•  

  pokaż komentarz

  skoro miała 15 lat, to nie afera pedofilska, tylko co najwyżej molestowanie seksualne z pozycji władzy. #informacjanieprawdziwa

 •  

  pokaż komentarz

  Od 1932 roku w Polsce seks z osobami mającymi co najmniej lat 15 jest legalny. Ograniczają to jednak inne dodatkowe przepisy: karany jest seks z nadużyciem stosunku zależności (np. nauczyciel - uczeń) lub wykorzystaniem czyjegoś krytycznego położenia, a z osobami poniżej lat 18 także w zamian za korzyści majątkowe lub ich obietnicę lub nadużywając zaufania:

  Art. 199. § 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Opis znaleziska jest mylący, bo mówi o 15 letniej ofiarze, natomiast w treści artykułu mowa już też o 12 i 13 letnich. To istotna różnica, bo seks z 15 latka jest legalny wyłączając to, co napisałem wyżej, a z 12 czy 13 latką jest zawsze nielegalny. Skąd taka decyzja na podanie 15 letniej ofiary w opisie zamiast młodszych, autorze znaleziska?

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: W artykule są opisy również ofiar młodszych, np.

   "Kolejną osobą, którą skrzywdził i która się do mnie zgłosiła jest Justyna (imię zmienione), kobieta, którą Sadowski poznał w domu dziecka. Gwałcił Justynę przez trzy lata (zaczął, gdy miała 14 lat). Mimo że dziewczynka się skarżyła, nikt nie reagował. Niedawno ujawniła się też Olga Śmigielska, która w TVN24 opowiedziała o molestowaniu i gwałtach dokonywanych przez Sadowskiego, przyjaciela jej ojca. Ojciec nie uwierzył Oldze, gdy mu powiedziała o postępowaniu Krzysztofa. Potem ujawniłem opowieść Marka (imię zmienione), chrześniaka Krzysztofa Sadowskiego."

   Opis znaleziska jest mylący, bo mówi o 15 letniej ofiarze

   @R187: A ofiara miała 15 lat skończonych czy wchodziła w 15 rok życia? Warto może spytać autora artykułu, by to uściślić. Ludzie różnie mówią o swoim wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   W artykule są opisy również ofiar młodszych, np.

   @MagicPiano222: Przecież własnie to napisałem dwa komentarze wyżej. Są w artykule opisy młodszych, ale dałeś do opisu starszą, pisząc o 15 letniej, gdzie to już nie jest nielegalne. Wiele osób nie czyta artykułów tylko same tytuły i opisy.

   A ofiara miała 15 lat skończonych czy wchodziła w 15 rok życia? Warto może spytać autora artykułu, by to uściślić. Ludzie różnie mówią o swoim wieku.

   Czyli jak ktoś ma 14 lat i miesiąc to może mówić, że jest 15 latkiem? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Tak pisze sam autor we wstępie do swojego artykułu na Salon24, czyli widocznie ma ku temu swoje powody, sądzę że zna prawo i ma dokładne informacje. Ja to w znalezisku jedynie za nim cytuję. I tytuł, i wstęp. Proszę wiec spytać jego bezpośrednio o szczegóły a może kwestia się wyjaśni. Dziewczyna mogła mieć skończone 14 lat życia i dobiegać 15 roku. A dalsze fakty w tekście przedstawiane tylko potwierdzają tytuł. Ci co nie czytają niczego poza nagłówkami i tak nie wiedzą wiele ponad to lub niewiele chcą wiedzieć ponad to w ogóle, więc także niewiele z tego pożytku. Zainteresowani czytają całość.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: I tak byłaby to niska społeczna szkodliwość czynu, bo seks z napaloną 14-latką to mniej pedofilia niż seks z nieświadomą 2-latką. Takie kłócenie się o kilka dni w metryce to zadanie dla pryszczatych łowców z internetu, doświadczony sędzia karny machnie ręką i da najwyżej zawiasy.

 •  

  pokaż komentarz

  Obrońcy pedofilii zakopują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Powyższy komentarz pojawia się ze strony neuropy zawsze, gdy pedofilem jest ksiądz.

 •  

  pokaż komentarz

  Sadowska wypowiedziała się... zero komentarza na temat sprawy, tylko próba ratowania swojego biznesu
  https://www.facebook.com/sadowskamaria/posts/10156320425511669

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: a to przestępstwa są dziedziczne, za co ma ona odpowiadać ? Nie od dziś wiadomo, że w środowiskach artystycznych w takach 80/90tych działo się i to w wielu krajach, niestety nikt się nie podjął walki o to, by wyszło to na jaw i zostało w odpowiedni sposób rozwiązane, było tajnica poliszynela wśród środowisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: odpowiedz mi co jest winna córka pedofila ???
   Czemu tacy ludzie jak ty czepiają się niewinnej dziewczyny.???
   Ja uważam takich ludzi jak ty / a jest ich wielu / za podłych mających radość i satysfakcje z tragedii innego człowieka. Ohyda , brzydzę sie takimi ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @goga17: @dioxyna: @SoulShredder: a ja gdzieś napisałem bęcwały, że ona odpowiada, albo coś robiła? W oświadczeniu powinna napisać

   "Jestem zszokowana oskarżeniami, nic o tym nie wiedziałam, nie mogę uwierzyć, że mój wspaniały ojciec mógłby się dopuścić czegokolwiek tak obrzydliwego. Wobec mnie zawsze był wspaniałym ukochanym tatą. Tato kocham cię i zawsze będę po twojej stronie".

   Teraz wam trybik zaskoczył, być może czemu tak nie napisała?

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: dlaczego powinna pisać takie rzeczy.?
   Każdy normalnie myślący czlowiek wie jaką tragedię przeżywa.
   Ale niektóre tępaki czekają na opisy w internecie i wylewanie swoich uczuć motłochowi !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior Ona zawsze stroniła od ojca, kiedyś mnie to dziwiło, myślałam, że chciała pokazać na co ją stać samą. Teraz widzę to inaczej i bardzo jej współczuję, bo co może zrobić dziecko nie mając oparcia w żadnym z rodziców?

  •  

   pokaż komentarz

   @goga17: Powinna napisać takie oświadczenie jeśli jest ono zgodne z prawdą. A skoro go nie napisała? Widocznie to nie jest prawda i wie więcej niż mówi. Ok, to na swój sposób zrozumiałe, ze nie chce dodatkowo wrabiać starego. Ale w świetle wszystkich oskarżeń jest to bardzo ale to bardzo wymowne.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: żałosny jesteś i to bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   Ona zawsze stroniła od ojca, kiedyś mnie to dziwiło, myślałam, że chciała pokazać na co ją stać samą. Teraz widzę to inaczej i bardzo jej współczuję, bo co może zrobić dziecko nie mając oparcia w żadnym z rodziców?

   @taktoto: Kariery to ona dzięki wybitnemu talentowi nie zrobiła. Przeciwnie, to ojciec ją przepchnął do telewizji kolanem. Nazwiska też nie zmieniła. Tylko z "Marysi" zrobiła się "Marią". Zapewne na którymś etapie życia chciała się od niego odciąć.

   Nie twierdzę, że to sytuacja prosta do przejścia, nawet jeśli przymykała na te tematy oko (no bo jako dziecko co mogłaby innego zrobić? Zakładając, że je znała, ale trudno inaczej sądzić). Wcale nie zazdroszczę jej tego, Ale obojętność tego oświadczenia na cały dym oraz relacje ofiar, które bywały w bliskich relacjach z Sadowskimi, jest na swój sposób bardzo niesmaczna i czymś co można odebrać jako pyszność.

  •  

   pokaż komentarz

   żałosny jesteś i to bardzo.

   @goga17: a ty masz argumenty.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli typ miał w 1970 34 lata? Znaczy ze obecnie powinien miec 83
  edit: o fuck, no wiki mowi ze ma 82 wiec trzyma sie to kupy