•  

  pokaż komentarz

  Biura nieruchomości bardzo mnie wkurzają, dzwonią często żeby zapytać czy nie chce sprzedać u nich ale jedyne co robią to umieszczenie ogłoszenia na kilku portalach co mogę zrobić sam. Zastanawiam się tylko co im po ogłoszeniu gdy nie mają umowy, przecież i tak nie dostaną prowizji jak się sprzeda?!

  •  

   pokaż komentarz

   przecież i tak nie dostaną prowizji jak się sprzeda?!

   @Sepzpietryny: może wezmą od kupującego? Zadzwonią do sprzedającego, że mają kupca a jemu przecież wszystko jedno, kupującego będą za swoim pośrednictwem ze sprzedającym kontaktować i tyle. Z punktu widzenia kupującego są oni imo bezużyteczni, płacisz za adres i umówienie notariusza, może dla sprzedającego stanowią jakieś zabezpieczenie transakcji czy cokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Wątpię żeby sprzedający oddał chętnie tak za nic kilka do kilkunastu tysięcy a kupujący na pewno będzie chciał zobaczyć co kupuje a nie tylko na zdjęciach więc z właścicielem i tak musi się zobaczyć. Chyba że wyciągnie jakieś drobne za znalezienie oferty ew. umówienie spotkania

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny
   @sokotra
   Od kupującego biorą w takiej sytuacji, pośrednictwo to w większości przypadków to k!$#a najgorszy typ zawodu jaki istnieje, oczywiście dla korzystających z jego uslug...

  •  

   pokaż komentarz

   ew. umówienie spotkania

   @Sepzpietryny: i o tym właśnie mówię. Z pkt widzenia kupującego płacę za możliwość zobaczenia mieszkania (poznania adresu), o którym pokazujący absolutnie niczego nie wie więc musi fatygować właściciela i pilnowac go jak Cerber żeby się z kupującym kontaktami nie wymienili. Najlepiej jednak żeby ktoś kto sprzedawał się wypowiedział jak to jest bo z rozmowy z niektórymi, to oni mieli poprostu dość tych telefonów od agentów i w sumie przecież gówno ich obchodzi ile oni sobie wezmą o ile właściciel dostanie oczekiwana cenę a kupiec mu zostanie mu załatwiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny Chcesz sprzedać mieszkanie, dwa miesiące wcześniej wystawiaj fikcyjne ogłoszenia z mieszkaniami w cenach 30% wyższych od zamierzonej twojej(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny: pośrednik zanim pokaże ci mieszkanie (a nawet zanim powie ci jaki jest adres dokładny) daje ci umowę do podpisania że jak kupisz to mieszkanie to płacisz prowizję pośrednikowi oraz, że nie wolno ci kupić mieszkania z pominięciem pośrednika, nie możesz też nikomu innemu udostępnić danych lokalu
   takie z nich cwaniaki

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny: "Zastanawiam się tylko co im po ogłoszeniu gdy nie mają umowy, przecież i tak nie dostaną prowizji jak się sprzeda?!" to sa tak zwane wabiki ! jak na ich stronie jest takie mieszkanie to zawsze mozna powiedziec ze juz sprzedane albo cos i zaproponowac zamiennik czyli mieszkanie ktore faktycznie sprzedają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   jak biura wystawiają takie mieszkanie u siebie to nie podają numeru do faktycznego wlasciciela tylko do siebie (biura) mozna wiec powiedziec ze nie tylko kradną twoje ogłoszenie ale tez modyfikują i manipulują

  •  

   pokaż komentarz

   może wezmą od kupującego?

   @sokotra: Wezmą. Żeby zobaczyć mieszkanie trzeba podpisać umowę. Agent umawia się jak klient ze sprzedającym, a ty jesteś już po podpisie, że jak kupisz to mieszkanie, to płacisz.

 •  

  pokaż komentarz

  Telemarketer, sprzedawca garnków na pokazach i pośrednik sprzedaży nieruchomości - najbardziej zbędne i rakowe zawody świata.

  Najbardziej rozwala mnie jak taki pośrednik chce prowizji w wysokości miesięcznego czynszu za np. pokazanie mieszkania na wynajem. Legalna mafia (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  pokaż komentarz

  A dostał, któryś za to jakaś karę? Jeżeli nie to znaczy, że nie grożą i to kolejne martwe przepisy. Nękanie sprzedających przez pośredników trwa od lat i jak widać nic się nie zmieniło. Imo kupujący gówno ma z tego wymuszonego pośrednictwa, sprzedającemu to wszystko jedno bo swoje pośrednik ściągal kiedyś z kupującego, nie wiem czy coś się zmieniło.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: kupujących też się nęka.wstaw ogłoszenie, że szukasz czegoś do kupienia w temacie nieruchomości i podaj telefon i maila i patrz co się dzieje :p ja sam telefon dałem, 3 dni ogłoszenie wisiało i od razu spam

   A jak zaczepisz sam pośrednika czy nie ma czegoś takiego jak tu-lista-wymagan to ci zacznie wysyłać oferty nijak nie pasujące, czasem wręcz przeczące wymaganiom, losowe albo te których nie mogą sprzedać, nie wiem xd

   Patola

   Wynajmowałem 6 mieszkań i kupiłem 1 dom w ostatnich 10 latach, każdy kontakt z pośrednikiem to była patola

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepiej jak ci sie mieszkanie podoba wziać kumpla żeby pogadał z biurem nieruchomosci a ty jako obserwator niby poboczny gadasz i wymieniasz się z wlascicielem kontaktem i kupujesz bez j#$$nej hieny pośredniczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Sprzedawcy nieruchomości to największy rak.
  Mam znajomego który prowadzi biuro pośrednictwa, potrafi wrzucać zdjęcia mieszkań z renderami gdzie po stronie czy dwóch A4 tekstu z opisem gdzieś na końcu dopiero wzmianka, że to na zdjęciach to przykładowa aranżacja a nie stan faktyczny. Opieprzony nie wyraził skruchy i nawet nie wie co jest z tym podejściem nie tak.

  Inna sprawa, że pośrednicy są na ogół niekompetentni i nie znają stanu faktycznego mieszkania, nie wiedzą czy ogłoszenie jest aktualne bo "tym zwykle zajmuje się koleżanka".

  No i zabawne jest jak bardzo kreatywni są zwłaszcza w podawaniu lokalizacji mieszkania.