•  

  pokaż komentarz

  Powiem Ci tak, ten koleś to jest dyzma motoyoutuba. Facet jest naturszczykiem i wydaje mu się że zjadł wszytskie mózgi. Robi co może i mocno zaczyna pajacować zeby utrzymać widownie i wyświetlenia (ma 1 mln subów). Oglądalność po za rozdawaniem tych "fur dla widzów" strasznie spadła, nie dziwię się.. źle się go ogląda, jest bardzo specyficzny, taki GURU, on ci powie co jest patologią autohandli(jak to mówi), warsztatów okolicznych do jego biznesu. Na wielu forach jest poruszany temat contentu tego jegomościa i każdy kto sie zna to wie że tak jak łysy z czteryemkagaraż to nikt nie pierdzieli frazesow. Był zlotówą a to wpływa na charakter. Caly ten jego content łykają dzieciaki i młodzież, tu jest problem bo ciśnie im takie p???@%?ety do bani, same banaly jak już.. szkoda że wciaga w to swoje badziewie prof. Chrisa, ten to juz,inna półka i powienien sie z daleko trzymać od tego popisanego gałgana.

  •  

   pokaż komentarz

   Był zlotówą a to wpływa na charakter.

   @TrionicSe7en: ooo, za to dałbym 3 plusy. Serio, taksówkarze - niektórzy są ok, ale większość to by skórkę z g.... ściągnęła.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiem Ci tak, ten koleś to jest dyzma motoyoutuba

   @TrionicSe7en: Dyzma czy nie - mając ponad milion subskrypcji zarabia na tym krocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: tak jak złotówą trzeba się urodzić, to ta mentalność na zawsze już zostaje

   chociaż miałby domki budować, to będzie zalewał betonem z gruzem by parę złotych przyciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: tak samo nie potrzebnie pcha sie w silnik od Mikiciuka...

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: profesor Chris stracił w moich oczach od kiedy wystąpił z tą łysa ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: 3 nie możesz dać, ale masz jeden plus ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: ostatnio wciagnal tez Mikiciuka :( to jest dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: jakoś tak widać po jego twarzy że był złotówą

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: Mam nadzieję, że Chris jest na tyle mądry, że nie da się wciągnąć do tej ciemnej jaskini. Ale kto wie, hajs z ludźmi robi różne rzeczy.

   pokaż spoiler zielonka a prawi mądrze. Polać mu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en, kiedyś oglądałam łysego, ale teraz tylko kriss. Michałek po prostu dużo gada, ale niekoniecznie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   źle się go ogląda, jest bardzo specyficzny

   @TrionicSe7en: No trudno się bardzo tego słuchało, jak chłop przez 10, czasem nawet 20 minut pieprzył te swoje dyrdymały i mądrości do tematu który spokojnie wyczerpująco można było wyczerpać w 5 minut. Tylko właśnie w mojej ocenie, cały jego męczący styl polega właśnie na tym, co jest zwyczajnie męczące w oglądaniu.

   Już nie mówiąc jak mocno irytują ludzie, którzy na koniec każdego zdania wtrącają "tak", a Michu miał na to mocno fazę. Niektórzy uważają, że ta cecha to zresztą typowy przykład pieprzenia i bajdurzenia, a natarczywe wtrącanie "tak" ma budować taką sztuczną wiarygodność tych bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: Przeciez dzieciaki i mlodziez to osoby najczesciej bez samochodu wiec raczej nie sa jego glowna grupa odbiorcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: 1 ≠ 4, a w pierwszym fragmencie wymienia właśnie cztery.

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: U mnie tak samo. Wcześniej z przyjemnością oglądałem jego filmy, bo wydawało mi się, że to gość z pasją, który chce się podzielić wiedzą, i o ile ten pierwszy film z mędrkiem, który nagrał jeszcze jakoś przetrawiłem, to tego ostatniego łysą małpą nawet nie oglądałem i jakoś straciłem ochotę na śledzenie dalej jego kanału, bo mam dziwne wrażenie, że zaczyna gwiazdorzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: m4k to jest jeden wielki bełkot bez ładu i składu, taka mowa trawa, łeb w łeb podąża za nim motodoradca.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: Twój komentarz jest porostu strzałem w dziesiątkę

  •  

   pokaż komentarz

   szkoda że wciaga w to swoje badziewie prof. Chrisa, ten to juz,inna półka i powienien sie z daleko trzymać od tego popisanego gałgana.

   @TrionicSe7en: Ja przypominam tylko, że wasz ulubiony profesor zrobił niedawno z tym panem wideo, w którym przyznawali się do zmowy cenowej, jako warsztaty oferujące wyższy poziom usług ( ͡º ͜ʖ͡º). Zgodzę się, że w Polskich warsztatach jest bieda z zabezpieczeniem interesów klienta, ale u powyższych Panów płaci się grube premium tylko za to że są znani.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiem Ci tak

   @TrionicSe7en: też Ci coś "powiem", choć na piśmie - będę bronił Micha, ale nie dlatego że robi najlepszy kontent na youtube, ale dlatego, że wcale nie ma zrytej bani ani nie ryje bani dzieciakom na YT, ale wręcz przeciwnie - tępi patologię, choć to co robi i jak robi nie podoba się wszystkim - a że każdy może anonimowo wysrać się na niego w komentarze, więc i ty sobie pozwalasz. Łysy doszedł do tego co ma raczej sam, umie w YT i umie w marketing, poza tym robi dorze to co robi i wcale nie jest to takie beznadziejne. Przynajmniej inni co "rosną" na YT mają z kim się porównywać itd.
   Oglądam trochę tego typu kontentu na YT, mam parę latek, kilka samochodów pod domem, znam trochę warsztatów bo jeżdżę Alfa Romeo i wiem co piszę.

   Nie będę bronił słów "to jest pierwsze auto które sprzedaję" ale jako M4K i rzeczywiście sprzedaje pierwsze auto - więc po co łapać za słówko?

   Zróbcie lepszy kontent zamiast czepiać się metafor i skrótów myślowych, gałgany :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @rolnik_wykopowy: zaczął gwiazdorzyć od kiedy zmienił warsztat. Kiedyś oglądalem filmy z miłą chęcią, ale teraz jak siedzy przy tablicy i p?@??!@i coś to nawet mi się nie chce tego słuchać, kiedyś była goła mechanika teraz zbędne p?@??!@enie i cieszenie mordy jakie to świetne.

  •  
   tomaszq via Android

   +30

   pokaż komentarz

   @Ludvigus Ma warsztaty,ma mechaników, nie wiem jak jakość w tych warsztatach takzetego nie oceniam. Patologia od jego filmików nie zmalała, a sam Łysy sypie na lewo i prawo populizmami i zgrywa człowieka co pozjadał wszystkie rozumy. Wiedzę jakaś ma, ale ego sto razy większe. A moim zdaniem nie tędy droga.
   Nie neguje tego że w biznes umie, bo jak widać mu wyszło, ale z mechaniką trochę gorzej.
   A co do ostatniego zdania, gałganie,nie trzeba być reżyserem żeby komentować filmy,nie trzeba być piłkarzem żeby komentować mecz.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszq: chcesz zobaczyć jak na niego ludzie plują? Wejdź na kanał Patryka Mikiciuka na youtube, przedostatni film z Ferrari tanszym od Skody; oddał silnik do wielkiego "Micha" na naprawę, który części przesłał dalej xD

  •  
   tomaszq via Android

   0

   pokaż komentarz

   @twerithc Nie chce, niespecjalnie mnie to interesuje bo nie jestem fanem plucia na ludzi. Uważam, że każdemu należy się szacunek (do.pewnego etapu oczywiście). A Michowi szacunek należy się na znalezienie swojej łuki i przerobienie jej w złoto. Ktoś kiedyś wystawiał wyliczenia na podstawie stawek YT itd, niemałe kwoty robi z tego kanału, tak trzymać. Tylko niech się zajmie tymi seriami z patologia, picowaniem klientom aut w innych warsztatach i przykrecaniem zderzaków itd, a nie merytoryczna mechanika bo tu mu niestety sporo brakuje do doskonałości.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważam, że każdemu należy się szacunek (do.pewnego etapu oczywiście). A Michowi szacunek należy się na znalezienie swojej łuki i przerobienie jej w złoto.

   @tomaszq: Jerzy Zięba też znalazł swoją lukę i przerobił ją w złoto. Szacunek?

   Nie będę bronił słów "to jest pierwsze auto które sprzedaję" ale jako M4K i rzeczywiście sprzedaje pierwsze auto - więc po co łapać za słówko?

   @Ludvigus: Panie, odkąd zmienił szyld nad warsztatem to zupełnie inny człowiek! Jasne...

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en już się tak nie masturbujcie tym Chrisem, za łysym nie przepadam ale jak słucham Chrisa i zaczyna się wyglupiac i gadać jak do przedszkolaków to mnie skręca i wyłączam. Albo robi poważny kanał o mechanice albo pajacuje, połączenie tego wychodzi po prostu źle

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: "chcesz zobaczyć jak na niego ludzie plują? Wejdź na kanał Patryka Mikiciuka na youtube, przedostatni film z Ferrari tanszym od Skody; oddał silnik do wielkiego "Micha" na naprawę, który części przesłał dalej xD"

   widzę, że znasz się na mechanice jak nikt inny. Powiedz mi, ile warsztatów ma możliwość planowania i regeneracji głowicy na zapleczu? Ile warsztatów zajmuje się wtryskami na miejscu? Przerobienie turbiny? Wymieniać dalej?
   Kup sobie maść na bul d**y albo zażyj tabletki co goździkowa polecała "weź nie pi***ol"

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: Chris też ostatnio zaczął gwiazdorzyć i dodawać ten durne żarty typu olej w wydechu" a co to jest nie wiem" itd

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en:
   Warto przy okazji dodać jak wyglądają auta robione przez tego typa - pic rel. I to nie jest jedyny przykład bo w Alfie robionej dla widza tak podkręcił silnik że właściciel po paru tygodniach narzekał na alfaholikach że mu jebła skrzynia. A łysy twierdził że nic się nie stanie xD

   źródło: scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net

  •  

   pokaż komentarz

   @A-V-E: wytrzyj sobie papierem ścierny tyłek, skoro nie wiesz co tam sie dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lysyn: czy ja wiem czy ostatnio, filmik instruktażowy jak wymienić olej w tłumiku ma już ponad dwa lata ;). No taki styl, gość jest specyficzny, ale w mechanice siedzi od małego i to widać. Ja go lubię, chociaż czasem jest mocno żenująco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: ja tez ostro kasuję, jakaś jakość musi kosztować... spójrz na wulkanizatorów, przecież ci ludzie to często ekonomiczni kamikaze, a ich cały biznes plan polega na tym, że unia dała maszynę. Bo wątpię, by za 40-50zł za wymianę opon dało się wyżyć. Ja sam z 10 lat temu brałem za podłączenie do komputera (teraz sama taka usługa to rzadkość, ale się zdarza) 50zł, ale teraz w zależności od auta od 70 do 120, nawet 150zł. I ludzie płacą - muszą po trochu, a po trochu jak ktoś chce uzyskać diagnozę, jakiś opis - to cóż, trzeba płacić. Roboczogodzina w Hyundaiu czy Kii teraz to 260zł. Z 3-4 lata temu było to chyba 160 czy 180zł. Niezależne warsztaty też muszą iść w górę z cenami - i to robią ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   pokaż komentarz

   Powiem Ci tak, ten koleś to jest dyzma

   @TrionicSe7en: fajny ten twój stary cep :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludvigus: On się nadaje na przedstawiciela handlowego. O mechanice ma marne pojęcie, tuszuje to tylko gadką i staje się w ten sposób guru ludzi którzy też mają małe pojęcie. Czyli właśnie ryje innym banie i to raczej z premedytacją. Chyba że jest to chłop który uważa że zna się na wszystkim to wtedy ryje banie innym swoim poryciem zupełnie bezinteresownie :-) Ale to chyba też nie jest dobre.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doxter: jak śmiesz obrażać profesora chrisa

   pokaż spoiler nie no mnie też wk@@%ia ta jego maniera w głosie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fennrir: A skąd ten silnik i w jakim był stanie? I co ma zawartość pod korkiem do warsztatu?
   Niech autor opisze od A do Z co się działo, za co płacił i na jakich warunkach było robione i sprawdzane. Bo tak to sobie każdy może wstawić zdjęcie i powiedzieć, że mu coś padło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Odczuwam_Dysonans: też lubię oglądam ale znacznie mniej niż kiedyś
   Właśnie przez te żenujące momenty

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: ja pamiętam że on mówił kiedyś, że po przyjechaniu do domu, zrobisz obiad i jak będziesz jadł to turbo w aucie dalej będzie się kręcić :D

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: tą odpowiedzią potwierdziłeś moje przypuszczenia. Bo były tylko dwa, że piszę to jakiś stulejarz który zna się na wszystkim i na niczym aaaalbo gowniarz który cycki widział tylko od swojej mamy i wali k...przy każdym demnym wpisie. Wychodzi na to drugie

   Na pierwsze pytanie nie odpowiedziałeś o warsztatach. No to kolejne... Co tam się dzieje prócz naprawianie samochodów i prowadzeniu vloga. Mamusia i tatuś mogą Ci pomóc w odpowiedzi ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieję, że Chris jest na tyle mądry, że nie da się wciągnąć do tej ciemnej jaskini. Ale kto wie, hajs z ludźmi robi różne rzeczy.

   @Nooser: przecież oni mają umowy podpisane z sieciami partnerskimi i muszą robić crossy.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: idealnie to ujałeś, zawsze gdy zdarzyło mi się oglądać jego filmy to nie obylo się bez przewijania. Takie konkretne przewijanie, a ma końcu okazywało się że ch%$ wielki z tego filmu wyniosłem

  •  

   pokaż komentarz

   o co chodzi na tym zdjęciu?

   @steemm: majonez z oleju. Czyli do oleju leci płyn chłodniczy. Czyli wywalona uszczelka pod głowicą. Albo pęknięta głowica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludvigus: aha czyli zakładam nowe konto/avatar i zaczynam mówić że to jest moje pierwsze auto które sprzedaję? Ty się wczoraj urodziłeś gałganie? :) Przecież jest oczywiste, że potencjalny kupiec słucha, i po takim tekście spodziewa się normalnej osoby, a nie kogoś kto żył ze sprzedaży samochodów (mercedesy). Z to już drogi kolego, jest wprowadzenie w błąd w celu osiągnięcia konkretnej korzyści materialnej. Możesz gościa lubić twój gust. Ale fakty są konkretne.

  •  

   pokaż komentarz

   @xUnf o kurde wchodzę a tu taki score przy plusach.. ja kiedys byłem subskrybentem tego kanału ale wtedy było może ze 250k subow.. już wtedy na granicy wytrzymywalem specyficzność wypowiedzi MICHU(matko ze ja to napisałem). Potem to szlo w abstrakcje, kanal sie nazywa "zrób to sam", co mam zrobić sam? Podciąć pracujący rozrzad? Wlać miodu do silnika zawiasy oleju? Słuchać o jego smoczycy(Kek).. oczywiscie zrozumiałem że to z takiego kanału gdzie mogę nabyć wiedzy np. Jak profesjonalnie wymienic klocki w Oplu Vectra C albo Hondzie Accord idzie to w kierunku coś ala show: sprawdzamy mity, robimy abstrakcyjne projekty i inne click bajterskie tematy bo ta bańka subów robi oglądalność a co za tym idzie firmy narzędziowe, wyposażenie warsztatów i inni kładą hajs na stół więc zaczęła się liczyć ilość(wyświetleń) kosztem jakości(contentu) w mixie specyficznosci tego prowadzacego czym szybciej salowalem się ucieczką od suba i bycia widzem(tak, to widzowie macie wpływ jaki kolor będzie miał passat XD). Wracam oczywiscie raz na kwartał obejrzeć co on wyprodukował albo inaczej czy dalej content szoruje po dnie(moja subiektywna opinia).. nigdy sie niezawodze. Wiem ze frustracja narasta bo jest bańka suba a aktywna jest 1/4 max 1/2 publiki.. wszystko sie przejada, konkurencja nie śpi tworząc typowy warsztatowy kontent np. Autochalenge, MatPanewka gdzie pokazuja swoją prace z popularnymi modelami, konkretyn problem i jego rozwiązanie.. dzielą się wiedzą.

   "I na koniec: dajcie suba, lajka niech to sie po niesie po internecie, niech ludzie wiedza jakie mają sztuczki autohandlów i jakie to dziwne historie warsztatowe mnie odwiedzily.. tak drogi widzu poprawiam po innych warsztatach, mógłbym powiedzieć kto ale to pominę bo nie o to tu chodzi a już za tydzień losowanie fury dla widzów, jeśli chcesz wziąć udział: subskrybuj kanał, daj lajka, śledź na instagramie i daj komentarz pod filmem i na fb.. będę sprawdzał" - koniec cytatu XD

  •  

   pokaż komentarz

   bo w Alfie robionej dla widza tak podkręcił silnik że właściciel po paru tygodniach narzekał na alfaholikach że mu jebła skrzynia. A łysy twierdził że nic się nie stanie xD

   @Fennrir: O kurde, podrzuciłbyś linka? (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @hpiotrekh: a wilgoć z powietrza czy z odmy juz nie może się osadzać? Najczęściej budyń jest w autach jeżdżonych na małych obrotach lub na krótkich dystansach

  •  

   pokaż komentarz

   @Bogusz1989: Pewnie może, ale nigdy się z tym nie spotkałem. A sam jeźdżę dieselem na krótkich odcinkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @hpiotrekh: mialem ze 4 auta w benzynie i w kazdym w jakims momencie sie taki szlam pojawil. a zaden plynu czy oleju nie bral w nadmiernych ilościach. Taki urok. O ile się nie mylę to cris to tłumaczył w którymś odcinku

  •  

   pokaż komentarz

   @kuzyn123:
   Z tego co ktoś pisał to M4K miało zrobić swapa i właściciel zlecił im kupno jednostki, łysy kupił silnik używany bez sprawdzenia go, a do tego nie ogarnął elektroniki. No i efekt jest taki że masełko pod korkiem xD

   @panczekolady:
   To było na początku tego roku bo wtedy tą Alfę robił, trzeba by poszukać w tamtej grupie, ale facebookowa wyszukiwarka działa jak gówno.

  •  

   pokaż komentarz

   majonez z oleju. Czyli do oleju leci płyn chłodniczy. Czyli wywalona uszczelka pod głowicą. Albo pęknięta głowica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @hpiotrekh: To by się zgadzało, bo Łysy na filmiku z TDS'em odkręcał śruby od głowicy po kolei zamiast przynajmniej po przekątnej. On nie ma pojęcia o mechanice, nie dawać mu silników.
   Pewnie montował tak samo i uszkodził głowice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bogusz1989: przez ostatnie pol roku moj samochod jezdzil w 80% odcinki po 2 kilometry z zona i dzieckiem do sklepu, raz 100 kilo w jeden dzien i pare razy po 5 kilometrow do moich rodzicow

   Nic nie mam pod korkiem, czysciutko i nigdy tez nic pod korkiem nie mialem, a tez wiele dluzszych odcinkow nie robilem

  •  

   pokaż komentarz

   No trudno się bardzo tego słuchało, jak chłop przez 10, czasem nawet 20 minut pieprzył te swoje dyrdymały i mądrości do tematu który spokojnie wyczerpująco można było wyczerpać w 5 minut. Tylko właśnie w mojej ocenie, cały jego męczący styl polega właśnie na tym, co jest zwyczajnie męczące w oglądaniu.

   @harcepan-mawekrwi: Takie efekty polityki youtuba, gdzie promowane są długie filmy, zawierające dużo treści. A gówno prawda - te długie filmy można z powodzeniem oglądać na szybkości 1.5x a do tego przeskakiwać pełnymi minutami. Te youtubery do perfekcji opanowały rozwlekłe gadanie w tempie paralityka. Efekt jest taki, że tracisz czas na gówno, a treściwych filmików po 10 min praktycznie już nie ma. I pół biedy jak faktycznie jest treść, ale coraz mniej takich kanałów.

   M4K i Motodoradca to ta sama grupa.
   Jest jeszcze Kickster, który też chałę odwala. Kiedyś te filmy jego zawierały treść, były w miarę merytorycznie ogarnięte, a teraz dostaję jaki samochód-zabawkę z wypożyczalni, jeździ, p?@##$$i kocopoły przez 20 min i koniec filmu.
   Zachar/Autocentrum? Mamrotanie pod nosem i obnoszenie się ze swoimi wyidealizowanymi poglądami. O reszcie redakcji nie warto wspominać. U nich chyba jedynie te auta używane jako tako są interesujące.

   Naprawdę polski motoyoutube zaczyna być coraz bardziej żałosny.

  •  

   pokaż komentarz

   @TrionicSe7en: oglądam obydwu tych Panów i powiem szczerze, lubiłem pierwsze odcinki. Akcje hit czy kit a teraz to mam właśnie patologie warsztatowe... ehh
   Kris też mnie denerwuje ostatnio z tym "humorkiem" typu mierzenie napięcia łańcucha w motocyklu czy lanie absurdów motoryzacyjnych. Kurcze fajnie się ogląda odcinki jak w zabawny sposób można się czegoś nauczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @IncredibleWTF: @twerithc: szkoda ze go zaprosil, moze u mnie nie stracil, ale chlop ma lep na karku i powinien wiedziec kogo zaprasza

  • więcej komentarzy(47)

 •  

  pokaż komentarz

  Znając życie w odpowiedzi dostaniemy znowu film z wyzywaniem ludzi od kretynów, bo przecież to bzdury, niczego nie zrozumieliście z filmów i wymyślacie.

 •  

  pokaż komentarz

  'To jest pierwsze auto jakie sprzedaje, serio'
  pół sek później: 'Ostatnie auto jakie sprzedałem to było...'

  ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  O co chodzi? bo nie jestem w temacie

  •  

   pokaż komentarz

   @thampel5: tradycyjnie, kolejna gwiazda wykopu wypełnia cykl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @thampel5: To jest koleś z kanału Miłośnicy 4 Kółek na Youtube. Taki gość co był kiedyś złotówą, ale oczytał się na Wikipedii, zaczął nagrywać poradniki dotyczące mechaniki samochodowej, z niewiadomych przyczyn zdobył popularność, a teraz ma własny warsztat samochodowy i nagrywa jakieś tam samochodowe eksperymenty typu "co się stanie jak wlejesz miód do silnika", "ile można przejechać bez oleju", "poradniki" jaki samochód kupić, jak naprawić daną rzecz w samochodzie. Remontuje też samochody widzów i organizuje konkursy, w którym do wygrania są samochody stuningowane przez jego warsztat. Ogólnie taki koleś, co kiedyś był szarakiem, a dziś jest "gwiazdą" Youtuba, choć przez swoją ignorancję, wywyższanie się, wymądrzanie i dziwny ton wypowiedzi nie ma szacunku wśród prawdziwych fachowców.
   Jakiś czas temu stwierdził, że jego firma zajmie się też handlem samochodami, ale miała być to nowa jakość na rynku samochodów używanych. Pewne samochody, takie, że tylko wsiadać i jechać i niczym się nie przejmować. I wystawił Skodę Octavię z 2000 roku (widoczna na filmie ze znaleziska), która jest warta pewnie parę tysi, (gdzieś 7000 max) za 16000, co oczywiście spotkało się z falą krytycznych komentarzy, tym bardziej, że samochód za tę cenę wcale idealny nie jest, ma ogniska korozji, słabe tarcze hamulcowe z tyłu itp.
   Jeden z takich komentarzy przytoczył w filmie, sugerując, że nigdy nie sprzedawał samochodów, ktoś kto oglądał jego wcześniejsze filmy wyłapał jak kiedyś mówił, ze handlował samochodami.

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla: Tutaj jeszcze link do Skody, widzę, że już po zniżce, teraz cena okazyjna - 15100, nic tylko dzwonić do bociana i zalyczke wpłacać ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla: 19 letni diesel z przebiegiem 100k?! Kto w to uwierzy?! W dodatku po myciu komory silnika... Taki szrot jest wart max 5k.

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla: Bez przesady, auto jest naprawdę ładne, jak na Octavię z tego rocznika i z TDI pod maską, minimalne ślady rdzy na przednim błotniku to standard, na drzwiach to tylko nalot od przetarcia. Tarcze z klockami na tył kosztują chyba 83zł, tyle płaciłem do Golfa.

   Inna sprawa, że ktoś chce za nią taki, a nie inny pieniądz. Osobiście w życiu bym nie kupił, bo to żaden rarytas, bez aspiracji na youngtimera. Na dupowóz się nadaje dla studenta, faktycznie za te 7, no może 9k.

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla ostatnio brat sprzedawał Octavię 1,9 TDI 110 KM z 2004 roku. Poszła za 4800.

  •  

   pokaż komentarz

   @thampel5: skrót ostatniej "aferki" ziomek kupił skode 20 letnią w full opcji dał za nią 12tys z wszystkimi opłatami 100tys przebiegu wszystko potwierdzone książką serwisową. Dodał do tego 4tys żeby mu się zwróciło za części i prace mechanika. A wykopki się śmieją że za skode 20 letnią chce 16tys. A ten wycięty fragment dotyczy tego że jakiś wykopek mu zarzucił że sprzedaje buble nie samochody. Gdzie michu tłumaczy że to jego pierwszy samochód który został kupiony tylko pod sprzedaż.

  •  

   pokaż komentarz

   @dominium:

   19 letni diesel z przebiegiem 100k?! Kto w to uwierzy?! [...] Taki szrot jest wart max 5k.

   Przebieg nieprawdopodobnie niski, ale różne są historie. Może faktycznie jeździł nim ten mityczny dziadek-lekarz rocznik 1924. Wpisy w książce jakieś są, VIN podany to sobie można sprawdzić. Zakładanie, że każdy kilkunastoletni samochód ma nalatane 300 czy tam 500 tys. to też głupota.

   @Zombo:

   Bez przesady, auto jest naprawdę ładne, [..] na drzwiach to tylko nalot od przetarcia.

   Nie napisałem, że jest brzydkie, miałem na myśli jedynie tyle, że za te pieniądze powinna być laleczka. Mają warsztat, mają speców, mają narzędzia - mogli porobić ją do końca, razem z tymi przetarciami. Ktoś wyda te 14-15k i jeszcze się będzie z blacharzem bawił ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Igomi ja sprzedałem doinwestowane audi a4 b6 z 2001 roku za 10000 cbl bo miała kilka ognisk korozji ...

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla: Handlarz zawsze powie, że nie malował, żeby go klient nie męczył, że po dzwonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Przebieg nieprawdopodobnie niski, ale różne są historie. Może faktycznie jeździł nim ten mityczny dziadek-lekarz rocznik 1924. Wpisy w książce jakieś są, VIN podany to sobie można sprawdzić. Zakładanie, że każdy kilkunastoletni samochód ma nalatane 300 czy tam 500 tys. to też głupota.

   @badziebadla: nie takie książki widziałem. Zresztą Niemiec płakał jak sprzedawał... A tak na serio to książka nie wygląda na oryginalna.

  •  
   tomaszq via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @Zombo Co Ty kupowałeś za 83zl? XD miałem jeszcze niedawno takiego golfa i klocki wychodziły sporo drożej niż Twoje tarcze i klocki

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszq: Daco albo jakiś podobny noname, robiły swoją robotę. Tyl i tak głównie za ręczny odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @badziebadla: @dominium: Przecież sam mówi w filmie, że "naprawa licznika" nie jest wpisana, rozumiecie? :D Sprzedaje dokładnie te same typowe bajki jak Janusze, po których jechał w swoich wcześniejszych filmach. Dziadek jeździł tylko do kościoła i trzymał pod kocem 20 lat. Żałosne.

  • więcej komentarzy(6)

 •  

  pokaż komentarz

  A kojarzycie motodoradce? Do dzis kisne, jak robil 20 czy 40 minutowy film jak to nie kupi nowego auta, za pol roku nowy Peugeot, bo hajs sie zaczal zgadzac xD "ale wiecie, to na firme, prywatnie bym nie kupil xD" a w firma miesci sie w bloku, w schowku na miotly xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: też to dobry ściemniacz, wypuszcza badziewne filmiki byle coś się działo xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: zawsze mnie wk@#%iał tym bajkopisarstwem. Krótko miałem go w subach ale w miarę jak moje doświadczenie i wiedza o autach się poszerzały goście typu MotoDoradcy i Micha z nich wylecieli bo tych kocopołów nie idzie czasem słuchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: A może zwyczajnie zmienił zdanie, bo go stać na nowe auto, a wcześniej nie było? ¯\_(ツ)_/¯

   Przecież nie nagrywal tego po tym jak już kupił 3008, więc WTF xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Funky666: no właśnie chodzi o to, że przez te kilkanaście minut się produkuje, podaje przykłady, jak np telefon to tylko 2-3K, to tutaj go stać na taką stratę, a jak auto traci xx w 2-3 lata to go już nie stać itp brednie. Za pół roku 3008, ale spoko - to na firmę, prywatnie sie nim brzydzi xD a firma taka, że by w foliówce z biedronki zmieścił. Dziękuję za uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: ten motodoradca to tez jest dobry typ, robilem z nim kurs na diagnoste (bylismy w jednej grupie), strasznie przemadrzaly typ. Byl z jakims kolezka, taki sam irytujacy mądruś jak on. Taki typ czlowieka ktorego kazdy mial w szkole, naczytal sie jakis debilizmow w internecie, wymadrzal sie przed wykladowcami, zadawal jakies sp!?%?!?one pytania w ogole nie na temat, jakoes kosmiczne teorie co by bylo gdyby. Irytujacy sposob bycia

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: kiedyś go lubiłem oglądać jak opowiadał historie z januszami z komisów a potem zaczął kręcić jakieś gównofilmiki o niczym plus sponsorowany szit. A szczytem był film z porsche Hołowczyca do którego nomen omen też straciłem szacunek już dobre pare lat wstecz. 10 mn lania wody i gadania o niczym, auto pokazane tyle co nic za to oni nontoper w kadrze

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: nie musisz kisnąć bo ja nie kupiłem Peugeota 3008 a było to auto spółki wzięte na zarząd w formie najmu terminowego, więc rozdzielmy kwestie zakupu samochodu na osobę prywatną bo nadal uważam że z puntku widzenia finasnsowego wolałbym roczne auto z przebiegiem do 10k, od najmu terminowego czy leasingu z założeniem by tego auta nie wykupować po tym czasie a oddać do firmy finansującej. Prywatnie nigdy nie miałem nowego samochodu bo to nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @WaldemarFlorkowski: miło, że zainteresowany odpisał, doceniam.

   Natomiast dla mnie nadal brniesz w ten dyskurs - dla mnie bez sensu. Rozumiem, że jakąś frajdę z jazdy też dzielisz na czas kiedy jesteś prezesem spółki, a kiedy jedziesz prywatnie? bezsens.

  •  

   pokaż komentarz

   @Messix: ja nigdy nie uważam się za osobę że wiem wszystko bo bardzo dużo jeszcze nie wiem z dziedziny motoryzacji i może dlatego postanowiłem olać egzamin na diagnostę, bo wiedzy jeszcze sporo brakuje, a i obowiązków na co dzień mam za dużo. Nie musisz mnie lubić. Piątkę przybijam i Wasze zdrowie!

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatnie nigdy nie miałem nowego samochodu bo to nie ma sensu.

   @WaldemarFlorkowski: aha i z tym też bym polemizował, ale wiem, że to temat rzeka, na który można poświecić kilkanaście godzin i żadna ze stron nie ruszy się ani o metr. Ja lubię nowe i gdzie mogę - polecam.

   Natomiast nigdy nie mówie, że nie kupię używanego - nie dlatego, że nagle mi się odwidzi, tylko dlatego, że różne są sytuacje w życiu - mam natomiast nadzieję, że jednak do tego nigdy nie dojdzie. Jest coś magicznego w kupnie nowego auta imo, a na dom nie muszę już robić ¯\_(ツ)_/¯.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: nie nie... nie o to mi chodziło, jedynie o kwestie księgowe. Prywatnie co odliczysz? Obecnie nic, może jak wprowadzą teraz dotacje do elektryków, ale ta ustawa jest tak absurdalna i do wąskiego grona że aż szkoda gadać. A na firmę z nastawieniem, że nie wykupujesz auta z leasingu jednak się to spina, ale nadal nie jesteś właścicielem w karcie pojazdu tylko bank, a Ty tylko użytkownikiem. Dobra, piątek jest, zdróweczka życzę, wpadłem na chwilę odpisać, by była jasność wykop często czytam. Piona :)

  •  

   pokaż komentarz

   @WaldemarFlorkowski: Pionę jak najbardziej przybiję, kwestie księgowe rozumiem, choć ja akurat działam na JDG, ale samochód też mam na firmę, nie musisz mi tłumaczyć. Pozdrawiam i miłego weekendu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DOBREJNOCY: napiszę tylko tyle, mam mocniejsze problemy zdrowotne, ale jestem dobrej mysli i będzie ok.

  •  

   pokaż komentarz

   A szczytem był film z porsche Hołowczyca do którego nomen omen też straciłem szacunek już dobre pare lat wstecz.

   @xionze: Co znaczy "nomen omen" Twoim zdaniem? Po co używasz zwrotów, których nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @nolsc: dokładnie, w sumie, raczej. Dziekuje za wyprowadzenie z błedu, nie bij

  •  

   pokaż komentarz

   wolałbym roczne auto z przebiegiem do 10k

   @WaldemarFlorkowski: szkoda tylko, że będzie to demo z salonu. Czyli najmniej poszanowane auto jakie można kupić. Na te 10k km składa się kilkaset wyjazdów na zimno wraz z badaniem jak auto jeździ, jak przyśpiesza itp. Generalnie najgorsza możliwa eksploatacja.

   A na firmę z nastawieniem, że nie wykupujesz auta z leasingu jednak się to spina

   @WaldemarFlorkowski: dopóki nie bierzesz 30 aut to masz b. słabe warunki takiego leasingu. W ogóle po zmianach podatkowych leasing nie ma sensu o ile ktoś ma gotówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lorenzo_von_Matterhorn: @Lorenzo_von_Matterhorn: niekoniecznie musi byc to demo bez przesady. Co do warunków leasingowych co chwile ktoras marka robi leasibg promocyjny 101-103% a nawet jakby bylo 108% to przy wrzucaniu w koszty raty i tak sie oplaca

  •  

   pokaż komentarz

   niekoniecznie musi byc to demo bez przesady.

   @WaldemarFlorkowski: roczne auta to albo demo albo z wypożyczalni. Jakiś promil to może auta z windykacji, ale to głębszy temat.

   a nawet jakby bylo 108% to przy wrzucaniu w koszty raty i tak sie oplaca

   @WaldemarFlorkowski: ale co się opłaca? "Opłacało" to się przed zmianą prawa brać auto za 200k+. Obecnie jak ktoś ma gotówkę to leasing nie ma żadnego sensu. Poza tym biorąc leasing jest się zdanym na leasingodawcę np. podczas wykupu polisy. Z życia wiem, że ich stawki są wyższe niż można mieć w firmie.
   A już w ogóle to ten z wysokim wykupem, szczególnie kiedy się auto zdaje i leasingodawca sobie liczy za wszystkie uszkodzenia auta. To samo tyczy się wynajmu. Nigdy nie zapomnę wk%$?a mojego kumpla, który tak się chwalił jak to ma wywalone na samochód, bo to nie jego tylko wypożyczalni. Oczywiście do momentu aż nie musiał go przekazać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler i tak oczywiście, x lat temu podchodzili do tego bardziej luźno, ale obecnie każdy się czepia, a panowie z dekry czy sgs mają pełne ręce roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: też kiedyś natrafiłem na motodoradce, gdy przeprowadzał wywiad w aucie z Krzysiem Hołowczyc.

   Jaką on firmę prowadzi, daj jakies namiary,

  •  

   pokaż komentarz

   roczne auta to albo demo albo z wypożyczalni. Jakiś promil to może auta z windykacji, ale to głębszy temat.

   @Lorenzo_von_Matterhorn: Nie wiem jak u innych producentów, ale Toyota ma bardzo fajny program pracowniczy tj. dają pracownikom spory rabat i roczny termin płatności (przy spłacie po miesiącu masz jeszcze większy rabat). Mnóstwo pracowników ich salonów bierze auto w tym programie, a po roku sprzedaje bo rabat jaki otrzymali pokrywa roczną utratę wartości. I tak co roku to powtarzają dzięki czemu jeżdżą nowym autem, a na rynku masz masę rocznych aut tego producenta w idealnym stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ron1n: no tak średnio je widzę. Gro aut rocznych to oczywiście też sprowadzone truchła. Byłbym zapomniał.
   Ale nawet powiedzmy:
   https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-c-hr-1-2-turbo-premium-i-wlasciciel-krajowy-bezwypadkowy-gwarancja-ID6CwrLu.html#d5aee72eae
   Tutaj dla porównania nowe też w wersji premium z tym samym silnikiem:
   https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-c-hr-toyota-c-hr-premium-wyjatkowa-i-oryginalna-ID6ARJIc.html#c735ce3de5
   Te 600 zł robi robotę, co nie?
   W ogóle polecam w takim nowym aucie co ma te <100 km przebiegu zlać olej. Zobacz jak będzie pięknie się mienić w świetle. I teraz pomyśl sobie, że auto z takim olejem było katowane na zimnym...

  •  

   pokaż komentarz

   @grap32: odpowiadał tutaj :) poszukaj, podpisał sie imieniem i nazwiskiem ¯\_(ツ)_/¯

   Te 600 zł robi robotę, co nie?

   @Lorenzo_von_Matterhorn: też mnie to zastanawia, ale niektórzy - nie wiem. Chcą kupić albo auto jak chleb/bułkę, albo idą na te 600zł ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Lorenzo_von_Matterhorn: Mam leasing świeżo wzięty 104 %
   Samochód wartość 120 000 zł, 20 % opłaty wstępnej, 1 % wykup
   Koszt leasingu 4800
   Opłaty dodatkowe, rejestracja auta 500 zł około.
   Odliczę 50 % vat - 14 352 zl
   Podatek - 20 833 zl

   Koszt samochodu 84300
   Polisa w banku 3600 zl za rok, jak badałem rynek to jest bardzo okazyjna cena przy tej wartości samochodu.

   Chciałbym się dowiedzieć jakim cudem według Twojej teorii bardziej opłaca kupić się za gotówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   też mnie to zastanawia, ale niektórzy - nie wiem. Chcą kupić albo auto jak chleb/bułkę, albo idą na te 600zł ¯_(ツ)_/¯

   @Student_AWAS: nie no salon twardo nie obniża cen aż nie nadejdzie nowy rocznik i wtedy dają cudne rabaty xD

   Chciałbym się dowiedzieć jakim cudem według Twojej teorii bardziej opłaca kupić się za gotówkę.

   @impson: to jest wielopłaszczyznowe:
   1. jesteś właścicielem auta i Ty nim dowolnie rozporządzasz. W przypadku szkody możesz zrobić co zechcesz.
   2. Nie płacisz odsetek.
   3. W przypadku wykupu 1% podczas sprzedaży będziesz musiał zapłacić dochodowy od różnicy sprzedaży do tego 1%.
   4. Tak możesz czasem wykupić na osobę prywatną, jednak wtedy auto siedzi 6 msc u Ciebie. Do tego inna będzie cena w przypadku sprzedaży fvat23 a inne na umowę k-s.

   Koszt samochodu 84300

   @impson: jak to wyliczyłeś? xD
   Na praktykach rozmawiałem z klientami, często przychodzili wąsaci janusze i chcieli brać drogie auta, żeby "robić sobie koszty". Ja im zawsze próbowałem tłumaczyć, że auto w ich przypadku nie zarobi na siebie, będą stratni najczęściej XY tysięcy zł w ciągu tych kilku lat. Później z tego zrezygnowałem. Sam byłem świadkiem upadku kilku firm budowlanych, które nie podołały lizingowi drogich niemieckich aut. Prostackim ludziom ciężko jest wytłumaczyć, bowiem nie rozumieją sensu słowa "koszt".

  • więcej komentarzy(16)

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna