Prawo własności lvl Polska. Absurdalna sytuacja w Poznaniu.

Prawo własności lvl Polska. Absurdalna sytuacja w Poznaniu.

Właściciel mieszkania z nakazem wykonalności eksmisji lokatora zabarykadował się w mieszkaniu. Sama lokatorka nie ustępuje i koczuje pod drzwiami ze swoimi bombelkami. Na os Kopernika trwa akcja od godziny popołudniowych do teraz (22:00), gdzie Policji nie udało się porozumieć z właścicielem.

 •  

  pokaż komentarz

  Policja była wzywana jeszcze kilkakrotnie. Przyjechali ok. 19 i odmówili pomocy. Poinformowali jedynie, że lokatorka może wynająć sobie ślusarza i z jego pomocą otworzyć drzwi.

  Czy ja dobrze czytam, że policja namawia do popełnienia przestępstwa włamania do cudzego mieszkania? Przecież ta kobieta nie ma prawa do tego mieszkania..

  •  

   pokaż komentarz

   @starypijany123: Też tego nie ogarniam XD Absurd tutaj goni absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @starypijany123: Problem w tym, że według polskiego prawa nie mógł ich ot tak wyrzucić na bruk. Niestety teraz są tak gówniane wyroki, że póki sic! sam właściciel mieszkania, ewentualnie miasto nie znajdzie tej madce nowego mieszkania to razem z bombelkami nie ma szans, że pójdą na bruk i mimo, że mają zasądzoną eksmisję to komornik ich nie wyeksmituje właśnie do tego czasu. Facet trochę źle zrobił, bo nie powinien wyrzucać ich, a wprowadzić się tam do nich najlepiej z kilkoma kumplami. Tego mu prawo nie zabrania i raz dwa pozbyłby się kłopotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Zgodnie z prawem, lokatora nie można wywalić na bruk. Kobita musi dostać mieszkanie zastępcze - eksmisja jest wstrzymana do momentu gdy takie mieszkanie uzyska, nawet jeśli do akcji wejdzie komornik.

   Innymi słowy - właściciel działa bezprawnie. Nie chcę tu wyrokować czy prawo jest słuszne czy nie, ale hej - tak to póki co działa.

  •  

   pokaż komentarz

   Innymi słowy - właściciel działa bezprawnie. Nie chcę tu wyrokować czy prawo jest słuszne czy nie, ale hej - tak to póki co działa.

   @mnik1: Ano i tutaj naleza się brawa dla dzbanów z #policja którzy przy pierwszej interwencji orzekli że właściciel może sobie tam być pod nieobecnosc lokatorki i znajomy madki ma robić wylot. Tak naprawdę to oni stworzyli ten absurd w tym momencie i związali sobie wzajemnie ręce do rozwiązania tej sytuacji. Wlaściciel bierze dzikiego lokatora na wymęczenie, policja nie może nic zrobić bez zgody prokuratury, lokatorka może co najwyszej próbować sforsować oblęzoną twierdzę na własny koszt.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Jup, z tego co czytam to policja ostrą manianę odj%!%ła w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety teraz są tak gówniane wyroki, że póki sic! sam właściciel mieszkania, ewentualnie miasto nie znajdzie tej madce nowego mieszkania to razem z bombelkami nie ma szans, że pójdą na bruk i mimo, że mają zasądzoną eksmisję to komornik ich nie wyeksmituje właśnie do tego czasu.

   @PogromcaPatusow: a z tym to też losowo bywa, czytałem historie, że właściciel już był tak zdesperowany, że wynajął rodzinie mieszkanie i opłacił z góry na chyba miesiąc albo trzy, ale i tak lokatorzy nie wyp!?$$!#ili stamtąd

   jestem przeciwny naginaniu prawa i wyp%#!!%#aniu wszystkich na bruk w godzinę, bo właściciel ma taki kaprys, ale z drugiej strony jestem jeszcze większym przeciwnikiem odp%#!!%#ania takich rzeczy i barykadowania się w nieswoim mieszkaniu, no k$$!a, mam wrażenie, że jakbym miał wynajmować mieszkania to musiałbym przeprowadzać z każdym klientem godzinny wywiad w obecności psychologa i notariusza i ewentualnego lekarza, żeby sprawdził, czy kobieta jest w ciąży

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Po fotach z wyborczej tam się chyba cała grunwaldzka komenda zjechała:

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: ale jakie wyp!@$$%$anie w godzinę czy dwie? Umowy wynajmu mają okres wypowiedzenia więc do takich sytuacji nigdy nie dochodzi chyba że lokator przestaje płacić czy coś, ale wtedy sam sobie winny.
   Powinno się zezwolić strzelać do takich osób co nielegalnie okupują nasze mieszkanie a nie ich chronić.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgodnie z prawem, lokatora nie można wywalić na bruk. Kobita musi dostać mieszkanie zastępcze

   @mnik1: Prawo określa w jakim standardzie może być to mieszkanie zastępcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: ale czemu w godzinę? Ta kobieta wiedziała co najmniej rok wcześniej, że zaczęła się egzekucja z mieszkania. Mało tego, wiedziała po zakończonej licytacji, że ma dwa tygodnie żeby opuścić lokal.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1 to jest przykład efektu zwalania problemów państwa na obywatela. Państwo nie stać ma mieszkania komunalne, do których taka rodzina powinna trafić, wiec przesuwa swoje problemy na właścicieli. Wy się z nimi bujajcie, gówno nas to obchodzi. I dochodzi do takich absurdów jak ten.

   Która to akcja w tym roku? Aż dziwne że nikt nie podał państwa do sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: tylko że w tym wypadku nie chodzi o wynajem mieszkania a o licytację komorniczą. Janusz kupił mieszkanie na licytacji w którym mieszka była właścicielka - kobieta z dwójką dzieci i zdziwiony że musi czekać aż gmina znajdzie lokal zastępczy. Bo przecież wszystko co związane z nieruchomościami: wynajem, licytacja, kupno sprzedaż to banał i każdy Janusz się na tym zna, a potem się barykaduje w mieszkaniu, w którym nie ma prawa przebywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Na pewno jest to ściśle określone jeśli idzie o mieszkania socjalne, gminne - nie wiem jak jest w sytuacji gdzie właściciel na własną rękę zapewnia lokal zastępczy, ale podejrzewam że identycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @starypijany123: mylisz sie i wprowadzasz w blad osoby na portalu.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest przykład efektu zwalania problemów państwa na obywatela. Państwo nie stać ma mieszkania komunalne, do których taka rodzina powinna trafić, wiec przesuwa swoje problemy na właścicieli. Wy się z nimi bujajcie, gówno nas to obchodzi.

   @6n077: Nic dodać, nic ująć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: określa

   Tymczasowe pomieszczenie powinno bowiem nadawać się do zamieszkania, zapewniać co najmniej 5 m2 powierzchni mieszkalnej na jedną osobę, znajdować się w tej samej miejscowości lub pobliskiej, jeżeli zamieszkanie w tej miejscowości nie pogorszy nadmiernie warunków życia osób przekwaterowywanych, posiadać dostęp do źródła zaopatrzenia w wodę i do ustępu, chociażby te urządzenia znajdowały się poza budynkiem.

  •  
   M..........A

   0

   pokaż komentarz

   Umowy wynajmu mają okres wypowiedzenia

   @Loloman: umowy najmu mają to do siebie, że są spisane

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: Ale dlaczego on niby ma na cokolwiek czekać? Ona nie ma prawa tam mieszkać i niech wyp?@@@##a. A że nie ma gdzie indziej? No cóż, jej problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ona nie ma prawa tam mieszkać i niech wypierdala.

   @VeleiN: ma

   konkretniej, do czasu znalezienia lokalu zastępczego

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: Janusz nabył mieszkanie z lokatorami na licytacji komorniczej. W takim wypadku jest określona procedura, opisana w KPC. Jako nabywca nie możesz wejść ot tak do mieszkania, które kupiłes na licytacji a w któym zamieszkaują poprzedni właścicele. Przeprowadza się wprowadzenie w posiadanie, dlatego napisałem że Janusz prawdopodobnie nie ma prawa tam przebywać. Czy takie prawo jest normalne? Nie jest, ale skoro nie pasuje ci taki tok postępowania to nie kupuj mieszkania na licytacji. Proste? Niby tak, ale taki Janusz musiał by najpierw zapoznać się z przepisami a po co to robić, szwager kupił mieszkanie na licytacji i wszystko było ok. Niejedno mieszkanie w ten sposób nabyłem, na licytacje nie chodzę od kiedy powstał portal licytacje komornicze. Teraz schodzi się pełno Januszy, którzy traktują ten portal jak allegro, podbijają cenę do rynkowej a nawet zdarzyło się w ferworze walki przebić cenę rynkową. Potem już tylko 3 lata walki w sądzie, wjazd na chatę, barykada, wjazd policji, grzywna, potem jeszcze tylko 4 lata aż gmina znajdzie lokal socjalny (teraz już gmina nie musi płacić odszkodowania za czas w którym szuka lokalu socjalnego, podziękujcie PiS), potem 4 miesiące i eksmisja, generalny remoncik i już można się cieszyć swoim M ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M.........z via Android

   +14

   pokaż komentarz

   @6n077 państwo nie powinno zajmować się mieszkaniami dla ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: a tu Cię zaskoczę. W Pruszczu Gdańskim rodzina otrzymała mieszkanie zastępcze, do którego pojechała, następnie zrezygnowała i wróciła tego samego dnia do poprzedniego lokum pod patronatem policji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tabarok: Czyli technicznie rzecz biorąc kontener z wstawionymi drzwiami i oknem z dostawionym toi-toiem + beczkowóz spełnia te wymagania?

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12 @PogromcaPatusow:

   Problem w tym, że według polskiego prawa nie mógł ich ot tak wyrzucić na bruk. Niestety teraz są tak gówniane wyroki, że póki sic! sam właściciel mieszkania, ewentualnie miasto nie znajdzie tej madce nowego mieszkania to razem z bombelkami nie ma szans, że pójdą na bruk i mimo, że mają zasądzoną eksmisję to komornik ich nie wyeksmituje właśnie do tego czasu. Facet trochę źle zrobił, bo nie powinien wyrzucać ich, a wprowadzić się tam do nich najlepiej z kilkoma kumplami. Tego mu prawo nie zabrania i raz dwa pozbyłby się kłopotów.

   to nie gówniany wyrok lecz gówniane prawo, jednakże nowy właściciel znał zasady gry a pomimo tego zdecydował się na licytację mieszkania wraz z lokatorem co zresztą uczynił najprawdopodobniej ze zwykłej ludzkiej chciwości. Wiedział co kupuje, znał potencjalne ryzyko. Skoro więc ktokolwiek pieprzy coś, że prawnie był właścicielem, to bądźmy konsekwentni i niech eksmisja również odbędzie się zgodnie z literą prawa. Co stało na przeszkodzie aby przeprowadzić ją legalnie w asyście komornika?

   Ktokolwiek broni tego człowieka jest skończonym debilem, a najśmieszniejsze jest to że wśród osób go popierających królują Ci którzy tak bardzo krzyczą o poszanowaniu prawa i własności, jednocześnie jakoś zapominając o tym, że prawo właśnie zostało złamane przez drugą stronę i to w takiej ilości, że nie starczyłoby palców u rąk aby zliczyć wszystkie paragrafy.

   A ubrania i książki do szkoły dla wyrzuconych dzieci, a zwłaszcza leki dla chorującej na cukrzycę kobiety to nowy właściciel łaskawie jakoś niedługo podrzuci czy później jak już kobita wykituje ?

   Nie ma to jak podwójne standardy wykopowej patologii, wielki h?# w dupę wszystkim którzy plusowali pierwszy komentarz, gardzę mocno

  •  

   pokaż komentarz

   @starypijany123: pomijając fakt, że"właściciel" kupił mieszkanie na aukcji komorniczej i wyrzucił córkę poprzednich właścicieli bez odpowiednich procedur, nie daje mu większych szans na obrobienie tego precedensu.

  •  
   G........5 via iOS

   +4

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: on nikogo nie wyrzucił. Lokatora nie było. Stwierdził, że nikt nie mieszka. Jeśli było inaczej to wyjaśniać do sądu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  
   G........5 via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @grubson234567: k%#$a. Zaspawać od środka...

  •  

   pokaż komentarz

   @tabarok: No to postawić jaśnie pani byłej właścicielce kontener taki jak na budowach mają i toikę pod ścianą na zewnątrz. I wyp@#@%?$ać!

  •  

   pokaż komentarz

   @starypijany123: Wszystko musi się odbywać zgodnie z prawem gość nie miał prawa jej eksmitować samemu ale miał prawo do odszkodowania od gminy za to że ta nie potrafiła znaleźć lokalu zastępczego. Czyli dopóki by się nie wyniosła dostawałby hajs od gminy więc nie wiem po co mu ta poj$%!na akcja baba może mu jeszcze sprawę wytoczyć i odszkodowanie wytrwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @6n077: Ciekawe jest też tutaj działanie miasta Poznań. Jak się domyślam rodzice tej kobiety mięli długi wobec miasta Poznań, dzięki czemu miasto mogło przejść całą procedurę skutkującą licytacją tego mieszkania. Mieszkanie zakupione przez nowego właściciela, który musi przecież teraz regularnie opłacać czynsz. W taki oto cudowny sposób miasto przez x lat nie potrafi usunąć dłużnika, ale nie ma najmniejszego problemu by sprzedać jego nieruchomość. W urzędzie wszystko się zgadza, hajsik za chatkę wpadł, teraz czynsz też regularnie się pojawia. Problemu brak...

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman: usuń ten komentarz bo Cię zbanują. To nawoływanie do przemocy, naprawdę, szkoda konta i blokady na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_cameltoe: Nic nowego dla mnie :) zresztą nie nawołuje do nienawiści - tylko sprawiedliwości i rozsądku. Zastrzelenie mordercy który chce cię zabić to nawoływanie do przemocy? Niby można tak pisać, ale byłoby absurdalne za to karać, skoro to normalne i ludzkie zachowanie by zastrzelić kogoś takiego. A dla mnie morderca, złodziej czy nielegalni lokatorzy aż tak bardzo się nie różnią - odbierają ci życie, morderca całe 9jak mu się powiedzie, jak tylko zrani to też część), złodziej czy nielegalni lokatorzy proporcjonalnie do tego co ci zabrali a ile wymagało to pracy i czasu by to uzyskać (kradzież np. auta to jakby zabranie komuś rok życia, czasami kilka). I każdy powinien mieć prawo bronić się wszelkimi środkami przed odbieraniem mu życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Też tego nie ogarniam XD Absurd tutaj goni absurd.

   @grubson234567: Nie absurd.Kwintesencja lewactwa...

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Widziałem i mnie normalnie krew zalewa... Naj$?#ć długów, nie płacić, potem hurr durr, że nabywca zlicytowanej nieruchomości zły, zwołać koleżków z rozbratu i zrobić popisówkę z "przywracaniem lokatorki"... I jeszcze ta p?!$a wykrzykująca, że domaga się szacunku od Policji, a wcześniej zwyzywała policjanta od jełopa.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow właśnie że prawo zabrania tego typu akcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman chcesz zrobić normalny kraj z tego k!$$idołka czy co??

  •  
   J.........a

   0

   pokaż komentarz

   @6n077: Jeśli bawimy się w państwo opiekuńcze, które biednemu da, leniwemu da, choremu da, a zdrowemu, pracowitemu i zaradnemu zabierze, to tak - państwo powinno organizować mieszkania dla lokatorów.

   W sytuacji powyżej, to nie państwo zawiniliśmy my wszyscy - dokonując złych wyborów, dopuszczając do Sejmu Ustawodawczego osoby mające o pisaniu dobrego prawa takie pojęcie jak nowa posłanka Klaudia Jachira o grze aktorskiej. W moim okręgu było dwóch kandydatów na Senatora: profesor historii oraz wieloletni urzędnik państwowy. Na stanowisko osoby odpowiedzialnej za właściwy kształt Prawa ludzie zagłosowali na urzędnika. Biurokracja górą.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow W jaki sposób można 'dokwaterowac się' do takiego mieszkania? Przecież nikt Cię nie wpuści, a wchodząc na siłę dojdzie do naruszenia miru domowego. Serio pytam, bo też wynajmuje i wole zabezpieczyć się przed nieplacacym lokatorem

  •  
   t.......8 via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @mnik1:

   zgodnie z prawem

   A gdyby prawo przewidywało legalizację zlodziejstwa, to zlodziejstwo byloby dobre i nalezaloby je szanowac?

  •  
   S................k via Wykop Mobilny (Android)

   0

   pokaż komentarz

   @starypijany123: A właściciel nie ma prawa do wyrzucenia lokatora bez eksmisji komorniczej

  •  
   T....................r

   -9

   pokaż komentarz

   To Państwo powinno zapewnić każdemu schronienie czyli własne lokum. To jest nienormalne aby większość wypłaty z pracy była przeznaczana na czynsz. Wystarczy zlikwidować wszelkie kwoty wolne od podatku i łatwo wyliczyć, że za te X lat wychodzi kwota na akurat na mieszkanie. Można łatwo znaleźć pieniądze w budżecie wystarczy tylko myśleć zamiast ciągle żyć w jakiś zacofanych XIX wiecznych standardach gdzie człowiek nie znaczył nic.
   Dziecinko lepiej zobacz na bilans Unii Europejskiej, tam normalnie pieniądze są drukowane i Unia jakoś nie upadła. Twoim problemem jest brak zrozumienia nowoczesnych zasad ekonomii gdzie nie ma od dawna parytetu na złoto przy wymianie dolara. Banki drukują i będą drukować. Mały dodruk pieniędzy nie szkodzi gospodarce i to zostało udowodnione badaniami. Jak uzupełnisz wiedze to zrozumiesz, że nie ma już XIX wiecznych zasad ekonomii
   Wprowadzenie dodatkowo podatku 2,5% ściąganych z pensji każdego Polaka na poczet budowy mieszkań(tych co zarabiają do 2 netto), 5%( tych co zarabiają do 3 tys netto) oraz 8%(tych zarabiajacych powyzej 3 tys netto). To może rozwiązać problem i dodatkowo zwiększy populacje Polaków. Największy problem to brak dzieci, nie możemy sprowadzać tutaj islamistów i ludzi z krjaów III świata z Afryki. Warto zainwestować w Polske i Polaków.

   @starypijany123:

   źródło: Taka rpawda.png

  •  

   pokaż komentarz

   @muzycznifm: Czytam to, to większego Dzbana od Ciebie w tym roku nie ujrzałem. Egzekucji komorniczej nie może przeprowadzić, bo miasto miało zobowiązać się do znalezienia lokalu zastępczego, gdzie się im nie śpieszyło z tym, więc mając wyrok i brak cierpliwości przeprowadził to na własną rękę. Znał zasady gry, ale to rozumiem, że tej kobiety one nie tyczyły? o odziedziczonych długach ponad rok wiedziała i gówno z tym zrobiła, mało tego się nawet nie przyłożyła, by to spłacić. Za to mieszkanie zostało zlicytowane i zasada gry jest prosta - komornik wystawia mieszkanie za długi, to je kupujesz zgodnie z warunkami jakie obowiązują na licytacji i mało kogo obchodzić powinno, że Pani nie ma gdzie się podziać. Szczególnie, że nawet przez czas koczowania w tym mieszkaniu nie poczuła się do odpowiedzialności i płacenia rachunków za swoje życie w tym mieszkaniu.

  • więcej komentarzy(36)

 •  

  pokaż komentarz

  To jest niepoważne. Czemu policja pomaga tej babie jak ona nie ma żadnych praw tam mieszkać

 •  

  pokaż komentarz

  Największy skrót tego co się odjaniepawliło na osiedlu Kopernika w Poznaniu do tej pory:

  Mieszkanie, które zajmowała lokatorka razem z dwoma synami, było zapisane na jej matkę - komornik zajął je na poczet długów jej rodziców.
  Mieszkanie zostało zlicytowane dwa lata temu za 150 tys. zł, mimo że jego rynkowa wartość to 220 tys. zł. Cena była niższa, ponieważ mieszkanie było z lokatorami i kupujący wiedział o tym.
  W poniedziałek po południu w mieszkaniu był znajomy pani Magdaleny, pilnował zwierząt i lokalu. Właściciel przyszedł z dwoma mężczyznami, wszedł do mieszkania i nie chciał go opuścić. . Lokatorka zwolniła się z pracy i przyjechała na miejsce. Została wezwana policja. Policjanci jednak porozmawiali z właścicielem, który był wewnątrz mieszkania, i na podstawie tej rozmowy stwierdzili, że ma prawo tam zostać.
  Lokatorka z synami od godz. 14 koczowała na klatce schodowej razem z synami, którzy wrócili ze szkoły. Policja była wzywana jeszcze kilkakrotnie. Przyjechali ok. 19 i odmówili pomocy. Poinformowali jedynie, że lokatorka może wynająć sobie ślusarza i z jego pomocą otworzyć drzwi. Całą sytuację określa mianem "nielegalej eksmisji". Właściciel miał nakaz wykonalności, ale może go zrobić wg niej jedynie komornik
  Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, powiedział, że policjanci konsultowali się z prokuraturą, czy można siłowo wejść do mieszkania, ale prokurator nie wyraził na to zgody.
  Ok. godz. 20 policja ponownie przyjechała na miejsce. Na korytarz bloku weszło kilkunastu funkcjonariuszy. Próbowali przekonać zamkniętego w mieszkaniu właściciela, by otworzył drzwi. Ten odmawiał. Ślusarz zaczął rozwiercać zamek. Nie udało mu się. Wezwano kolejnego ślusarza. Ok. godz. 21 ciągle nie udało się wejść do środka. Akcja cały czas trwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Dwa lata próbuje wyrzucić pasożytów i w akcie desperacji sam działa. To jest właśnie państwo z dykty i gówna proszę państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzechotnik666: O państwie z dykty i kartonu to się mówi raczej gdy państwo nie egzekwuje swoich własnych praw. Tutaj można by wstawić co najwyżej jakieś inne powiedzonko. Tak to też jest jak się skąpi na fachową poradę prawną.

   Na koniec rozważę najbardziej radykalny scenariusz, w którym właściciel wraz z “profesjonalną ekipą od przeprowadzek” decyduje się wejść do lokalu podczas nieobecności najemcy celem wystawienia rzeczy lokatora poza lokal. Jest to oczywiście czynność niezgodna z prawem i zdecydowanie odradzam tego typu działanie gdyż może ono skutkować otwarciem przez lokatora sprawy cywilnej przeciwko właścicielowi lub nawet oskarżeniem o kradzież rzeczy osobistych. Przed podjęciem takiego działania właściciel zawsze ocenia, czy lokator, który zajmuje lokal będzie chętny i czy będzie w ogóle w stanie wynająć prawnika, który poprowadzi w jego imieniu sprawę cywilną. Mając zresztą skutecznie wypowiedzianą umowę najmu, po przeprowadzonej akcji właściciel najczęściej twierdzi, że lokator wcześniej zdał mu już lokal, a brygada która “aktualnie zamieszkuje nieruchomość” przedstawia ważną umowę najmu. Niewątpliwym plusem tego scenariusza jest szybkie odwrócenie ról. Od tej chwili to lokator ma problem z brakiem lokalu i to na jego głowę spada konieczność udowodnienia prawa do jego zamieszkiwania.
   https://bliskopoznania.pl/2014/06/05/jak-przeprowadzic-eksmisje-z-wynajmowanej-nieruchomosci/

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj można by wstawić co najwyżej jakieś inne powiedzonko

   @KawaJimmiego: chlew obsrany gównem, bo jak inaczej nazwać kraj w którym gloryfikuje się pasożytniczy tryb życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzechotnik666 przez dwa lata na najmie zarobiłby ok 25k, nie znam cen w Łodzi.
   Także interes nadal jest ale słaby.
   Komuś wisieli kasę także tego.

   Mogli przepisać lub darować córce za wczasu
   ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @grzechotnik666: To słabo działasz , zanajomy ma układze studentami , jak jest problem to ich dokwaterowywuje , najtwardsi wytrwali tydzien .

  •  

   pokaż komentarz

   @Uberpartnerflota: Nieaktualne. Nasz kochany rząd zmienił prawo i dokwaterowanie i inne formy uprzykrzania użytkowania lokalu są nielegalne. Jak twój znajomy trafi na kogoś bardziej bojowego i zaradnego, to się skończy zawiasami, sporą karą i mieszkaniem zajętym na bardzo długo.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale samemu moze tam przeciez zamieszkac i robic remont , albo mieć upierdliwe hobby ;] Jak właściciel w ciemie nie jest bity przy takim działaniu sad mu nic by nie udowodnil .

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętajcie, jak chcecie wynajmować zarobkowo mieszkania to tylko dwu i więcej -pokojowe. Dlaczego? Jeden najmniejszy sobie zamykamy i mówimy, że tam są nasze rzeczy. W umowie nie pisać że mieszkanie, tylko np: "wynajem 2ch pokoi z używalnością kuchni i łazienki". W razie problemów wprowadzamy się do mieszkania, do tego pokoiku, albo wprowadza się tam nasz wujek z o Kazachskich korzeniach. Być może ktoś czasem do wujka wpadnie na wódkę, tfu - na pizzę, czy coś...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik: opis śliczny, widać żeś zaprawiony bracie w boju!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik: kto Ci wynajmie mieszanie rezygnujac z jednego z pokoi?

   I w druga strone, ktory wlasciciel zrezygnuje z znacznej czesci kasy z wynajmu, nie udostepniajac jednego z pokoi?

   Kurcze takie debilizmy to tylko w necie :D:D:D

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik: no tereaz odwroc sytuacje. Szukasz mieszkania do wynajecia. Znajdujesz z takimi warunkami jak ty opisales? I co? BIerzesz? NO ja raczej bym nie wzial bo kto wie kogo wlasciciel zamierza mi podeslac po jakims czasie.
   Niby podajesz proste rozwiazanie ale jednak nie jest to takie oczywiste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik: Nawet nie trzeba chyba zamykać tego pokoju, wystarczy by w umowie było że jest Twój. A słownie dodać, że pod Twoją nieobecność można korzystać i że nie masz planów tam przebywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @giepees: Skoro od początku masz zamiar nie płacić za czynsz prąd itp i robić za przysłowiowego pasożyta to proszę
   miej sobie takie przekonanie,wdg mnie uczciwi ludzie zawsze się dogadają po za tym nie zrozumiałeś
   kontekstu.Gdybyś wynajął te 2 pokoje itp i płacił byś regularnie oraz byłbyś w porządku wobec właściciela i sąsiadów to mógłby ci zaoferować lepszą ofertę.Tak to już jest że przez taką patologie i gówniane prawo po dupie dostają ci uczciwi na zaufanie trzeba zapracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik Najem okazjonalny z notarialnym dobrowolnym poddaniem się egzekucji i problem z głowy. Nie trzeba kombinować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik to nie ma żadnego znaczenia o czym piszesz w przypadku matek z dziećmi po drugie nawet gdyby chodziło o wszystkich to istnieje coś takiego jak naruszenie miru domowego. Po trzecie, nikt Ci tak nie wynajmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik i to jest wielki strateg naszych czasów, miło poznać ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Kolego to nie debilizmy, a z Twojej strony odrobina ignorancji. Z mojego doświadczenia "jednen pokój do dyspozycji właściciela" zostaje tylko na potrzeby papieru. Co uzyskuje właściciel.... nie ma problemu z "naruszeniem miru domowego" jeżeli zaczynają się problemy, a taki formalny zapis z góry przesiewa "niegodnych zaufania" lokatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @giepees: To masz alternatywę: taki zapis w umowie albo najem okazjonalny albo kaucja na równowartość 12miesięcy najmu. Sprawa tym łatwiejsza im więcej mieszkań wynajmujesz - wiarygodność właściciela rośnie. A teraz z innej strony po zapoznaniu się z przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów oraz przepisów PKC, najemców takie wentyle bezpieczeństwa nie powinny dziwić.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeloo: A co w sytuacji kiedy wskazany w akcie notarialnym lokal nie jest już dostępny? Czy jest możliwa eksmisja na bruk... Nawet jeżeli tak to jest to eksmisja i zabawa zaczyna się od początku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sloneczko: Niestety nie masz racji, wynajmie... sam mam takich lokatorów i nie narzekają a ja śpię spokojnie... Trzeba rozróżnić podejście osób wynajmujących "zawodowo" a krótkotrwale bo syn wyjechał za granicę. Z punktu widzenia właściciela nie ma nic lepszego niż zadowolony długoletni najemca i obawy w takim przypadku że przy tak skonstruowanej umowie właściciel będzie właził do mieszkania bez wiedzy najemców nie są zasadne... A naruszenie miru domowego przy najmie części lokalu a nie całego lokalu nie jest już problemem nie do przeskoczenia....

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczy by w umowie było że jest Twój. A słownie dodać

   @genburson:

   najem okazjonalny albo kaucja na równowartość 12miesięcy najmu

   @ivanbydg:

   Jacy wy jesteście odrealnieni. Widać, że nigdy nie najmowaliście ani nie wynajmowaliście mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @ivanbydg: Bez kpin. Taki zapis odsiewa kazdego normalnego kto chce wynajac mieszkanie. Zapisy "na papierze" sa tymi na ktore sie zgadzasz i obowiazuja. W takiej sytuacji wlasciciel w kazdej chwili moze tam sie wprowadzic czy wynajac ten pokoj komus innemu.
   Takze nie ma szans by tak znalezc najemce po cenie rynkowej, trzeba by wynajac mieszkanie za znacznie nizsza kwote, a to sie mija z celem, ktorym jest zysk z najmowania nieruchomosci.

   Zreszta widze ze potem piszesz o najmie okazjonalnym - ktory dziala glownie w netowych historiach ;)

   Jeszcze lepsza bajka to kaucja za 12 miesiecy :D

   Tzn jesli masz nieruchomosc w jakims rewelacyjnym miejscu i ludzie sie wrecz zabijaja by moc tam mieszkac, to kto wie, moze w zamian za nizsza niz rynkowa kwote znajdzie sie ktos kto zaakceptuje tak absurdalne warunki. Ale takie sytuacje sa sporadyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   kto Ci wynajmie mieszanie rezygnujac z jednego z pokoi?

   @Aster1981: Swego czasu byłem w odwiedzinach u mojej siostry, studentki z Lublina i właśnie takie mieszkanie wynajmowała.

   Były 2 pokoje, ale jeden był bardzo duży(tam mieszkała) a drugi, to była sypialnia zamknięta na stałę przez właścicieli mieszkania.
   Nie wiem jaki mięli w tym cel, ale być może właśnie chcięli uniknąć nierzetelnych i cwaniackich lokatorów, albo naprawdę mięli masę rzeczy, których nie było gdzie dać.

  •  

   pokaż komentarz

   @hehtor: no tak, ale oni po prostu wynajmowali jeden pokoj. Dostana za to mniej pieniedzy niz za cale mieszkanie. Pisalem o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   kto Ci wynajmie mieszanie rezygnujac z jednego z pokoi?

   @Aster1981: Czy istnieje obowiązek informowania wszystkich lokatorów o wszystkich umowach najmu w danym lokalu?
   Mam, no nie wiem, 10 mieszkań które wynajmuję. I w KAŻDYM mam umowę najmu z moim kazachskim wujkiem (daleka rodzina) po 30 złotych każda.
   Wujek rzadko tam przebywa bo to obieżyświat jest, generalnie do Polski przyjeżdża tylko jak jacyś lokatorzy robią problemy, dlatego tak tanio. Płacę podatki od każdej z tych umów, i jak by co mam rok czy dwa wstecz poświadczone prawo wujka do przebywania w lokalu.
   I z tego prawa on w razie potrzeby korzysta srając w korytarzu, chlejąc wódę i śpiewając mongolskie pieśni o 3 nad ranem.

   Czy w tym scenariuszu złamano gdzieś prawo? Czy taka konstrukcja była by legalna?

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętajcie, jak chcecie

   @Nickczemnik: nikt normalny nie wynajmie takiego mieszkania.Chyba,że na tydzień albo dwa.

  •  

   pokaż komentarz

   A co w sytuacji kiedy wskazany w akcie notarialnym lokal nie jest już dostępny? Czy jest możliwa eksmisja na bruk... Nawet jeżeli tak to jest to eksmisja i zabawa zaczyna się od początku...

   @ivanbydg: O dokładnie TO! W przypadku najmu okazjonalnego, gdy lokal zastępczy przestał być dostępny to w zasadzie i tak nie możemy wywalić takiej osoby i tak i to pomimo tego że powinna ona się poddać egzekucji. Ale na bruk i tak nie można wywalić więc zabawa trwa jeszcze raz.

   I to jest główna różnica pomiędzy najmem okazjonalnym a najmem instytucjonalnym. W najmie okazjonalnym i tak trzeba zawsze mieć gotowy lokal zastępczy a w najmie instytucjonalnym można wywalić do noclegowni i już. Tak swoją drogą to jestem święcie przekonany że zmienili te przepisy by po cichu czyścić szarą strefę wynajmu i dać SKUTECZNE narzędzie eksmisji tylko tym, którzy muszą zapłacić podatki z definicji (czyli firmom). Tak naprawdę w przypadku takich przysłowiowych matek z bombelkami to nawet umową o najem okazjonalny można sobie podetrzeć ... no wiadomo co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: jesli wynajmujesz komus cale mieszkanie, to nie mozesz go rownoczesnie wynajmowac wujkowi. Musialbys poinformowac o tym(ze np jeden pokoj nie jest wynajmowany i jest zarezerwowany dla wujka) przed zawarciem umowy. Jak pisalem, szanse ze znajdziesz najemcow po cenach rynkowych sa wowczas znikome.

   P.S. ja sie caly czas wypowiadam o sytuacjach realnych a nie netowych wymyslach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: zdarzało mi się wynajmować zarówno całe mieszkanie jak i pokoje. Umowy się nie różniły (były z jednego worka gdzieś z netu). To była realna sytuacja i sprowokowała moje pytanie.
   Pytam jeszcze raz, tylko prościej: "czy istnieje prawy nakaz informowania każdego z najemców (w umowie) o WSZYSTKICH innych najemcach"

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: na pewno nie, pod warunkiem ze wynajmujesz tylko czesc mieszkania. Twoja sprawa komu wynajmujesz inne pokoje.

  •  

   pokaż komentarz

   Najem okazjonalny z notarialnym dobrowolnym poddaniem się egzekucji i problem z głowy.

   @jeloo: niestety nie z głowy - trzecia strona może wycofać użyczenie - ale i tak polecam tą drogę bo a) jak komuś się chce podpisać to już dobrze o nim świadczy b) wymaga dwóch dogadanych przekrętasów a nie jednego i c) notariusz dobrze studzi entuzjazm swoją "powagą"

  •  

   pokaż komentarz

   @Luki_78 Najem okazjonalny ma ten plus, że w przypadku wycofania użyczenia nie musisz się bawić w lokal zastępczy, bo wystarczy że załatwisz miejsce w jakiejś noclegowni.

  •  
   J..........t

   0

   pokaż komentarz

   @Nickczemnik: Jest łatwiejszy sposób na umowie zaznaczasz ze najmujący ma gdzie mieszkać w razie wypowiedzenia i tyle...

  • więcej komentarzy(15)

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna