•  

  pokaż komentarz

  Fajnie patrzeć jak lewaki się żrą ze sobą.

 •  

  pokaż komentarz

  Sanders czyli człowiek, które mówił że trzeba opodatkować dodatkowo milionerów i miliarderów. Do czasu gdy sam został milionerem i teraz mowa tylko o miliarderach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Tak de facto, to powinno się walczyć o to aby opodatkowywać firmy a nie ludzi. Jeśli ktoś pracuje sam na siebie, to nie powinien być opodatkowany na dochodach. Powinny być opodatkowane zyski z odcinania kuponów od już wykonanej pracy (bo leżenie plackiem i życie z procentów czy innych pasywnych źródeł do niczego nie prowadzi, stąd nie powinno się to tak opłacać jak praca) oraz organizacje wytwarzające dla siebie zysk poprzez kolektywną pracę jednostek, czyli firmy posiadające pracowników którzy ten zysk wytwarzają - i powinno być to tak liczone aby ciężko było przed tym uciec jakimiś fikcyjnymi przelewaniami z pustego w próżne.

   No i wart rozważenia jako zastępstwo dla dochodowego jest kataster, najlepiej w formie progresywnej żeby nie opłacało się po prostu gromadzić za wiele nieruchomych dóbr, a jak ktoś koniecznie potrzebuje żyć wystawnie i mieć kilka willi - to niech płaci jak go stać. Kwotą zapłaconych podatków będzie mógł się pochwalić sąsiadom jaki jest bogaty ¯\_(ツ)_/¯

   No tak przynajmniej byłoby uczciwie i zdrowo dla rozwarstwienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: no to źle Ci?
   cale życie odkładasz na emeryture a tu Ci cykną ofe, tu Ci pykną pkk, tutaj koszcik przerzucenia środków na inne konto no i emeryturka opodatkowana też kolejny raz bo pensja też była żebyś z bogactwa się nie zachłysnął.
   Nie rozumiem do czego dążysz, przecież już odcinanie "kuponów" jest ładnie opodatkowane.
   jak to tak pracować ciężko całe życie żeby poleżeć do góry bebem na starośc ehhhh
   Dojebmy bogatym, pomóżmy głupim biedakom się rozmnażać. wszyscy będą mieli po równo niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   No i wart rozważenia jako zastępstwo dla dochodowego jest kataster

   @Khaine: Najpierw dałem Ci plusa, ale cofnąłem go po przeczytaniu powyższego zdania. Ktoś mieszkał w bloku, oszczędzał, nie przepijał, starannie inwestował. Wreszcie po wielu latach wyrzeczeń zdołał spełnić marzenie życia: zbudować własny dom. A teraz przychodzi taki @Khaine i nap**rdala go podatkiem. Na początek 3 procent, za kilka lat 5 procent, a za jeszcze kilka 10 i więcej. To jest jeden z najbardziej nikczemnych podatków. Gorsze zdzierstwo to chyba tylko dochodowy (kara za pracę) i podatek od spadku (nawet zmarłych okradają).

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Mówimy o podatku dochodowym, czyli de facto o finansowaniu zachcianek i/lub nieudolnej polityki Rządu, który na te zachcianki poszedł w zadłużenie u innego Rządu lub zarządu (banku, czy np. FED). Zatem nie uważam, że uczciwe jest obciążanie tym kogokolwiek innego jak osoby, które doprowadziły naród do zadłużenia bez faktycznej takiej potrzeby.

   Po drugie - opodatkowanie firm, to zawsze jest opodatkowanie osób prywatnych. Ostatecznie to przecież firma zarabia na usługach/produktach serwowanych Kowalskiemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinny być opodatkowane zyski z odcinania kuponów od już wykonanej pracy

   @Khaine: Przecież to jest głupota wysokich lotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaca_pump: Bo? Przecież obecna sytuacja gdzie zyski kapitałowe są opodatkowane w ułamku kwoty opodatkowania pracy to najczystszej wody patologia systemu prowadząca do rozwarstwienia. Oczywiste jest, że posiadacze kapitału puchną coraz szybciej skoro praktycznie się ich nie opodatkowuje a j%%%? się wszystkich ludzi, którzy pracują.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież obecna sytuacja gdzie zyski kapitałowe są opodatkowane w ułamku kwoty opodatkowania pracy

   @Khaine: To dlaczego lwia cześć podatników, zamiast inwestować, zapieprza na etacie?

   Kobiety też rzekomo zarabiają mniej niż mężczyźni, a nie słyszałem, żeby pracodawcy zatrudniali hurtowo same kobiety.

   Poza tym, inwestycje w przychód osobowości prawnych, to ważne źródło finansowania dla tychże osobowości, dzięki czemu mogą się rozwijać, zatrudniać, generują szerszy strumień funduszy dla budżetu państwa.

   Co więcej, jak ktoś ma łeb na karku, to niezależnie od opodatkowania pracy, zrozumie, że życie to nie tylko zap!%#!?!anie do emerytury. I taki ktoś zainwestuje i będzie sobie leżał, bo i czemu nie miałby? Wszystko końcu w jakimś stopniu wspołfinansuje to, iż inni mają też możliwość płacenia podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   To dlaczego lwia cześć podatników, zamiast inwestować, zapieprza na etacie?

   @jaca_pump: Co mają zainwestować jak większość żyje od 1 do 1 i 40% zarobku muszą oddać państwu? XD Ponadto dla nich przepieprzenie 10k na nietrafioną inwestycję może być 100x bardziej bolesne niż dla kogoś bogatego przepieprzenie 10 mln i są mniej skłonni do ryzyka przez to.

  •  

   pokaż komentarz

   Co mają zainwestować

   @Khaine: Czyli nie mają co zainwestować, albo nie mają wiedzy, jak to efektywnie zrobić.

   Wobec powyższego, śmiem twierdzić, że statystycznie, ktoś kto odcina kupony od zysków kapitałowych, sumarycznie włożył więcej pracy w swój sukces, jak i odprowadza więcej podatków.

   Żeby było śmieszniej, inwestycje w zyski kapitałowe, to coś, co powinna robić klasa średnia, bądź ci, którzy do niej aspirują.

   Obciazajac fiskalne wyżej wspomniane, zahamujesz tylko wzrost klasy średniej, trzymając ludzi, którzy mogliby się w niej znaleźć, na dystans. Inaczej mówiąc, sztucznie ograniczysz ludziom możliwość bogacenia się.

   Ja mam lepszy pomysł - może to opodatkowanie pracy powinno być obniżone do poziomu opodatkowania zysków kapitałowych, a nie odwrotnie?

   Nie jestem tu chyba zbyt drastyczny, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam lepszy pomysł - może to opodatkowanie pracy powinno być obniżone do poziomu opodatkowania zysków kapitałowych, a nie odwrotnie?

   Nie jestem tu chyba zbyt drastyczny, prawda?

   @jaca_pump: Dochód z pracy do pewnego limitu nie powinien być opodatkowany w ogóle. Do limitu żeby nie prali kasy przez ogromne wypłaty ze spółek.

  •  

   pokaż komentarz

   Obciazajac fiskalne wyżej wspomniane, zahamujesz tylko wzrost klasy średniej, trzymając ludzi, którzy mogliby się w niej znaleźć, na dystans. Inaczej mówiąc, sztucznie ograniczysz ludziom możliwość bogacenia się.

   @jaca_pump: A ma pan dowód?

  •  

   pokaż komentarz

   A ma pan dowód?

   @rebel101: Tak, na to, że Hitler nie wiedział.

 •  

  pokaż komentarz

  Wielkie korporacje płacą mniejsze podatki niz przeciętny zjadacz chleba, ale ci i tak będą bronić milarderów, bo gulwa komuniści XDD
  Jednak prawda jest żeś biedny, bo głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabke: Podatek dochodowy płacisz (jak nazwa wskazuje) od dochodu. Możesz mieć x przychodu, ale twoje koszta - wypłaty (do których zaraz wrócę), utrzymanie budynków, serwerów, koszta dla twórców wynoszę x lub więcej to nie płacisz podatku dochodowego. Bo firma nie uzyskała dochodu.
   Natomiast podatki dochodowe są już płacone od wypłat - pracowników jak i prezesów.

   Nie rozumiem o co ludzie bają ból tyłka. Masz przychód, inwestujesz, przychód rośnie, inwestujesz by nie płacić podatków. Nakłania to do rozwoju, a wypłaty bierzesz ile potrzebujesz.

   Oczywiście prezesi zapłacą mniej podatku procentowo wypłacając sobie część w akcjach, dywidendach itp, ale i tak zapłaci setki razy więcej niż przeciętny Kowalski.

   Także nie płacz, zdobądź umiejętności, zarób z nimi i miast wydawać na wycieczki dookoła świata wyjmij sobie 5-10 lat życia na odkładanie, kolejne 5-10 lat życia na rozkręcanie firmy w stresie by w wieku 40 lat (o ile twój pomysł na biznes się sprawdzi, czyli ok 3% firm) móc sobie robić co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W pozostałych 97% odlicz stracone latka życia.

   A jak jesteś przeciwnikiem korporacji to nie dawaj im pieniędzy? Żywność kupisz od lokalsów, tv zamienisz na książki, bez telefonu da się żyć, dom sobie wybudujesz etc... A nie jednak lepiej im zapłacić i nie marudzić, że ktoś zarabia za wykonaną pracę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rizin: za wczasu Ci poradzę bo mądrze piszesz, nie próbuj nawracać świata bo ześwirujesz :) 90% społeczeństwa chce tylko żreć i oglądać kabarety na polsacie. To jest k#!#a dramat. Nawet jak zaczynasz tłumaczyć coś merytorycznie, na logikę to w oczach typowego obywatela wychodzisz na debila. To potrafi zdołować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rizin: A po co mam 5-10 lat życia na odkładanie, kolejne 5-10 lat życia na rozkręcanie firmy jak mogę tak jak 99% milionerów dostać hajs po rodzicach potem zatrudnić sobie kompetentnych ludzi, którzy mi go poprowadzą, albo kupie sobie jakąś prężnie rozwijającą się firemkę, a potem już tylko płacić wszystkim minimalną i unikać podatków i git.

  •  

   pokaż komentarz

   @nadmuchane_jaja Raz na jakiś czas jedynie opinię wyrażę i tyle - może kogoś uświadomi :)
   @kaarp: Czyli masz żal do rodziców, że nie dali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? 99% milionerów nie dostawało majątków na start - wielu z nich zaczynało tak jak piszę. Największe firmy dzisiejszych czasów 20 lat temu były w garażach. Dochodzi też aspekt trwonienia majątków przez następne pokolenia które nie musiały zdobyć go swoją pracą.

   A prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach można milionerem zostać na etacie. W Warszawie specjaliści dostają po 30k na miesiąc. Niech żyją spokojnie przez 4-5 lat i już mają pierwszy milion odłożony. Są i tacy, co kilka milionów w rok zarabiają bez własnej działalności - główni bankierzy, specjaliści od wycen giełdowych itp. Wystarczy robić coś czego potrzeba na rynku i robić to dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rizin:

   99% milionerów nie dostawało majątków na start - wielu z nich zaczynało tak jak piszę. Największe firmy dzisiejszych czasów 20 lat temu były w garażach.

   Tak, najczęściej w garażach rezydencji na obrzeżach największych miast USA.
   Nigdzie nie napisałem, że mam żal do rodziców. Mówię tylko, że argument "Jak chcesz być milionerem to musisz ciężko pracować." jest głupi bo ludzie, o których mowa raczej nie dorobili się swoją ciężką pracą. Nie mówiąc już o tym, że współczesny kapitalizm działa tak, że pieniądz rodzi pieniądz, a to że ktoś roztrwoni swój majątek to chyba nie jest żaden argument.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rizin: Taa taa jasne kolego. też miałem tak firmę i tez tak robiłem. Ale to jest zwykłe lawirowanie aby podatków nie płacić. Winą jest to jak jest ustawiony system podatkowy właśnie pod takie firmy. Im większe kropo tym łatwiej mają w omijaniu podatków a jest to po to ustawione, żeby je omijać bo prawo zostało stworzone przez korporacyjnych lobbystów dla właśnie korporacji. Powiedzmy sobie szczerze. System podatkowy nie jest sprawiedliwy i działa na korzyść najbogatszych. I ja rozumie ale takie prawo jest. No to Ci powiem. Prawo jest do dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   99% milionerów nie dostawało majątków na start

   @Rizin: Skąd Ty te dane wziąłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qbasa: Użycie hiperboli - co do dokładnych danych

   A 2017 survey from Fidelity Investments found that 88 percent of millionaires are self-made.

   Z pozostałych 12% duża część przejęła firmy rodziców, którymi wcześniej i tak współzarządzali i rozwijali wspólnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Stop making stupid people famous.

  •  

   pokaż komentarz

   @xanio: famous to on już jest
   a że idiota - cóż warto wykopać i pokazać elokwencję naczelnego lewusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xanio: @agan866: cze, nieogary. Ale że angielski za trudny, czy po prostu jesteście inteligentni inaczej, jak na prawaków przystało?

  •  

   pokaż komentarz

   @agan866:

   Jeśli te informacje są prawdziwe to wychodzi na to że Netflix czy Amazon to jakieś nie wiem, k?$?a instytucje charytatywne, wiecznie pod kreską?

   Jeśli ty zarabiając średnią krajową odprowadzisz więcej PITu niż Netflix CITu, to chyba coś tu jest nie halo?

   Jako klasa średnia jesteś ruchany w dupę przez system a duże korporacje się tylko śmieją i nic nie płacą. To jest wg ciebie definicja "lewactwa" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Akurat Netflix jest trochę "charytatywny", mianowicie większość swoich obrotów inwestuje w twórców i ekskluzywne serie. Wydaje mi się, że powinien być zwolniony z podatku. Bo jak Państwo zbierze 100mln i zainwestuje w kulturę to wyjdzie jakiś pomnik z gówna czy jakaś inna "sztuka nowoczesna", a tutaj Netflix inwestuje setki milionów w twórców, te projekty dochodzą do skutku, część z nich jest hitami. Netflix >>> Ministerstwo Kultury. Każdy grosz zainwestowany w netflix oryginal series powinien być liczony na poczet zapłaconych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelLegowski: Netfliks to firma, jak każda inna i nie ma żadnego powodu żeby akurat Netfliks był zwolniony z podatku a nie inne firmy. każda firma robi coś pożytecznego, a zdaje się, że firmy budowlane (budujące drogi, mosty, wiadukty) są trochę bardziej potrzebne niż "sprzedawcy marzeń", prawda?

   @comrade: aż się dziwię, że Cię nie zminusowano tutaj :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelLegowski: Gdyby Netflix kręcił Pana Tadeusza, to tytułowy bohater byłby gejem, a Jacek Soplica Murzynem.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Zarówno Amazon jak i Netflix są na etapie wzrostu gdzie ładuje się pieniądze a nie je pobiera z firmy. Jak firma się statkuje na już dojrzałym rynku to wtedy zaczyna się dopiero pobierać benefity. Amazon od jakiegoś czasu zaczyna więcej zarabiac niż inwestowac to i niweluje wcześniejsze straty a jak je przekroczy to zacznie płacić podatki.

   To nie firmy są charytatywne tylko was z zawiści dupa tak boli, że nie potraficie pomyśleć tylko rzucacie populistycznymi hasełkami pod tezę.

   "Jako klasa średnia jesteś ruchany w dupę przez system a duże korporacje się tylko śmieją i nic nie płacą. "

   A ten tekst jest piękną kwintesencją bólu dupy i oparcia się w całości na emocjach. Firma to nie jest jakiś bogacz siedzący na Bahamach ale instytucja zbierająca w kupę kapitał jednej grupy i pracę drugiej grupy (czasami się one łączą) i jej celem nie jest jakiś magiczny zysk na luksusy bo firma sama z siebie nie konsumuje ale pieniądze dla tych grup i one są normalnymi osobami fizycznymi płacącymi podatki. Jeśli firma płaci podatek to jest to drugi podatek od tego samego, bo wpierw jest na poziomie firmy a potem na poziomie akcjonariusza otrzymującego dywidendę/sprzedającego akcje z zyskiem.

  •  

   pokaż komentarz

   : > cze, nieogary. Ale że angielski za trudny, czy po prostu jesteście inteligentni inaczej, jak na prawaków przystało?

   @Edeadmotion: ogarniam angielski na tyle, żeby codziennie posługiwać się nim w środowisku biznesowym ale widać to za mało, żeby zrozumieć mądrość Twojego komunistycznego guru.

  •  

   pokaż komentarz

   @xanio: To chyba takie środowisko biznesowe, ze z kolegami wymieniacie się papierkami po gumie do żucia. Sanders to jedna z najodważniejszych postaci nowej historii Ameryki, która od zawsze aktywnie walczyła o prawa człowieka i zniesienie segregacji rasowej - tu na zdjęciu miał 21 lat. Wykopki pierdząc w fotele nawet nie rozumieją pojęcia ideologii komunistycznej, a także co w ogóle miałby z tym pojęciem mieć Sanders.

   źródło: external-preview.redd.it

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: lol, człowiek wychowany przez ojca, który robił w domu awantury spowodowane brakiem kasy bo nie potrafił się utrzymać w porządnej robocie ale za to potrafił narzekać na 'niesprawiedliwość społeczną' (chociaż teoretycznie jako white privileged man powinien radzić sobie całkiem nieźle). Sam Bernie też nie utrzymał się na dłużej w żadnej konkretnej pracy ale chętnie żył na utrzymaniu żony (swoją drogą, żony też nie potrafił utrzymać przy sobie). Potem był wyjazd do ZSRR i przesiąknięcie marksizmem, a po powrocie zbijanie kapitału na 'walce o sprawiedliwość'.
   Daj spokój - Twoj bohater jest milionerem, ponieważ jego marksistowskie teksty grają w harmonii z falami umysłowymi amerykańskich imbecyli, którzy go popierają.

  •  

   pokaż komentarz

   @xanio: Akurat kwestie utrzymania można równie dobrze przyłożyć do idola gimnazjalistów Korwina jak i wielu polityków na świecie chyba że jak Bush czy Trump byli utrzymankami rodzinnej fortuny. Sanders pełnił 4 kadencję jako burmistrz, gdzie się bardzo dobrze sprawdził. Ponieważ nic mu nie można zarzucić w kwestiach formalnych, a był zawsze wierny swoim ideałom i to w czasach gdy wymagało to dużej odwagi, a nie postowania tweetów, to pozostają banały jak marksista - jakby to coś złego było, czy komunista, co jest oczywiście bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: Mam wiele zastrzeżeń do kwestii formalnych, jak znajdę chwilę się ustosunkuję bo wymaga to więcej czasu niż zwykłem poświęcać na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami, natomiast wierność swoim ideałom to musisz przyznać, że nie zawsze jest zaletą - zakładam, że chciałbyś, żeby typowy kuc-korwinista zmienił zdanie pod wpływem Twojej retoryki i uznałbyś to za coś dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   zmienił zdanie pod wpływem Twojej retoryki i uznałbyś to za coś dobrego.

   @xanio: Zmiana zdania to nic złego, każdy wykształcony człowiek powinien ewoluować wraz ze swoim stanowiskiem. Mi chodzi o ideały - facet walczył całe życie o prawa człowieka i pracowników. Ja się z nim w wielu kwestiach mogę nie zgadzać (jak interwencja USA w Afganistanie), podobnie Demokraci, którzy woleli wystawić porażkę w postaci Clinton - ale on przynajmniej jako Żyd nie ma żadnego problemu z mocną krytyką Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi chodzi o ideały - facet walczył całe życie o prawa człowieka i pracowników

   @deeprest: ja bym to raczej interpretował tak: 'facet całe życie zbija swój kapitał polityczny pod pozorem walki o prawa człowieka i pracowników'.

   Czy np. wiesz, że Twój idol stwierdził, że kolejki po żywność, jakie znamy z czasów PRL to była dobra rzecz?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy np. wiesz, że Twój idol stwierdził, że kolejki po żywność, jakie znamy z czasów PRL to była dobra rzecz?

   @xanio: To się nazywa wycinanie z kontekstu. Dokładnie powiedział to w latach 80 o Nikaragui, a nie że to generalnie dobra rzecz i warta wprowadzenia w USA.
   "It’s funny, sometimes American journalists talk about how bad a country is, that people are lining up for food. That is a good thing! In other countries people don’t line up for food: the rich get the food and the poor starve to death."

  •  

   pokaż komentarz

   @deeprest: raczej odpowiedział na zarzut, że źle kiedy ludzie ustawiają się w kolejkach po jedzenie twierdzeniem na zasadzie 'a u was murzynów biją'.
   Oczywiście, że nie jest dobrze gdy ludzie głodują ale kolejki po żarcie to też nie jest dobra rzecz.

 •  

  pokaż komentarz

  Albo źle tłumaczony tekst albo gość wybitnie nie wie o czym mówi. Netflix od początku swojej działalności jest sumarycznie na minusie tj. przejada pieniądze inwestorów, którzy włożyli tam środki już opodatkowane. Podatek dochodowy płaci się od dochodu a nie od straty, a Netflix jest na stracie. Opodatkowując go gdy jest na stracie, pieniądze inwestorów byłyby opodatkowane dwa razy.

  W google można łatwo znaleźć artykuły o długach Netflixa. Tak, tak - ktoś dopłaca żeby ludzie mogli oglądać, z nadzieją na zyski w przyszłości.

  Poza tym w tekście jest mowa o tym, że "w 2018 roku Netflix zapłacił łącznie 133 mld dolarów w różnych podatkach" - cały obrót przykładowo grupy Alphabet (Google) za 2018 to 136 mld dolarów, a Amazona 232 mld, także chyba rząd wielkości się pomylił.