, którzy nie mogą tam jeździć. To nazywasz prowokowaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   kultura spotyka się z prostactwem

   @strus77: Tu nie było nigdzie krzty kultury. Ci chcą się wpieprzyć na chodnik. A nagrywający debil doskonale wie jak ich jeszcze sprowokować.Zwróć uwagę jak bardzo cieszy go wk??@ianie innych, choćby bo głupkowatym śmiechu w 4:50 ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek taaa pewnie sam parkujesz na zakazach i teraz szukasz akceptacji dla swojego zachowania lewaku

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Co się spotyka :D, chyba prostak z debilem,gościu wyszukuje problemy aby później je eskalować i zasłania się telefonem jak tarczą.Powinien dostać plaskacza za takie zagrywki.Normalny człowiek zwraca uwagę a jak mu bardzo przeszkadza to dzwoni na straż ze pojazd blokuje chodnik, oni szybko reagują na takie telefony.A tutaj ten pseudo kulturalny debil specjalnie blokuje wyjazd aby mieć filmik na yutuba bo on ma prawo stać na chodniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enerpida: No ja się z Tobą zgodzę, typ po prostu wk$@@ia, wiadomo, że zaparkowali tam gdzie nie można, ale można to było wytłumaczyć w jakiś inny sposób, nagrać jak odjeżdżają, wrzucić na jakąś miejską grupkę i tyle, a on tam stoi i nie chce ich puścić. Tak wiem, nikt nie ma prawa zabronić mu tam stać, bo oficjalnie nikogo nie blokuje, ale no k$@@a używamy wszyscy mózgu i wiemy, że stoi tam tylko po to żeby ich jak najmocniej wk$@@ić. Jak ja bym popełnił taki błąd z parkowaniem i by mi pół godziny stał przed autem jakiś chłystek to też bym się wk$@@ił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: to śmiech nienawiści, warto dodać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Portowiec

   stoi tam tylko po to żeby ich jak najmocniej wkurwić
   A nie po to żeby nie parkowali?

   by mi pół godziny stał przed autem jakiś chłystek
   Aż tyle czasu byś potrzebował żeby się zorientować, że jednak na chodniku się nie parkuje? Lotny jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: Nie słonko tylko czystej złośliwości. Nic więcej nic mniej. Nie zdziwiłbym się zbytnio gdyby jeździł szukając okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: dobrze, uznajmy, że wiesz lepiej.
   Nadal on jest nieszkodliwy, a łamiący przepisy są.

   Też bym szukał okazji, jakoś tą samochodozę trzeba wyplenić, a służby jak widać sobie nie radzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77 ty sobie chyba zartujesz, przychodzi debil, blokuje ci wyjazd i nagrywa telefonem, zadne slowa do niego nie docieraja... niestety na takiego pajaca to tylko sila fizyczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Portowiec: Jesteś debilem i chyba o tym nie wiesz. Co mnie obchodzi że chcesz chamie zaparować na chodniku? Teraz ja tam stoję a ty masz zakaz. Sp$!!%!%aj do garażu lub na parking. Czego prostaku nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Portowiec: i gówno by z tego było że by wrzucił na jakąś grupkę. Tak sprawa robi się głośna i najedzalą się wstydu, a publiczny wstyd to najlepsza chłosta.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś debilem i chyba o tym nie wiesz. Co mnie obchodzi że chcesz chamie zaparować na chodniku? Teraz ja tam stoję a ty masz zakaz. Sp@#%!?#aj do garażu lub na parking. Czego prostaku nie rozumiesz?

   @Czupakabros: XDDD no patrząc na tą wypowiedź to ja nie wiem kto tu jest prostakiem i chamem. Nigdzie nie napisałem, że popieram stawanie na chodniku, dobrze, że takie zachowania się tępi, po prostu wk%%?ia mnie pisanie, że on im wcale na złość nie chciał zrobić, logiczne że nie stał tam z nudów, bo ma taki kaprys tylko chciał żeby jak najdłużej postali. To co mieli zrobić? Czekać aż jaśnie Panu znudzi się stanie w miejscu i zejdzie po paru godzinach?

  •  

   pokaż komentarz

   No ja się z Tobą zgodzę, typ po prostu wk$@@ia, wiadomo, że zaparkowali tam gdzie nie można, ale można to było wytłumaczyć w jakiś inny sposób, nagrać jak odjeżdżają, wrzucić na jakąś miejską grupkę i tyle, a on tam stoi i nie chce ich puścić. Tak wiem, nikt nie ma prawa zabronić mu tam stać, bo oficjalnie nikogo nie blokuje, ale no k$@@a używamy wszyscy mózgu i wiemy, że stoi tam tylko po to żeby ich jak najmocniej wk$@@ić. Jak ja bym popełnił taki błąd z parkowaniem i by mi pół godziny stał przed autem jakiś chłystek to też bym się wk$@@ił.

   @Portowiec: Dalej uważasz się za normalnego? Jakoś nie dociera widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kano_jp: Nie jestem lewakiem. Bardziej prawakiem z ciągotami do centrum. I nigdy nie parkuje ŹLE i nie przepisowo. Uwierz, że jak jeżdżę do szkoły zdarzało się płacić po 60 złotych za 12 godzi na parkingu - jak i również stawać 5-15 minut od uczelni, aby zaparkować normalnie. (Piszę o tym, bo mam uczelnie w samym centrum). Nigdy nie staje źle, a wręcz mam na tym punkcie natręctwo, że musi być dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek Obżydzenie bierze mnie na widok takiego człowieka. Nie trawie takiej nadgorliwości w stylu ORMO.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: prostactwo z chamstwem w bialych rekawiczkach. Frajer na rowerze lewak z krwi i kosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml
   Jak to jest, że jak człowiek nieświadomie zaparkuje na zakazie, to pajace miejskie z lawetą czy blokadą, są na miejscu w ciągu paru minut, ale jak burak wj!!!$ się pod zakaz z pełną premedytacją, w dodatku tak, że trzeba wychodzić na jezdnię aby przejść, to sobie może tam stać pół dnia bez żadnych konsekwencji...

  •  

   pokaż komentarz

   @trollujt a to nie mnie się pytaj w każdym mieście za to odpowiadają władze miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: "Oglądnij sobie inne filmy tego kolesia. Przepisy przepisami.. ale sposób w jaki się odzywa..."

   Widze za pan @haosek to jeden z tych uzytkownikow ktory ma zawsze wytlumaczenie na lamanie przepisow RD. Pewnie jestes jednym z tych co pod prad na autostradzie tez jedzie bo mu sie spieszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek no właśnie albo przepisy są dla wszystkich albo dla nikogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Portowiec typie ujme to tak. Ja ci się wj!?@% do domu a jak będziesz chciał mnie zatrzymać to użyje twojej argumentacji ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Mi się ciężko to oglądało: z jednej strony - no ma rację, faktycznie łamią przepisy i są chamscy. Z drugiej - typ jest strasznie irytujący, śmieje się pod nosem jak gimbus. Niestety, z takimi zachowaniami prędzej czy później gościu skończy ze wybitymi zębami

  •  

   pokaż komentarz

   @giepees: Ziomuś ja jeżdżę bardzo przepisowo i staram się jeździć bezpiecznie. Tylko zrozum to, że jeden głupek jedzie nieprzepisowo nie oznacza, że daje to możliwość takim jak nagrywający do bezczelnego zachowania wobec innych.

   To nie jest wytłumaczenie, bo ja rozumiem i popieram tych, którym się nie podoba łamanie przepisów. Jednak BARDZIEJ mnie wkur..ja i irytują tacy jak nagrywający. Prowokacyjnie się zachowują, obrażają, głupie podśmiechwanie, czasami ironicznie durne teksty. Trafisz ziomek kiedyś, że Ci nagrywający zacznie cisnąć w ten sposób kobietę to pierwszy z łapami do niego wyskoczysz i Cie będzie hu.. obchodzić, że Twoja kobieta źle zaparkowała. Kindersztube się wynosi z domu a nagrywający to zwykły cham, którzy udaje cwaniaka a gdyby nie miał kamery to by walił pod siebie. Zobacz na filmy gdzie prowokuje ludzi mówiąć, że chce się bić, żeby go pobić, żeby uderzyć i tylko patrzy czy dobrze do kamery stoi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   wykopki jak zawsze "at its peak" :D

   parka zj@!?ła, ale gość zamiast zwrócić im uwagę i iść dalej, ewentualnie zadzwonić na psiarskich, to woli nagrywać dramke na youtube, aby jeszcze zarobić pewnie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaoSan: eh sam nie wiem po ch!! ja tu jeszcze z nimi siedze

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek Straż miejska jeszcze bardziej prowokuje bo zakładają blokady i wlepiają mandaty za stanie w niedozwolonym miejscu. A tu gość wywołał tylko wk@#?.

  •  

   pokaż komentarz

   Zwróć uwagę jak bardzo cieszy go wk??@ianie innych

   @Escalade: Mnie też to zawsze cieszy. Uwielbiam donosy i dowalenie każdemu debilowi sprawia ogromną frajdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: A wiesz, że każde wjeżdżanie na chodnik który nie jest przeznaczony do parkowania jest jego niszczeniem? Użycie podbudowy o wyższej nośności kosztuje więcej. Więc nikt jej nie stosuje tam gdzie nie trzeba. Kilku, kilkunastu takich co mają potrzebę i płyty chodnikowe zaczynają się delikatnie chybotać. Powstają puste przestrzenie które zimą wypełnia woda i bardzo szybko chodnik jest zniszczony. I następny remont jest wymagany nie po 10 latach a po 2-3.

   Co z tego, że on nie chciał. I tak zniszczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Massad: Nie bronie osób jeżdżących po chodnikach. Po prostu mówię, że bardziej irytuje mnie zachowanie nagrywającego, który dąży do eskalowania agresji i problemu. Będąc chamski i bezczelny. Czego nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Nawiząłem do twojego, że ktoś musi podjechać itp. Wystarczy kilka takich osób i miasto musi ponosić nieproporcjonalne koszta naprawy uszkodzonego chodnika. Praktycznie każde parkowanie na chodniku poza wyznaczonym obszarem jest niszczeniem mienia publicznego. A to, że mam ciężką paczkę nie jest uzasadnieniem do niszczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: bo to debil, jestem pewien ze zapalony pedalarz

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:
   @VCO1: Panowie od tego są odpowiednie służby a nie szeryfowanie. Może jeszcze niech zacznie się polowanie na ludzi jak kupują marihuanę..

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201 od czego? Od stania pieszego na chodniku? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: A ty kulfa co? Sąsiad tego pajaca w Hilfiger'ze?

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś stanie czasami nie przepisowo, ale stara się nikomu nie przeszkadzać, nic nie niszczyć.. ale kur.. ciężko przenieść coś bardzo ciężkiego

   @haosek: Ci tutaj nic nie nosili poza swoimi dupskami. To raz. Dwa - kurierom czy przeprowadzkowiczom jakoś nigdy "dupy nie truł". Trzy: takie tłumaczenie jak Twoje to rak bo dla jednego "nie przeszkadzać" to stanąć na chodniku a dla drugiego wpierdzielić się centralnie przed wejście do sklepu choć na parkingu tuż obok w pip miejsca.
   Społecznik jest namolny oraz irytujący i bardzo dobrze bo na buraka to jedyna metoda. Kulturalny człowiek przeprosi, wycofa i odjedzie.

 •  

  pokaż komentarz

  -ale ty jesteś idiotą
  -spokojnie, wsiądź do samochodu
  -NIE NIE JESTESMY NA TY!

  XDD

 •  

  pokaż komentarz

  Seba powinien stracić prawo jazdy, a Karyna dostać lepsze leki.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: za co? za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu? Może k@#%a jeszcze za jazdę bez pasów, już nie popadajcie w skajności, koleś stanął w miejscu niedozwolonym, nagrywający zamiast zwrócić mu uwagę to go wk@#%ia dla własnej satysfakcji, no ale wtedy nie miałby materiału na YT. Ludzie popełniają błędy, ale nie powinno się z takich powodów robić takich mini-samosądów.

  •  

   pokaż komentarz

   za co? za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu?

   @leoha: Nie chodzi o wykroczenia tylko o to jak się później zachowywał. Agresywny, wulgarny, niestabilny emocjonalnie, max co powinien prowadzić to swój koszyk po bierdronce.

   zwrócić mu uwagę
   Srogo mnie rozbawiłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: @leoha: Rzucie okiem na inne filmy nagrywającego. On ma jakieś problemy z garem i nie zmieni tutaj nic fakt, że ktoś złamał przepisy czy je naruszył. Facet się odzywa prowokująco i czasami doprawdza do granic absurdu sytuacje, które można by było odpuścić.

  •  

   pokaż komentarz

   @leoha: A myślisz, że on to ostatni raz zrobi jak mu się grzecznie uwagę zwróci ? A co z infrastrukturą? Za 2-3 lata znowu podatnicy będą się składać ?

   Patologię trzeba tępić, pluć na nią i pokazywać palcem. Gdyby Seba i Karyna odpowiedzieli "O przepraszam, nie widziałem znaku, już jadę", czy "ja nie stąd i czekam na kogoś, moja wina" daję sobie rękę uciąć, że nagrywający pojechałby dalej.

   Jednak Seba i Karyna czują się bezkarni i idą na konfrontację - gdzie ewidentnie to oni popełnili błąd. Ergo wracamy do początku - będą to robić dalej. Więc jedyną szansą na zmianę ich zachowanie jest ich tępienie i wk$$#ianie, bo następnym razem może się zastanowią jak zacznie im się to zdarzać.

   Jak chcesz żeby w Polsce było jak w chlewie obsranym gównem to machajmy ręką na patologię i innych furiatów "mje się należy k$$#o frajerze".

  •  

   pokaż komentarz

   @leoha: na pewną istnieją słowa, które sebek by mógł powiedzieć tak aby ziomek z kamerą ustąpił. Wk!!$ianie takich debili jest spoko, nikomu się nie dzieje krzywda, a może następnym razem odpuści i zaparkuje jak człowiek.

   Wk!!$ia go dla własnej satysfakcji ale w interesie mieszkańców miasta, tego nie widzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @jos: wk$?$ia go we własnym interesie bo mu to sprawia przyjemność. Po pierwsze raczej to itak nikogo nie nauczy, a po co sobie i innym psuć nerwy, jak można z kultura zwrócić uwagę albo zadzwonić na psiarnie. Oszczędzisz sobie i innych czas i nerwy, a skutek może być taki sam. Niestety w Polsce jeszcze panuje taka kultura, że jak ktoś popełni błąd to daje to pozorne prawo innym mieszkać go z błotem i gnoić publicznie w imię tego błędu, tutaj akurat moglibyśmy się wiele nauczyć od innych nacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Problem w tym, że nagrywający mógłby zrobić im zdjęcia i wysłać gdzie trzeba - w celu ukarania i wyeliminowania patologi. Ale on tego nie zrobi, woli się kłaść pod samochodami i iść na konfrontacje prowokując i denerwując ludzi. On nic nie zrobi w celu wyeliminowania tego typu zachowań. To jest dla niego dobry sposób, żeby pod pretekstem przepisów - kłócić się z ludźmi. A potem pójdzie do domu wrzuci film na jutuba i NIC WIĘCEJ Z TYM nie zrobi. Dla mnie on tylko szerzy jeszcze większa patologie, zamiast ją tępić. Potem Ci ludzie zaparkują jeszcze raz w ten sposób wiesz czemu? Bo stwierdzą, że inni to i tak debile jak nagrywający, dla których nie warto się starać.

  •  

   pokaż komentarz

   A potem pójdzie do domu wrzuci film na jutuba i NIC WIĘCEJ Z TYM nie zrobi.

   @haosek: a skąd wiesz, że nic więcej z tym nie zrobił? Byłeś jednym z bohaterów w tych wideo? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Naprawdę nie widzisz oburzenia Seby i Karyny? Myślisz, że co zrobią coś z mandatem, że da im do myślenia? Akurat filmik w tym wypadku nie jest zły. Seba i Karyna mogą obsrać zbroję widząc społeczne potępienie.

   Jak mówiłem: daję sobie rękę uciąć że gdyby nie wyskoczyli z mordą i agresją i normalnie wyjaśnili w czym rzecz to normalnie by pogadali i się rozstali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Przecież na początku filmu Ci państwo z samochodu w normalny sposób przepraszają i proszą o przesunięcie się.

   Generalnie wiesz czym się różnie ja np. od nagrywającego? Jak ostatnio na jednym pasie stał Citroen i blokował pas (awaryjne światła) to wysiadłem z samochodu i zapytałem się co się zepsuło czy coś pomóc. Nic się nie zepsuło - stoi czeka na żonę. Poprosiłem, aby odjechał bo blokuje pas. Wiesz co. Facet tak stawał często jak wpadał po żone - od tego momentu nie staje już na pasie.

   A wiesz co by zrobił nagrywający? Jak by jechał autem to zacząłby trąbić i pajacować, prowokować i doprowadzać do konfrontacji. Jak by jechał rowerem to zacząłby walić po samochodzie ręką i walić swoje durne teksty. Co w konsekwencji prowadizłoby tylko do złości kierowcy Citroena i zero nauki. Jeżeli nie widzisz różnicy to przykro. Jednak człowiek to istota społeczna i powinniśmy się starać dogadywać z innymi a nie dążyć do awantur.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Z drugiej strony. Patrzę na początek tego filmiku i ok - jest w miarę normalnie. Jednak nie przyznają się do błędu i na dzień dobry przestawiają rower - czyją własność.

   Twoje zachowanie - podręcznikowe. Przy czym pytanie - jak byś zareagował gdyby ten facet odpowiedział "co k%#?a, zaj##@ć ci k%#?o frajerze, masz jakiś problem", bo na takich też możesz trafić. Nie z wszystkimi się dogadasz, często niektórzy ludzie rozumieją jedynie argument strachu i dominacji albo jak to nazywam - argument wagi i wzrostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Tak ale ta sytuacja mogła się bardzo szybko skończyć: "Przepraszamy, faktycznie nie powinniśmy tutaj parkować, już odjeżdżamy" jak dalej ciągnie to już ma problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Czasami wychowawczy klaps jest dobrym rozwiązaniem. @apo: Ta sytuacja mogła się skończyć po tym jak nagrywający zobaczył, że ta para na początku nie jest agresywna i stara się go poprosić o to, aby nie utrudniał im zjazdu z miejsca gdzie nie powinno ich być. Pytanie tylko dlaczego uważasz, że ta para ma się przed jakimś mośkiem płaszczyć i przepraszać i w ogóle nie wiadomo co? Jak dla mnie na początku ich nie-agreesywane zachowanie i prośby o odejście jest wystarczającym przejawem dobrej woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Chyba inny film widzieliśmy, na początku (film niestety ucięty) uderzają w jego rower samochodem i próbują go staranować. To nie jest nieagresywne tylko karalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: to obejrzyj sobie na kanale tego kolesia ten filmik
   https://m.youtube.com/watch?v=F3aOrRffBFc

   Koleś z SUVa przez cały czas jest grzeczny i przeprasza, mimo to nagrywający i tak robi mu na złość (pewnie licząc, że w końcu wyprowadzi typa z równowagi) kręcąc niepotrzebnie aferę. Typ ma coś nie po kolei z garem i tyle, każdy film przebiega według tego samego schematu, sprowokować kogoś i wrzucić na YouTube, czasem sporo materiału wycina wrzucając sam wycinek z agresja.
   Może i ma rację wg przepisów, ale wg mnie on tego nie robi z pobudek społecznych, tylko dla własnej chorej satysfakcji, że kogoś w końcu doprowadził do wk%@@ienia ¯\_(ツ)_/¯
   Co innego walczyć z kimś kto ciagle łamie przepisy w jednym miejscu, a co innego jeździć po mieście i szukać afery na siłę. W ponad 2 milionowym mieście jak Warszawa fakt, że ktoś chwilę postoi na zakazie na mnie wrażenia nie robi, a tutaj jeszcze wykopki go popierają, chyba styku z prawdziwym światem na co dzień nie mając.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: Łaskawy jesteś. Konfiskata samochody i utylizacja. Głąby do kwadratu.

  •  

   pokaż komentarz

   @microbot: W przypadku tego filmiku przyznaję Ci pełną rację - zachował się jak ch@@ i sam go potępiam. Jednak w przypadku wykopu mamy stereotypową Karynę i Sebę.

   @haosek:

   Czasami wychowawczy klaps jest dobrym rozwiązaniem.

   Wyznaję zasadę: "nie gra się w pokera z gołodupcem". Ryzykujesz stanowisko (praca=kasa=kredyty i byt rodzinie), opinię i rozprawę. Nie wiesz, że z osoba tzw. "dobrze sytuowana" ma dużo więcej do stracenia od typowego blokersa?

   Co ryzykuje patus? I tak pełna kartoteka, hajs z socjalu, a wśród jego towarzystwa brak jedynek to "blizna wojenna", a bójki i wpierdalanie/zbieranie wp#@!!$#u to coś czym można się pochwalić w jego towarzystwie. Natomiast jeżeli do czegoś doszedłeś rzucasz całą swoją ciężką pracę na wagę. Bo akurat napastnik może niefortunnie upaść.

   Ponadto z reguły to nie jest jedna osoba. Oni poruszają się stadnie. Sam zostałbym pewnie spacyfikowany przez kogoś większego/mniejszego jeżeli coś trenuje, bo nie oszukujmy się - ostatni raz biłem się lata świetlne temu w liceum.

   Natomiast dobry kolega zebrał soczysty wp#@!!$# przed klubem, mimo iż trenował boks od urodzenia, a obecnie stratuje sobie w amatorskich seniorach po pracy w ramach hobby. Spacyfikował jednego, czterem którzy zaraz potem doskoczyli nie dał rady. Naprawa zębów kosztowała go 5k bo jebnął górną szczęką o bruk. Sprawców znaleziono, osądzono -> zawiasy. Cywilnie 2 lata temu zapadł wyrok. Nie dostanie zadośćuczynienia i odszkodowania bo sprawcy to gołodupce pracujące na czarno i nie ma z czego ściągnąć. I ja wyciągnąłem wnioski, bo lepiej się uczyć na błędach innych.

   Kilka lat ciągnącego się gówna po głupich 5 minutach pod klubem, bo jacyś randomowi przechodnie szli obok i chcieli fajkę. Życie to nie film i John Wick.

   /edycja
   No chyba, że ma się 15-20 lat i cały "klaps na dziąsło" to gówniarskie zabawy jak rafonix i kuracyja. Wtedy OK - krzywda się raczej nikomu nie stanie i nie będzie się ciągnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   Patrzę na początek tego filmiku i ok - jest w miarę normalnie. Jednak nie przyznają się do błędu i na dzień dobry przestawiają rower - czyją własność.

   @Camilli: Przecież na początku doprowadzają do kolizji. Dopiero wtedy wysiadają.

  •  

   pokaż komentarz

   Koleś z SUVa przez cały czas jest grzeczny i przeprasza, mimo to nagrywający i tak robi mu na złość (pewnie licząc, że w końcu wyprowadzi typa z równowagi) kręcąc niepotrzebnie aferę.

   @microbot: Ja tu widzę kierowcę, który niemal potrąca pieszego na chodniku następnie wysiada, żeby zobaczyć czy nic się nie porysowało i pyta, czy robione mu jest zdjęcie. Po czym próbuje zepchnąć pieszego samochodem.

   Jeśli dla Ciebie to jest grzeczne i kulturalne zachowanie to mamy zdecydowanie inne pojęcie grzeczności i kultury.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś ze znajomym spotkaliśmy na drodze ten typ pary. On - seba, naje*** na siedzeniu pasażera i Ona - karyna prowadząca ich nowy zakup - pięknego SUVa Kia Sportage.
  Jechaliśmy po rondzie Fiatem Seicento, przed każdym wjazdem ustąp pierwszeństwa. Na co w drzwi pasażera wjeżdża Ona, cała na biało.
  Stwierdziła, że wyprzedzaliśmy na rondzie (rondo z jednym pasem ruchu), że to Ona ma pierwszeństwo. Seba wpiera, że to nasza wina i grozi policją. Biega jak ten rezus po środku ronda. Wynik taki, że po przyjeździe policji i zeznaniach a także zweryfikowaniu z monitoringiem miejskim mówiliśmy prawdę - to Oni w nas wjechali. Pomimo dowodów świadczących jasno, że jesteśmy poszkodowani mandatu nie przyjęli a do tego jeszcze straszyli sądami. Zdjęcia naszych facjat też porobili, bo „zobaczymy”. Mija już czwarty rok i nie „zobaczyłem”

1 2 3 4 5 6 7 ... 31 32 następna