•  

  pokaż komentarz

  Mam gdzieś wasze kody. Wybieram jakość, a nie ślepe kupowanie syfu, bo wyprodukowano go w kraju X.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: to ja mam gdzieś takich rodaków jak ty. Każdy naród ma takich trochę. Nie rozumieją związków przyczynowo-skutkowych w gospodarce.

   pokaż spoiler No chyba, żeś nie Polak, wtedy rozumiem podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Zakazać zagranicznych produktów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Masz zdrowo nałożone we łbie. Jesteś jednym z oszołomów, którzy będą jeść gówno jeśli tylko wetknie się w nie flagę w odpowiednim kolorze.

   Mam gdzieś skąd pochodzi produkt. Interesuje mnie wyłącznie cena/jakość. W każdym innym wypadku pokazujesz producentom, że mogą olewać czy ich produkt jest dobry, bo wystarczy naklejka z flagą a i tak się sprzeda.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Gospodarka jest zdrowa wtedy, kiedy każdy jest tym paskudnym egoistą i kieruje się własnym interesem w podejmowaniu decyzji. Ale spoko, jeśli będzie wielu takich, co będą kupować wszystko co polskie, to być może nastąpi obniżka cen na zagraniczne towary, a wy będziecie zadowoleni mogąc kupować te swoje po wyższej cenie lub niższej jakości tylko ze względu na kraj pochodzenia. Na wolnym rynku wszystko dąży do stanu równowagi. Pozdrawiam cieplutko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade co sie tak irytujesz? Kto tu mowi zeby kupowac polskie produkty slabej jakosci? Chyba cos nie zroziales do konca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: ale na jakiej zasadzie wybierasz jakość? marka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: To co piszesz ma rację bytu w idealnym świecie - niestety w tym, w którym żyjemy niektóre firmy stać na to żeby wykupić i zamknąć konkurencję. A to ze zdrową gospodarką nie ma nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Ja widze jedynie sens w kierowaniu sie kodami w przypadku kiedy mamy obok siebie 2 produkty o identycznej jakosci w identycznej lub prawie identycznej cenie. Pod warunkiem, ze producent polskiego odpowiednika nigdy wczesniej mnie niczym do siebie nie zrazil.

   Rozumiem, ze znalezisko dodales z polskiego komputera/smartphona? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Mam gdzieś skąd pochodzi produkt. Interesuje mnie wyłącznie cena/jakość. W każdym innym wypadku pokazujesz producentom, że mogą olewać czy ich produkt jest dobry, bo wystarczy naklejka z flagą a i tak się sprzeda.

   @Escalade: rozumiem, że popierasz też przedsiębiorców którzy myślą tak samo w kontekście pracowników i domagają się przyjęcia do Polski w najbliższych latach minimum 15 milionów imigrantów z państw takich jak Indie, Etiopia i Bangladesz?

   Spora część z nich też chce móc olać to skąd pochodzi siła robocza i chce kierować się wyłącznie stosunkiem ceny do jakości.

   Co prawda będzie to miało katastrofalne skutki dla naszej innowacyjności, co widać już teraz, gdy między innymi z powodu Ukraińców mamy tylko 13 tysięcy robotów przemysłowych w całym kraju, a tacy Niemcy mają ich ponad 200 tysięcy (ponad 15 razy więcej) ale przecież stosunek ceny do jakości jest ważniejszy niż wszystko inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Ale jak to tak. Że niby polska firma mogłaby źle ludzi traktować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie podejście jak kupowanie produktów, bo są polskie, jest idiotyczne.

   Aj tam. Nawet i rząd ściąga ludzi z innych krajów, a Polaków się pozbywa. Polskie firmy często robią z nas wała, a my co, mamy kupować ich produkty, bo jednak polskie? No tak, ketchupem zawojujemy świat! Napchamy jedynie komuś kieszenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jak to tak. Że niby polska firma mogłaby źle ludzi traktować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie podejście jak kupowanie produktów, bo są polskie, jest idiotyczne.

   @Cerb3rusPL: a czemu mają traktować dobrze, jak to tacy sami ludzie jak wy i też patrzą tylko na to, byle jak najszybciej się nachapać, oczywiście jak najmniejszym kosztem.

   Dbanie o pracowników to jest podnoszenie kosztów pracy, a przecież najważniejsza jest cena/jakość.

   Tak jak klient nie chce dać o 10 gr więcej za polski produkt, tak producent nie chce dać o 1 zł na godzinę za pracę polskiego pracownika.

   Aj tam. Nawet i rząd ściąga ludzi z innych krajów, a Polaków się pozbywa. Polskie firmy często robią z nas wała, a my co, mamy kupować ich produkty, bo jednak polskie? No tak, ketchupem zawojujemy świat! Napchamy jedynie komuś kieszenie.

   Rząd nikogo nie ściąga, ani się nie pozbywa, rząd tylko pozwala na emigrację i imigrację.

   Przecież na emigrację nikt nikogo nie wygania siłą, ludzie sami jadą, a imigrantów ściągają przedsiębiorcy którzy potrzebują taniej siły roboczej.

   No i spoko, tylko potem polecam nie płakać, że tak tu źle, bo przecież sami do tego doprowadzacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: a w polsce nie ma jakosci? Zamiast byc dzbanem i polidiota mozesz czytac ze zrozumieniem i sybierac polskie produkty tam, gdzie jakosc jest porownywalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Nie wystarczy flaga bo od tego jest konkurencja i wolny rynek, żeby nie doszło do takiej sytuacji. Tylko dla nas obraz rywalizujących firm z tego samego kraju jest obcy bo mało co mamy swoje..

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade czy chcesz czy nie, patriotyzm konsumencki to standard na zachodzie eu, to tutaj drugi się ży5ć z wyższymi cenami produktów światowych koncernów. Dopiero od niedawna obowiązuje dyrektywa o JEDNOLITYM składzie niektórych produktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Nikt nie mówi o produktach gorszych jakościowo. Tylko kupowaniu polskich produktów zamiast zagranicznych. Firmy zagraniczne zauważyły już dawno skąpstwo u Nas i brak patriotyzmu lokalnego. Dlatego na Nasz rynek produkowało się gorszy jakościowo towar pod markami znanymi Nam z zachodu. Co więcej przejmując Nasze firmy zaczynaja konkurować cenowo i to często po to by wykurzyć konkurencję. Przykład Nestle. Kupiło producenta Nałęczowianki, dla której naturalną konkurencją jest Cisowianka. Nagle ceny Nałęczowianki spadły (dotąd Cisowianka była tańsza) pojawiły się butelki o pojemności, która posiadała tylko cisowianka (0,33l) i cena w markecie ustalana przeważnie 0,01pln niżej niż Cisowianka. Na jakości przy wyborze nie stracisz, obie to wody Nałęczowskie. Jedna z ujęcia Dąb2 a druga Cis o ile dobrze pamietam. To samo z wafelkami. Porównaj skład np princepolo i elitesse jedno to kraft drugie to Polska Skawa i okaże się, że lepiej kupić Polskie. To samo z serkami porównaj danio waniliowe do polskiego rolmlecza. Za Polskimi produktami często idzie lepsza jakość. Ale mniejszy nakład na reklamę. FritoLay nie radziło sobie z Starfoods i ich chipsami, bo jakość miały taka sama a cenę 40% niższą. W końcu ich wykupili. Głosujmy portfelem, ale mądrze. Niemcy to potrafią. W początkach lat 2000 gdy młodzież z Niemiec przyjeżdżała do PL to kupowała Milki a nie Wedla czy Wawel, i wybierali produkty z Niemiec. Jak ich spytaliśmy czemu to mówili, że tak wspierają swoją gospodarkę. Ich się tego uczy. A u Nas sami się dobijamy o czasem wybierając produkt z reklamy tańszy o 0,01PLN. Nie patrząc nawet na skład.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: masz przykład większego kalibru, PESA. Nowe składy a pracują jak diesle, kle kle kle. Już o słynnych edytkach nie przypominam. Sam wybieram produkt jakość - cena. Jeżeli polski produkt mi odpowiada to ok, jak nie wybieram inny. Prawo rynku.
   Jeszcze mi brakuje w tym kraju aby mówili w kraju czy na śniadanie mogę zjeść serek wiejski z Krasnystaw czy Jogobella.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove:

   to ja mam gdzieś takich rodaków jak ty. Każdy naród ma takich trochę. Nie rozumieją związków przyczynowo-skutkowych w gospodarce.

   No, juz lecę do sklepu i pierwsze co, to bede tracił czas na szukanie p0lskiego produktu XD

   Nie mam zamiaru wydawać więcej na produkty gorszej jakości, a potem dodatkowa kasa w budżecie i tak zostanie przewalone na takich PiSowczykow jak ty. Ja juz od dawna zostawiam w tym kraju jak najmniej pieniędzy, im szybciej sie im dokręci kurek, tym lepiej.

   Jeszcze jutro wrócę na UOP, z chęcią płacąc 32% dochodowego i zacznę placic wysoki ZUS, dodatkowo zapiszę się do PPK. W zamian dostanę gówniane szkolnictwo, 500+ na dzieci sąsiada, rozj?!%ną służbę zdrowia, upartyjnione sądownictwo razem z oszołomami i komuchami w TK, partyjny ściek zamias telewizji publicznej i brak emerytury za ponad 40 lat.

   Dodatkowo, 590 wcale nie znaczy, ze produkt został to wyprodukowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Dasz mi gwarancję, że wszystko z 590 jest wyprodukowane w Polsce, a nie tylko przepakowane? Bo inaczej to nie ma sensu

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: "rozumiem, że popierasz też przedsiębiorców którzy myślą tak samo w kontekście pracowników i domagają się przyjęcia do Polski w najbliższych latach minimum 15 milionów imigrantów z państw takich jak Indie, Etiopia i Bangladesz?" - ci przedsiębiorcy już dawno przenieśli do Azji produkcję wszystkiego, co się dało, a w Polsce pozatrudniali Ukraińców. Dlaczego więc ja mam się teraz litować i wykładać własną kasę dla firm, które nie potrafią być konkurencyjne?

   A ja konkurencji ze strony taniej siły roboczej się nie obawiam - właśnie naprawiam dla jednej firmy rzeczy, które Pajeety skopały, mój zleceniodawca chyba nieprędko cokolwiek powierzy taniej sile roboczej :D

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: rozumiem, że piszesz z telefonu Manta, oglądasz tv krugermatz itd?

  •  

   pokaż komentarz

   @KarguliPawlak: Na bardzo prostej zasadzie... kupię raz, sprawdzę czy produkt mi odpowiada, jesli tak kupię kupie ponownie, jesli nie kupię inny. To czy on będzie z Polski, Chin czy z Niemiec ma dla mnie jako konsumenta znaczenie drugorzędne. Bez problemu jestem skłonny zapłacić więcej za polski produkt ale pod warunkiem, że jakościowo nie będzie odstawał od pozostałych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade i zawsze te same wysrywy ignorantów ze polskie to gówno bo tak na wykopie napisali... a potem jęk bo wp%@#!#$amy tylko gówno z importu bo polskie sklepy i firmy bankrutują...

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: ja bym to zinterpretowała tak, że mając dwa produkty tej samej jakości wybiorę produkt polski. Na przykład jak kupuję śmietanę to wybieram Piątnicę a nie Zott.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: kraju który okrada mnie z połowy zarobków? Gdzieś mam taki kraj

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: znajdziesz dobre lokalne produkty w rozsądnych cenach

  •  

   pokaż komentarz

   @luki11111: To wspomagaj tylko takie kraje, które powtórzą rozbiory, a nam każą pracować w obozach, czy łagrach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kruczy: kupuje produkty o lepszym składzie a nie kraju pochodzenia, przykładowo jeśli parówka z Czech ma lepszy skład i np 95% z szynki a parówka z Polski ma 70% mięsa z szynki wybiorę z Czech. To chyba normalne? Chyba że ty robisz inaczej to dalsza dyskusja nie ma sensu. A z rozbiorami to już nie płyn tak

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove narodowca widać? Hailujesz też?

   Takie potłuczone tłumaczenie tylko mnie do tego zniechęca...do takiego bycia lemingiem gospodarczym, kiedy w nagrodę dostanę 30% z tego co teraz zarabiam, jako biedemeryturę a jeszcze jestem okradany z moich na nią oszczędności.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki11111: rzadko kiedy w sklepie jest taki wąski wybór produktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Chetnie kupie polskie, ale powiedz mi, gdzie sa. Obecnie ubrania to w wiekszosci azjatyckie rzeczy z naszymi metkami. Jakosc ponizej standardu, o krojach nawet nie wspomne. Kupienie obecnie katany, czy innej marynarki dobrze skrojonej (znaczy sie rekawy wszywane po "chinsku", bo jest taniej i nie trzeba zatrudniac osoby z umiejetnoscia szycia, wystarczy ktos po prostym przyuczeniu) graniczy z cudem, a w zasadzie od kilku lat nie widzialem u nas w sklepach takiej...
   Chcesz kupic spodnie jeansowe, to obecnie tez zostaja ci jakies zachodnie marki, bo u nas szyje sie jakies dresy w kolorach jeansu....

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: a Niemcy nie mają masy imigrantów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni tak: stan równowagi...

   Wysokie zanieczyszczenie - niska jakosc produktów spożywczych - pogorszenie stanu zdrowia obywateli - większe nakłady na leczenie przy malej ilosci lekarzy - zwiększenie kosztów leczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @kruczy: to przykład tylko chciałem zobrazować że nie patrzę na made in tylko na skład a jak kupuję coś droższego typu telefon auto itd to czytam opinie w Internecie pytam znajomych czy są z produktu zadowoleni i nie sugeruje się czy polskie czy niemieckie

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: @DorianJS: Jakoś Niemcy dobrze wyszli na kupowaniu tylko niemieckich produktów, nawet jeśli są dużo droższe. Nawet często wspierają lokalnych drobnych wytwórców jeśli ich stać na droższe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: kupując polskie dajesz pracę upaińcowi i innym zwierzętom, a Polska innowacyjna gospodarka na tym bardzo traci , wolę dać pracę muzułmanom w Niemczech niż ukraińcom w Polsce , ale tak czy siak powinno .walczyć się z korporacjami

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: I co myślisz, że Polacy kupują jakościowo? Nie, dla nich towar zagraniczy to "ten lepszy". Abstrahując od tego, że na nasz rynek trafiają z zagranicy gorsze odpowiedniki niż sprzedawane w swoich krajach.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki11111: Nikt nie mówi by brać tylko to co polskie, a raczej by zwracać i starać się kupować to co polskie. Przykład: orlen czy bp. Jakość ta sama.

  •  

   pokaż komentarz

   to ja mam gdzieś takich rodaków jak ty. Każdy naród ma takich trochę. Nie rozumieją związków przyczynowo-skutkowych w gospodarce.

   @winylove: jak to leciało... "wolę polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu"

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Ja znow nie kupuje produktow z krajow, gdzie nie przestrzega sie prawa lub lamie prawa czlowieja, m.in. Polska, Izrael, Chiny, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove ja rozumiem. Kupuję polski produkt drożej bo firma jest mocno obciążona fiskalnie. Pieniążki lecą do producenta , to plus, oraz do skarbu państwa gdzie są marnowane na potęgę. Czyli chcesz żebym wywalał swoje ciężko zarobione pieniądze w błoto. Skoro produkty zagraniczne są tańsze i trzymają taką jakość jak polskie, bo cały czas mówimy o stosunku jakość/cena a nie o samej cenie, to znaczy że taniej jest go za granicą produkować skoro opłaca się to jeszcze wozić. A skoro tak, to znaczy że koszty narzucone na polskiego producenta są w CH** za duże. Idź poplacz do wybranych rządzących że uniemożliwiają rozwój kraju i bogacenie się ludzi zbyt rozbuchanym fiskalizmem a nie płaczesz w internecie że Polak nie kupuje polskich produktów. Ty nie widzisz związków przyczynowo-skutkowych, obudź się. Nikt nie idzie do sklepu i nie kupuje 'na złość' produktów spoza Polski. Ale każdy kto umie liczyć pieniądze i ma szacunek do swojej pracy - a więc do swojego czasu - wybierze dobra o odpowiedniej jakości za odpowiednią cenę a nie będzie kierował się jakimś posmarkanym pseudopatriotyzmem . Patriotyzm można było pokazać na wyborach. Wyniki znamy wszyscy. Tak wybrał naród i tak teraz będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kruczy: Orlen to spółka ze znacznym udziałem państwa, mająca monopol na rynek paliw w Polsce, razem z państwowym Lotosem. Niech zdychają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Najgorsze jest to, ze media (nawiasem mówiąc niepolskie) ciagle wmawiają Polakom, ze polskie oznacza gorsze. Tymczasem w przeważającej większości jest odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto tu mowi zeby kupowac polskie produkty slabej jakosci?

   @madock: Wszystkie debilne programy tego typu mówią wprost - kupuj bo z Polski. Nikt tam się nie zająknie nawet żeby patrzeć czy jakość jest dobra tylko cytując "dobre, bo polskie".

   @siodemkaxx: Naucz się czytać. Nigdzie nie napisałem, że produkty z Polski to zawsze syf, tylko że programy tego typu są ułomne bo promują kupowanie ze względu na pochodzenie, a nie jakość.
   Jeśli mam dwa porównywalne produkty pewnie kupię polski, ale warunkiem jest własnie to żeby były podobnej jakości.

   Co prawda będzie to miało katastrofalne skutki dla naszej innowacyjności, co widać już teraz, gdy między innymi z powodu Ukraińców

   @Strzelec_Kurpiowski: Co za kompletna bzdura. Pod względem innowacyjności szorujemy dno rankingów od dobrych kilkunastu lat. O wiele wcześniej niż przyszła fala imigrantów z Ukrainy.
   Do tego pieprzenie, że pracownicy niewykwalifikowani wpływają na innowacyjność to jak mówić, że żaby wpływają na szybkość lotu bociana. Niby jakaś korelacja jest, ale znikoma.
   Innowacyjność jest związana z wysoką technologią i łatwością rozwoju biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: przyznaję rację. Nic do dać, nic ująć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Ja wybieram zakupy u Niemca, by polak nie zarobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: zysk zawsze wraca do właściciela dlatego kupuję w polskim sklepie polskie produkty, nie kupuję u niemca psa bo oni nie kupują u nas

  •  

   pokaż komentarz

   Mam gdzieś skąd pochodzi produkt. Interesuje mnie wyłącznie cena/jakość.

   @Escalade: Dokładnie, ja tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Gospodarka jest zdrowa wtedy, kiedy każdy jest tym paskudnym egoistą i kieruje się własnym interesem w podejmowaniu decyzji.

   @Vanni: dokładnie, dlatego właśnie w Niemczech sprzedaje się tyle VW w TSI a nie dajmy na Toyot. Dodatkowo wierząc w niewidzialną rękę rynku tyle landów jest akcjonariuszami swoich lokalnych strategicznych firm.

   Na wykopie króluje jak zawsze akademicka ekonomia pierwszego roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Ja wybieram specjalnie zagraniczne produkty od rolników bo polscy głosowali na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Nie wiem, kod nie mówi wszystkiego, a jednak wiele produktów z Polski wcale nie jest gorszego sortu. Wystarczy czytać etykiety albo z góry kupować produkty bardzo lokalne, handmade, craftowe i tak dalej. Masz całą gamę rzemieślników dookoła, ale oczywiste jest to, że za produkt lepszej jakości płaci się więcej. Jeśli Cię nie stać, kupuj syf albo się sprzedawaj Niemcom, którzy i tak walą większy syf do produktów na eksport niż do tych kierowanych na ich rodzimy rynek.

  •  

   pokaż komentarz

   Japerdole... Tylko tyle nasuwa sie na język jak czyta się tą gównoburze. U nas największym problem jest brak rozwagi i umiaru. Wszystko jest zajbiste albo zjeane na maksa, ktoś jest chjem, zj*bem, pederasta albo spoko fuj ziomkiem,kotem
   . Tak samo tutaj - kupuj polskie ! Nawet gorsze bo wspierasz gospodarke albo tfu , pluje na nasze produkty od januszexu, kup se polski samochod heheh. Nie chodzi o to zeby dac sie dymac przez polskie firmy , ale jeśli masz produkt vs zagraniczny takiej samej jakosci to wybierz ten "nasz" . Jesli masz np polskie chrupki a zagraniczne to moze warto wziac polskie nawet jak sa kilka groszy drozsze . Ty tego nie oddczujesz a hajs zostanie u nas . Tu chodzi o tyle i az tyle . "Naszym chlopaka brakuje luzu "

  •  

   pokaż komentarz

   to ja mam gdzieś takich rodaków jak ty. Każdy naród ma takich trochę

   @winylove: Płać 23% VAT, płać dochodowy, płać akcyzę, płać ZUS itd. a potem weź kup niemiecki jogurt i już HUR DUR k?#!A ANTYPOLAK.

   HA TFU na takich jak ty co mają mordę wypchną ojczyzną tylko poprzez takie debilizmy, żyjemy w świecie postępującej globalizacji, kupujesz niemiecką lodówkę a części użyte do jej produkcji na różnych etapach mogą pochodzić i z 10 krajów.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy zgodzą się wykopki i z lewa i z prawa, czy jednak jakieś ojkofoby zaczną zakopywac bo po co polskie skoro są niemieckie?

  Edit: @Escalade - witam pierwszego ojkofoba! Szybciej zakopał niż napisałem zdanie powyżej.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba przyznać, że producenci byliby bardzo zadowoleni, gdybyśmy brali towar tylko ze względu na kraj pochodzenia.

  Ja chciałbym tylko przypomnieć sytuację, gdy na Zachodzie padły kury/były problemy z jajami. Wszystko z Polski zaczęło iść na eksport, a ceny w polskich sklepach znacznie podskoczyły. Ciekawe dlaczego właściciele kurzych ferm nie porzucili wtedy zysku i nie ulżyli doli rodaków, którzy musieli płacić za jaja więcej lub jeść ich mniej. Wtedy nie było kwestii "sprzedaj rodakowi taniej", ale apelowanie "kup u Polaka, nawet jeśli drożej" jest już ok?

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie o czym wy piszecie. Produkt polski z kodem 590 nie oznacza że został wyprodukowany przez polską firmę. No kupując czekoladę wedla czy laysy wspieracie zagraniczne korporacje a nie polskich producentów. Takich przykładów jest mnóstwo. Produkt polski nie oznacza z automatu że jest produkowany przez polskiego producenta.

 •  

  pokaż komentarz

  @winylove ale wiesz, 590 nie wiele znaczy. często ten kod kreskowy jest na produktach wyprodukowanych poza granicami polski, a w Polsce zapakowanych.

  Spoko są takie akcje, ale mam nadzieję, że ta zachęca do wybierania polskich produktów gdy jakość jest porównywalna z produktami zagranicznymi. Bo Niemcy, którym wpojono skutecznie patriotyzm ekonomiczny mają problem z jakością. Firmy dawno zauważyły, że mogą obniżać jakość, a klient i tak wybierze, bo "ojczyste". u nas to widać przy rozpoznawalnych brandach. Przykładowo wedlowskie ptasie mleczko to kupa, której już chyba nigdy nie kupię, choć mi się chce. Od lat zmniejszali zawartość opakowań i obniżali jakość produktu, bo klient i tak kupi jedyne "oryginalne", "prawdziwe" ptasie mleczko. No i teraz ptasie panki (czy coś) z biedro są smaczniejsze od wedlowskich.

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna